صفحه 344 از 348 نخستنخست ... 244294325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,431 به 3,440 از 3471
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    29665
    سلام.من یک فنچ ماده دارم ولی پرهای کمرش ریخته.آیا پرهایش درمیاد؟؟؟؟؟چهمدت طول میکشه؟؟؟؟
    لطفا سریع پاسخ دهید ممنون🙏

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    29665
    لطفااا سریع پاسخ دهدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    29741
    سلام من دو جفت فنچ دارم که تو یه قفس متوسط نگهشون میدارم چند ماهی هست که دارمشون الان تقریبا بالغ شدن.
    براشون دستمال کاغذی تیکه تیکه شده و تکه هایی از نخ گذاشتم
    ولی به جای اینکه اون ها رو تو لانه بریزن تو جا دونه ای میریزن با اینکه لانه پلاستیکی براشون گذاشته ام
    دیروز تو جا دونه ای یه تخم گذاشتن ولی روتخم نمیخوابن فقط بازم نخ جمع میکنن و میریزن تو جا دونه ای
    میخواستم بدونم که آیا بازم تخم میذارن؟؟ و تخم ها جوجه میشن؟؟
    لطفا جواب بدین

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaleh نمایش پست ها
    سلام من دو جفت فنچ دارم که تو یه قفس متوسط نگهشون میدارم چند ماهی هست که دارمشون الان تقریبا بالغ شدن.
    براشون دستمال کاغذی تیکه تیکه شده و تکه هایی از نخ گذاشتم
    ولی به جای اینکه اون ها رو تو لانه بریزن تو جا دونه ای میریزن با اینکه لانه پلاستیکی براشون گذاشته ام
    دیروز تو جا دونه ای یه تخم گذاشتن ولی روتخم نمیخوابن فقط بازم نخ جمع میکنن و میریزن تو جا دونه ای
    میخواستم بدونم که آیا بازم تخم میذارن؟؟ و تخم ها جوجه میشن؟؟
    لطفا جواب بدین
    سلام
    معمولا برای نگهداری دو جفت در یک قفس باید دو برابر یعنی 4 عدد لونه در قفس با فاصله از یکدیگر قرار بدید تا جفت ها لونه مورد نظر رو خودشون انتخاب کنند احتمالا فنچ ها از شرایط و جای لونه در قفس چندان راضی نبودند که روی جا دونی تخم کردند و شاید تمام تخم ها روی جا دونی بگذارند ولی برای باز شدن جوجه ها و بزرگ شدندشون در کنار جفت دیگه به مشکل خواهند خورد .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    29849
    با عرض سلام و خسته نباشید
    من یک جفت فنچ خریدم که دیشب یک تخم گذاشت و یکسره هم روش به نوبت خوابیده بودند ولی امروز که نگاه کردم تخمی پیدا نکردم حالا به نظرتون تخمشونو خوردن یا رفته زیر پنبه ها؟چیکار کنم؟
    تغذیه شون هم ارزن و کتان و گاه وقتی هم سیب و هر هفته یکبار هک سفیده تخم مرغ آب پز و پوستش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ توت فرنگی و قناری و عروس هلندی و بلبل خرما
    شماره عضویت
    29868
    سلام خسته نباشید
    من یه فنچ توت فرنگی نر مست دارم ولی ماده گیرم نمیاد
    امکان داره با یه مدل فنچ ماده ی دیگه ای جفت بزنم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    29889
    سلام خسته نباشید
    من فقط یک جفت فنچ دارم
    اونا لونه ساختن بعد هم هر شب می‌رفتند توش و تخم گذاشتن
    من هم تخم هارو برداشتم و لونه رو بر گردوندم
    حالا انگار نر و ماده با هم قهر کردن و شبا فقط ماده میره خونه
    می خواستم بدونم امکان داره برای همیشه قهر کنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بله ممکنه به دلایلی دیگه هرگز جفت گیری نکنند یا تخم نزارن! ولی معمولا دلایلی مانند آماده نبودن یکی از پرنده ها به ۱۰۰۰۱ دلیل شامل تغذیه و بیماری و ... باعث این جور اختلالاته. اگر ماده زیاد تخم بزاره ممکنه آسیب ببینه...یه مدت جداشون کنید و بزارید قوی بشن. مطمعن باشید ماده به کلسیم و ویتامین D کافی دسترسی داره. پرنده ای که تخم میزاره باید غذ اییش عالی و کامل باشه.

اینجا رو بخونید :

تغذيه فنچ در دوران تخم گذاري

برنامه غذایی راجب فنچ ها

غذایی فنچ

میوه و سبزیجات مجاز برای فنچ

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماکیان.فنچ. سگ
    شماره عضویت
    29071
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسن جم نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.بنده حدودا چهل روز پیش یه جفت فنچ کینگ گرفتم جفتشونم سفیدن روزای اول ماده میرفت سراغ نره وهی رومیله نشیمنگاه اینورواونور میرفت هی خودشومیچسبوند به نره ولی پرنده نر هیچ عکسالعملی نشون نمیداد الان بعدازگذشت ۴۰روز حتی تولونه هم نمیرن ازروزاولم لونه براشون گذاشتم.تقویت میکنم تخم مرغ زرده وسفیده.چهارتخم.پرنده نراز مادهه ترسوتره وموقعی میرم سرقفس بیشتراسترس میگیره.ازدوستان خواهش دارم راهنمایی کنن ممنون
    سلام دوست عزیز همیشه اول تشخیص جنسیت درست مد نظرت باشه.و فنچ های جوان بگیر و شاداب باشن.و اینکه اگه جفت نشدن دو راه حل هست.فنچ نر رو از ماده جدا کن .چون اگه کنار هم باشن اگه اماده نباشن استرسو بیشتر میکنه ب قول معروف فنچ نر مست نیست .فقط فنچ نر رو جدا کن توی ی قفس مناسب بزار جایی با نور مناسب.در اختیارش میوه و سبزیجاتی مثل سیب و هویج بزار و ب فنچ ماده هم در عین حال برس و تغذیش کن.سعی کن دوتا فنچت از هم دور باشن همو نبینن.و نر کاملا از حالت استرس خودش در بیاد .اگه میتونی مولتی ویتامین مخصوص پرنده از داروخانه دام پزشکی تهیه کن هر روز چهار قطره داخل ظرف ابشون بریز.تخم مرغ رو هم هفته ای یک بار با ترکیب 20*80 ب مقدار کم .بیست درصد زرده و بقیه سفیده بده بهشون .ب ماده خیلی کم بده از این ترکیب چون چربی میگیره دور معقدش و موقع تخم گذاری ب مشکل میخوره.و مهم ترین نکته اینه ک ی ظرف اب تنی برای هر دوشون بزار و حواست باشه ک داخل اتاق باشن ک ی وقت توی این هوای سرد سرما نخورن.بعد یک ماه فنچ نر اماده میشه .بعد کنار هم بزارشون.و لونه تخم گذاری هم بزار کنار میله نشیمنگاه.اگه در طول دوهفته جفت نشدن و یا علائم جفت شدن نداشتن.فنچ نر ک اگه استرسیه و گوشه گیره رو عوض کن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماکیان.فنچ. سگ
    شماره عضویت
    29071
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara_tokli نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال داشتم ممنون می شم راهنمایی کنید منو
    الان 2بار شده که فنچ هام تخم گذاری می کنند اما خبری از جوجه نیست یک با 12 تا و سری دوم 8تا!
    پرسیدم گفتن از کمبود ویتامین e هستش
    دوستایی که اطلاعات بهتری دارن راهنمایی کنند منو تا منم نوه دار بشم
    بازم مرسی:smile (228):
    سلام دوست عزیز
    همه دلایل رو در نظر بگیر
    ایا جای ک فنچ ها هستند رفت و امد زیاده و اینکه ممکنه پرنده با دیدن شما از روی تخم بلند بشه.و ایا مکان انها با دمای متغیره ی ک بار سرد و یک بار گرم ک باز هم منجر به شفت شدن تخم ها میشه
    اینها ب کنار. شاید ب قول دوستمون نر نطفه اش ضعیف شده باشه ب دلیل بیش از حد جفت گیری برای این کار مولتی ویتامین های مخصوص این کار هست از پرنده فروشی هم میشه تهیه کرد ک خودشون اغلب توصیه میکنن ک اینو بخرید و هفته ای یک بار ب پرنده داده بشه برای تقویت هر دو جنس پرنده
    و اگر این کارهارو انجام دادی اما جواب نداد.ب احتمال فنچ نر شما بی نطفه هست و باید جایگزین شود

صفحه 344 از 348 نخستنخست ... 244294325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)