کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    ١- اصلا جاي مناسبي براي نگهداري نيست !' هوايي رد و بدل نميشه و الودگي در محيط ميمونه . خواهشا جاي بهتري در نظر بگيريد كه هم كمي نورگير و هم هوا در جريان باشه ( نه مقابل پنجره يا كولر ) . بسترشون هم بدون تراشه بزاريد و ظروف رو بشوييد.

٢- تراشه ها ، هم به پوست پا اسيب ميزنه كه اگر جراحتهاي كوچك هم ايجاد بشه ، بيماريهاي عفوني سختي بوجود مياره و هم تميز كردنش مشكله . درسته كه مدفوع سريعا خشك ميشه ولي اين حجم از تراشه ٢ روز يكبار بايد تعويض بشه . از طرفي چون چوب هست ، با جذب مدفوع ، زودتر توليد بيماري ميكنه .

٣- شايد علت بيماريشون تراشه هاي الوده باشه . چون به دهان ميگيرن و لانه رو باهاش پر ميكنن.

٤-مولتي ويتامين رو ميتونيد استفاده كنيد / ٤ قطره در ٤٠ سي سي اب خوردنشون بريزيد نصف روز باشه . ( هفته اي ٣ بار )

٥- اگر وضعيت ماده مناسب نبود ، ممكنه نياز به استفاده از انروفلوكساسين باشه . بفرماييد ماده اسهال داره ؟ رنگ مدفوعش غير طبيعي نشده ؟ دان هضم نشده توي مدفوع نيست ؟ توي دست بگيريد ، اگر سينه كاردي شده ،يا با كنار زدن پرها ، رگ سياه برجسته در امتداد شكم بود و يا علائم بالا رو داشت ، اطلاع بديد.
    پنجره رو باز میکنم هر روز هوا ردو بدل میشه تراشه چوب هارو هم بر میدارم .
    من ماده رو نمیتونم بگیرم چون خیلی دسرسی بهشون سخته و مدفوعش رو نمیتونم بین پرندگان تشخیص بدم ب نظر شما میشه جدا بزارمش تا متوجه متفوعش بشم؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    ١- اصلا جاي مناسبي براي نگهداري نيست !' هوايي رد و بدل نميشه و الودگي در محيط ميمونه . خواهشا جاي بهتري در نظر بگيريد كه هم كمي نورگير و هم هوا در جريان باشه ( نه مقابل پنجره يا كولر ) . بسترشون هم بدون تراشه بزاريد و ظروف رو بشوييد.

٢- تراشه ها ، هم به پوست پا اسيب ميزنه كه اگر جراحتهاي كوچك هم ايجاد بشه ، بيماريهاي عفوني سختي بوجود مياره و هم تميز كردنش مشكله . درسته كه مدفوع سريعا خشك ميشه ولي اين حجم از تراشه ٢ روز يكبار بايد تعويض بشه . از طرفي چون چوب هست ، با جذب مدفوع ، زودتر توليد بيماري ميكنه .

٣- شايد علت بيماريشون تراشه هاي الوده باشه . چون به دهان ميگيرن و لانه رو باهاش پر ميكنن.

٤-مولتي ويتامين رو ميتونيد استفاده كنيد / ٤ قطره در ٤٠ سي سي اب خوردنشون بريزيد نصف روز باشه . ( هفته اي ٣ بار )

٥- اگر وضعيت ماده مناسب نبود ، ممكنه نياز به استفاده از انروفلوكساسين باشه . بفرماييد ماده اسهال داره ؟ رنگ مدفوعش غير طبيعي نشده ؟ دان هضم نشده توي مدفوع نيست ؟ توي دست بگيريد ، اگر سينه كاردي شده ،يا با كنار زدن پرها ، رگ سياه برجسته در امتداد شكم بود و يا علائم بالا رو داشت ، اطلاع بديد.
    جدا کردم فنچ رو تراشه چوب ها رو هم جمع کردم مدفوعش زردو ابکیه .
    اون جفت فنچ ها هم ک تخم گذاشته امروز ۲۲روزه ک تخم گذاشته نگاه کردم یکی از چهار تخمش رو دیدم فقط زرده توش و هیچی توش نیست قضیش چیه.
    و همچنان روش میشنه.
    عکس از اتاقشونم گرفتم براتون
    هیچ مشگلی هم نداشت فنچ زیر شکمش.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiralilove1375 نمایش پست ها
    پنجره رو باز میکنم هر روز هوا ردو بدل میشه تراشه چوب هارو هم بر میدارم .
    من ماده رو نمیتونم بگیرم چون خیلی دسرسی بهشون سخته و مدفوعش رو نمیتونم بین پرندگان تشخیص بدم ب نظر شما میشه جدا بزارمش تا متوجه متفوعش بشم؟

منتظر پاسخ بودم كه بگم جداش كنيد. مدفوع بقيه رو چك و تغذيه رو مطابق لينكي كه گذاشته بودم اصلاح كنيد. قفس هم روي زمين نزاريد .نه خيلي بالا نه خيلي پايين . در يك فاصله متوسط قرار بديد. روبروي پنجره هم نباشن .
    حتي اگر نيمي از فضاي اتاق رو توري ميزديد ، خيلي بهتر از نگهداري در كمد ديواري بود.

علت بارور نبودن تخم : ١- جفتگيري موفقيت اميز نبوده ٢- هر دو ماده هستن ٣- مشكلات ژنتيكي و خوني ٤- بيماريها

از نرو ماده بودنشون مطمئن بشيد . اگر سابقه جوجه اوري داشتن پس بي تجربه نيستن . بايد دنبال علتهاي ديگه بگرديد مثل تغذيه و شرايط محيطي نامناسب كه تاثير مستقيم بر اين قضيه داره .

خصوصيتونو چك كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    منتظر پاسخ بودم كه بگم جداش كنيد. مدفوع بقيه رو چك و تغذيه رو مطابق لينكي كه گذاشته بودم اصلاح كنيد. قفس هم روي زمين نزاريد .نه خيلي بالا نه خيلي پايين . در يك فاصله متوسط قرار بديد. روبروي پنجره هم نباشن .
    حتي اگر نيمي از فضاي اتاق رو توري ميزديد ، خيلي بهتر از نگهداري در كمد ديواري بود.

علت بارور نبودن تخم : ١- جفتگيري موفقيت اميز نبوده ٢- هر دو ماده هستن ٣- مشكلات ژنتيكي و خوني ٤- بيماريها

از نرو ماده بودنشون مطمئن بشيد . اگر سابقه جوجه اوري داشتن پس بي تجربه نيستن . بايد دنبال علتهاي ديگه بگرديد مثل تغذيه و شرايط محيطي نامناسب كه تاثير مستقيم بر اين قضيه داره .

خصوصيتونو چك كنيد
    ن مطمعا هستم ک نرو ماده هستن اگه هر دو ماده بودن ک همش پیش هم نبودن و تخم نمیزاشتنو جفتشون روی تخم نمیشستن.
    اگه مشگل ژنتیکی باشه باید چیکار کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ن مطمعا هستم ک نرو ماده هستن اگه هر دو ماده بودن ک همش پیش هم نبودن و تخم نمیزاشتنو جفتشون روی تخم نمیشستن.
    اگه مشگل ژنتیکی باشه باید چیکار کنم

دوست عزیز اگر هر دو ماده باشن دقیقا رفتاری رو نشون میدن که یک نر و ماده دارن. حتی جفتگیری هم انجام میشه ولی این بارداری بدون نطفه هست. اگر ملاکتون رفتارشونه ، بهش تکیه نکنید. نر و ماده بودن به رفتار ظاهری نیست. حتما تخصصی تر پیگیری کنید. از پرنده فروش کمک بگیرید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    دوست عزیز اگر هر دو ماده باشن دقیقا رفتاری رو نشون میدن که یک نر و ماده دارن. حتی جفتگیری هم انجام میشه ولی این بارداری بدون نطفه هست. اگر ملاکتون رفتارشونه ، بهش تکیه نکنید. نر و ماده بودن به رفتار ظاهری نیست. حتما تخصصی تر پیگیری کنید. از پرنده فروش کمک بگیرید
    نوک یکشون سرخه نوک یکیشون نارنجیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    .

داخل یکیشون جوجه بود الان ک تخماشونو برداشتم بعد دو روز از بیستو یک روز
    دوباره همین الان با یه سری صدا بعد این ک دیدن تخما نیستن جفتگیری کردن جلو چشام

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    یعنی روز 23 هست؟ جوجه داخل تخم فوت شده یا موقع شکستن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    یعنی روز 23 هست؟ جوجه داخل تخم فوت شده یا موقع شکستن؟
    یکیشون سیاه بود و برداشتم همه تخمارو اون سه تارو نگاه کردم نارنجی بود
    فک کنم جنین فوت شده نمیدونم والا مخم پوکید

صفحه 331 از 348 نخستنخست ... 231281312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)