صفحه 39 از 348 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 3471
    مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام اين فنچ رنگارنگ خوشگلا كه توي باغ آزادگان ميفروشن رو ميشه توي قفس تكثير كرد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام اين فنچ رنگارنگ خوشگلا كه توي باغ آزادگان ميفروشن رو ميشه توي قفس تكثير كرد؟

سلام

اگه درست متوجه شده باشم ، منظورتون فنچ گلدین هستش ...
    بله این فنچ ها در قفس هم قابل تکثیر هستن ولی تا اونجایی که اطلاع دارم فراهم کردن شرایط مناسب برای جفتگیری و تخمگذاریشون تا حدودی سخته و کمی در انتخاب جفت سختگیر و لجوج هستن و جفت خودشون رو از توی گله انتخاب میکنن ، پس اگر قصد دارید یک جفت برای تکثیر تهیه کنید حتما یک جفتی که سابقه ی جوجه دهی داشته بخرید .

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ - مرغ عشق
    شماره عضویت
    12647
    سلام
    من الان یک سال و چهار ماه هست که یک جفت فنچ سالم و سرحال دارم. فروردین پارسال که گرفتمشون چند بار دیدم که سعی در جفت گیری دارن ولی بعد از 2 یا 3 ماه دیگه ندیدم که جفت گیری کنن. تو لونه نمیرفتن که من در لونه رو برداشتم و کف آن پنبه یک تکه پهن کردم از آن به بعد دیسگه همیشه کناذ هم تو لونه می خوابن ولی دیگه نه از جفت گیری خبری بود نه از تخم و جوجه. اصلا ترسو نیستن. غذای اصلیشون ارزنه ولی تقریبا هر روز سعی میکنم کنار ارزن یه چیزی بهشون بدم برنج پخته، گندم پخته، تخم مرغ رنده شده (سفیده و زرده با هم) گاهی کمی هم پوست تخم مرغ، هویج پخته شده یا خام رنده شده، جعفری و ... و تا حالا به همه علاقه نشون دادن یعنی تا وقتی که غذایی تو لونه دارن زیاد ارزن نمی خورن مخصوصا فنچ نر غذاهای ذپدیگه رو بیشتر از ارزن دوست دارن. آب هم که میزارم تا دستمو از قفس در میارم شیرجه میرن تو آب. خلاصه یه جفت عالی دارم ولی جوجه بی جوجه. منم لونه رو در آوردم چون سقف رو که برداشته بودم از بالا میرفتن توش بجای سقفش یه لایه پلاستیکی محکم گذاشتم که هم سقف داشته باشه هم توی لونه روشن باشه. حالا از طریق در هم داخل میرن ولی خودشون لونه سازی نمیکنن. هرچی براشون میزارم نمی برن تو لونه. خودمم که میزارم داخلش در میارن کمی خاک اره ریختم رو همون میرن ولی کمه کف لونه رو پر نمیکنه. کلا همه اینا رو گفتم که بگین چه کار کنم فقط یه بار بچه های اینا رو ببینم؟ بهم گفتن اگه یک ساله داری و تخم نمیکنن دیگه با هم جفت نمیشن. من چهجوری تحریکشون کنم که جفت گیری کنن؟ اگه با هم جفت نیستن چرا وقتی نمی تونن همدیگه رو ببینن خیلی جیغ میزنن؟ قفسشون رو زیاد جابجا نکردم و زیاد در دید نبوده. همونطور که گفتم هم ترسو نیستن یعنی از اینکه کسی کنارشون باشه نمیترسن و من که براشون غذایی میزارم تو لونه هنوز دستمو در نیاوردم میان کنار غذا. از نر و ماده بودنشون 100% مطمئنم. اینم عکسشونه. چه کنم؟ فقط یه جوجه. خواهش میکنم.
    [IMG][/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    دوستان در هفته 2 تا 3بار یک برگ متوسط کاهو واسه فنچ ها میذارم. خیلی هم دوست دارن. کاهو رو می بلعند

واسشون ضرر نداره؟؟

به توصیه جناب محمد رضا هیچ رنده شده با سفیده تخم مرغ آبپز شده رو مخلوط که میکنم به شدت میخورن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    دوستان در هفته 2 تا 3بار یک برگ متوسط کاهو واسه فنچ ها میذارم. خیلی هم دوست دارن. کاهو رو می بلعند

واسشون ضرر نداره؟؟

به توصیه جناب محمد رضا هیچ رنده شده با سفیده تخم مرغ آبپز شده رو مخلوط که میکنم به شدت میخورن.

سلام

حداکثر هفته ای 2 بار میتونید بهشون بدید ، ولی همون هفته ای یکبار کافیه.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط نکیسا نمایش پست ها
    سلام
    من الان یک سال و چهار ماه هست که یک جفت فنچ سالم و سرحال دارم. فروردین پارسال که گرفتمشون چند بار دیدم که سعی در جفت گیری دارن ولی بعد از 2 یا 3 ماه دیگه ندیدم که جفت گیری کنن. تو لونه نمیرفتن که من در لونه رو برداشتم و کف آن پنبه یک تکه پهن کردم از آن به بعد دیسگه همیشه کناذ هم تو لونه می خوابن ولی دیگه نه از جفت گیری خبری بود نه از تخم و جوجه. اصلا ترسو نیستن. غذای اصلیشون ارزنه ولی تقریبا هر روز سعی میکنم کنار ارزن یه چیزی بهشون بدم برنج پخته، گندم پخته، تخم مرغ رنده شده (سفیده و زرده با هم) گاهی کمی هم پوست تخم مرغ، هویج پخته شده یا خام رنده شده، جعفری و ... و تا حالا به همه علاقه نشون دادن یعنی تا وقتی که غذایی تو لونه دارن زیاد ارزن نمی خورن مخصوصا فنچ نر غذاهای ذپدیگه رو بیشتر از ارزن دوست دارن. آب هم که میزارم تا دستمو از قفس در میارم شیرجه میرن تو آب. خلاصه یه جفت عالی دارم ولی جوجه بی جوجه. منم لونه رو در آوردم چون سقف رو که برداشته بودم از بالا میرفتن توش بجای سقفش یه لایه پلاستیکی محکم گذاشتم که هم سقف داشته باشه هم توی لونه روشن باشه. حالا از طریق در هم داخل میرن ولی خودشون لونه سازی نمیکنن. هرچی براشون میزارم نمی برن تو لونه. خودمم که میزارم داخلش در میارن کمی خاک اره ریختم رو همون میرن ولی کمه کف لونه رو پر نمیکنه. کلا همه اینا رو گفتم که بگین چه کار کنم فقط یه بار بچه های اینا رو ببینم؟ بهم گفتن اگه یک ساله داری و تخم نمیکنن دیگه با هم جفت نمیشن. من چهجوری تحریکشون کنم که جفت گیری کنن؟ اگه با هم جفت نیستن چرا وقتی نمی تونن همدیگه رو ببینن خیلی جیغ میزنن؟ قفسشون رو زیاد جابجا نکردم و زیاد در دید نبوده. همونطور که گفتم هم ترسو نیستن یعنی از اینکه کسی کنارشون باشه نمیترسن و من که براشون غذایی میزارم تو لونه هنوز دستمو در نیاوردم میان کنار غذا. از نر و ماده بودنشون 100% مطمئنم. اینم عکسشونه. چه کنم؟ فقط یه جوجه. خواهش میکنم.
    [IMG][/IMG]

سلام

به پارسی پت خوش آمدید.

با توجه به توضیحاتی که دادید مشکلی در تغذیه وجود نداره و به خوبی تغذیه شون میکنید اما متاسفانه گاهی چنین شرایطی پیش میاد و با اینکه همه چیز تقریبا برای تولید مثل یک جفت فنچ فراهمه اما نتیجه ای بدست نمیاد .

لطف کنید در مورد سوالات زیر پاسخ دقیق بدید :
    1- محل نگهداری به لحاظ رفت و آمد چطوره و اینکه اصلا کجا نگهشون میدارید؟
    2- شرایط نور محل نگهداری به چه صورته؟
    3- دمای محل نگهداری چند درجه هستش؟
    4- ارتفاع محل قرار گرفتن قفس از سطح زمین چند سانته؟
    5- حالات و برخورد بین فنچ ها به چه صورته؟
    6- فنچ نر اصلا آواز مستی از خودش سر میده؟
    7- نر برای ساختن لانه هیچ تلاشی میکنه؟

ببخشید که سوالات زیاد شد ،ولی برای رسیدن به نتیجه ی مناسب لازمه؟

موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    دوستان بالاخره منم بابا بزرگ شدم

امروز رفتم پیش قفسشون دیدم از یکی از قفسا صدای جیک جیک خیلی ریز میاد ، خیلی آروم توی قفس و نگا کردم دیدم بله از شیش تا تخم ، چهارتاش جوجه شده .
    ولی تو اون یکی قفس هیچ خبری نبود .

میخواستم بدونم تو این مدت جیره غذاییشون و تغییر بدم ؟؟؟
    چیزی اصافه یا کم کنم ؟؟؟
    آخه یادمه ی بار فرمودین ک وقتی جوجه ها ب دنیا میان ، هرروز باید تخم مرغ آبپز ( سفیده تخم مرغ ب علاوه مقدار خیلی کم زرده تخم مرغ ) بدیم . درسته آیا ؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722

15

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh نمایش پست ها
    میتونم از الکل استفاده کنم؟
    سلام
    اول با امشی(حشره کش) کل قفس و لوازمو اسپری کن بعد بزار 2 ساعت جلوی افتاب بعد با اب و ریکا بشور
    هر الودگی باشه از بین میره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط نکیسا نمایش پست ها
    سلام
    [IMG][/IMG]
    سلام
    من در زمینه نگهداری و پرورش فنچ تجربه خوبی دارم و چندین بار جوجه کشیدم
    اینطور که از عکس پیداست هر دو نر هستن .
    اما برای اینکه 100 درصد بگم هر دو نر هستن چند تا عکس دیگه هم بذار که نوکشون واضح باشه
    دو فنچ نر هم دیده شده که جفت گیری کنن خانوم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ - مرغ عشق
    شماره عضویت
    12647
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید.

با توجه به توضیحاتی که دادید مشکلی در تغذیه وجود نداره و به خوبی تغذیه شون میکنید اما متاسفانه گاهی چنین شرایطی پیش میاد و با اینکه همه چیز تقریبا برای تولید مثل یک جفت فنچ فراهمه اما نتیجه ای بدست نمیاد .

لطف کنید در مورد سوالات زیر پاسخ دقیق بدید :
    1- محل نگهداری به لحاظ رفت و آمد چطوره و اینکه اصلا کجا نگهشون میدارید؟
    2- شرایط نور محل نگهداری به چه صورته؟
    3- دمای محل نگهداری چند درجه هستش؟
    4- ارتفاع محل قرار گرفتن قفس از سطح زمین چند سانته؟
    5- حالات و برخورد بین فنچ ها به چه صورته؟
    6- فنچ نر اصلا آواز مستی از خودش سر میده؟
    7- نر برای ساختن لانه هیچ تلاشی میکنه؟

ببخشید که سوالات زیاد شد ،ولی برای رسیدن به نتیجه ی مناسب لازمه؟

موفق باشید

سلام
    ممنون که جوابمو دادید. در مورد سوالاتتون :
    توی خونه نگه میدارم ولی تو این مدت توی پزیرایی بودن که رفت و آمد خیلی کمی داره چون ما اکثرا مهمونامون توی هال میشینن رفت و آمد خیلی کم و به ندرت البته پشت صندلی و پرده بودن که اگه کسی هم میرفت تو پذیرایی اینا نمیدیدن صدا هم زیاد نبوده. فقط خودم میرفتم پیششون برای سر زدن و کنترل البته صدای خودمون یا تلویزیون میرفت بی صدا هم نبود. خیلی پر نور نبود در حد نور پشت پنجره رفلکس ولی عصر ها آفتاب کمی میافتاد رو قفسشون ولی الان حدود 20 روزه جابجاشون کردم بردم توی اتاق البته تو اتاق هم رفت و آمد کمه و بیشتر خودم میرم برای بررسی پرنده ها چون توی همون اتاق 2 تا قفس مرغ عشق هم دارم این اتاق نورش زیاده و قبل از ظهر آفتاب می افته تو اتاق که قفسشون رو جوری گذاشتم که به نیمی از قفس آفتاب بخوره البته از پشت پنجره نه مستقیم. همیشه هم جوری بوده که با تاریک شدن هوا مکانشون تاریک بوده با روشن شدن هوا هم روشن شده یعنی طول طبیعی روز خیلی کم پیش اومده که شب با نور چراغ بیدار بشن. قفس فنچ ها با 2تا قفس مرغ عشقا کنار هم روی یه میز بزرگن با ارتفاع یه میز معمولی حدود 80 سانت بلندی میزه. البته اینا رو تازه قفساشونو کنار هم گذاشتم یک سال گذشته فنچا تنها بودن. دریچه کولر اتاق رو کامل بستم و دمای اتاق کمی از دمای خونه گرم تره چون بلاخره باد کولر از در میره تو ولی مثل خونه سرد نمیشه. رفتارشون هم خیلی خوبه تا حالا اصلا دعوا نکردن با هم جست و خیز میکنن تا قبل از اینکه روی لونه رو هم بپوشونم کنار هم میخوابیدن ولی از وقتی روی لونه رو بستم فنج نر میره تو لونه اما ماده نه. با اینکه توش کاملا روشنه فقط روزی یکی دو بار میره دم در لونه زود برمیگرده بیرون. ولی فنچ نرم برای چرت ظهرش هم میره تو لونه می خوابه. اوایل که خریده بودم براشون نخ رنگی و دستمال و پنبه یا چوب ریز میزاشتم پخش و پلا میکردن ولی هیچ وقت لونه ای نساختن فقط هی میبردن تو و در می آوردن. حالا هم که هرچی میزارم نمی برن تو لونه. آواز مستی هم نمیدونم چیه. بعضی وقتا صداهای بلندی ایجاد میکنن با نوکشون هم همدیگه رو میخارونن ولی ندیدم بخوان جفت گیری کنن.
    ببخشید طولانی شد. به نظر خودم شرایط خوبی دارن ولی ایتکه چرا نمی خوا که جوجه بیارن رو نمیدونم. ممنون میشم بگید چه کار کنم. اصلا دلم نمیاد عوضشون کنم یا حتی برم برای فنچ نرم یه ماده دیگه بخرم. همینا رو دوست دارم.

صفحه 39 از 348 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889139 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)