کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنج
    شماره عضویت
    23597
    سلام
    من یه جوجه فنج معلول از پا داشتم که چند روز پیش راه نمایی کردید. ممنون
    امروز والدین جوجه تخم گذاشتم ولی جوجه معلول کف قفس هست و خوش هیچ نمی خوره همش هم صدا می کنه و طلب غذا داره پرواز هم نمی تواند بکند.
    می ترسم به والدینش برای برای نگه داری از تخم استرس بده و نگذاره روی تخمش بخوابد.
    الان چه کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط salehon110 نمایش پست ها
    سلام
    من یه جوجه فنج معلول از پا داشتم که چند روز پیش راه نمایی کردید. ممنون
    امروز والدین جوجه تخم گذاشتم ولی جوجه معلول کف قفس هست و خوش هیچ نمی خوره همش هم صدا می کنه و طلب غذا داره پرواز هم نمی تواند بکند.
    می ترسم به والدینش برای برای نگه داری از تخم استرس بده و نگذاره روی تخمش بخوابد.
    الان چه کنم؟
    سلام. گناهداره زبون بسته. تا تلف نشده از قفس خیلی اهسته بیرون بیارید و خودتون با غذای تخم مرغی که روش تهیه اش در تاپیک قناری توضیح داده شده تغذیه اش کنید ( مقدار مواد لازم برای
    تهیه اش رو نصف کنید ) یا سرلاک مخصوص قناری از پت شاپ بخرید ( baby patee )

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=16788

https://www.google.com/url?sa=t&sour...W3bmrUQfjgFMbO

متخصص طیور قم فقط همین ادرسو پیدا کردم .

دکتر نجفی

تلفن کلینیک 36708060 – 025

کانال تلگرام پرندگان خانگی = bsnajafi@

کانال تلگرام حیوانات خانگی و پت شاپ = psnajafi@

اکیپ مجرب

واکسیناسیون پرندگان و حیوانات خانگی

جهت هماهنگی با تلفن

36708060

تماس بگیرید

ساعات پذیرش و پاسخگویی کلینیک دامپزشکی دکتر نجفی

صبح ها ۹ الی ۱۳

عصر ها ۵ الی ۸

نشانی :قم - میدان امام - مقابل درمانگاه دارالشفاء

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23634
    سلام ممنون از راهنمایی بسیار خوبتون
    داروهارو دارم بهشون میدم و خداروشکر تلفاتم 3 روزه قطع شده . از بین گله 2 تا مشکوک بودن که جداشون کردم توی قفس و تحت درمانن.
    یه سوال داشتم.
    2 تا از فنچ هام نمیتونن پرواز کنن و کف هستن. علی الظاهر سالم و سرحال هستن ولی دنبالش میکنم فقط میپره اینور اونور به هیچ عنوان پرواز نمیکنه دلیلش چی میتونه باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedpishro نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنمایی بسیار خوبتون
    داروهارو دارم بهشون میدم و خداروشکر تلفاتم 3 روزه قطع شده . از بین گله 2 تا مشکوک بودن که جداشون کردم توی قفس و تحت درمانن.
    یه سوال داشتم.
    2 تا از فنچ هام نمیتونن پرواز کنن و کف هستن. علی الظاهر سالم و سرحال هستن ولی دنبالش میکنم فقط میپره اینور اونور به هیچ عنوان پرواز نمیکنه دلیلش چی میتونه باشه؟
    سلام. خواهش میکنم. جزو فنچهای تحت درمان هستن؟ لرزش در بال یا پاها میبینید؟ دفعشون طبیعیه یا یبوست ؟ از کی اینطور شدن؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ نرگسی
    شماره عضویت
    23630

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ نرگسی
    شماره عضویت
    23630
    سلام اینم عکس فنچام که گفته بودین. فقط اینکه قبل از این سفیده یک سفیده دیگه بود که فهمیدم اون نره و رفتم عوضش کردم چون با این سیاهه با هم مثل قناری میخوندن و از فروشنده پرسیدم گفت که بیار عوض کنم اونم نره.
    و رفتم این سفیده رو گرفتم .یک هفته ای میشه گرفتمش و گاهی اوقات با این سیاهه دعوا میکنن نمیدونم چرا جفت نمیشن. معمولا چقدر طول میکشه جفت بشن؟
    و اینکه این سفیده خیلی کم میخونه اونم در حد سوت زدن ولی مشکیه دایم میخونه مثل قناریه صداش چه چه میزنه...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi68 نمایش پست ها
    سلام اینم عکس فنچام که گفته بودین. فقط اینکه قبل از این سفیده یک سفیده دیگه بود که فهمیدم اون نره و رفتم عوضش کردم چون با این سیاهه با هم مثل قناری میخوندن و از فروشنده پرسیدم گفت که بیار عوض کنم اونم نره.
    و رفتم این سفیده رو گرفتم .یک هفته ای میشه گرفتمش و گاهی اوقات با این سیاهه دعوا میکنن نمیدونم چرا جفت نمیشن. معمولا چقدر طول میکشه جفت بشن؟
    و اینکه این سفیده خیلی کم میخونه اونم در حد سوت زدن ولی مشکیه دایم میخونه مثل قناریه صداش چه چه میزنه...
    سلام ،جنسيتشون درسته . سفيد ماده است . ماده هم كه قرار نيست مثل نر بخونه !!
    اگر همديگه رو بپسندن ، از ٣ تا ٢٥ روز طول ميكشه و اگر نپسندن تا چند ماه . بايد شرايط فراهم باشه . از نظر تغذيه ، دما و محل نگهداري ( ثابت باشه و جابجاشون نكنيد ، دما هم ثابت باشه )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ نرگسی
    شماره عضویت
    23630

21

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ،جنسيتشون درسته . سفيد ماده است . ماده هم كه قرار نيست مثل نر بخونه !!
    اگر همديگه رو بپسندن ، از ٣ تا ٢٥ روز طول ميكشه و اگر نپسندن تا چند ماه . بايد شرايط فراهم باشه . از نظر تغذيه ، دما و محل نگهداري ( ثابت باشه و جابجاشون نكنيد ، دما هم ثابت باشه )
    ممنون از راهنماییتون ، ولی اگه تو این 25 روز که گفتین همدیگرو نپسندن، واقعا دیگه بعدش زندگی مشترکشون از سر اجبار میشه و باید تن به یک زندگی زوری بدن و از روی اجبار در قفس بودن ... بعد اون وقت ایراد نداره ؟
    خخخخخ

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi68 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون ، ولی اگه تو این 25 روز که گفتین همدیگرو نپسندن، واقعا دیگه بعدش زندگی مشترکشون از سر اجبار میشه و باید تن به یک زندگی زوری بدن و از روی اجبار در قفس بودن ... بعد اون وقت ایراد نداره ؟
    خخخخخ
    همیشه اینطور نیست که اگر نپسندن جفت بشن. گاهی به همین دلیل اصلا جفت نمیشن و انقدر خودشونو صاحبشونو کلافه میکنن تا تعویض بشن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ. ماهی. جوجه مرغ. جوجه اردک
    شماره عضویت
    23724
    سلام وقتتون بخیر. روی انگشت پای فنچ ماده یه دونه زده و ورم داره و پاشو همش بالا میگیره. دونه بیشتر شبیه زیگیل هست و همون انگشتش هم ورم کرده و قرمز شده. این اتفاق بعد از اینکه جوجه هاش به دنیا اومدن و پر درآوردن واسش افتاده البته هنوز جوجه هاش داخل قفسش هستن و نر و ماده هر دو دارن بهشون غذا میدن آیا امکان داره بیماری فنچ ماده به جوجه هاش سرایت کنه؟ برای درمانش باید چکار کنم؟ هر دو روز یکبار قفسشون تمیز میکنم و کاملا شستشو میدم. خود فنچ ها هم تقریبا هر روز وان میذارم واسشون و آب تنی میکنن حتی بچه فنچها. غذایی هم که بهشون میدم ارزن هست. در کنارش ارزن خیار و کاهو و زرده تخم مرغ آبپز و هویج رنده شده هم بهشون میدم . داخل لونشون هم پنبه دونه گذاشتم و لونشون هم از این لونه پلاستیکیهایی هست که مخصوص فنچه. دمای خونه هم خوبه نه زیاد گرمه نه سرد. هر روز کمی هم آفتاب روی قفسشون میفته. یعنی علت بیماری فنچ من از چی میتونه باشه؟

صفحه 321 از 348 نخستنخست ... 221271302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)