کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    با سلام مجدد و عرض ادب..

بنده قفس گرفتم و 2 تا جوجه دانخور شده رو منتقل کردمشون به قفس جدید....واقعا قلبشون از استرس داشت میترکید..توو این 2 روزه خیلی کم غذا میخورن ...نگرانشون شدم.. لونه هم گذاشتم که چون عادت داشتن به قفس قبلی که میرفتن همش توو لونه و روی تخمهای والدینشون شبها میخوابیدن....خیلی جالب تر اینکه 2 دقیقه نشد که پریدن توو لونه جدید...واقعا راست میگن که بیشتر عادتی رو توو جوجگی بهشون یاد بدی خوب یاد میگیرن من به این نتیجه رسیدم.... در ضمن یه سوال اینکه آیا مورد نداره به جوجه های 1 ماهه هم مولتی ویتامین داد؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    با سلام مجدد و عرض ادب..

بنده قفس گرفتم و 2 تا جوجه دانخور شده رو منتقل کردمشون به قفس جدید....واقعا قلبشون از استرس داشت میترکید..توو این 2 روزه خیلی کم غذا میخورن ...نگرانشون شدم.. لونه هم گذاشتم که چون عادت داشتن به قفس قبلی که میرفتن همش توو لونه و روی تخمهای والدینشون شبها میخوابیدن....خیلی جالب تر اینکه 2 دقیقه نشد که پریدن توو لونه جدید...واقعا راست میگن که بیشتر عادتی رو توو جوجگی بهشون یاد بدی خوب یاد میگیرن من به این نتیجه رسیدم.... در ضمن یه سوال اینکه آیا مورد نداره به جوجه های 1 ماهه هم مولتی ویتامین داد؟؟؟
    سلام.دوست من بهتره از تخم مرغ رنده شده استفاده کنی در کنار ارزن تا جوجه ها اذیت نشن برای سیر شدن حالا که تازه دون خور هستن.لونه رو هم بردار.کم کم باید از سرشون رفتن توی لونه بره و سعی کنن روی چوب نشیمن باشن.الان پرواز کردن براشون خیلی مفید و مهمه.بهتره فعلا از مولتی ویتامین استفاده نکنید تا کامل دون خور بشن و بتونید با سبزیجات ومیوه جات ویتامین مورد نیازشون رو تامین کنید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    پنج شنبه تاريخ 7 اذر متوجه شدم كه اولين تخم گذاشته شد و تا 13 اذر تعداد تخمها به پنج عدد رسيد!
    الان فردا هم كه بشه ميشه دقيقا 14 روز بعد اولين تخم گزاري
    از زمان اولين تخم هم روي تخمها نشستند؟
    نظر شما چيه!چقد ديگه طول ميكشه جوجه ها به دنيا ميان؟؟؟
    اولين بارشونه؟
    در ضمن امروز پرنده نر رفت تو ظرف اب خوري خودشو خيس كرد و 5 دقيقه اي رفت تو لونه؟تخمها خراب نشدند؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    پنج شنبه تاريخ 7 اذر متوجه شدم كه اولين تخم گذاشته شد و تا 13 اذر تعداد تخمها به پنج عدد رسيد!
    الان فردا هم كه بشه ميشه دقيقا 14 روز بعد اولين تخم گزاري
    از زمان اولين تخم هم روي تخمها نشستند؟
    نظر شما چيه!چقد ديگه طول ميكشه جوجه ها به دنيا ميان؟؟؟
    اولين بارشونه؟
    در ضمن امروز پرنده نر رفت تو ظرف اب خوري خودشو خيس كرد و 5 دقيقه اي رفت تو لونه؟تخمها خراب نشدند؟؟؟
    سلام.اگر تخم ها بارور باشن دیگه باید از فردا منتظر تولدشون باشید.آب تنی مشکلی ایجاد نمیکنه ضمن اینکه از طرفی رطوبت مورد نیاز جوجه ی داخل تخم رو هم میتونه برای تولدش تامین کنه.ولی مراقب باشید دماپایین نباشه که سرمابخوره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.اگر تخم ها بارور باشن دیگه باید از فردا منتظر تولدشون باشید.آب تنی مشکلی ایجاد نمیکنه ضمن اینکه از طرفی رطوبت مورد نیاز جوجه ی داخل تخم رو هم میتونه برای تولدش تامین کنه.ولی مراقب باشید دماپایین نباشه که سرمابخوره.
    سلام
    اينو واسه تازه واردها ميگم
    ارزن و يك چهرم كتان هميشه
    گشنيزو جعفري خرد شده يك دو روز در ميان
    تخم مرغ ابپز 3 روز در ميان پوسته اهكي كمي فراموش نشه
    سيبو هويج له شده هفته اي يك بار
    كف دريا رو لاي ميله هاي قفس بزاريد خودشون كم كم تمومش ميكنند
    ابشو هر روز عوض كنيد
    5 قطره مولتي ويتامين اول صبح كه فنچ ها تشنه اند البته موقعي كه جوجه ندارن هفته اي يك بار تو جاي ابشون
    بزاريدشون يك جاي بلند كنار ديوار تو خونه كم رفت و امدو ترجيحا بي سرو صدا بعدش منتظر انفجار جمعيتي شون باشيد (به همين سادگي)

من خودم و فنچهام بار لولمونه!!! جوجه هام از صبح تا الان در حال به دنيا اومدن هستن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    آی اگه میشد این حرکت تخم برداشتن قناری ها رو هم روی فنچها پیاده کرد که همه توو یه روز به دنیا میومدن خوب بود ... برای خودم پیش اومده که جوجه ها بزرگ و کوچیک میشن نسبت به هم یا میمیرن اون لابلا یا دیر غذا بهشون میرسه یا سیر نمیشن یا.....
    این فنچها هم عجیب غریبن واقعا میبینی از 7 تا تخم 6 تا جوجه شده..همه رو ول کرده که اون یکی هم سر از تخم در بیاره...آخر اون یکی جوجه نمیشه و بقیه هم یکی در میون بخاطر این کاراشون از بین میرن...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    آی اگه میشد این حرکت تخم برداشتن قناری ها رو هم روی فنچها پیاده کرد که همه توو یه روز به دنیا میومدن خوب بود ... برای خودم پیش اومده که جوجه ها بزرگ و کوچیک میشن نسبت به هم یا میمیرن اون لابلا یا دیر غذا بهشون میرسه یا سیر نمیشن یا.....
    این فنچها هم عجیب غریبن واقعا میبینی از 7 تا تخم 6 تا جوجه شده..همه رو ول کرده که اون یکی هم سر از تخم در بیاره...آخر اون یکی جوجه نمیشه و بقیه هم یکی در میون بخاطر این کاراشون از بین میرن...
    متاسفانه این امکان وجود نداره و اگر حتی یکبار ارایش لانه و تخم هاشون یه تغییر کوچیک داده بشه دیگه روی تخم هاشون نمیخوابند! ولی در مجموع به نظر من فنچ ها والدین بهتری نسبت به قناری ها برای جوجه بزرگ کردن هستند .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    چه جالب!!! دقیقا میخواستم همینو بپرسم! پس آبتنی مشکلی پیش نمیاره! دمای خونه هم بالاست!( تقریبا 27 درجه)
    راستی چند روز پیش قبل از اینکه فنچام بخوان تخم گذاری کنن لونه رو برداشتم که تمیزش کنم، که یهو یه دونه تخم افتاد تو دستم! منم آروم گذاشتمش سر جاشو لونه رو هم گذاشتم تو قفس.
    البته اینم بگم که فنچا قبلش اصلا تو لونه نمیرفتن و حتی شبا بیرون میخوابیدن( روی سقف لونه) ولی از وقتی که لونه رو برداشتم و دیدم تخم گذاشتن و بعدش لونه رو با تخمش گذاشتم سر جاش، جفت فنچا مرتب میرن لونه! حتی 3 تا تخم دیگه هم گذاشتن و روی تخما هم میخوابن!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    دليل افتادگي بال فنچ ماده بخاطر چيه؟ يعني يك مقدتر از بدنش اويزون نگه ميداره
    انگاري ميخواد بره دعوا!
    تحركش خوبه غذاشم خوب ميخوره؟
    لونه سازي كردن جفتگيري هم انجام دادند تقريبا 4 روزه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    دليل افتادگي بال فنچ ماده بخاطر چيه؟ يعني يك مقدتر از بدنش اويزون نگه ميداره
    انگاري ميخواد بره دعوا!
    تحركش خوبه غذاشم خوب ميخوره؟
    لونه سازي كردن جفتگيري هم انجام دادند تقريبا 4 روزه
    سلام.ممکنه دوست عزیز از این حالت که میفرمایید عکسی بگذارید؟

صفحه 92 از 348 نخستنخست ... 42737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111142192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)