صفحه 42 از 348 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 3471
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    این اولین عکسی بود که ازشون گرفتم .... سمت راست نر و سمت چپ ماده که فنچ نر از قفس فرار کرد

اینم فنچ نر که 3-4 روز پیش خریدمش

اینم یه فنچ ماده که دیروز پسر خاله م با قفسش اورد بهم داد ( جفت نر این ماده هم فرار کرده ) .... چون قفس بزرگتری بود منم جفتهای خودم رو به همراه لونه شون منتقل کردم تو قفس این ماده

اینم یه عکس 3 تایی در کنار لونه ای که تو این قفس بوده .....

اینم 2 تا فنچی که دیشب تو لونه خوابیدن و نر بدبخت رو راه ندادن توش.... البته تو لونه ای که من گذاشتم که رنگش هم ابی بود و الان تو عکس مشخص نیست

ممنونم میشم از نظراتتون

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    آقا بیخیال عروس شدم ، میخوام دو سه جفت دیگه فنچ بگیرم . البته نه از این فنچای معمولی .
    میخوام گونه های دیگه فنچ هم امتحان کنم . نظر خودم اینه ک فنچ پاکستانی بگیرم .
    نمیدونم اسمشو درست گفتم یا نه ، منظورم ازیناس :

به نظرتون این فنچا خوب هستن آیا ؟؟؟
    جوجه گرفتن ازشون مثل همین فنچای معمولیه آیا ؟؟؟
    تا اونجا ک من خوندم ، انگار نحوه نگهداریشون کاری نداره اما تشخیص جنسیتشون سخته . درسته آیا ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها
    این اولین عکسی بود که ازشون گرفتم .... سمت راست نر و سمت چپ ماده که فنچ نر از قفس فرار کرد

اینم فنچ نر که 3-4 روز پیش خریدمش

اینم یه فنچ ماده که دیروز پسر خاله م با قفسش اورد بهم داد ( جفت نر این ماده هم فرار کرده ) .... چون قفس بزرگتری بود منم جفتهای خودم رو به همراه لونه شون منتقل کردم تو قفس این ماده

اینم یه عکس 3 تایی در کنار لونه ای که تو این قفس بوده .....

اینم 2 تا فنچی که دیشب تو لونه خوابیدن و نر بدبخت رو راه ندادن توش.... البته تو لونه ای که من گذاشتم که رنگش هم ابی بود و الان تو عکس مشخص نیست

ممنونم میشم از نظراتتون

سلام

همونطور که خودتون گفتید فنچ هایی که توی عکس آخر هستن هر دو شون ماده هستن و نری هم که خریداری کردید هنوز جونه و کمی مونده تا آماده ی جفتگیری بشه و برای تکثیر هم بهتره که هر جفت رو توی قفس هایی مجزا نگهداری کنید و در این شرایطی که شما الان دوتا فنچ ماده رو با یک نر نگهداری کردین ، بعد از اینکه نر با یکی از ماده ها جفت بشه معمولا بین ماده ها درگیری بوجود میاد.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    مرسی اقا محمدرضا ....

پس من باید یه نر اماده دیگه بگیرم بذارم کنارشون .... زمانی هم که جفت خوردن جداشون کنم ....( البته من تو پرنده فروشی یه قفس 1 متری دیدم که 5-6 تا جفت توش بودن و تخم هم گذاشته بودن بعضیاشون )

اینکه 2 تا ماده میرن تو لونه غیر طبیعی نیست بنظرتون ؟؟؟....

جالب اینکه ماده خودم تا قبل از اینکه این ماده بیاد اصلا نزدیک لونه هم نمیرفت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    آقا بیخیال عروس شدم ، میخوام دو سه جفت دیگه فنچ بگیرم . البته نه از این فنچای معمولی .
    میخوام گونه های دیگه فنچ هم امتحان کنم . نظر خودم اینه ک فنچ پاکستانی بگیرم .
    نمیدونم اسمشو درست گفتم یا نه ، منظورم ازیناس :

به نظرتون این فنچا خوب هستن آیا ؟؟؟
    جوجه گرفتن ازشون مثل همین فنچای معمولیه آیا ؟؟؟
    تا اونجا ک من خوندم ، انگار نحوه نگهداریشون کاری نداره اما تشخیص جنسیتشون سخته . درسته آیا ؟؟؟

سلام

آقا به سلامتی مثل اینکه دیگه دارید بطور حرفه ای کار رو ادامه میدید
    اسمش در اصل فنچ چاشنی یا اداویه هستش ولی در بازار به فنچ پاکستانی معروفن.
    این فنچ ها هم نحوه ی تکثیر شون مثل فنچ های معمولیه و چندان دشوار نیست و به راحتی جفت میخورن و همونطور که خودتون گفتید تنها بخش مشکل کار تعیین جنسیت این نوع از فنچ هست که قطعی ترین راهش فقط آواز خوانی در جنس نر هستش و از روی ظاهر نمیشه پی به جنسیت این گونه از فنچ برد.

منتظر خبرهای بعدی هم هستیم
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

آقا به سلامتی مثل اینکه دیگه دارید بطور حرفه ای کار رو ادامه میدید
    اسمش در اصل فنچ چاشنی یا اداویه هستش ولی در بازار به فنچ پاکستانی معروفن.
    این فنچ ها هم نحوه ی تکثیر شون مثل فنچ های معمولیه و چندان دشوار نیست و به راحتی جفت میخورن و همونطور که خودتون گفتید تنها بخش مشکل کار تعیین جنسیت این نوع از فنچ هست که قطعی ترین راهش فقط آواز خوانی در جنس نر هستش و از روی ظاهر نمیشه پی به جنسیت این گونه از فنچ برد.

منتظر خبرهای بعدی هم هستیم
    موفق باشید

خبرهای بعدی این ک دوتا از جوجه های اون یکی جفت هم ب دنیا اومدن احتمالا بقیه شون هم فردا پس فردا درمیان .
    دیگه نمیدونم با این همه نوه دور و برم چیکار کنم

خب من موقع خرید اینا ، باید گوش بدم ببینم کدومشون آواز میخونه و کدومشون نمیخونه ؟؟؟
    این ک سخته ، ی جورایی غیر ممکنه .
    ب خصوص اگه توی قفسشون پر فنچ پاکستانی باشه دیگه سختتر هم میشه ب حرف فروشنده هم ک نمیشه اعتماد کرد .
    یعنی تنها راهش اینه ک ب آوازشون دقت کنم ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها
    مرسی اقا محمدرضا ....

پس من باید یه نر اماده دیگه بگیرم بذارم کنارشون .... زمانی هم که جفت خوردن جداشون کنم ....( البته من تو پرنده فروشی یه قفس 1 متری دیدم که 5-6 تا جفت توش بودن و تخم هم گذاشته بودن بعضیاشون )

اینکه 2 تا ماده میرن تو لونه غیر طبیعی نیست بنظرتون ؟؟؟....

جالب اینکه ماده خودم تا قبل از اینکه این ماده بیاد اصلا نزدیک لونه هم نمیرفت

خواهش میکنم
    بله میتونید یه نر آماده ی دیگه هم تهیه کنید .
    بله کاملا حق با شماست ، اما دلیل اینکه پیشنهاد میکنم از هم جداشون کنید اینه که گاها در این نوع نگهداری ( نگهداری چند جفت کنار هم ) دیده شده که جفت ها بر سر لانه با هم درگیر میشن و یا مواد داخل لانه ی همدیگه رو بر میدارن و بهم دیگه آسیب میرسونن و وقتی که از این دست اتفاقات در یک قفس گروهی رخ بده شما برای خاتمه دادن به مشکلات ، مجبورید که تعدادی از جفت ها رو منتقل کنید به قفس های دیگه که این اقدام خودش باعث ایجاد استرس در جفت ها و سلب اطمینان به محیط میشه و بعضا روند تولید مثل رو به تعویق میندازه.

در مورد رفتن ماده ها باهمدیگه به لونه هم باید عرض کنم که ماده ی جدید ممکنه از سر عادت اینکار رو انجام داده باشه ( چون قبلا هم توی قفسش لونه بوده ) ولی رفتن ماده ی قبلی به لونه با توجه به اینکه قبلا این کار رو اصلا نکرده بود نشون دهنده ی اینه که به نوعی میخواد به ماده ی جدید بفهمونه که اون مالک لونه است و ممکنه که از دفعات بعد اینقدر با هم مهربون برخورد نکنن.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

خبرهای بعدی این ک دوتا از جوجه های اون یکی جفت هم ب دنیا اومدن احتمالا بقیه شون هم فردا پس فردا درمیان .
    دیگه نمیدونم با این همه نوه دور و برم چیکار کنم

خب من موقع خرید اینا ، باید گوش بدم ببینم کدومشون آواز میخونه و کدومشون نمیخونه ؟؟؟
    این ک سخته ، ی جورایی غیر ممکنه .
    ب خصوص اگه توی قفسشون پر فنچ پاکستانی باشه دیگه سختتر هم میشه ب حرف فروشنده هم ک نمیشه اعتماد کرد .
    یعنی تنها راهش اینه ک ب آوازشون دقت کنم ؟؟؟

مبارکه تا باشه از این خبرا...

در مورد تشخیص جنسیت متاسفانه باید عرض کنم که تنها راه قطعی همینه. راه های دیگه ای مثل شکل منقار هم هستش ولی قطعی نیست و اکثرا کسایی که تجربه ی زیادی در تکثیر این نوع دارن به طور تجربی جنسیت رو تشخیص میدن ولی باز هم خطا همراهش هست. در این جور مواقع بهتره که جفت ها رو از تکثیر کننده های خونگی قابل اعتماد که قبلا از این نوع فنچ جوجه کشیدن خرید کنید و یا اینکه از فروشنده با این شرط که اگه جفت خریداری شده هر دو نر یا هر دو ماده بودن امکان تعویض یا برگردوندن رو داشته باشه ، خرید کنید .
    و یه نکته هم در مورد لونه ی این نوع فنچ عرض کنم که این فنچ لونه های نیمه باز رو به لونهای فنچ های معمولی ترجیح میدن و این رو هم اضافه کنم که در تکثیر این نوع فنچ به نسبت فنچ های معمولی کمی باید صبور تر باشید.

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    مبارکه تا باشه از این خبرا...

در مورد تشخیص جنسیت متاسفانه باید عرض کنم که تنها راه قطعی همینه. راه های دیگه ای مثل شکل منقار هم هستش ولی قطعی نیست و اکثرا کسایی که تجربه ی زیادی در تکثیر این نوع دارن به طور تجربی جنسیت رو تشخیص میدن ولی باز هم خطا همراهش هست. در این جور مواقع بهتره که جفت ها رو از تکثیر کننده های خونگی قابل اعتماد که قبلا از این نوع فنچ جوجه کشیدن خرید کنید و یا اینکه از فروشنده با این شرط که اگه جفت خریداری شده هر دو نر یا هر دو ماده بودن امکان تعویض یا برگردوندن رو داشته باشه ، خرید کنید .
    و یه نکته هم در مورد لونه ی این نوع فنچ عرض کنم که این فنچ لونه های نیمه باز رو به لونهای فنچ های معمولی ترجیح میدن و این رو هم اضافه کنم که در تکثیر این نوع فنچ به نسبت فنچ های معمولی کمی باید صبور تر باشید.

موفق باشید

فکر نمیکنم بتونم تکثیر کننده خونگی پیدا کنم .

حالا میرم بازار اگه تونستم از طریق همون آواز خوندنشون جداشون کنم ک خیلی خوبه . اگرم نشد ، یکم اونجا میگردم اگه تونستم ی آدم حرفه ای پیدا میکنم میبرم تو مغازه و میذارم ک اون برام انتخاب کنه . اگرم نشد ، فدای سرم و سرت برمیگردم خونه

یکم دیگه درباره ش تحقیق میکنم ، شاید اصلا نتونستم نگهداری کنم .
    بازم ممنووووووووووون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    اینم فنچ نر جدیدی که اضافه کردم به فنچ هام ...البته خیلی خوشگل نیست اما بنظر میاد حسابی مسته ..... اینجا پرنده فروشیها یا فنچ ندارن ...یا دارن و خیلی جوونن .... یا اینکه فنچهای بالغ و سر حالشون رو نمیفروشن ....خیلی گشتم تا اینو پیدا کردم ....

به محض ورود به قفس مورد استقبال نه چندان خوب نر قبلی قرار گرفت ...اما بعد چند دقیقه که خودشو پسدا کرد نه تنها روی نر اولیه رو کم کرد ...بلکه سریعا خودشو چسبوند به ماده سفیده و مخشو زد ....:D

صفحه 42 از 348 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)