کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiralilove1375 نمایش پست ها
    سلام یه جفت از فنچای من یه ۱۹روزه تخم گذاشتن نرش مرده ماده روتخمه همش چی میشه؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
    تخمشونم رنگش سیاه تر شده نصبت ب قبل
    سلام. چرا نر مرده؟

19 روز از اولین تخم؟

دما بالاست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    نمیدونم دو سه روزی بود ک پف کرده بود چه رو تخم بود چه نبود بله ۱۹روز از اولین تخم ن دمای عادی من دریچه کولر رو هم بستم و با هوای بیرون تنظیم کردم اتاقو
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. چرا نر مرده؟

19 روز از اولین تخم؟

دما بالاست ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نمیدونم دو سه روزی بود ک پف کرده بود چه رو تخم بود چه نبود بله ۱۹روز از اولین تخم ن دمای عادی من دریچه کولر رو هم بستم و با هوای بیرون تنظیم کردم اتاقو

فکر نمیکنم تخمها مشکلی داشته باشن. شاید چون جنینها در حال تکامل هستن ، تیره رنگ شده. نمیدونم تا چه حد با این مسائل اشنایید و این تیرگی ایا عادیه یا چون تجربه ای ندارید براتون عجیبه.

اگر ماده برای غذاخوردن از لانه بیرون اومد با احتیاط تخمها رو در نور چک کنید و از سلامت و ضربان قلب جنینها اطمینان پیدا کنید.

برای فوت نر هم متاسفم. امیدوارم به بیماری قابل انتقالی مبتلا نشده باشه. در اینصورت ماده و جوجه ها در خطرن. لااقل وسایل قفس رو تا جایی که امکان داره و ماده رو مضطرب نمیکنه ضدعفونی کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    اگه تخم هارو بردارم امکان داره دیگ روش نشینه؟
    فکر نمیکنم تخمها مشکلی داشته باشن. شاید چون جنینها در حال تکامل هستن ، تیره رنگ شده. نمیدونم تا چه حد با این مسائل اشنایید و این تیرگی ایا عادیه یا چون تجربه ای ندارید براتون عجیبه.

اگر ماده برای غذاخوردن از لانه بیرون اومد با احتیاط تخمها رو در نور چک کنید و از سلامت و ضربان قلب جنینها اطمینان پیدا کنید.

برای فوت نر هم متاسفم. امیدوارم به بیماری قابل انتقالی مبتلا نشده باشه. در اینصورت ماده و جوجه ها در خطرن. لااقل وسایل قفس رو تا جایی که امکان داره و ماده رو مضطرب نمیکنه ضدعفونی کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    اگه تخم هارو بردارم امکان داره دیگ روش نشینه؟

شاید. ولی ریسکش زیاده. مگر اینکه تا 3_4 روز دیگه صبر کنید. معمولا تا 21 روز زمان داده میشه. بالاخره اگر سالم باشن سر موعد متولد میشن. روز 20 هوا رو کمی مرطوب کنید که جوجه ها بتونن از تخم خارج بشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    سلام یکی دیگ از فنچ هامم دوباره پف کرده نمیدونم دلیلش چیه.
    من اینجا نگهداری میکنم یه جفتشون رو تجمن بیستو یک روزه ک نرش مرد دلیلشم این بود ک پف کرده بود من از ارزن استفاده میکنم براشون هر چی ک باید بدم رو بگین لطفن من اینارو برای این گرفتم ک ببینم میتونم نگهداری کنم تا یه کله صدتایی بگیرم.این هام پنج جفتن کمک کنید درضمن من این مولتی ویتامین هارو هم دارم بهشون بدم؟؟ ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    این فنچ ک قهویی سوخته ک پف کرده .
    هفته ای یه بار جعفری و هویج و سفیده تخم مرغو فقط چون نمیدونم زرده تخمه مرغ رو هم باید بدم یا ن همه رو داخل مونکس مخلوط میکنم و میزارم براشون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام . اول اينكه متوجه نشدم كجا نگهداري ميكنيد ! مگه توي قفس نيستن؟ چرا بسترشون تراشه چوبه ؟

دوم چرا ظرف دان ندارن؟؟ چرا فقط ارزن ؟؟ غذاي فنچ مثل غذاي قناريه ، خيلي بايد متنوعترباشه . از ميوه و سبزي گرفته تا انواع دانها ، جوانه ها .....تخم مرغ هفته اي دوبار ، زرده هم اگر اسهال نيستن بديد. بيشتر از ٣ ساعت هم در محيط نمونه ، هوا گرمه خراب ميشه. تغذيه قناريو بخونيد http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=891

سوم ، دو دارويي كه گذاشتيد دست راست مولتي ويتامين و دست چپ انتي بيوتيك انروفلوكساسينه. بهشون انروفلوكساسين به جاي مولتي ويتامين ميديد؟!!!! چه دوزي؟
    مولتي ويتاميني كه داريد مخصوص طوطيه ، براي فنچ خيلي مناسب نيست . مولتي ديگه اي تهيه كنيد يا اگر توضيحي روي جلد محصول هست ، عكس واضح ازش بزاريد ببينم براي فنچ مناسب هست يا نه .

فنچ نر غذا ميخوره ؟ دما چنده ؟ تراشه هاي بسترشونو نميخورن ؟ اينجوري تميز كردنش مشكله ، خيلي زود الوده ميشه . توضيحات لازم رو بفرماييد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    سلام . اول اينكه متوجه نشدم كجا نگهداري ميكنيد ! مگه توي قفس نيستن؟ چرا بسترشون تراشه چوبه ؟

دوم چرا ظرف دان ندارن؟؟ چرا فقط ارزن ؟؟ غذاي فنچ مثل غذاي قناريه ، خيلي بايد متنوعترباشه . از ميوه و سبزي گرفته تا انواع دانها ، جوانه ها .....تخم مرغ هفته اي دوبار ، زرده هم اگر اسهال نيستن بديد. بيشتر از ٣ ساعت هم در محيط نمونه ، هوا گرمه خراب ميشه. تغذيه قناريو بخونيد http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=891

سوم ، دو دارويي كه گذاشتيد دست راست مولتي ويتامين و دست چپ انتي بيوتيك انروفلوكساسينه. بهشون انروفلوكساسين به جاي مولتي ويتامين ميديد؟!!!! چه دوزي؟
    مولتي ويتاميني كه داريد مخصوص طوطيه ، براي فنچ خيلي مناسب نيست . مولتي ديگه اي تهيه كنيد يا اگر توضيحي روي جلد محصول هست ، عكس واضح ازش بزاريد ببينم براي فنچ مناسب هست يا نه .

فنچ نر غذا ميخوره ؟ دما چنده ؟ تراشه هاي بسترشونو نميخورن ؟ اينجوري تميز كردنش مشكله ، خيلي زود الوده ميشه . توضيحات لازم رو بفرماييد.
    سلام من داخل کمد دیواری نگهداری میکنم درای کمد دیواریو برداشتم جاش توری کشیدم.
    ن داخل قفس نیستن.
    چون تراشه چون فضولاتو زود جمع میکنه ب خورش و سریع خشک میکنه فضولاتو.
    ضرف دان هم گذاشتم براشون ولی داخلش مدفوع میکردن برداشتم این ظرف جا ابی دو با یه سری طرفندا به شکلی عالی در اومده ک دیگ ن دونشون کثیف میشه ن گشنه میمونن.
    هفته ای یک بار هم مخلوط سفیده تخم مرغ و جعفریو هویج بهشون میدم.
    دارو هم تا حالا بهشون ندادم من زمانی ک مینام مریض بود دامپزشکی داد برای مینا هشت قطره از هر کدوم داخل ظرف اب و تعویض رزانه هاستم ببینم میتونم بهشون بدم یا ن .
    عکسشم الان میگیرم .
    این فنچ ک الان پف کرده ماده است و غذا میخوره تراشه های چوب هم فک نکنم بخورن چون تا حالا ندیدم بخورن فقط بردن داخل لونه ها تراشه ها رو
    من به این دلیل تراشه ریختم ک دیرتر کثیف خواهد شد. نمیدونم این کار ک کردم درسته یا ن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ١- اصلا جاي مناسبي براي نگهداري نيست !' هوايي رد و بدل نميشه و الودگي در محيط ميمونه . خواهشا جاي بهتري در نظر بگيريد كه هم كمي نورگير و هم هوا در جريان باشه ( نه مقابل پنجره يا كولر ) . بسترشون هم بدون تراشه بزاريد و ظروف رو بشوييد.

٢- تراشه ها ، هم به پوست پا اسيب ميزنه كه اگر جراحتهاي كوچك هم ايجاد بشه ، بيماريهاي عفوني سختي بوجود مياره و هم تميز كردنش مشكله . درسته كه مدفوع سريعا خشك ميشه ولي اين حجم از تراشه ٢ روز يكبار بايد تعويض بشه . از طرفي چون چوب هست ، با جذب مدفوع ، زودتر توليد بيماري ميكنه .

٣- شايد علت بيماريشون تراشه هاي الوده باشه . چون به دهان ميگيرن و لانه رو باهاش پر ميكنن.

٤-مولتي ويتامين رو ميتونيد استفاده كنيد / ٤ قطره در ٤٠ سي سي اب خوردنشون بريزيد نصف روز باشه . ( هفته اي ٣ بار )

٥- اگر وضعيت ماده مناسب نبود ، ممكنه نياز به استفاده از انروفلوكساسين باشه . بفرماييد ماده اسهال داره ؟ رنگ مدفوعش غير طبيعي نشده ؟ دان هضم نشده توي مدفوع نيست ؟ توي دست بگيريد ، اگر سينه كاردي شده ،يا با كنار زدن پرها ، رگ سياه برجسته در امتداد شكم بود و يا علائم بالا رو داشت ، اطلاع بديد.

صفحه 330 از 348 نخستنخست ... 230280311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)