صفحه 74 از 348 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 731 به 740 از 3471
    همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط مولتي ويتامين نمایش پست ها
    سلام داداشي

فنچام دو تا تخم گذاشتن جفتشونم لاتي رو تخما ميخوابند يعني ديگه تخم نميذارنند؟
    با اجازه ي داداشي

سلام

نگران نباشيد. ماده باز هم تخم ميگذاره

گاهي از جفت ها ترجيح ميدن بعد از آخرين تخم شروع به خوابيدن روي تخم ها كنن ولي گاهي هم از همون تخم اول اقدام به خوابيدن و مراقبت از تخم ها ميكنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14357
    سلا م من همین چند وقت فنچام تخم گزاشتن
    فنچا بهد تخم 2 یا سه ماده میخابه و هر 45 دقیقه 1ساعت جاشونو عوض میکونن ولی این کار تا روزای پنجم ادامه داره وبهد همیشه ماده میخابه ونره مواقعی که ماده غذامیخوره میخابه
    در این چند وقت فضله هاشونم بزرگ میشه نگران نباش البته ماده هه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام:

دوستان امروز متوجه شدم فنچ ها تخم گذاشتن. ولی یک مسله عجیب یکی از جوجه ها که دیگه دون خور شده روی تخم ها میخوابه!!!! یعنی ممکنه پدر و دختر .....................

ممکن این تخم ها مال جوجه باشه؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    با سلام:

دوستان امروز متوجه شدم فنچ ها تخم گذاشتن. ولی یک مسله عجیب یکی از جوجه ها که دیگه دون خور شده روی تخم ها میخوابه!!!! یعنی ممکنه پدر و دختر .....................

ممکن این تخم ها مال جوجه باشه؟؟؟
    دوست عزیز جوجه تازه دان خور شده هنوز به بلوغ نرسیده که بتونه تخم بگذاره! مخصوصا که ماده ها دیرتر از نرها بالغ میشن.
    مگه نر شما خودش ماده نداشته؟ اگر ماده داشته باشه دیگه با ماده دیگری همزمان جفت نمیخوره به راحتی
    پس احتمال جفت شدن پدر و دختر به 2 دلیل رد میشه
    ضمنا حتما باید جوجه ها رو جدا کنید از والدین ،نگه داشتن این تعداد فنج یا هم در یک قفس توصیه نمیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    سلام دوستان...
    در ابتدا ورود خودم رو به این انجمن تبریک میگم
    10 روزی هست که از پست اول این تاپیک تا اینجا دارم مطالب رو میخونم ولی به جواب کاملی درمورد مشکل خودم نرسیدم...
    من حدود 3 ماهه پیش یه جفت فنچ خریدم..
    لونه رو هم از روز اول از این چوبیها داخل قفس گذاشته بودم و تا نیمه هم پنبه توش بود که گفتم اگه راه افتادن پنبه دونه و ..بزارم براشون
    تا یک ماه که کلا اصلا لونه رو هم نگاه نمیکردن...
    ماه دوم نر میرفت نوک لونه و پنبه هاشو میکشید بیرون...
    که فهمیدم خبر هایی هست و کم کم پنبه و پنبه دونه لای میله ها میزاشتم و یا نر میبرد مستقیم توو لونه یا مادهه میگرفت و میداد به نر و نر میبرد توو لونه و جا سازی میکرد
    حدود یک 2 ماه میرفتن توو لونه شبها و روزها هم بیرون بودن تغذیشون هم خوب بود ارزن و سیب و هویج رنده شده و گه گداری هم سفیده تخم مرغ...
    .........2 ماه گذشت و از تخم خبری نبود و هر شب هم توو لونه میرفتن....
    تا اینکه جمعه گذشته ماده یه تخم گذاشت و اصلا هم انگار نه انگار طرفش هم نرفت که بخواد بخوابه روش نر و ماده توو روز با تعجب توو لونه و تخم رو نگاه میکردن و شب دوباره میرفتن توو لونه و صبح میومدن بیرون...
    روز دوم و سوم و... گذشت و بعد از 5 روز امروز دیدم که یه تخم دیگه کف قفس هست که یکی توو لونه بود و یکی هم کف قفس... مادهه بعضی موقع ها پف میکنه و تغذیشون هم خوبه نمیدونم چکار کنم....
    جعفری گذاشتم براشون و خورد کردم...عوض اینکه بخورن نره میبره توو لونه....کمک لطفا...!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    دوست عزیز جوجه تازه دان خور شده هنوز به بلوغ نرسیده که بتونه تخم بگذاره! مخصوصا که ماده ها دیرتر از نرها بالغ میشن.
    مگه نر شما خودش ماده نداشته؟ اگر ماده داشته باشه دیگه با ماده دیگری همزمان جفت نمیخوره به راحتی
    پس احتمال جفت شدن پدر و دختر به 2 دلیل رد میشه
    ضمنا حتما باید جوجه ها رو جدا کنید از والدین ،نگه داشتن این تعداد فنج یا هم در یک قفس توصیه نمیشه
    دوست عزیز محمد رضا

دیشب دوباره یه قفس سری زدم. دقیقآ یکی از جوجه ها و فنچ نر توی لونه بودن. مابقی بیرون.

مطمیین هستم یکی از جوجه ها بوده چون یک نشانه داره روی بدنش یک سری پرهای قهوه ایی هستش.

نمی دونم شاید به سن بلوغ رسیده باشن. تخم این جوجه ها در تاریخ 4/29 اولین تخم رو گذاشتن. 20 روز بعدش که بگیم بدنیا آمده باشن میشه میشه 5/19 تا الان هم تقریبآ 2ماه شون شده

بالغن درسته؟

اکثرآ شبها میرن توی لونه در طول روز بیرون از لونه هستن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    در ابتدا ورود خودم رو به این انجمن تبریک میگم
    10 روزی هست که از پست اول این تاپیک تا اینجا دارم مطالب رو میخونم ولی به جواب کاملی درمورد مشکل خودم نرسیدم...
    من حدود 3 ماهه پیش یه جفت فنچ خریدم..
    لونه رو هم از روز اول از این چوبیها داخل قفس گذاشته بودم و تا نیمه هم پنبه توش بود که گفتم اگه راه افتادن پنبه دونه و ..بزارم براشون
    تا یک ماه که کلا اصلا لونه رو هم نگاه نمیکردن...
    ماه دوم نر میرفت نوک لونه و پنبه هاشو میکشید بیرون...
    که فهمیدم خبر هایی هست و کم کم پنبه و پنبه دونه لای میله ها میزاشتم و یا نر میبرد مستقیم توو لونه یا مادهه میگرفت و میداد به نر و نر میبرد توو لونه و جا سازی میکرد
    حدود یک 2 ماه میرفتن توو لونه شبها و روزها هم بیرون بودن تغذیشون هم خوب بود ارزن و سیب و هویج رنده شده و گه گداری هم سفیده تخم مرغ...
    .........2 ماه گذشت و از تخم خبری نبود و هر شب هم توو لونه میرفتن....
    تا اینکه جمعه گذشته ماده یه تخم گذاشت و اصلا هم انگار نه انگار طرفش هم نرفت که بخواد بخوابه روش نر و ماده توو روز با تعجب توو لونه و تخم رو نگاه میکردن و شب دوباره میرفتن توو لونه و صبح میومدن بیرون...
    روز دوم و سوم و... گذشت و بعد از 5 روز امروز دیدم که یه تخم دیگه کف قفس هست که یکی توو لونه بود و یکی هم کف قفس... مادهه بعضی موقع ها پف میکنه و تغذیشون هم خوبه نمیدونم چکار کنم....
    جعفری گذاشتم براشون و خورد کردم...عوض اینکه بخورن نره میبره توو لونه....کمک لطفا...!!!
    لطفا یک عکس از فنچ هاتون بگذارید تا بشه بهتر کمک کرد
    آیا شما جفت گیری فنچ هاتونو به شخصه دیدید تو این 3 ماه؟ اگر جفت باشند باید روزی 2-3 بار حداقل جفتگیری کنند
    پیشنهاد بنده اینه که سفیده تخم مرغ رنده شده و پوست خرد شده تخم مرغ بیشتر براشون بگذارید وصبور باشید و منتظر باشید
    ضمنا کف دریا حتما در اختیارشون باشه و قفس در جای ثابت باشه و ابزار لانه سازی براشون بگذارید!مثل تکه های کوچک چوب جارو و ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    دوست عزیز محمد رضا

دیشب دوباره یه قفس سری زدم. دقیقآ یکی از جوجه ها و فنچ نر توی لونه بودن. مابقی بیرون.

مطمیین هستم یکی از جوجه ها بوده چون یک نشانه داره روی بدنش یک سری پرهای قهوه ایی هستش.

نمی دونم شاید به سن بلوغ رسیده باشن. تخم این جوجه ها در تاریخ 4/29 اولین تخم رو گذاشتن. 20 روز بعدش که بگیم بدنیا آمده باشن میشه میشه 5/19 تا الان هم تقریبآ 2ماه شون شده

بالغن درسته؟

اکثرآ شبها میرن توی لونه در طول روز بیرون از لونه هستن
    معمول اینه که فتچ ها در 3 تا 4 ماهگی بالغ میشن ولی مواردی دیده شده که زودتر هم بالغ شدن! به هر حال اگر حدس شما درست هم باشه بهتره فنچ های دیگر را به جز این 3 فنچ پدر و مادر و دختر جدا کنید و صبر کنید ببینید سر انجام تخم چی میشه
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ/مرغ عشق/عروس هلندی/همستر/خرگوش/اسب
    شماره عضویت
    14562
    با عرض سلام

من دو حفت فنچ چاشنی دارم ک خیلی ترسو هستند این حالت رو دوس ندارم ایا کاری میشه کرد
    و اینکه یک جفت فنچ زبرا دارم ک بخوبی تخم میذارن اما ب دلیل کمبود جا یک ماده س ماهه در قفس دارم ایا مشکلی ایجاد می کند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha e ba khoda نمایش پست ها
    با عرض سلام

من دو حفت فنچ چاشنی دارم ک خیلی ترسو هستند این حالت رو دوس ندارم ایا کاری میشه کرد
    و اینکه یک جفت فنچ زبرا دارم ک بخوبی تخم میذارن اما ب دلیل کمبود جا یک ماده س ماهه در قفس دارم ایا مشکلی ایجاد می کند
    سلام
    فنچ ها به طور کلی با انسان رابطه خوبی برقرار نمیکنند ولی اگر فنچ جدیدی که خریداری کردید و به خانه اوردید را یک مدت در جای ثایت و بدون استرس قرار بدهید ،بعد از مدتی که هر روز به تغذیشون برسید و شما رو زیاد ببینن، به شما و محیط جدید اعتماد میکنن و کمی اروم تر میشن نسبت به قبل و البته از ترسشون کاسته میشه! در مورد سوال بعدیتون باید بگم که اگر قصد تکثیر دارید ،بهتره که جفت را جدا از بقیه نگه دارید چون زمان تولید مثل حالت تهاجمی پیدا میکنند و ممکنه سایرفنچ ها رو از بین ببرند ولی اگر قصد تکثیر ندارید و زدو خوردی بینشون نیست میتونید با هم نگه دارید
    موفق باشید

صفحه 74 از 348 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)