کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.ممکنه دوست عزیز از این حالت که میفرمایید عکسی بگذارید؟

اين نرو ماده من هم داخل لونه نمي رفتند تا اينكه با مقوا براشون يكدونه لونه ساختم و باز نرفتند و من سرشو بريد الان يك هفته است ميرن داخلش و از اون به بعد لونه سازي و جفتگيري ميكنند

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0085.jpg

نميشه ازشون عكسي گرفت همينم بزور يك جا واستاده بود گرفتم بالش اويزونه كه تو اين عكس يكم معلومه البته يك كوچولو بيشتر الان گوشي و ديده بود و ترسيده بود و اماده فرار بود
    غذاشو خوب ميخوره تحركشم عاليه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    اين نرو ماده من هم داخل لونه نمي رفتند تا اينكه با مقوا براشون يكدونه لونه ساختم و باز نرفتند و من سرشو بريد الان يك هفته است ميرن داخلش و از اون به بعد لونه سازي و جفتگيري ميكنند

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0085.jpg

نميشه ازشون عكسي گرفت همينم بزور يك جا واستاده بود گرفتم بالش اويزونه كه تو اين عكس يكم معلومه البته يك كوچولو بيشتر الان گوشي و ديده بود و ترسيده بود و اماده فرار بود
    غذاشو خوب ميخوره تحركشم عاليه
    سلام.این لونه اصلا مناسب تکثیر نیست و مطمئن باشید باقی مراحل تکثیر هم به مشکل برخورد میکنه.
    این پرنده یا ترسیده و به دیواره ها برخورد کرده یا بالش به جایی گیر کرده و آسیب دیده که نمیتونه کامل جمعش کنه.البته جای نگرانی نداره و بعد از چند وقت مشکلش برطرف میشه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام.این لونه اصلا مناسب تکثیر نیست و مطمئن باشید باقی مراحل تکثیر هم به مشکل برخورد میکنه.
    این پرنده یا ترسیده و به دیواره ها برخورد کرده یا بالش به جایی گیر کرده و آسیب دیده که نمیتونه کامل جمعش کنه.البته جای نگرانی نداره و بعد از چند وقت مشکلش برطرف میشه.

واي خداااااااااا
    گفتي رفتم از داخل لونه عكس بگيرم براتون

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0087.jpg

يك تخم ديدم
    الان چي ميشه؟
    اينها چرا رو تخم ننشسته بودن
    فكر كنم خرابكاري كردم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    واي خداااااااااا
    گفتي رفتم از داخل لونه عكس بگيرم براتون

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0087.jpg

يك تخم ديدم
    الان چي ميشه؟
    اينها چرا رو تخم ننشسته بودن
    فكر كنم خرابكاري كردم
    عرض کردم خدمتت که دوست عزیز این لونه اصلا مناسب برای تکثیر نیست که خیلی زود هم نتیجش رو دیدید.
    این لونه نه سقف داره و نه توسط جفت لونه سازی شده.کف لونه هم اصلا آماده نشده.بهتره براشون یک لونه ی پلاستیکی استاندارد تهیه کنید و سریعا شرایط لونه سازی جفت رو فراهم کنید.چون توی این لونه قطعا جفت از تخم ها نگهداری نخواهند کرد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    اسم این مقوا رو که اصلا نمیشه لونه گذاشت...بماند...توش هم که وضعیتش تر و تمیز نیست ...باز هم بماند...ولی همین کارتن رو هم یوقت اگه کسی خواست درست کنه ابعادش رو باید دقت کنه...خیلی بزرگ هم اصلا مناسب فنچ نیست...استاندارد مشخصی داره...
    در ضمن بعد از تخم گذاری کامل شروع به نشستن رو تخم ها میکنند یعنی بعد از آخرین تخم..( بین 4 تا 7-8 ....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    اسم این مقوا رو که اصلا نمیشه لونه گذاشت...بماند...توش هم که وضعیتش تر و تمیز نیست ...باز هم بماند...ولی همین کارتن رو هم یوقت اگه کسی خواست درست کنه ابعادش رو باید دقت کنه...خیلی بزرگ هم اصلا مناسب فنچ نیست...استاندارد مشخصی داره...
    در ضمن بعد از تخم گذاری کامل شروع به نشستن رو تخم ها میکنند یعنی بعد از آخرین تخم..( بین 4 تا 7-8 ....
    سلام.کلا لونه از جنس مقوا مناسب تکثیر نیست.هم از لحاظ استحکام لونه و هم از لحاظ حفظ فضای داخلی که خود جفت داخل لونه در نظر میگیرن و لونه سازی میکنن و جا گود میکنن برای تخم گذاری.یا پلاستیکی یا چوبی.موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و فنچ
    شماره عضویت
    14988
    سلام دوستان گرامی
    من فنچم امروز یه تخم گذاشته میخاستم ببینم الان هم غذا تو نطفه گذاری موثر هست یا نه؟ اخه میترسم که تخما به جوجه تبدیل نشن. من برنج و سفیده تخم مرغ و میوه و سبزیجات همیشه میدادم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin72 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    من فنچم امروز یه تخم گذاشته میخاستم ببینم الان هم غذا تو نطفه گذاری موثر هست یا نه؟ اخه میترسم که تخما به جوجه تبدیل نشن. من برنج و سفیده تخم مرغ و میوه و سبزیجات همیشه میدادم
    سلام.اگر تغذیه قبل از تخم گذاری مناسب بوده باشه و نر هم بالغ و با تجربه باشه میتونید به نطفه دار بودن تخم ها امیدوار باشید.در حال حاضر سعی کنید از برنج و سفیده تخم مرغ کمتراستفاده کنید.
    چون در حال تخم گذاری هست ماده این ها باعث یبوستش میشه و برای تخم گذاری اذیتش میکنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام.اگر تغذیه قبل از تخم گذاری مناسب بوده باشه و نر هم بالغ و با تجربه باشه میتونید به نطفه دار بودن تخم ها امیدوار باشید.در حال حاضر سعی کنید از برنج و سفیده تخم مرغ کمتراستفاده کنید.
    چون در حال تخم گذاری هست ماده این ها باعث یبوستش میشه و برای تخم گذاری اذیتش میکنه.
    فكر نكنم ربطي به با تجربگي جفت فنچ داشته باشه
    من از جفت فنچم 5 تا تخم گرفتم 2 تاش جوجه شد الان 15 روزه
    اون 3 تا رو مطمئنم حداقل 2 تاش تقصيره خودمو از كنجكاوي داشتم ميمردم انقد بهشون استرس وارد كردم كه يا تخمها بدونه غذاي كافي بودن يا از رو تخم موقعي كه نبايد بلند ميشدن بلند شدن جنين داخل تخم خراب شد
    امين جان من زياد تجربه ندارم همين يك بار و جوجه گرفتم اما مطمئنم كف دريا و 5 قطره مولتي ويتامين اول صبح تو ابخوريشون هفته اي يك بار معجزه ميكنه البته 6 ساعت بعد ابشو عوض كن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    فكر نكنم ربطي به با تجربگي جفت فنچ داشته باشه
    من از جفت فنچم 5 تا تخم گرفتم 2 تاش جوجه شد الان 15 روزه
    اون 3 تا رو مطمئنم حداقل 2 تاش تقصيره خودمو از كنجكاوي داشتم ميمردم انقد بهشون استرس وارد كردم كه يا تخمها بدونه غذاي كافي بودن يا از رو تخم موقعي كه نبايد بلند ميشدن بلند شدن جنين داخل تخم خراب شد
    امين جان من زياد تجربه ندارم همين يك بار و جوجه گرفتم اما مطمئنم كف دريا و 5 قطره مولتي ويتامين اول صبح تو ابخوريشون هفته اي يك بار معجزه ميكنه البته 6 ساعت بعد ابشو عوض كن
    چرا دوست عزیز خیلی ربط به با تجربگی جفت داره.نر بی تجربه خوب نمیتونه جفت گیری کنه و جفت بی تجربه ممکنه خیلی زودتر از جوجه شدن تخم ها از روی تخم ها بلند بشن و تخم گذاری مجدد کنن.به همین خاطر هست که لونه ی بعضی جفت های فنچ پر میشه از تخم که هیچ کدوم هم جوجه نمیشه.
    هر تخمی به اندازه ی حجمش و نیاز جوجه کیسه ی زرده داره که هیچ ربطی به دست زدن و استرس و این بحث ها نداره.در مورد مولتی ویتامین هفته ای یکبار هم هر مولتی ویتامینی دوره ی خاص داره برای تقویت و همینجوری نمیشه هفته ای یکبار مولتی ویتامین داد.موفق باشید

صفحه 93 از 348 نخستنخست ... 437475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112143193 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)