کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و فنچ
    شماره عضویت
    14988
    الان که رو تخم ها خابیدن میشه واسشون اب بزارم آبتنی کنن ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin72 نمایش پست ها
    الان که رو تخم ها خابیدن میشه واسشون اب بزارم آبتنی کنن ؟
    سلام
    چرا از پاسخ به نقل قول استفاده نميكني؟
    اب براي ابتني فلسفه زيادي داره كه هر كسي يك نظري ميده اما اون چيزي كه من با چشمهام ديدم فنچ نر يا ماده من هر كدوم كه خيس بودند (توي ظرف اب خوريشون ميرفتند) تا خشك نميشدند تو لونه نمي رفتند تو اين زمان هم اون يكي روي تخمها نشسته بود
    در ضمن كمبودي داشتند كه تخمه پنجم رو خوردند از دفعه بعد اغازه تخم ريزي ماده تغذيع عالي داشته باشند از همه خوراكي هاي مجاز كف دريا تخم مرغ ابپز كمي پوسته اهكيش هويج ...
    الان كه ديگه 5 تا تخم كردند ديگه تخم نمي كنند و نيازي نيست تخم مرغ ابپز براشون بزاري هم چاغ ميشند و دستگاه توليد مثلشون اذيت ميشه وهم شنيدم عمرشون كم ميشه اما يكم پوسته اهكي و هميشه كف دريا داخل قفس باشه تا زماني كه جوجه ها به دنيا بياند كه اون موقع خبر بده با دوستان كمكت كنيم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    سلام به همه.چند تا سوال از دوستان با تجربه دارم.من 3ماهه فنچ خريدم.اول 2تا نر.بعد 2تا ماده.بعدش يه قفس بزرگ اضافه كردم كه به همراش 1 نر و 3 تا ماده ديگه هم اضافه شد.4تا لونه هم تو قفس هست كه داخل همش ميرن.نرهام كاملا سرحال هستند و مدام آواز ميخونند.يكي كه قبلا كنار سهره بزرگ شده بود كه مدام ميخونه.ماده هام هم خيلي شادو اكتيوند.قفس هم تو سالن خونست.البته رفت و آمد زياده ولي محل رفتو آمد يك متر ازشون فاصله داره.دقت هم كردن اصلا با رفت و آمدمون مشكلي ندارند.لونه هم ساختند.جالب اينجاس همه كنار هم ميشينن و با هم بازي ميكنندوپرهاي هم رو تميز ميكنند.وشب هم 4 تايي بدون نظم خاصي تو لونه ميخوابند.البته لونون بزرگهمشكلم اينه كه چرا جفت جفت جدا نميشن و تخم نميزارن؟شنيده بودم اجتماعي هستند ولي نه تا اين حد.بعدش اينكه مشكلي هم باهم ندارند جز يه ماده كه گاهي با نر و ماده هاي ديگه دعوا ميكنه.بقيه با هم خوبند.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    سلام به همه.چند تا سوال از دوستان با تجربه دارم.من 3ماهه فنچ خريدم.اول 2تا نر.بعد 2تا ماده.بعدش يه قفس بزرگ اضافه كردم كه به همراش 1 نر و 3 تا ماده ديگه هم اضافه شد.4تا لونه هم تو قفس هست كه داخل همش ميرن.نرهام كاملا سرحال هستند و مدام آواز ميخونند.يكي كه قبلا كنار سهره بزرگ شده بود كه مدام ميخونه.ماده هام هم خيلي شادو اكتيوند.قفس هم تو سالن خونست.البته رفت و آمد زياده ولي محل رفتو آمد يك متر ازشون فاصله داره.دقت هم كردن اصلا با رفت و آمدمون مشكلي ندارند.لونه هم ساختند.جالب اينجاس همه كنار هم ميشينن و با هم بازي ميكنندوپرهاي هم رو تميز ميكنند.وشب هم 4 تايي بدون نظم خاصي تو لونه ميخوابند.البته لونون بزرگهمشكلم اينه كه چرا جفت جفت جدا نميشن و تخم نميزارن؟شنيده بودم اجتماعي هستند ولي نه تا اين حد.بعدش اينكه مشكلي هم باهم ندارند جز يه ماده كه گاهي با نر و ماده هاي ديگه دعوا ميكنه.بقيه با هم خوبند.
    سلام
    دماي محيطش چطوره؟
    تغذيه شون چطوره؟ تخم مرغ ابپز و كف دريا و هويج هم بهشون ميدي؟
    اون 2 تا جفت اولي الان حداقل بايد 5 ماهشون باشه!چون حد اقل 2 ماهه مغازه دارها ميفروشند پس حتما اماده اند!!!
    اون مادهه هم كه ميجنگه بخاطره قلمروهه ! كلا نشانه خوبيه!؟؟
    در ضمن اگه عكس بتوني بزاري كه خيلي خوبه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    دماي محيطش چطوره؟
    تغذيه شون چطوره؟ تخم مرغ ابپز و كف دريا و هويج هم بهشون ميدي؟
    اون 2 تا جفت اولي الان حداقل بايد 5 ماهشون باشه!چون حد اقل 2 ماهه مغازه دارها ميفروشند پس حتما اماده اند!!!
    اون مادهه هم كه ميجنگه بخاطره قلمروهه ! كلا نشانه خوبيه!؟؟
    در ضمن اگه عكس بتوني بزاري كه خيلي خوبه.
    درود.پرنده ها شمالن و اين هفته كه رفتم حتما عكس ميگيرم.شنيده بودم جنگيدن نشونه ي خوبيه.ولي اين همرو ميزنه.پس با كدون نر جفت شده؟جز يه نر كه اولين نر قفس بود و اينقدر تپل شده بهش ميگيم خروس.يه جوري آروم ترين و باهوش ترين عضو قفس هست و مثل پدر بزرگه.انگار بهش احترام ميزارن.اما اين نره مرتب با يه مادست.ايني كه دست بزن دداره هم اينقدر خوشكله دلم نمياد بدمش به كسي.ميشه گفت يكدست بژه پراش.شبيه كبوتره.اسمش كبوتره.البته آسيب جدي نميزنه.چون قفس بزرگه و بقيه فرار ميكنند.موقع دعوا هم يه صدايي شبيه ناله داره و نوكش رو باز ميكنه.و همش مضطرب نشون ميده.

از تغذيه هم بگم تخم كتان و ارزن مرتب هست.آب هم همينطور.طقريبا يه روز در ميون يه سيب رنده شده ميزارم تو قفس.البته نصفش و خودم با لذت ميخورم اينا تشويق بشن به خوردنش سبزي هم همه جوره ميزارم.تخم مرغ هم ميزارم.البته كم.تو آبشون هم قند ميندازم.هويج هنوز ندادم.خيار و گل هم ميزارم گاهي ميخورند.كف دريا هم موجوده.زياد هم ميخورند.چند تا حبه قند هم گذاشتم لاي ميله هاي قفس هم ميخورند هم مورچه كه مياد رو قند مورچه هارو ميخورند
    از دماي اتاق هم بگم كه معمولا 20 تا 27.البته قفسم 30*30*85 هست.يه طرفش نزديكه بخاريه.به فاصله 30.اونطرف هم فاصله داره تا اگه گرمشون بود جاشون عوض بشه.
    كف قفس رو هم ظرف هاي مربعي بزرگ گذاشتم كه توشون پر از چوبو علفو برگه.بقيه سطح كف هم ليف خرماي خشك شده گذاشتم كه با ريش ريش هاش حسابي ور ميرند.دونشون هم ميريزم همون كف كه تنبل نشن برن دنباش يا زيرش بازي كنند و دنبال هم ميكنند.ميترسن هم ميرن زيرش
    تو قفس هم 4تا چوب تو چهار طرف و 2تا تاب و 1 چرخ و فلك هست كه با همشون بازي ميكنند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    يه مشكلي كه خيليا با فنچ دارن به راحتي حل كردم.اونم مشكل تو لونه نرفتنه پرنده هاست.كافيه دونشون رو بريزي تو لونه طوري كه ببينند و جاي دونشون رو از قفس خارج كنيد.واسه غذا همه جا ميرن.البته تمام فنچام همون شب اول ميرفتن تو لونه.ولي داخل 2تا ديگه از لونه ها نميشدند كه با اين سبك راحت رفتند داخل.لونه هارو خودم ساختم.2تا ازكارتن لامپ كم مصرف.2تا هم از فم يا فوم.كه براي ماكت سازي استفاده ميشه.بچه هاي معماري زياد ازش استفاده ميكنند.قيمتش هم ارزونه.با يه چسب مايع كاغذ هم محكم چفت ميشن.هر طرهي هم بخواين ميشه ساخت

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    يه مشكلي كه خيليا با فنچ دارن به راحتي حل كردم.اونم مشكل تو لونه نرفتنه پرنده هاست.كافيه دونشون رو بريزي تو لونه طوري كه ببينند و جاي دونشون رو از قفس خارج كنيد.واسه غذا همه جا ميرن.البته تمام فنچام همون شب اول ميرفتن تو لونه.ولي داخل 2تا ديگه از لونه ها نميشدند كه با اين سبك راحت رفتند داخل.لونه هارو خودم ساختم.2تا ازكارتن لامپ كم مصرف.2تا هم از فم يا فوم.كه براي ماكت سازي استفاده ميشه.بچه هاي معماري زياد ازش استفاده ميكنند.قيمتش هم ارزونه.با يه چسب مايع كاغذ هم محكم چفت ميشن.هر طرهي هم بخواين ميشه ساخت
    دوستم سلام
    من قبلنا فنچ هام نمي رفتند تو لونه اين كارهارو زياد ميكردم
    حالا از اين قبيل كارهام بدتر
    در كل اين كار شما درست نيست چون پرنده فكر ميكنه اونجا جاي دون خوريشونه (حالا شايد اين ترفندتون جواب بده اونم فقط روي فنچ هاي شما)
    مثلا همين كار باعث ميشه و شده كه روي فنچ هاي من جواب عكس بده
    در كل بهترين كار اينه كه هميشه ((انتظاره و تغذيه مناسب))
    وقتي كف دريا و ارزن و كتان و تخم مرغ ابپز و... براشون بزاري فنچ ها بعد يك مدتي به تكاپو مي افتند اگه لونه مناسب و استاندارد باشه و بالاترين جاي قفس بعد خواهيد ديد...،...،...موفقيتتون رو

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    دوستم سلام
    من قبلنا فنچ هام نمي رفتند تو لونه اين كارهارو زياد ميكردم
    حالا از اين قبيل كارهام بدتر
    در كل اين كار شما درست نيست چون پرنده فكر ميكنه اونجا جاي دون خوريشونه (حالا شايد اين ترفندتون جواب بده اونم فقط روي فنچ هاي شما)
    مثلا همين كار باعث ميشه و شده كه روي فنچ هاي من جواب عكس بده
    در كل بهترين كار اينه كه هميشه ((انتظاره و تغذيه مناسب))
    وقتي كف دريا و ارزن و كتان و تخم مرغ ابپز و... براشون بزاري فنچ ها بعد يك مدتي به تكاپو مي افتند اگه لونه مناسب و استاندارد باشه و بالاترين جاي قفس بعد خواهيد ديد...،...،...موفقيتتون رو
    درست ميگيد. اين راهي كه گفتم حكم مطلق كه نيست.ولي بعضي اوقات كه راه هاي ديگه جواب نميده به عنوان يك گزينه قابل استفادست احتمالا.براي اغلب دوستام اينطور بوده
    البته نبايد زياد تو لونه دون ريخت.بعدش بايد ظرف غذا رو برگردوند سر جاش تا لونه به عنوان جايي براي تغذيه نشناسند.اين كاري كه گفتم فقط واسه اينه كه ترسشون از لونه بريزه
    لونه ها هم بالا ترين جا گوشه هاي قفس گذاشتم.فكر كنم سياست كنترل جمعيت رو اينام تاثير گذاشته.شايدم اوضاع اقتصاديمنتظريم
    ممنون از اينكه كمكم مي كنيد.سعي ميكنم بيشتر به تغذيه برسم.البته فكر كنم تابستون اوضاع بهتر بشه.يه جاي گرم ثابت ميتونم نگهشون دارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    سلام دوستان....
    سری دوم جوجه هام هم بدنیا اومدن...تقریبا الان 25 روزشون هست و از روز بیستم از لونه در اومدن (کلا 2 تا جوجه هستن) توو این 4-5 روزه که از لونه در اومدن دقت کردم رنگ پای یکیشون مشکوک میزنه....اینور اونور میپره ..ولی خیلی کم و همش حالت نشسته داره..
    چکار کنم...

کمک...................کمک............

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    سلام دوستان....
    سری دوم جوجه هام هم بدنیا اومدن...تقریبا الان 25 روزشون هست و از روز بیستم از لونه در اومدن (کلا 2 تا جوجه هستن) توو این 4-5 روزه که از لونه در اومدن دقت کردم رنگ پای یکیشون مشکوک میزنه....اینور اونور میپره ..ولی خیلی کم و همش حالت نشسته داره..
    چکار کنم...

کمک...................کمک............
    دوست عزیز سلام.میشه پایی که میفرمایید مشکل داره رو با عکس دقیق مشخص کنید؟

صفحه 96 از 348 نخستنخست ... 467778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115146196 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)