کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط بیدمجنون نمایش پست ها
    سلام.فنچ های من برای بار دومه جوجه دارشدن. از وقتی فهمیدم هرروز تخم مرغ میدم بهشون.ولی فنچ مادم از قسمت پشت پرریزی داره، روی پیازهای پرهای ریخته شدش هم یک نقطه ی سیاه ریز به وجود اومده. دلیلش چیه؟؟؟؟ درمانش چیه...
    سلام. لطفا عکس بزارید از اون قسمت.خارش هم داره؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24032
    سلام
    یک فنچ نرگسی ماده دارم که پرهای سرش تا حدی ریخته و در هم نمیاد، یه دوره ای این فنچ زیاد تخم گذاشته، بهش چی بدم؟
    من هراز گاهی تخم مرغ، سبزیجات، هویج بهشون میدم ولی تا الان مولتی ویتامین ندادم، با مولتی ویتامین درست میشه؟
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط jaafari68 نمایش پست ها
    سلام
    یک فنچ نرگسی ماده دارم که پرهای سرش تا حدی ریخته و در هم نمیاد، یه دوره ای این فنچ زیاد تخم گذاشته، بهش چی بدم؟
    من هراز گاهی تخم مرغ، سبزیجات، هویج بهشون میدم ولی تا الان مولتی ویتامین ندادم، با مولتی ویتامین درست میشه؟
    با تشکر
    سلام. شما هنوز ویتامین نخریدید؟!!

مصرف هراز گاهی تخم مرغ .میوه و سبزی کفایت نمیکنه. به طور معمول ( غیر از تخم مرغ که هفته ای 1_2 بار هست ،مابقی تغذیه روزانه یک پرنده است که پیشتر هم خدمتتون عرض کرده بودم) برای پرنده ای که چندین دوره تخمگذاری مکرر داشته و به این شدت ضعیف هست بیشتر باید رسیدگی کنید.

حتما ویتامین مخصوص قناری تهیه و از نر جداش کنید. لانه هم بردارید. اب تنی در روزهای گرم به رشد پرها کمک میکنه ولی مراقب باشید جای خنک قرار نگیره و سرمانخوره.

جوانه غلات ، حبوبات ، و دانهای متنوع تر که در بخش تغذیه فنچ و قناری توضیح داده شده ، برای برطرف کردن کمبودها لازمه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و ماهی
    شماره عضویت
    24479
    سلام
    تو آبشون مولتی ویتامین ریختم و با روغن سیاهدونه یه مدت روزی دوبار همون پایی که دونه زده بود رو با دستکش چرب کردم و کم کم سیاه شدگی پاش از قسمت رون پا اومد پایین تا رسید به انگشتاش. ولی سه تا از انگشتهاش کاملا سیاه شده بودن و هیچ کارایی واسش نداشتن. کم کم حال فنچم بهتر شده بود که واسش آب گذاشتم آبتنی کنه بعد دیدم نر این فنچ داره صداهای عجیبی درمیاره وقتی نگاه کردم دیدم ماده فنچ بعد از آب تنی اون سه تا انگشت سیاه خشک شدش که تقریبا به پوست بند بودن افتاده کف قفس و داره میلرزه. سریع با دستمال انگشتهاشو از کف قفس برداشتم تا نرش آروم بگیره ولی بازم نر صدا میداد و رفته بود کف قفس چسبیده بود به ماده تا گرمش کنه که نلرزه. سریع کف قفسشونو خشک کردم و گذاشتمشون جلوی آفتاب . و فنچ ماده رو هم با دستمال خشک کردم بعد گذاشتم داخل قفس. کم کم حالش بهتر شد. بعد اینکه کامل خشک شد و نمیلرزید دوباره روغن سیاهدونه به پاش زدم چند روز این کارو انجام دادم خداروشکر الان زنده و سرحال هست و دوباره تخمگذاشته و داره از تخم ها مراقبت میکنه. فقط یکی از پاهاش فقط انگشت شست داره و به خاطر همینم ئونخوریشونو گذاشتم کف قفس که اذیت نشه.
    البته همچنان دارم هفته ای دوبار یک چهارم زرده تخم مرغ بهش میدم و هویج رنده شده و قطره مولتی ویتامین هم تو آبشون دایم میریزم.
    ممنون از سایت خوبتون موفق و تندرست باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و ماهی
    شماره عضویت
    24479
    جالبه دوست عزیز مادر شوهر من یه فنچ نر داشتن که تقریبا ده سال عمر داشت و خیلی پیر بود تا پارسال که فوت شد تقریبا شیش تا ماده واسش خریده بودن که بعد از یکی دوسال میمردن و دوباره واسش ماده میخریدن که تنها نباشه ولی اصلا این فنچ بچه دار نشد تو عمر ده ساله خودش. آخرین بار که ماده اش مرد واسش دوتا ماده جوون خریدن بعد از چند روز فکر کنم ذوق مرگ شد و مرد. و این دوتا ماده با هم زندگی میکردن. کم کم یکی از فنچهای ماده پرهای سرش ریزش پیدا کرد و افسرده شده بود. تقریبا یک سالی میشد که اینجوری بود و البته به وضعیتشون هم رسیدگی نمیشد و فقط بهشون ارزن میدادن و خیارسبز. گاهی هم برنج دم کشیده میدادن که خیلی دوست داشتن. تا اینکه بالاخره فنچ های من و همسرم تخم گذاشتن و صاحب دوتا فنچ نر شدیم که بعد از مدتی مجبور شدیم از مادر و پدرشون جداشون کنیم. ولی چند هفته اخیر این دوتا فنچ نر باهم رابطه برقرار میکردن و دیگه صلاح نبود کنار هم باشن ما و نگهداری سه تا قفس فنچ تو خونه هم واسمون ممکن نبود. پس تصمیم گرفتیم که این دوتا فنچ نر رو با دوتا فنچ ماده مادرشوهر اینا جفت بزنیم. هرچند یکیشون سخت جفت خورد ولی بالاخره الان دارن باهم زندگی میکنن و جالب تر اینجاست که اون دوتا ماده نه خودشونو آیتنی میدادن و خیلی ترسو بودن و مثلا اگر دونخوریشون یا آبخوریشون رنگش عوض میشد میترسیدن غذا و آب بخورن و مجبور میشدیم همون قبلیارو واسشون بذاریم اما از وقتی که با فنچ ها نر ما جفت خوردن الان هم آب تنی میکنن هم دیگه مثل قبل نمیترسن و پرهای سر اون فنچ ماده ای که بعد از مردن فنچ نرش ریخته بود الان کامل دراومده و خیلی خوشکل شده البته خودم هم گاهی که خونه مادرشوهرم میرم قفسشونه تمیز میکنم و براشون مولتی ویتامین میریزم و تخم مرغ آبپز بهشون میدم و خلاصه کلی بهشون میرسم .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazari1 نمایش پست ها
    سلام
    تو آبشون مولتی ویتامین ریختم و با روغن سیاهدونه یه مدت روزی دوبار همون پایی که دونه زده بود رو با دستکش چرب کردم و کم کم سیاه شدگی پاش از قسمت رون پا اومد پایین تا رسید به انگشتاش. ولی سه تا از انگشتهاش کاملا سیاه شده بودن و هیچ کارایی واسش نداشتن. کم کم حال فنچم بهتر شده بود که واسش آب گذاشتم آبتنی کنه بعد دیدم نر این فنچ داره صداهای عجیبی درمیاره وقتی نگاه کردم دیدم ماده فنچ بعد از آب تنی اون سه تا انگشت سیاه خشک شدش که تقریبا به پوست بند بودن افتاده کف قفس و داره میلرزه. سریع با دستمال انگشتهاشو از کف قفس برداشتم تا نرش آروم بگیره ولی بازم نر صدا میداد و رفته بود کف قفس چسبیده بود به ماده تا گرمش کنه که نلرزه. سریع کف قفسشونو خشک کردم و گذاشتمشون جلوی آفتاب . و فنچ ماده رو هم با دستمال خشک کردم بعد گذاشتم داخل قفس. کم کم حالش بهتر شد. بعد اینکه کامل خشک شد و نمیلرزید دوباره روغن سیاهدونه به پاش زدم چند روز این کارو انجام دادم خداروشکر الان زنده و سرحال هست و دوباره تخمگذاشته و داره از تخم ها مراقبت میکنه. فقط یکی از پاهاش فقط انگشت شست داره و به خاطر همینم ئونخوریشونو گذاشتم کف قفس که اذیت نشه.
    البته همچنان دارم هفته ای دوبار یک چهارم زرده تخم مرغ بهش میدم و هویج رنده شده و قطره مولتی ویتامین هم تو آبشون دایم میریزم.
    ممنون از سایت خوبتون موفق و تندرست باشید
    سلام و تشكر از توضيحات كاملتون . مشكلي كه فنچ شما داشته ، درگيري با باكتري استافيلوكوك بوده . اين باكتري فرصت طلب ، از طريق جراحتهاي ريز سطح پوست وارد بدن و خون ميشه و عفونت رو منتشر ميكنه . سياه شدگي اندام و قطع انگشتان از پيامدهاشه. قفس هفته اي يكبار و ني هاي نشيمن بايستي هفته اي ٣ بار تميز و ضدعفوني بشه . همينطور ظروف الوده . چرب كردن پاهاي پرندگان مانع از خراش و تركهاي پوستي ميشه . و ابتني هم الودگي پرها و پوست رو برطرف ميكنه .

متاسفم كه انگشتانشو از دست داد ولي به محض ديدن اولين نشانه از اين بيماري ، بايد موارد بالا انجام ، و سريعا به دامپزشك براي شروع درمان با انتي بيوتيك مراجعه كرد . هميشه به اين مرحله ختم نميشه . گاهي منجر به مرگ حيوان هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21557
    سلام، فنچ های من یک فنچ نر به دنیا آورده بودن و کم کم وقت جدا کردنشون بود چون دعوا میکردن،من پدر و مادر و با یه فنچ ماده به عنوان جفت برای فنچ خودم تعویض کردم.ولی الان چند روزی هست که فنچ نر فقط پف میکنه و سرشو میچرخونه میذاره تو پراش و میخوابه... میتونید بگین چشه و چیکار باید بکنم؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21557
    میشه لطفا کمکم کنین،خیلی‌ نگران فنچم هستم...

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سروين نمایش پست ها
    سلام، فنچ های من یک فنچ نر به دنیا آورده بودن و کم کم وقت جدا کردنشون بود چون دعوا میکردن،من پدر و مادر و با یه فنچ ماده به عنوان جفت برای فنچ خودم تعویض کردم.ولی الان چند روزی هست که فنچ نر فقط پف میکنه و سرشو میچرخونه میذاره تو پراش و میخوابه... میتونید بگین چشه و چیکار باید بکنم؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app
    سلام ، يعني والدين رو با يك ماده ، براي جوجه نرتون تعويض كرديد؟ در حال حاضر غير از اينكه ميخوابه چه علائم ديگه اي داره ؟ بي اشتهاست ؟ اسهاله ؟ لرزش داره ؟ دماي محيط چنده ؟ سن نر رو بفرماييد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21557
    بله، این کارو کردم، لرزش خیلی کم داره، کلا انگار افسردس، نمیخونه، بازی نمیکنه، غذا میخوره، نه اسهال نیست، فک کنم تقریبا ۳ماهه یا ۱۰ روز کمتر...

Sent from my iPhone using Parsipet

صفحه 325 از 348 نخستنخست ... 225275306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)