کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    26646
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد جواد۰۰۱۲ نمایش پست ها
    سلام فنچ تچ چه ماهی بالغ میشه؟
    سلام تو سایت های مختلف متفاوت خوندم. ولی بیشتر نوشتن ٧ ماهگی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    finch
    شماره عضویت
    26759
    سلام ، راجب فنچ ممنون میشم راهنمایی کنید ... واقعاً مورد اورژانسی هستش ...

یه جفت فنچ داریم که برای اولین بار ، ۶ تخم کردن که تا الان سه تا از این تخم ها به جوجه تبدیل شد... امروز متوجه شدم که یکی از جوجه ها مرده ! قفس رو گذاشتم زمین و لونه پلاستیکی رو گذاشتم کف ، سقفش رو برداشتم ، جوجه مرده رو خارج کردم ، بعد لونه رو گذاشتم حالت اولش ... به نظرتون اینکاری که کردم ممکنه مشکل ایجاد بکنه ؟ دلیل مرگ جوجه فنچ چی بوده؟ (جوجه معلوم بوده تازه متولد شده ) تخم مرغ سفیده و یک هشتم زرده روزانه در اختیارشون هست ... سوال آخر اینکه فنچ در دوره‌ی تخم و جوجه‌داری ، مثل مرغ عشق نیاز هست لونه‌ی پلاستیکی رو تمیز کنیم یا نه ؟ آیا خودشون تخم های خراب و جسد جوجه ها رو از لونه بیرون نمی اندازن که دیگه نیازی به دخالت ما نباشه ؟ یا اینکه باید زیر نظر باشن ؟

ممنون بابت پاسخگویی ... در پناه حق

فرستاده شده از HUAWEI MT7-TL10ِ من با Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    26763
    سلام ببخشید ممنون میشم راهنماییم کنید. من یک ساله که یه جفت فنچ خریدم اصلا توی لونه نمیرن براشون پنبه گذاشتم با پنبه ها بازی میکنن ولی توی لونه نمیبرن خودمم میذارم نصفش و میکشن بیرون اما اصلا توی لونه نمیرن، الان خونمون و عوض کردیم اینجا هم نورش بیشتر هم گل و گیاه دورشونه خیلی سرحالن ولی موقع جفتگیری فقط صدا درمیارن و نره اولش جفتگیری میکنه ولی سریع میره کنار ، نه تخم گذاشتن نه توی لونه میرن ، چه کاری باید انجام بدم ؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط lyrypa نمایش پست ها
    سلام ، راجب فنچ ممنون میشم راهنمایی کنید ... واقعاً مورد اورژانسی هستش ...

یه جفت فنچ داریم که برای اولین بار ، ۶ تخم کردن که تا الان سه تا از این تخم ها به جوجه تبدیل شد... امروز متوجه شدم که یکی از جوجه ها مرده ! قفس رو گذاشتم زمین و لونه پلاستیکی رو گذاشتم کف ، سقفش رو برداشتم ، جوجه مرده رو خارج کردم ، بعد لونه رو گذاشتم حالت اولش ... به نظرتون اینکاری که کردم ممکنه مشکل ایجاد بکنه ؟ دلیل مرگ جوجه فنچ چی بوده؟ (جوجه معلوم بوده تازه متولد شده ) تخم مرغ سفیده و یک هشتم زرده روزانه در اختیارشون هست ... سوال آخر اینکه فنچ در دوره‌ی تخم و جوجه‌داری ، مثل مرغ عشق نیاز هست لونه‌ی پلاستیکی رو تمیز کنیم یا نه ؟ آیا خودشون تخم های خراب و جسد جوجه ها رو از لونه بیرون نمی اندازن که دیگه نیازی به دخالت ما نباشه ؟ یا اینکه باید زیر نظر باشن ؟

ممنون بابت پاسخگویی ... در پناه حق

سلام
    بله باید جوجه تلف شده رو از قفس خارج میکردید 100% و مرگ جوجه های تازه باز شده دلایل زیاده داره نمیشه قطعی گفت ولی در مورد فنچ شما تغذیه که در نظر گرفته اید اصلا مناسب نیست
    جوجه ها تا 5 روزگی اصلا نیاز به تخم مرغ ندارند و فقط ارزن باید بدید یکی از دلایل تلف شدن جوجه شما هم این مورد هست
    معمولا جوجه ها که روی پا می ایستند با احتیاط در صورت لزوم میتونید لونه رو تمیز کنید
    اکثر پرنده ها جوجه تلف شده و تخم بی نطفه رو معمولا از لونه خارج میکنند ولی صد در صد نیست گاهی هم این کارو نمیکنند .

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Berkehchi نمایش پست ها
    سلام ببخشید ممنون میشم راهنماییم کنید. من یک ساله که یه جفت فنچ خریدم اصلا توی لونه نمیرن براشون پنبه گذاشتم با پنبه ها بازی میکنن ولی توی لونه نمیبرن خودمم میذارم نصفش و میکشن بیرون اما اصلا توی لونه نمیرن، الان خونمون و عوض کردیم اینجا هم نورش بیشتر هم گل و گیاه دورشونه خیلی سرحالن ولی موقع جفتگیری فقط صدا درمیارن و نره اولش جفتگیری میکنه ولی سریع میره کنار ، نه تخم گذاشتن نه توی لونه میرن ، چه کاری باید انجام بدم ؟
    سلام
    اینکه جفت می خورند ولی تخم گذاری نمیکنند مشکل از ماده هستش در صورتی که نر نطفه نداشته باشه تخم ها بی نطفه میشه ولی ماده اگر مشکل نظفه داشته باشه اصلا تخم نمیکنه
    کمی تقویت کنید جفت رو و اگر امکانش رو دارید از مولتی ویتامین های شرکتی استفاده کنید و اگر نتیجه نداد نر رو با یک ماده دیگه جفت کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    finch
    شماره عضویت
    26759
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    بله باید جوجه تلف شده رو از قفس خارج میکردید 100% و مرگ جوجه های تازه باز شده دلایل زیاده داره نمیشه قطعی گفت ولی در مورد فنچ شما تغذیه که در نظر گرفته اید اصلا مناسب نیست
    جوجه ها تا 5 روزگی اصلا نیاز به تخم مرغ ندارند و فقط ارزن باید بدید یکی از دلایل تلف شدن جوجه شما هم این مورد هست
    معمولا جوجه ها که روی پا می ایستند با احتیاط در صورت لزوم میتونید لونه رو تمیز کنید
    اکثر پرنده ها جوجه تلف شده و تخم بی نطفه رو معمولا از لونه خارج میکنند ولی صد در صد نیست گاهی هم این کارو نمیکنند .
    زنده باشی داداش ، دمت گرم [emoji257][emoji257] ممنون بابت راهنمایی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    finch
    شماره عضویت
    26759
    نقل قول نوشته اصلی توسط mori7777 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.من یه گله فنچ دارم 13 جفت هستن که 11 جفت جدیدا اضافه شدن.چندتا سوال داشتم از خدمتتون
    اول اینکه فنچ چه رنگی اولویت داره برای تکثیر؟فنچ ابلغ بهتره یا مثلا سفید؟
    دوم اینکه چندتا قفس خالی دارم بنظرتون چند جفت رو جدا کنم و داخل قفس جفت بزنم یا بذارم توی گله باشن؟
    سوم اینکه به تعداد جفتها لونه بذارم یا چندتا اضافه هم بذارم؟
    چهارم بهتره فنچها چه رنگی برای جفت خوردن انتخاب بشن؟مثلا سفید با سفید یا سفید با ابلغ یا رنگ دیگه؟
    ممنون از همتون
    سلام ، تا جایی که شنیدم بهتره فنچ های همنژاد و همرنگ رو باهم انداخت ، یعنی سفید با سفید ، زبرا هم با زبرا ... البته فنچ های دو رگه هم قشنگن اما پرنده باز ها رنگ های خالص رو بیشتر می پسندن ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    finch
    شماره عضویت
    26759
    نقل قول نوشته اصلی توسط mori7777 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.من یه گله فنچ دارم 13 جفت هستن که 11 جفت جدیدا اضافه شدن.چندتا سوال داشتم از خدمتتون
    اول اینکه فنچ چه رنگی اولویت داره برای تکثیر؟فنچ ابلغ بهتره یا مثلا سفید؟
    دوم اینکه چندتا قفس خالی دارم بنظرتون چند جفت رو جدا کنم و داخل قفس جفت بزنم یا بذارم توی گله باشن؟
    سوم اینکه به تعداد جفتها لونه بذارم یا چندتا اضافه هم بذارم؟
    چهارم بهتره فنچها چه رنگی برای جفت خوردن انتخاب بشن؟مثلا سفید با سفید یا سفید با ابلغ یا رنگ دیگه؟
    ممنون از همتون
    لونه بهتره از تعداد جفت ها بیشتر باشه چون فنچ ها قلمرو طلب هستن و در صورت کمبود لونه ممکنه باهم درگیر بشن ... بهتره اگه گله فنچ دارید ، چندتا لونه بیشتر از تعداد جفت ها بزارید ... من خودم برای دو جفتی که دارم ، سه تا لونه گذاشتم ، که بازده بهتری گرفتم ... بعضی اوقات فنچ ممکنه لونه رو نپسنده که باید لونه های دیگه ای در دسترسش باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنج مرغ عشق عروس هلندی
    شماره عضویت
    27037
    من یه جفت فنج دارم سبزی کاهو تخمه مرغ ارزن و کف دریا براشون گذاشتم ۴ روژه خریدم همیشه باهم ولی حرکتی از خودشو نشون نمی دن که جفت باشن روز ۲ نره رفت داخل لانه بعد از اون روز دیگه نرفت لونه جایه درستی قرار‌گرفته خیلی میگرمشون و کنار قفس وای میستم خیلی درگیرشدن آیا ترسیدن و باید جاشون رو عوض کنم یا اصلن جفت نیستند

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط NimaF4 نمایش پست ها
    من یه جفت فنج دارم سبزی کاهو تخمه مرغ ارزن و کف دریا براشون گذاشتم ۴ روژه خریدم همیشه باهم ولی حرکتی از خودشو نشون نمی دن که جفت باشن روز ۲ نره رفت داخل لانه بعد از اون روز دیگه نرفت لونه جایه درستی قرار‌گرفته خیلی میگرمشون و کنار قفس وای میستم خیلی درگیرشدن آیا ترسیدن و باید جاشون رو عوض کنم یا اصلن جفت نیستند
    برای تصمیم گیری کمی زود هستش اجازه بدید تا 10 روز در محیط باشند و به محیط عادت کنند و لونه رو هم از قفس فعلا خارج کنید و بعد از یک هفته داخل قفس قرار بدید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 336 از 348 نخستنخست ... 236286317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)