صفحه 14 از 348 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323364114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 3471
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    سلام من خونه های فنچام رو برداشتم که تخم نکنن ولی اینا الان کف قفس 3 تخم کردن چیکارکنم ؟؟؟ ممنونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    سلام من خونه های فنچام رو برداشتم که تخم نکنن ولی اینا الان کف قفس 3 تخم کردن چیکارکنم ؟؟؟ ممنونم
    سلام
    برداشتن لونه باعث نمیشه که فنچ ها جفتگیری و تخمگذاری نکنن و این شرایطی که برای شما پیش اومده خیلی اتفاق می افته و کار خاصی هم نمیشه انجام داد و معمولا چنین تخم هایی به خاطر نا مناسب بودن شرایط در کف قفس تبدیل به جوجه نمیشن .
    شما تنها سعی کنید که تقویت جفت و تغذیه مناسبشون رو فراموش نکنید تا همیشه جفت ها قوی باشن و هر وقت که خودتون خواستید ازشون جوجه بگیرید توانایی این کار رو داشته باشن (منظور کفیت کاره) .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    برداشتن لونه باعث نمیشه که فنچ ها جفتگیری و تخمگذاری نکنن و این شرایطی که برای شما پیش اومده خیلی اتفاق می افته و کار خاصی هم نمیشه انجام داد و معمولا چنین تخم هایی به خاطر نا مناسب بودن شرایط در کف قفس تبدیل به جوجه نمیشن .
    شما تنها سعی کنید که تقویت جفت و تغذیه مناسبشون رو فراموش نکنید تا همیشه جفت ها قوی باشن و هر وقت که خودتون خواستید ازشون جوجه بگیرید توانایی این کار رو داشته باشن (منظور کفیت کاره) .
    موفق باشید
    اگه به تغذیشون خیلی خوب برسم مشکلی داره همش لونه باشه ؟؟؟؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    اگه به تغذیشون خیلی خوب برسم مشکلی داره همش لونه باشه ؟؟؟؟
    ممنون
    ببینید هدف ما از برداشتن لونه اینه که به جفت ها استراحت بدیم تا علاوه بر اینکه خودشون سالم و قوی باقی بمونن بتونیم احتمال تبدیل شدن تخمها ی بیشتر به جوجه رو هم افزایش بدیم . هرچند که برداشتن لونه باعث نمیشه که پرنده هاتون جفتگیری نکن و تخم نذارن اما موجب میشه که اونها دیگه انرژی صرف گرم نگه داشتن تخم ها و بزرگ کردن جوجه ها صرف نکنن و بیشتر به خودشون برسن .
    و اینکه به تغذیه شون خیلی خوب برسید و لونه همش باشه مشکل خاصی نداره اما قرار دادن لونه اون هم برای فنچ هایی مثل فنچ های شما که حتی کف قفس هم تخم گذاری میکنن به معنی تولید مثل های پی در پی هستش که در بلند مدت قطعا تاثیر خودش رو بر روی جفت ها میگذاره(علیرغم تغذیه خوب ).
    پس بهتره که لونه رو جز در مواقعی که قصد و زمان ومکان کافی برای رسیدگی به فنچ ها و جوجه هاشون دارید از قفس خارج کنید تا به جفت ها استراحت بدید و اینکه در کف قفس هم تخم بذارن هیچ مشکلی براشون پیش نمیاره و ضررش از تولید مثل های پی در پی خیلی کمتره.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    خب تو طبیعتم زیاد تخم میکنن دیگه اینجوری که همشون ضعیف میشن خب؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    خب تو طبیعتم زیاد تخم میکنن دیگه اینجوری که همشون ضعیف میشن خب؟
    شما درست میفرمائید اما این رو در نظر بگیرید که توی طبیعت همیشه شرایط برای تخمگذاری ها فراهم نیست و این پرنده ها فقط در اواسط بهار و تابستون که هوا گرمتر میشه و غذا فراون تره شروع به تخمگذاری میکنن اما توی خونه طبیعتا دمای خونه در کمترین نوسان ممکن و غذا همیشه در دسترسه پس جای تعجب نداره که بطور پیوسته در خونه تخمگذاری کنن.
    موفق باشید

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام
    ديروز رفتم ببينم كار لونه سازي فنج هام به كجا رسيده در كمال ناباوري ديدم دوتا تخم توي لونه است. اين ها رو 14 روز پيش خريدم و اصلا فكر نميكردم به اين زودي به محيط عادت كنن چه برسه به اينكه بخوان تخم بگذارن.
    سوالم اينه كه چندتا تخم ديگه هم ميگذارن و اينكه بعداز تمام شدن تخمگذاري روي تخم ها ميخوابن؟ چون الان زياد تو لونه رفت و آمد ندارن يا حداقل من نديدم
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    ديروز رفتم ببينم كار لونه سازي فنج هام به كجا رسيده در كمال ناباوري ديدم دوتا تخم توي لونه است. اين ها رو 14 روز پيش خريدم و اصلا فكر نميكردم به اين زودي به محيط عادت كنن چه برسه به اينكه بخوان تخم بگذارن.
    سوالم اينه كه چندتا تخم ديگه هم ميگذارن و اينكه بعداز تمام شدن تخمگذاري روي تخم ها ميخوابن؟ چون الان زياد تو لونه رفت و آمد ندارن يا حداقل من نديدم
    ممنون
    سلام
    مبارک باشه
    فنچ ها معمولا تعداد تخم هایی که میذارن در بازه ی 3 الی 12 تا هستش ولی معمولا در قفس ها 6 الی 8 تا تخم میذارن که البته اینکه 8 تا تخم بذارن هم کم پیش میاد . ولی چیزی که تعیین کننده در تعداد تخم ها هستش مواردی مثل سن - تغذیه - تجربه و ... هستش که در جفت های مختلف متفاوت هست و از این رو نمیشه گفت که هر بار دقیقا چندتا تخم میذارن .
    بله در زمان تخمگذاری فنچ نر و ماده در کنار هم در لونه هستن و بعد از اتمام تخمگذاری هم بصورت نوبتی روی تخم ها میشینن تا بتونن تغذیه کنن .
    یه چند روز دیگه هم منتظر بمونید ببینید چیکار میکنن و از تخم های دیگه خبری میشه یا نه .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    جوجه فنچم الان یه ماهه هست امروز رفتم برا والدینش غذا بزارم اومد رو دستم نشست و هر کار کردم نمیرفت پایین
    خدایی دارم شاخ در میارم
    هیچکس نمیدونه این چرا از این رفتارا داره ؟؟؟
    باسپاس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    جوجه فنچم الان یه ماهه هست امروز رفتم برا والدینش غذا بزارم اومد رو دستم نشست و هر کار کردم نمیرفت پایین
    خدایی دارم شاخ در میارم
    هیچکس نمیدونه این چرا از این رفتارا داره ؟؟؟
    باسپاس
    سلام
    خوش بحالتون ملت این همه زحمت میکشن پرنده هاشون رو دستی کنن ولی برای شما انگار مادر زادی دستی آفریده شده ....

صفحه 14 از 348 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323364114 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)