کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rohollah نمایش پست ها
    سلام. من یه جفت فنچ راهبه سر سفید دارم یه ماهی هست خریدم فروشنده گفت نر و ماده هستن چطوری میتونم مطمئن شم هنوز توی لونه نمیرن
    کسی میتونه راهنماییم کنه
    سلام. چون هر دو جنس به هم شباهت دارن فقط از روی اوازخوانیشون میتونید جنسیت را تشخیص بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    سلام دوستان
    من فنچامو طبقه پایینمون نگه میدارم دیروز نزدیکای ظهر رفتم اونجا دیدن دور پای نره نخای کاور دور قفس پیچیده و آویزون شده بود.سریع نجاتش دادم و گرفتمش همه نخا رو از دور پاش باز کردم ولی دیروز اصلا نمیتونست پاشو حالت عادی کنه.پاش صاف شده بود و میلنگید.چند ساعتی تو لونه خوابید وقتی اومد بیرون همون پاشو به سختی میگذاشت روی چوب ولی تعادلشو از دست میداد.امروز صبح که بیدار شد پاش به حالت طبیعی برگشته ولی هنوزم نمیتونه مثل قبل تعادلشو حفظ کنه یعنی پاشو میذاره رو یه جایی ولی چند ثانیه بعد بر میداره.میاد ارزن و آب و کاهو میخوره و میره تو لونه میخوابه.
    خود به خود خوب میشه یا باید یه کاری بکنم؟
    البته تا حالا 2 بار پاشو با روغن شتر مرغ چرب کردم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24546
    شرمنده هر چی دقت کردم جفتشون ریزه خونی میکنن خیلی تشخیصش سخته ممکنه سنشون هنوز برا جفت شدن کم باشه معمولا فنچ ها تو چه سنی جفت میشن. ممکنه راه دیگه ای هم برا تشخیص جنسیت باشه. آخه حیفن واقعا پرنده های سرحالین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad3788 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فنچامو طبقه پایینمون نگه میدارم دیروز نزدیکای ظهر رفتم اونجا دیدن دور پای نره نخای کاور دور قفس پیچیده و آویزون شده بود.سریع نجاتش دادم و گرفتمش همه نخا رو از دور پاش باز کردم ولی دیروز اصلا نمیتونست پاشو حالت عادی کنه.پاش صاف شده بود و میلنگید.چند ساعتی تو لونه خوابید وقتی اومد بیرون همون پاشو به سختی میگذاشت روی چوب ولی تعادلشو از دست میداد.امروز صبح که بیدار شد پاش به حالت طبیعی برگشته ولی هنوزم نمیتونه مثل قبل تعادلشو حفظ کنه یعنی پاشو میذاره رو یه جایی ولی چند ثانیه بعد بر میداره.میاد ارزن و آب و کاهو میخوره و میره تو لونه میخوابه.
    خود به خود خوب میشه یا باید یه کاری بکنم؟
    البته تا حالا 2 بار پاشو با روغن شتر مرغ چرب کردم.
    سلام. اگر خونمردگی نداره یا مفصل انگشتان یا مچ پا ، اسیب ندیده با همین روغن تا چند روز آینده چربش کنید.نخهای اطراف کاور هم بچینید. ممکن بود به قطع انگشت منجر بشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rohollah نمایش پست ها
    شرمنده هر چی دقت کردم جفتشون ریزه خونی میکنن خیلی تشخیصش سخته ممکنه سنشون هنوز برا جفت شدن کم باشه معمولا فنچ ها تو چه سنی جفت میشن. ممکنه راه دیگه ای هم برا تشخیص جنسیت باشه. آخه حیفن واقعا پرنده های سرحالین
    خواهش میکنم. متاسفانه راهی برای تشخیص سن نیست جز در دست داشتن تاریخ تولد. یا هنوز بالغ نشدن یا هر دو ماده هستن.

سن بلوغ در فنچها متفاوته. 3_5 ماهگی بالغ میشن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. اگر خونمردگی نداره یا مفصل انگشتان یا مچ پا ، اسیب ندیده با همین روغن تا چند روز آینده چربش کنید.نخهای اطراف کاور هم بچینید. ممکن بود به قطع انگشت منجر بشه.
    پس با همین روغن مالیدن به پاهاش ادامه میدم.
    ممنون لطف کردید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24546
    خواهش میکنم. متاسفانه راهی برای تشخیص سن نیست جز در دست داشتن تاریخ تولد. یا هنوز بالغ نشدن یا هر دو ماده هستن.

سن بلوغ در فنچها متفاوته. 3_5 ماهگی بالغ میشن.
    خیلی ممنونم از راهنمایتون من تازه با سایت شما آشنا شدم از مطالب مفیدتون بسیار استفاده کردم. از اینکه وقتتونو در اختیار ما میگذارید بسیار سپاسگذارم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    پای فنچم یه کم ورم کرده و قرمز شده.درست نمیتونه پاشو جایی بذاره.امروز بعد از ظهر میاد بیرون ولی سریع برمیگرده تو لونه.
    ای خدا گناه داره...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad3788 نمایش پست ها
    پای فنچم یه کم ورم کرده و قرمز شده.درست نمیتونه پاشو جایی بذاره.امروز بعد از ظهر میاد بیرون ولی سریع برمیگرده تو لونه.
    ای خدا گناه داره...
    ضربه خورده ؟ تغذیه گرم زیاد مصرف کرده ؟ لطف کنید عکس واضح و نزدیک از پاش بزارید.

اپلود https://www.google.com/url?sa=t&sour...a-bdd8xPe2JsAh

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24556
    ضربه خورده ؟ تغذیه گرم زیاد مصرف کرده ؟ لطف کنید عکس واضح و نزدیک از پاش بزارید.

اپلود https://www.google.com/url?sa=t&sour...a-bdd8xPe2JsAh
    نه همونه که چند روز پیش همینجا گفتم نخ دور پاش پیچیده و آویزون شده
    این عکسو امشب تونستم از پاش بگیرم
    http://uupload.ir/files/n8jw_finch.jpg

صفحه 328 از 348 نخستنخست ... 228278309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)