صفحه 40 از 348 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 3471
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ - مرغ عشق
    شماره عضویت
    12647
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    سلام
    من در زمینه نگهداری و پرورش فنچ تجربه خوبی دارم و چندین بار جوجه کشیدم
    اینطور که از عکس پیداست هر دو نر هستن .
    اما برای اینکه 100 درصد بگم هر دو نر هستن چند تا عکس دیگه هم بذار که نوکشون واضح باشه
    دو فنچ نر هم دیده شده که جفت گیری کنن خانوم
    سلام

مطمئنید شما؟ من توی سایتا خونده بودم که فنچ نر رگ پوست زیر دمش تیره و ماده روشنه. اینا رو کنترل کردم همیطور بود مال سفیده روشن و مال فنچ نرم تیره بود. البته خودم متوجه شدم که رنگ نوکشون یکیه ولی باید مال ماده روشن تر باشه ولی گفتم حالا فرقشون کمه من نتوجه نمیشم. حالا بازم عکساشونو میزارم. واقعا که همین مونده بعد یه سال و نمیم چشم انتظاری حالا جفتشون نر باشن. کنار هم خوابیدنشون پس چیه؟ در ضمن سفیده اصلا لپش نارنجی نیست ها؟

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

میگم من همش احساس میکنم شکل آواز خوندنشون مثل همه. فرق آواز نر وماده چیه؟
    ای بابا دچار توهم شدم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط نکیسا نمایش پست ها
    سلام

مطمئنید شما؟ من توی سایتا خونده بودم که فنچ نر رگ پوست زیر دمش تیره و ماده روشنه. اینا رو کنترل کردم همیطور بود مال سفیده روشن و مال فنچ نرم تیره بود. البته خودم متوجه شدم که رنگ نوکشون یکیه ولی باید مال ماده روشن تر باشه ولی گفتم حالا فرقشون کمه من نتوجه نمیشم. حالا بازم عکساشونو میزارم. واقعا که همین مونده بعد یه سال و نمیم چشم انتظاری حالا جفتشون نر باشن. کنار هم خوابیدنشون پس چیه؟ در ضمن سفیده اصلا لپش نارنجی نیست ها؟

ای بابا دچار توهم شدم.
    سلام.نرها میتونن توی خوندنشون ریتم داشته باشن ولی اصلا قرار نیست مشابه هم بخونن.این دوتا قطع به یقین نر هستن.بهتره یک ماده تهیه کنید به جای یکی از نرها و یا دو تا ماده تهیه کنید و جفت کنید اگر جا دارید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بالاخره منم بابا بزرگ شدم

امروز رفتم پیش قفسشون دیدم از یکی از قفسا صدای جیک جیک خیلی ریز میاد ، خیلی آروم توی قفس و نگا کردم دیدم بله از شیش تا تخم ، چهارتاش جوجه شده .
    ولی تو اون یکی قفس هیچ خبری نبود .

میخواستم بدونم تو این مدت جیره غذاییشون و تغییر بدم ؟؟؟
    چیزی اصافه یا کم کنم ؟؟؟
    آخه یادمه ی بار فرمودین ک وقتی جوجه ها ب دنیا میان ، هرروز باید تخم مرغ آبپز ( سفیده تخم مرغ ب علاوه مقدار خیلی کم زرده تخم مرغ ) بدیم . درسته آیا ؟؟؟

سلام.مبارک باشه.میتونید تخم مرغ رو رنده کنید و بهشون بدید.زرده هم بهتره بیشتر از یک سومش رو قاطی سفیده نکنید.برای جوجه ها مشکلی نیست ولی برای بالغ ها ضرر داره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ - مرغ عشق
    شماره عضویت
    12647
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.نرها میتونن توی خوندنشون ریتم داشته باشن ولی اصلا قرار نیست مشابه هم بخونن.این دوتا قطع به یقین نر هستن.بهتره یک ماده تهیه کنید به جای یکی از نرها و یا دو تا ماده تهیه کنید و جفت کنید اگر جا دارید.
    پس یعنی شما هم میگیداینا هردو نر هستن؟ از کجا میفهمید آخه؟ من از کسی که خریدم قفس فنچ های نر و ماده از هم جدا بود ماده رو از یه قفس درآورد نر رو از یه قفس دیگه. یعنی حتی فوشنده هم اشتباه کرده؟ با این حساب چه طوری کاملا مطمئن بشم که هر دو نر هستن؟ اگه فعلا یه ماده بخرم بزارم پیششون چی میشه؟ اگه به فرض اینا نر و ماده باشن یه ماده دیگه مشکل ایجاد نمیکنه که؟ میشه 2جفت فنچ رو تو یه قفس نگه دارم؟ ابعاد قفسشون 30*50*45 کافی میشه.
    راستی الان که رفتم ابعاد قفسشونو اندازه بگیرم دیدم فنچ مثلا ماده هم رفته تو لونه کنار فنچ نر خوابیده. آخه از بعد از گزاشتن سقف لونه دیگه ماده نمیرفت توش و نره تنها میخوابید. این نشونه جفت بودن نیست؟
    اگه بخوام اینا رو نگه دارم و براشون جفت بگیرم تو این فقس کافی میشه؟ بعدا برای جفت گیری و تخم گزاشتن بینشون مشکلی پیش نمیاد مثلا پر همو بکنن یا تخم همو بشکنن؟ 2جفت فنچ تو یه قفس با هم میسازه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    سلام

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

ای بابا دچار توهم شدم.
    سلام مجدد
    حدسم درست بود الان که این عکسارو دیدم دیگه قطع یقین میگم هردو نر هستن. نرهای خوبی هم هستن .
    یا دوتا ماده بخر یا یک نر بده یه ماده بگیر
    ببین دوست من اولا واسه تشخیص نرو ماده اگر حرفه ای باشی نگاه کردن به نوک دقیق ترین راه و اسون ترینشه
    ضمنا فقط و فقط فنچ های نر اواز میخونن فنچ های ماده فقط میگ میگ میکنن
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    پس یعنی شما هم میگیداینا هردو نر هستن؟ از کجا میفهمید آخه؟ من از کسی که خریدم قفس فنچ های نر و ماده از هم جدا بود ماده رو از یه قفس درآورد نر رو از یه قفس دیگه. یعنی حتی فوشنده هم اشتباه کرده؟ با این حساب چه طوری کاملا مطمئن بشم که هر دو نر هستن؟ اگه فعلا یه ماده بخرم بزارم پیششون چی میشه؟ اگه به فرض اینا نر و ماده باشن یه ماده دیگه مشکل ایجاد نمیکنه که؟ میشه 2جفت فنچ رو تو یه قفس نگه دارم؟ ابعاد قفسشون 30*50*45 کافی میشه.
    راستی الان که رفتم ابعاد قفسشونو اندازه بگیرم دیدم فنچ مثلا ماده هم رفته تو لونه کنار فنچ نر خوابیده. آخه از بعد از گزاشتن سقف لونه دیگه ماده نمیرفت توش و نره تنها میخوابید. این نشونه جفت بودن نیست؟
    اگه بخوام اینا رو نگه دارم و براشون جفت بگیرم تو این فقس کافی میشه؟ بعدا برای جفت گیری و تخم گزاشتن بینشون مشکلی پیش نمیاد مثلا پر همو بکنن یا تخم همو بشکنن؟ 2جفت فنچ تو یه قفس با هم میسازه؟

سلام
    خیالتون از اینکه هر دو نر هستن راحت باشه ، راه تشخیص نر وماده در فنچ از روی رنگ نوک هاشون هست که در جنس نر قرمز و در جنس ماده مایل به نارنجی هستش . در عکس های بعدی که قرار دادید کاملا مشخصه که رنگ نوک هر دو فنچ شما قرمزه و از نر بودنشون مطمئن باشید.
    هرگز به فروشنده اعتماد نکنید و قبل از خرید یا با آگاهی و یا با یک شخص با تجربه برید چون خیلی از فروشنده ها در همین حد هم اطلاعات ندارن.
    اگه به فرض یکی از دو فنچی که دارید ماده باشن (که نیستن) ورود ماده ی جدید باعث درگیری بین فنچ ها خواهد شد(البته به شرطی که یک فنچ ماده با جفتش در قفس باشه این موضوع پیش میاد).
    نگهداری از چند جفت در یک قفس مشکل ساز نخواهد بود البته به شرطی که قفس فضای کافی برای هر جفت داشته باشه، که قفس شما اصلا مناسب این کار نیست و حتما دچار مشکلاتی که خودتون گفتید خواهید شد .
    البته وقتی که هدف تکثیره ، بدونه شک میزان راندمان در زمانی که جفت ها بصورت تک تک و در قفس های مجزا و در کنارهم نگهداری بشن بسیار بالاتره .

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و فنج
    شماره عضویت
    13814
    ینا هردو نرن
    معلومه چو نوکشون قرمز هست ولی مال ماده نارنجی کم رنگ

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.مبارک باشه.میتونید تخم مرغ رو رنده کنید و بهشون بدید.زرده هم بهتره بیشتر از یک سومش رو قاطی سفیده نکنید.برای جوجه ها مشکلی نیست ولی برای بالغ ها ضرر داره.
    سلام
    باورم نمیشه ، هر شیش تاش جوجه شدن

آقای اسکندری ، فکر میکنم سوالم رو بد پرسیدم .
    سوال من اینه ک میتونم هر روز بهشون تخم مرغ ( تخم بلدرچین ) بدم آیا ؟؟؟
    آخه فرموده بودین ک هفته ای دو یا سه بار بیشتر تخم مرغ داده نشه .
    یه سوال دیگه ، جفت الانم حساسیت دوره تخم گذاری رو دارن آیا ؟؟؟
    منظورم اینه ک مثلا اگه بهشون استرس وارد شه دیگه ب جوجه ها غذا ندن . داریم چنین چیزی ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    باورم نمیشه ، هر شیش تاش جوجه شدن

آقای اسکندری ، فکر میکنم سوالم رو بد پرسیدم .
    سوال من اینه ک میتونم هر روز بهشون تخم مرغ ( تخم بلدرچین ) بدم آیا ؟؟؟
    آخه فرموده بودین ک هفته ای دو یا سه بار بیشتر تخم مرغ داده نشه .
    یه سوال دیگه ، جفت الانم حساسیت دوره تخم گذاری رو دارن آیا ؟؟؟
    منظورم اینه ک مثلا اگه بهشون استرس وارد شه دیگه ب جوجه ها غذا ندن . داریم چنین چیزی ؟؟؟
    خوب مبارکه آقا رضا.خیر هر روز به جفت ها تخم مرغ ندید.هضمش بشدت سخته.نهایتا به دلیل اینکه تعدادشون زیاده دو روز در میون بدید.با همون ارزن هم جفت میتونن جوجه هارو سیر کنن منتها برای اینکه تخم مرغ هم مقوی هست و هم دیر هضم تر هست به جفت کمک میکنه جوجه ها مدت زمان بیشتری سیر بمونن و کمتر طلب غذا کنن.اما نباید زیاده روی بشه.ضمن اینکه جفت اگر جوجه هاشون زیاد دست مالی بشن ممکنه از لونه و جوجه هاشون قهر کنن وگرنه به همین سادگی جوجه هارو ول نمیکنن به امان خدا.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    سلام

متاسفانه هفته قبل فنچ نرم با تیز چنگی از قفس فرار کرد .....و بی معرفت من و ماده رو تنها گذاشت .... اما انصافا چه لذتی داشت دیدن پر کشیدنش .....

امروز رفتم یه نر دیگه خریدم .... تو 5-6 تا نری که توی قفس بود این خیلی سرحال بود و همه ش دنبال ماده ها بود ....

فقط نوک نوکش یه خال سیاه کوچولو داره .... این یعنی هنوز جوجه ست ؟؟؟... اخه احساس میکنم مادهه تقریبا اماده ست ....

صفحه 40 از 348 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)