کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24032
    فنچ نرگسی نر، آواز میخونه، ولی اینها آواز نمیخونن
    علائم تشخیص نر رو میدونم، و دقت زیادی کردم، چیز خاصیش در این دوتا دیده نمیشه، بازم اگر مفید میدونید عکس بزارم
    به فکر خرید 2 تا نر افتادم، 4 تا فنچ رو تو یه چه قفسی بزارم؟
    باید بزرگ باشه؟ یا در 2 قفس قرار بدم؟
    فنچ نرگسی رو تو قفس کاسکو که بزرگ هست بزارم طوری میشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط jaafari68 نمایش پست ها
    فنچ نرگسی نر، آواز میخونه، ولی اینها آواز نمیخونن
    علائم تشخیص نر رو میدونم، و دقت زیادی کردم، چیز خاصیش در این دوتا دیده نمیشه، بازم اگر مفید میدونید عکس بزارم
    به فکر خرید 2 تا نر افتادم، 4 تا فنچ رو تو یه چه قفسی بزارم؟
    باید بزرگ باشه؟ یا در 2 قفس قرار بدم؟
    فنچ نرگسی رو تو قفس کاسکو که بزرگ هست بزارم طوری میشه؟
    اگه از تشخیصتون مطمئنید عکس احتیاج نیست. جداشون کنید و حتما برای هر دو سریعتر جفتی تهیه کنید که به این تخمگذاری پوچ خاتمه داده بشه. از مکملهای مخصوص قناری ، برای تقویتشون به طور هفتگی استفاده و مطابق اصول تغذیه قناری ، رسیدگی کنید که با کمبود مواجه نشن. تاپیک تغذیه قناری در انجمن هست .

فنچهای ماده رو میتونید در یک قفس بزرگ نگه دارید ولی نرها بهتره جدا باشن که درگیری پیش نیاد.

قفس کاسکو هم مناسب فنچ نیست. ابعاد بزرگتری از نظر طولی احتیاجه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24032
    تشکر بابت پاسخ های خوبی که داید
    الان برای فنچام 2 تا نر 4 ماهه خریدم که هنوز کامل بالغ نشدن، فقط گاها میخونن
    فنچای ماده رفتن تو لونه انگار تخم گذاشتن و فک کنم لونه گرم کردن برا خودشون
    نرهای تازه وارد رو هم میزنن
    اشکالی پیش میاد ماده ها رو از لونه در بیارم، و تخمهای احتمالیشون رو بریزم دور و زورکی هر کدوم رو با یک نر در یک محفظه نگه دارم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط jaafari68 نمایش پست ها
    تشکر بابت پاسخ های خوبی که داید
    الان برای فنچام 2 تا نر 4 ماهه خریدم که هنوز کامل بالغ نشدن، فقط گاها میخونن
    فنچای ماده رفتن تو لونه انگار تخم گذاشتن و فک کنم لونه گرم کردن برا خودشون
    نرهای تازه وارد رو هم میزنن
    اشکالی پیش میاد ماده ها رو از لونه در بیارم، و تخمهای احتمالیشون رو بریزم دور و زورکی هر کدوم رو با یک نر در یک محفظه نگه دارم؟
    خواهش میکنم.

چرا فنچ نابالغ؟!! مگه قصدتون این نیست که این تخمگذاریهای بی هدف رو متوقف کنید؟؟ اینطور که مشکلی حل نشد! نر وقتی بالغ نیست و ماده بالغ و اماده ، باز از روی مستی تخم میزاره. نرها هم که گهگاهی میخونن واین برای ماده ها تحریک کننده است.

نرها رو تعویض کنید 6_7 ماهه و یا یکساله با تجربه بگیرید تا ماده ها با این وضع ، از دست نرفتن.

تخمها اگر بی نطفه هستن بردارید ولی فرقی در اصل موضوع نداره چون انرژی که صرف تولیدشون شده برنمیگرده.

جفت شدن باید با ارامش و طی روال طبیعیش باشه نه با اجبار و بی ملاحظگی. نرهای بالغ که تهیه کردید یکی دو روز کنار قفس ماده ها بزارید تا با هم اشنا بشن و بعد با ماده ها در یک قفس نگه دارید که جفت مورد نظرشونو انتخاب کنن و بعد از اون از هم جداشون کنید. در این مدت حواستون باشه که نرها درگیر نشن.

زمانی که از هم دور هستن ، تمایل هر کدوم مشخصه. یعنی نر و ماده ای که همدیگه رو انتخاب کردن به سمت یکدیگر و به میله های قفس میچسبن و میتونید تشخیص بدید و بدون اینکه یکی دو روز جمعی نگهداری بشن ، مستقیم جفتها رو در قفس مجزا بزارید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24058
    سلام کسی هست به من کمک کنه با سلام من دو جفت فنچ یه هفته ای هست نگهداری میکنم از اونجایی که تمام فرمایشات شما را در خصوص مقدمات اولیه فنچ ها رعایت کردم سوالی داشتم از چهار تا فنچم به نظر میاد دوتاشون فکر میکنم به هم نزدیکتر شدن که نرش یه لونه رو انتخاب کرده که لانه سازی نکردن فقط شبها میره داخلش ومادش تقریبا نزدیک لونه میخوابه به نظرتون بین اینها چیزی هست یا نه جفت نشدن یه عمر طبیعی با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    24058
    سلام کسی هست منو راهنمایی کنه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.hakimi نمایش پست ها
    سلام کسی هست به من کمک کنه با سلام من دو جفت فنچ یه هفته ای هست نگهداری میکنم از اونجایی که تمام فرمایشات شما را در خصوص مقدمات اولیه فنچ ها رعایت کردم سوالی داشتم از چهار تا فنچم به نظر میاد دوتاشون فکر میکنم به هم نزدیکتر شدن که نرش یه لونه رو انتخاب کرده که لانه سازی نکردن فقط شبها میره داخلش ومادش تقریبا نزدیک لونه میخوابه به نظرتون بین اینها چیزی هست یا نه جفت نشدن یه عمر طبیعی با تشکر
    سلام. تا زمانی که جفتگیریشونو ندیدید نمیتونیم بگیم جفت شدن یا نه. رابطه بین یک جفت مثل غذا دادن ، نوک گیری ، تیمار کردن ...هم از مقدماتش هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و ماهی
    شماره عضویت
    24159
    سلام animal lover عزیز
    فنچ ها رو تو راه پله نگهداری میکنیم که سر و صدا اذیتشون نکنه نور هم بله بهشون میرسه
    هر چی که واسشون گذاشتیم و قفس رو شستیم
    چند وقت یه بار هم ظرف غذا و آبخوریشون رو می شوریم ولی چوبا و نی هایی که روش میشینن رو دیر به دیر تمیز میکنیم
    مایت چه جوربیماری ای هست؟بهم اطلاعات میدید در موردش ؟ جوجه هم ندارن یعنی تخم نذاشتن تاحالا که جوجه بشه اگر هم گذاشته باشن خوردنش
    این فنچ ها رو من قبلا کاری بهشون نداشتم ولی چند روزه که دیگه حواسم هست و میخوام مواظبشون باشم و برسم بهشون
    ممنون . 🌹ببخشید طولانی شد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاره.ه نمایش پست ها
    سلام animal lover عزیز
    فنچ ها رو تو راه پله نگهداری میکنیم که سر و صدا اذیتشون نکنه نور هم بله بهشون میرسه
    هر چی که واسشون گذاشتیم و قفس رو شستیم
    چند وقت یه بار هم ظرف غذا و آبخوریشون رو می شوریم ولی چوبا و نی هایی که روش میشینن رو دیر به دیر تمیز میکنیم
    مایت چه جوربیماری ای هست؟بهم اطلاعات میدید در موردش ؟ جوجه هم ندارن یعنی تخم نذاشتن تاحالا که جوجه بشه اگر هم گذاشته باشن خوردنش
    این فنچ ها رو من قبلا کاری بهشون نداشتم ولی چند روزه که دیگه حواسم هست و میخوام مواظبشون باشم و برسم بهشون
    ممنون . ������ببخشید طولانی شد
    سلام عزیزم.

نی ها چون در ارتباط مستقیم با پاهای پرنده هست ، هم زودتر الوده میشه و هم سریعتر الودگیو منتقل میکنه. هفته ای 3 بار بهتره شسته و ضدعفونی بشه.

مایت یعنی انگلهای خارجی که پوست رو درگیر میکنن. در طیور و حیوانات دیگه باعث ریزش پر . مو خارش و کمخونی میشن. گاهی در اثر خارش زیاد، جراحاتی در پوست ایجاد میشه که زمینه رو برای ابتلا به بیماریهای ثانویه ، مثل عفونتهای پوستی ، فراهم میکنه.

برای برطرف شدن مشکل فنچتون داروی ضدانگل لازمه. چون احتمالا فنچ دیگرتون هم الوده شده ، اگر خارش داره ، برای اون هم مطابق مطالب زیر عمل کنید .

از داروخونه دامپزشكي قطره ايورمكتين1% ( عرفامكتين) بخريد ، بگيد براي مايت پرنده ميخواين. برندهاي ديگه ضد شپش هم هست مثل ارداپ كويكو و تابرنيل . ايورمكتين بدست أوردنش راحتتره .

قفس و وسايلشونو حتی اگر لانه دارن ضدعفوني كنيد و فنچها رو موقع ظهر كه هوا گرمه با اب گرم حمام بديد.( اگر شرایط مساعد نبود ، صرف نظر کنید )

وقتي كامل خشك شدن ، برای هر کدام ، فقط يك قطره نه بيشتر ، از اين دارو پشت گردنشون بندازيد. اگر اون قسمت زخمي هست روي زخم نريزيد و به جای پشت گردن بين دو كتف (بال) بندازيد . مواظب باشيد نخورن. اگر لانه دارن یک قطره هم داخل لانه بندازید.

5 روز بعد ، مجدد وسايلشونو ضدعفوني كنيد .

٧ روز بعد از اولين قطره با شرایطی دمایی مناسب ، بهشون آبتني بديد و در صورتي كه باز خارش داشتن ، 15 روز بعد ، يك قطره ديگه پشت گردنشون بندازيد و ديگه استفاده نكنيد . يكهفته بعد هم ، مجدد ابتني و شستشوي وسايل . مواظب باشيد نخورن مسموم ميشن ، از يك قطره هم بيشتر استفاده نكنيد .

علت تخم خواریشون ، تغذیه نامناسب و کمبودها ، استرس ناشی از این دوران یا نامناسب بودن جایگاهشون که شاهد رفت و امد مدام اطرافیان هستن ، سرو صدای محیط و سرک کشیدن به قفس ، نور مستقیم یا عکس اون ، تاریکی ، ضعف والدین در اثر تولیدمثل پی در پی و..... هست که همگی بر ناهنجاریهای رفتاری اثرگذاره.

نگهداری صحیح ، تغذیه و جوجه گرفتن ، اصولی داره که اگر رعایت نشه سلامتیشون به خطر میوفته.

در نظر گرفتن این اصول و اعمالش ، نیاز به یک فرد با تجربه در این زمینه داره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23965

پر ریزی

سلام.فنچ های من برای بار دومه جوجه دارشدن. از وقتی فهمیدم هرروز تخم مرغ میدم بهشون.ولی فنچ مادم از قسمت پشت پرریزی داره، روی پیازهای پرهای ریخته شدش هم یک نقطه ی سیاه ریز به وجود اومده. دلیلش چیه؟؟؟؟ درمانش چیه...

صفحه 324 از 348 نخستنخست ... 224274305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)