صفحه 35 از 348 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535485135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 3471
    همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها

سلام

با اجازه ی دوستان مترجم بنده این بروشور رو ترجمه کنم و اگه ایرادی در کار بود دوستان حتما اشاره بفرمایند.

A V I S O L یک ویتامین برای آماده سازیه پرندگان قفسی میباشد.

توضیحات :

برای افزایش مقاومت پرندگان در برابر بیماری ها. مهیا کردن رشد سالم پرندگان. افزایش بهره مندی از مواد غذایی موثر . کاهش( تولک رفتن ها ،کم اشتهائی و توسعه ی اختلالات ) . افزایش دوره ها یا تعداد جفتگیری ها . افزایش مقدار تولید و جوجه های سالم.

دستور مصرف:

برای تغذیه ی خوب در زمان های عادی:
    برای هر پرنده 2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب اضافه کنید . آب مخلوط شده با دارو را دو روز در میان برایشان قرار دهید که بنوشند.

در دوران جفتگیری:
    مقدار 2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب به ازای هر جفت اضافه کنید و پرندگان باید از آب مخلوط شده با دارو هر روز بنوشند. این باید در کل دوره ی جفتگیری ادامه داشته باشد
    ( اضافه میکنم که البته مصرف همه روزه ی این دارو چندان هم توصیه نمیشه و حداکثر هفته ای سه بار استفاده از اون در کنار تغذیه ی مناسب کفایت میکنه و توجه کنید که گفته شده در کل دوره ی جفتگیری ، نه در دوران تخمگذاری ، پس حداکثر هفته ای یکبار در دوران تخمگذاری از این دارو برای پرنده تون استفاده کنید).

وقتی که جوجه ها از تخم خارج میشوند:

به ازای هر جفت از جوجه ها 2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب اضافه کنید و آنها را با آب مخلوط شده با دارو تا زمانی که جوجه ها رشد کرده و خارج شوند(منظور از لانه) تغذیه کنید.

در دوران تولکی بودن:

2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب به ازای هر پرنده اضافه کنید. آب مخلوط شده با دارو باید تا پایان دوره ی تولکی به پرنده داده شود .

به عنوان ویتامین افزودنی برای حیوانات بیمار:
    5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب به ازای هر پرنده اضافه کنید. این درمان باید برای یک هفته ادامه داشته باشد. بعد ، دوز تجویز شده برای زمان های عادی را از سر بگیرید .

باقی توضیحاتش هم مربوط به دور از دسترس پچه ها نگه داشتن و اینکه قبل از استفاده از دارو برشور رو مطالعه کنید و مقدار و بسته بندی هستش.

دوست عزیز شما باید حالت تجویز شده برای دوران عادی رو برای فنچ هاتون که تازه فنچ ماده رو گرفتید انجام بدید.
    در مورد اینکه حجم آب داخل آبخوری معمولی چند سی سی هستش اطلاعی ندارم و خودتون اگه سرنگ تمیز و اضافی در خونه دارید اندازه گیری کنید و به ما هم اطلاع بدید.
    ممنون

در مورد دوره ی جفتگیر ی دوستان اگه نکته ای مد نظرشون هست لطفا بیان کنن .

موفق و پیروز باشید

من حجم آبخوري معمولي ها رو با استوانه مدرج اندازه گرفتم. 100 سي سي هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با تشکر از راهنمایی شما دوستان.

امروز 2.5 سی سی در آبخوری پرنده ریختم.

ساعت 14.30 بودش. الان که دارم این پست رو میزنم ساعت 19:45 دقیقه هستش و تقریبآ 2بند انگشت آب در آبخوری مونده.

(شک کردم به سوراخ شدن آبخوری ولی کاملآ سالم بودش)

آب خوردن به این اندازه فکر نمیکنم نرمال باشه. یا اینکه این مکمل خیلی بهشون حال داده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی شما دوستان.

امروز 2.5 سی سی در آبخوری پرنده ریختم.

ساعت 14.30 بودش. الان که دارم این پست رو میزنم ساعت 19:45 دقیقه هستش و تقریبآ 2بند انگشت آب در آبخوری مونده.

(شک کردم به سوراخ شدن آبخوری ولی کاملآ سالم بودش)

آب خوردن به این اندازه فکر نمیکنم نرمال باشه. یا اینکه این مکمل خیلی بهشون حال داده.

سلام

نه مشکلی وجود نداره و کاملا طبیعیه .
    فنچ ها معمولا زیاد آب میخورن به خصوص با افزایش دمای هوا.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی
    شماره عضویت
    12534
    سلام دوستان امروز فنچ ها رو بردم تو حیاط داشتم تمیز می کردم که دیدم یه تخم گذاشتن تو لونه:اما من این یکی دو روزه ندیدم بخوابن تو لونه ولی زیاد میرن تو لونه.فنچ ماده پرهای پشتش ریخته،نمی دونم چرا؟حالا به نظر شما اساتید چرا یه تخم؟با چه فاصله ای تخم میزارن؟این که جا به جا شون کردم بردم تو حیاط و تمیز کردم،مشکلی پیش نمیاد؟نکنه بترسن و رو تخم نخوابن؟ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط granturismo نمایش پست ها
    سلام دوستان امروز فنچ ها رو بردم تو حیاط داشتم تمیز می کردم که دیدم یه تخم گذاشتن تو لونه:اما من این یکی دو روزه ندیدم بخوابن تو لونه ولی زیاد میرن تو لونه.فنچ ماده پرهای پشتش ریخته،نمی دونم چرا؟حالا به نظر شما اساتید چرا یه تخم؟با چه فاصله ای تخم میزارن؟این که جا به جا شون کردم بردم تو حیاط و تمیز کردم،مشکلی پیش نمیاد؟نکنه بترسن و رو تخم نخوابن؟ممنون

سلام

شما باید قبل از جابجایی قفس داخل لونه رو چک میکردید و بعدش لونه رو برای تمیز کاری و غیره میبردید تو حیاط و اینکه در دوران تخمگذاری اصلا نباید لونه رو جابجا کنید و هفته ای یکبار فقط کف قفس رو تعویض کنید کافیه.
    فنچ ها تا تمام تخم هایی که قصد دارن بذارن رو تکمیل نکنن ، بطور پیوسته روشون نمیخوابن و در حد روزی 2 تا 3 ساعت این کار رو انجام میدن و بیشتر در حال رفت و آمد در لونه هستن که این کارشون باعث بوجود اومدن یک نظم در روند متولد شدن جوجه ها میشه و معمول قضیه اینه که جوجه ها با فاصله ی یک روز از هم بدنیا میان.
    ریختن پر پشت فنچ ماده به احتمال زیاد به خاطر تضعیف شدنش به دلیل تخمگذاری هستش و حتما باید در این دوره تقویت بشه (البته نه با مولتی ویتامین).
    در مورد اینکه چرا یک عدد تخم گذاشتن جسارتا باید بگم که یکم شما بی تجربگی کردید و ماده در صورت آمادگی ، تخم بعدیش رو هم میذاشت و از طرفی همیشه قرار نیست که فنچ ها تعدا بالایی تخم بذارن و تعداد تخم هاشون بستگی به میزان آمادگی جفت و تغذیه شون داره و اگر هم جفت شما اولین بارشونه که تخم میزان، این تعداد کم تخم کاملا قابل توجیه و طبیعی هستش.
    تخم گذاری هم معمولا بسته به آمادگی ماده به فاصله ی یک روز از هم گذاشته میشه .
    و جابجا کردنشون هم میتونه بسیار در ادامه ی روند خوابیدن روی تخم موثر باشه و احتمال اینکه دیگه روی تخم نخوابن هستش چون فنچ ها خیلی زود دچار استرس میشن ، بخصوص ماده .

موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    آقا یکی از نرهای من ، شبا همچنان بیرون از لونه میخوابه . کاری از دستم بر نمیاد ؟؟
    تو طول روز کلی دوتایی میرن تو لونه ، فقط شبا اینجوریه . فک کنم دیوونه س

خب این اگه اینجوری پیش بره ک فایده نداره ، حتی اگه تخم هم گذاشته باشن ( ک فک میکنم گذاشتن ) ، البته توی لونه رو نگاه نکردما .
    ب نظرتون بازم صبر کنم تا شاید بره تو لونه ؟؟؟
    خب اگه تا آخر تخمگذاری نرفت تو لونه ، همه زحمتاشون هدر میره . خودشونم کلی ضعیف میشن .
    احتمال داره جای لونه بد بوده باشه ؟؟؟ ( ولی ب نظر خودم بهترین جای ممکن همینجاس )
    میدونم کار درستی نیس ، ولی ب نظرتون اگه جای لونه رو عوض کنم بهتر نیس ؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    سلام .... من این دو تا فنچ رو دیشب از یکی از اشناهامون گرفتم ..... از گله فنچهاش جدا کرد و میگفت که کاملا بالغن ولی چون قاطی بودن احتمالا جفت نیستن با هم ..... ممنون میشم اگه نظرتون رو بگین و اینکه چقدر طول میکشه که جفت شن و اصلا بالغ هستن اینا ؟؟؟

باز هم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    آقا یکی از نرهای من ، شبا همچنان بیرون از لونه میخوابه . کاری از دستم بر نمیاد ؟؟
    تو طول روز کلی دوتایی میرن تو لونه ، فقط شبا اینجوریه . فک کنم دیوونه س

خب این اگه اینجوری پیش بره ک فایده نداره ، حتی اگه تخم هم گذاشته باشن ( ک فک میکنم گذاشتن ) ، البته توی لونه رو نگاه نکردما .
    ب نظرتون بازم صبر کنم تا شاید بره تو لونه ؟؟؟
    خب اگه تا آخر تخمگذاری نرفت تو لونه ، همه زحمتاشون هدر میره . خودشونم کلی ضعیف میشن .
    احتمال داره جای لونه بد بوده باشه ؟؟؟ ( ولی ب نظر خودم بهترین جای ممکن همینجاس )
    میدونم کار درستی نیس ، ولی ب نظرتون اگه جای لونه رو عوض کنم بهتر نیس ؟؟؟

سلام

بازم میگم که از دست شما کاری برنمیاد و بستگی به خودش داره و ممکنه که اصلا با ماده جفت نشده باشه.
    اول مطمئن بشید که اصلا تخمی گذاشتن یا نه (خیلی با احتیاط و آروم لونه رو چک کنید) ، اگه تخم گذاشتن همون مقدار که در طول روز به ماده کمک کنه و روی تخم ها بشینه و ماده فرصت کنه برای تغذیه از لونه خارج بشه کافیه و شب ها بیرون بودنش مشکلی نداره .
    اما اگه خبری از تخم نبود و موندن در لونه صرفا از سر عادت و برای استراحت بود میتونید فنچ نر رو با یه فنچ آماده تعویض کنید.
    نیازی به عوض کردن جای لونه نیست و مهم اینه که ماده به لونه اطمینان پیدا کرده و در صورتی که یک جفت آماده کنارش باشه سریعا اقدام به تخمگذاری میکنه.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها
    سلام .... من این دو تا فنچ رو دیشب از یکی از اشناهامون گرفتم ..... از گله فنچهاش جدا کرد و میگفت که کاملا بالغن ولی چون قاطی بودن احتمالا جفت نیستن با هم ..... ممنون میشم اگه نظرتون رو بگین و اینکه چقدر طول میکشه که جفت شن و اصلا بالغ هستن اینا ؟؟؟

باز هم ممنون

سلام

مدت زمانی که طول میکشه تافنچ ها باهم جفت بشن کاملا بستگی به بالغ بودن و میزان آمادگی اونها برای تولید مثل داره و گاهی در عرض 3 تا 4 روز با هم جفت میشن اقدام به تخمگذاری میکنن و گاهی هم ممکنه تا یکسال طول بکشه (خودم تجربه اش کردم) البته در اغلب موارد زود با هم جفت میشن.
    در مورد بالغ بودن شون و اینکه در سن مناسبی برای تولید مثل هستن دقیق ترین نظر رو کسی که فنچ رو ازش گرفتید میتونه بده و بنده با توجه به این عکس هایی که گذاشتید تنها میتونم بگم که فنچ های جوانی هستن و مدتی باید صبر کنید تا آماده بشن .
    برای تعیین سن دقیق فنچ ها راه قطعی وجود نداره که بشه به راحتی در مورد سنشون از روی ظاهر جز در مواردی معدود جواب داد . و توجه به شکل پاها (به لحاظ ضخامت ) و موژه های چشم و چثه(خودتون چون فنچ ها رو از نزدیک میبینید به راحتی میتونید تفاوت جثه رو تشخیص بدید که نابالغین کوچکتر از بالغین هستن) و همینطور تیره تر بودن پرو بال فنچ های نابالغ نسبت به نوع بالغ جزء مواردی هستن که میشه تا حدودی در مورد سن فنچ قضاوت کرد .

دوستان دیگه اگه نظری دارن لطفا مطرح کنن.

موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها

باز هم ممنون

آقا محمدرضا ، ب نظرتون اینا دوتاشون هم ماده نیستن ؟؟؟
    البته این نظر منه ها .
    شما خیلی بهتر میدونی

صفحه 35 از 348 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535485135 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)