کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    سلام دوستان....
    سری دوم جوجه هام هم بدنیا اومدن...تقریبا الان 25 روزشون هست و از روز بیستم از لونه در اومدن (کلا 2 تا جوجه هستن) توو این 4-5 روزه که از لونه در اومدن دقت کردم رنگ پای یکیشون مشکوک میزنه....اینور اونور میپره ..ولی خیلی کم و همش حالت نشسته داره..
    چکار کنم...

کمک...................کمک............

دوستم سلام

منم اگه پام تو اون قفس باشه رنگش عوض ميشه
    الان كه جوجه هات 25 روزه اند و ديگه ماده بهشون غذا نميده و فنچ پدر اين كار رو ميكنه بنظر من يكم تو قفس و تميز كن چون فنچ پدر بهشون غذا به هر حال ميرسونه، اون دون خوري هام كثيفند بردار اول تميز كن بعد بزار رو ديواره هاي قفس نه اون پايين
    ان شاالله كه لونه رو كه حتما برداشتي!!!
    فنچتو كه پاش مشكل داره خوب به پاش دقت كن از بيرون ببين نخي چيزي دور پاش نپيچيده يا رشته هاي پنبه
    اگه اره بگيرش خودت نگهش دار خودشو و يك نفر ديگه اروم درش بياره(محكم نگيريش و خفه نشه و موقع در اوردنم اروم كه پاش خون نياد)
    اگه هم چيزي نيست بيخيال حساس نشو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    نه مسئله همون رنگ پاهاش هستش که دقت کردم جوجه بزرگتر هم اینطوری بود که 2-3 روز بعد خوب شد...این هم تحرکش خوبه و هیچیش نیست فقط رنگ پاهاش رگه رگه تیره هستش که به نظرم درست بشه خود بخود..
    حالا اگه روغنی یا کرمی نیاز داره لطفا بگید... بله لونه رو هم به محض بیرون اومدن از لونه ..برداشتم....

یه نکته دیگه که جوجه های سری قبلیم که الان 50 روزشون میشه و تووی قفس دیگه ای هستند الان رنگ سیاه نوکشون کامل رفته و هر دو هم ماده هستند...توو همین اتاقی هستند که فنچهای دیگم هستند ولی همدیگه رو نمیبینن..
    جالبه که لونه برای این دو ماده گذاشتم از روز اول که فقط شبها میرفتند تووش میخوابیدن...والان 2 -3 روزه دقت کردم یکیشون هر روز داره یه تخم میزاره و طرفش هم نمیره..یکی از دوستان گفتش که از مستی هستش و یه نر براش بگیر..و اون کاملا بالغ شده....
    نظر بقیه دوستان چیه...؟؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نه مسئله همون رنگ پاهاش هستش که دقت کردم جوجه بزرگتر هم اینطوری بود که 2-3 روز بعد خوب شد...این هم تحرکش خوبه و هیچیش نیست فقط رنگ پاهاش رگه رگه تیره هستش که به نظرم درست بشه خود بخود..
    حالا اگه روغنی یا کرمی نیاز داره لطفا بگید... بله لونه رو هم به محض بیرون اومدن از لونه ..برداشتم....

یه نکته دیگه که جوجه های سری قبلیم که الان 50 روزشون میشه و تووی قفس دیگه ای هستند الان رنگ سیاه نوکشون کامل رفته و هر دو هم ماده هستند...توو همین اتاقی هستند که فنچهای دیگم هستند ولی همدیگه رو نمیبینن..
    جالبه که لونه برای این دو ماده گذاشتم از روز اول که فقط شبها میرفتند تووش میخوابیدن...والان 2 -3 روزه دقت کردم یکیشون هر روز داره یه تخم میزاره و طرفش هم نمیره..یکی از دوستان گفتش که از مستی هستش و یه نر براش بگیر..و اون کاملا بالغ شده....
    سلام.رنگ نوک و پاها بعد از بلوغ به شکل عادی برمیگیرده و سیاهی ها از بین میره.
    برای ماده ی مست که تخم پوچ میگذاره یک نر بالغ و اماده بگیرید تا سری بعد تخم هاشون هم بارور بشه.بهتره قفسشون هم مجزا باشه نر و ماده ای که قراره جفت بشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    باسلام میخواستم ببینم کدوم فنج زود تر دستی میشه
    نر یا ماده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    نر یا ماده
    سلام....
    تقریبا هیچکدوم....فنچ جزء پرندگانی هستش که به این راحتی ها دستی نمیشه مگر توو جوجگی با هزار ترفند و رسیدگی و وقت گذاشتن بشه یه کارایی کرد....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    خوب من یه دونه فنچ گرفتم ج.جست تازه دون خور شده
    چیکارکنم دستی بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    خوب من یه دونه فنچ گرفتم ج.جست تازه دون خور شده
    چیکارکنم دستی بشه
    اینایی که من دیدم هنگام 10 روزگی از لونه برشون میدارن و با اون غذایی که بعضی از دوستان وارد هستن (ارزن کوبیده و پوست کنده و مخلوط شده با تخم مرغ رنده و ..آب و....یه غذای کامل که توو یکی از تاپیکها دیدم) با سرنگ اکثرا توو دهان جوجه ها میریزن و یواش یواش عادت میدن جوجه رو به خودشون و ....بقیه ماجرا...البته من تا حدی که دیدم و اطلاع دارم بهتون گفتم بقیه راهها و ...دوستانی که این کار رو کردن دقیقتر میدونن....
    البته نظر کلی من اینه که وقتی که میخوایید برای فنچ بزارید برای پرنده دیگه ای که این استعداد رو داره بزارید موفق تر و نتیجه بهتری هم میگیرید..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720

اره خودش خوب ميشه زياد حساس نباش
    براي اون ماده اي كه تخمهاي مستي ميزاره يك نري فراهم كن كه اواز ميخونه تحركش خوبه و نوكش كاملا قرمزه اين طوري زودي جفت ميشند و ... باقي ماجرا
    حتما هم بايد اون يكي ماده رو جدا كني چون بين ماده ها جنگ سختي پيش مياد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نر یا ماده
    اين كار زحمت هاي بيخوديه ! چرا فنچ؟
    از مرغ عشق نر تازه دون خور شده شروع كن.اگه استعدادشو داشتي و حوصله و خوشت اومد با طوطي سانان ادامه بده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    من یک مورد نادری برای فنچام پیش اومده!!!

از اول خلاصه بگم که حدود شش ماه پیش یک جفت فنچ من 4 تا جوجه دادند و بعد ماده مرد و من یک ماده دیگه خریدم و این ماده جدید هم الان دو تا جوجه یک ماه داره و 3 تا تخم هم دوباره کرده .. حالا مشکل از جایی شروع شد که من برای 4 تا جوجه ی سری اول که الان حدود 5 ماه دارند دو تا لانه گذاشتم و یکی از ماده ها را در پرنده فروشی با یک نر عوض کردم که الان دو جفت شدند ( یک جفت سفید و یک جفت زبرا رنگی) بعد از لانه گذاری یک جفت زبرا ها ( که خواهر و برادر هستند) با هم جفت شدند و شب ها می روند در یکی از لانه ها .. ولی بر خلاف تصور فنچ سومی ماده که سفید رنگ هست با نر جدیدی که سفید رنگ هست و تازه عوضش کردم جفت نشده و رفته با پدرش که جفت داره جفت شده !!!!! و تازه نر پدر دیگه با جفت ماده خودش که الان سه تا تخم هم کرده محل نمی گذاره و شب ها با دخترش می رند تو لونه!!!! و جالب تر اینکه ماده ای هنوز روی تخم ها می خوابه و هیچ اعتراضی نکرده و دو تا جوجه هاش هم شب ها می رند در لانه پیش مامانشان می خوابند .... و فقط اون نر جدیدی که عوض کردم سرش بی کلاه مونده و از همه کتک می خوره بیچاره

حالا با این تفاسیر چرا این جوریه شده ؟؟ مگه فنچ ها ی نر هم مثل خروس ها همزمان با چند تا ماده جفت می شوند؟؟؟

صفحه 97 از 348 نخستنخست ... 4778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116147197 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)