کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad3788 نمایش پست ها
    نه همونه که چند روز پیش همینجا گفتم نخ دور پاش پیچیده و آویزون شده
    این عکسو امشب تونستم از پاش بگیرم
    http://uupload.ir/files/n8jw_finch.jpg
    اگر دستيه ، روزي يكبار پاشو با اب سرد و نصف قاشق چايخوري زردچوبه ماساژ بديد و شبها به اندازه نصف عدس ، با پماد بتامتازون چشمي چربش كنيد . ٣-٤ روز انجام بشه ، نتيجه رو بفرماييد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    امروز گرفتمش و یه کم پاشو ماساژ دادم.ورم نداره به اون صورت فقط نسبت به اون پا یه کم قرمزه و زیاد نمیتونه پاشو رو جایی بذاره و بیشتر اوقات میره تو لونه
    این چند روز آوازم نخونده
    البته خوراکش عالیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    اگر دستيه ، روزي يكبار پاشو با اب سرد و نصف قاشق چايخوري زردچوبه ماساژ بديد و شبها به اندازه نصف عدس ، با پماد بتامتازون چشمي چربش كنيد . ٣-٤ روز انجام بشه ، نتيجه رو بفرماييد.
    دستی نیست ولی راحت میشه گرفتش.
    ممنون.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    سلام
    پای فنچم خیلی بهتره.البته دو بار زردچوبه زدم بعد متوجه شدم انگشت شستش یه کوچولو قاچ خورده واس همین امروز نزدم زردچوبه رو فقط بتامتازون زدم
    امروز اصلا نمیره تو لونه بخوابه همش بیرون داره شیطنت میکنه
    فقط چند مورد هست
    اصلا آواز نمیخونه
    وقتی میگیرمش اون پای مصدومش خیلی میلرزه
    در حالت عادی دوتا بالش خیلی میلرزه
    پنبه دونه گذاشتم براشون دوتایی مشغول شدن فقط میجونش خخخ

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad3788 نمایش پست ها
    سلام
    پای فنچم خیلی بهتره.البته دو بار زردچوبه زدم بعد متوجه شدم انگشت شستش یه کوچولو قاچ خورده واس همین امروز نزدم زردچوبه رو فقط بتامتازون زدم
    امروز اصلا نمیره تو لونه بخوابه همش بیرون داره شیطنت میکنه
    فقط چند مورد هست
    اصلا آواز نمیخونه
    وقتی میگیرمش اون پای مصدومش خیلی میلرزه
    در حالت عادی دوتا بالش خیلی میلرزه
    پنبه دونه گذاشتم براشون دوتایی مشغول شدن فقط میجونش خخخ
    سلام. اگر پوستش زخمی شده فورا با بتادین رقیق شده ضدعفونی کنید و چند ساعت بعد ، بتامتازون بزنید. هر زخم کوچکی میتونه محلی برای ورود باکتریهایی مثل استافیلوکوک باشه که وارد خون شده و باعث عفونت و سیاه شدن اندام ، قطع عضو و حتی فوت حیوان میشه. چرب کردن پاها و انگشتان با روغن زیتون ، کنجد یا ویتامین آ و آد ، چندین بار در هفته برای جلوگیری از ایجاد ترک و زخمهای پوستی لازمه.

زردچوبه هم ضدعفونی کننده و ضدالتهابه. مانعی نداره بعد از ضدعفونی کردن ، روی زخم بزنید.

لرزش پا از استرسه. غیر ازین مسئله ، پای مصدوم قدرت کافی نداره و چون نمیتونه کنترلش کنه فشار به اندامها وارد میشه. اگر از زمانی که آسیب دیده ، لرزش بال داره بخاطر همین مسئله است. جز در زمان پماد زدن ، به قفس نزدیک نشید، استرسش زیادمیشه.

لانه رو فعلا برای استراحتش نیاز داره چون با دردی که هست بهتره روی چوب کمتر بایسته. ولی اگر برای جفتگیری، پنبه دانه و لانه گذاشتید ، زود اقدام کردید. هنوز سلامتشو بدست نیورده و این موضوع میتونه بر کیفیت تولید مثل اثر گذار باشه.

تقویتشون کنید و هر موقع بهتر شد و هر دو اماده جفتگیری بودند ، بعد از اولین جفتگیری ، لانه رو بزارید. اگر مست نشده ، لانه بزارید ، ماده تخم بی نطفه میزاره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24835
    سلام خسته نباشید من یک جفت فنچ دارم و یک بار تخم کردن و متاسفانه تخمشون جنین مرده بود من نرشو تعویض کردم و الان باز تخم کرده میشه یه راهنمایی کامل کنید که ای دفعه من جواب بگیرم ممنون منتظر راهنماییتون هستم ممنون(تغذیه عالی :ویتامین،ارزن تازه،تخم کتان،و جای آرام ،هرشب هم آبشونو عوض میکنم)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط At_rin نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من یک جفت فنچ دارم و یک بار تخم کردن و متاسفانه تخمشون جنین مرده بود من نرشو تعویض کردم و الان باز تخم کرده میشه یه راهنمایی کامل کنید که ای دفعه من جواب بگیرم ممنون منتظر راهنماییتون هستم ممنون(تغذیه عالی :ویتامین،ارزن تازه،تخم کتان،و جای آرام ،هرشب هم آبشونو عوض میکنم)
    سلام

اين مسئله ارتباطي به نر نداشته .

چند تخم گذاشته بودن ؟ و در حال حاضر چند تخم ؟

جنين در چند روزگي فوت شده بود؟

دما و رطوبت در ان زمان چند درجه بود؟ و حالا چند درجه ؟

پوست تخم نازك بود يا ضخيم ؟

پوسته داخلي خشك شده بود ؟

جنين به پوسته چسبيده بود ؟

تغذيه كافي نيست ! ميوه ، سبزي ، تخم مرغ ، جوانه ها ، غلات و حبوبات پخته ( اندك ) استفاده نميكنيد چرا ؟ ! لازم دارن .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ بنگالی
    شماره عضویت
    24876
    سلام من حدود 45 روز میشه یه جفت فنچ بنگالی گرفتم.
    الان حدودا 2 هفته میشه لونه گرد کردن هرچی پنبه، دستمال و این چیزا میذارم نر میبره تو لونه.
    یه مشکلی که هست مربوط میشه به ماده اینهکه نه تخم مرغ آب پز میخوره نه هویج رنده شده نه کف دریا هیچی فقط ارزن و کتون برعکس نره هر چی باشه میخوره.
    ممکنه ماده مشکل داشته باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط dariush87 نمایش پست ها
    سلام من حدود 45 روز میشه یه جفت فنچ بنگالی گرفتم.
    الان حدودا 2 هفته میشه لونه گرد کردن هرچی پنبه، دستمال و این چیزا میذارم نر میبره تو لونه.
    یه مشکلی که هست مربوط میشه به ماده اینهکه نه تخم مرغ آب پز میخوره نه هویج رنده شده نه کف دریا هیچی فقط ارزن و کتون برعکس نره هر چی باشه میخوره.
    ممکنه ماده مشکل داشته باشه؟
    سلام. مشکلش اینه که از ابتدا غذاهای متنوع در اختیارش قرار ندادن و به همین دانه ها عادت کرده و سخته تغییر دادت این عادت.

به اندازه وعده یکساعتش دانهایی که میخوره رو ( به مقدار کم ) روی هویج و تخم مرغ و سیب..... بریزید تا مجبور بشه برداره. البته اینجا وجود نر و دخالتهاش کار رو سختتر میکنه. به هر حال هر روز با یک نوع میوه ، سبزی و دان امتحان کنید و یکساعت بعد از اون ، اضافات غذا رو دور بریزید که دانها در رطوبت میوه ها خیس نشه و مشکل گوارشی ایجاد نکنه.

چون تغذیه خوبی نداره ، مکمل مخصوص طیور براشون تهیه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا .سهره.فنچ
    شماره عضویت
    24649
    سلام یه جفت از فنچای من یه ۱۹روزه تخم گذاشتن نرش مرده ماده روتخمه همش چی میشه؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
    تخمشونم رنگش سیاه تر شده نصبت ب قبل

صفحه 329 از 348 نخستنخست ... 229279310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)