کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و خرگوش و همستر
    شماره عضویت
    23315
    اخه میگم چون تو خونه گذاشتمشون رطوبت کم نباشه و اینا.
    بعد بهتره پرنده ها به شوفاژ نزدیک باشن یا کلا هوارو گرم کنم؟
    مرسی از پاسخگوییتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و خرگوش و همستر
    شماره عضویت
    23315
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    تو تابستون چون هوا گرمه و رطوبت هوا فوق العاده کمه برای تامین رطوبت یکی دو روز قبل از به دنیا اومدن جوجه ها واسه جفت ظرف آبتنی میگذارن یا اینکه یه پارچه رو نمناک میکنن و نزدیک لونه رو قفس میزارن ولی تو این فصل با توجه به سردی هوا نیازی به گذاشتن ظرف آبتنی نیست رطوبت هوا به اندازه ای هست که رطوبت لازم برای بیرون اومدن جوجه ها رو تامین کنه.

بهتره تا بعد از بزرگ شدن جوجه ها ظرف آبتنی نگذارید مگر اینکه دمای محیط مناسب باشه و وسیله گرمایشی داخل مکان نگهداری پرنده ها باشه که به مشکلی برنخورن

موفق باشید
    ببخشید یادم رفت پیامتونو ضمیمه کنم.
    سوالمو کامنت قبلی نوشتم.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAYGG نمایش پست ها
    اخه میگم چون تو خونه گذاشتمشون رطوبت کم نباشه و اینا.
    بعد بهتره پرنده ها به شوفاژ نزدیک باشن یا کلا هوارو گرم کنم؟
    مرسی از پاسخگوییتون
    اگر هوای منزل خیلی گرمه میتونید یه ظرف آب روی شوفاژ قرار بدید تا رطوبت خونه حفظ بشه.
    درمورد دمای خونه هم، همون دمایی که خودتون توش احساس راحتی میکنید برای پرنده ها هم خوبه. فقط سرد نباشه و باد هم بهشون نخوره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و خرگوش و همستر
    شماره عضویت
    23315
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    اگر هوای منزل خیلی گرمه میتونید یه ظرف آب روی شوفاژ قرار بدید تا رطوبت خونه حفظ بشه.
    درمورد دمای خونه هم، همون دمایی که خودتون توش احساس راحتی میکنید برای پرنده ها هم خوبه. فقط سرد نباشه و باد هم بهشون نخوره
    خیلی ممنون⁦ تز پاسخگوییتون☺️⁩

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23133
    با سلام و خسته نباشید به همه
    جفت فنچ مولد من رو با شرایطی ک برام پیش اومد مجبور به جا به جایی شدم دقیقا همون روز جفت گیری کرد و 4تا تخم گزاشتن ک یدونه رو انداختن بیرون.دما هفته اول یکم سرد بود ولی الا متعادل کردم دو هفته ای هست که فنچ نرم سرحال نیس بیشتر مواقع چشماش بستس حتی زمانی ک رو تخم نشسته چرت میزنه در حالی ک فنچ ماده من بسیار سرحاله جوجه هایی قبلیش ک تو همون مکانن همینطور.
    اب و غذا میخوره مدفوعشم طبیعیه هرچیزی میزارم میخوره اشتها داره.
    مشکلش چیه چجوری درمانش کنم ؟وقتی میبینم سرحال نیس حال خودمم گرفته میش.
    اگ اطلاعات کم دادم بگید بیشتر توضیح بدم
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2089hosein نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید به همه
    جفت فنچ مولد من رو با شرایطی ک برام پیش اومد مجبور به جا به جایی شدم دقیقا همون روز جفت گیری کرد و 4تا تخم گزاشتن ک یدونه رو انداختن بیرون.دما هفته اول یکم سرد بود ولی الا متعادل کردم دو هفته ای هست که فنچ نرم سرحال نیس بیشتر مواقع چشماش بستس حتی زمانی ک رو تخم نشسته چرت میزنه در حالی ک فنچ ماده من بسیار سرحاله جوجه هایی قبلیش ک تو همون مکانن همینطور.
    اب و غذا میخوره مدفوعشم طبیعیه هرچیزی میزارم میخوره اشتها داره.
    مشکلش چیه چجوری درمانش کنم ؟وقتی میبینم سرحال نیس حال خودمم گرفته میش.
    اگ اطلاعات کم دادم بگید بیشتر توضیح بدم
    با تشکر
    سلام ، احتمالا بعلت جابجايي و مستي نر ، تولك رفته . ديگه جابجاشون نكنيد و دما رو هم تغيير نديد. و اين مسئله رو هم در نظر بيريد بگيريد ،شايد همون ابتدا سرماخورده . اگر مدفوعش كمي ابكي يا سبز رنگه و يا چشم و بينيش مرطوبه اطلاع بديد . در صورتي كه مشكلي در مدفوع يا اشتها داشت به متخصص طيور مراجعه كنيد . براي اينكه زودتر ازين حالت خارج بشه و شادابيشو بدست بياره از ويتامين مخصوص قناري هفته اي ٢-٣ بار در ظرف ابخوريشون بريزيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23579
    ببخشید یه سوال داشتم. من فنچام بچه دار شدن و حالا بعد ۲۰ روز بچه از تو لونه بیرون اومده و کف قفس میشینه یا میپره اینور و اونور. ولی وقتی از لونه بیرون میاد پدرو مادرش بهش غذا نمیدن. تا زمانی که بیرونه نگاش نمیکنن و خودشم بلد نیس غذا بخوره. فقط میشینه و نگاه میکنه. میشه راهنمایی کنید من چکار کنم میترسم جوجه بمیره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrinaria نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال داشتم. من فنچام بچه دار شدن و حالا بعد ۲۰ روز بچه از تو لونه بیرون اومده و کف قفس میشینه یا میپره اینور و اونور. ولی وقتی از لونه بیرون میاد پدرو مادرش بهش غذا نمیدن. تا زمانی که بیرونه نگاش نمیکنن و خودشم بلد نیس غذا بخوره. فقط میشینه و نگاه میکنه. میشه راهنمایی کنید من چکار کنم میترسم جوجه بمیره.
    سلام. اگه خودتون میتونید با سرلاک مخصوص قناری تغذیش کنید.
    لانه رو روی پایینتر میله قفس نصب کنید که جوجه سریعا بتونه به لانه برگرده و تغذیه بشه و چوبهای نشیمن و ظروف اب و غذا هم به همون نسبت ، پایین بیارید تا والدین نظارت بیشتری بر جوجه ها داشته باشن و از طرفی با پریدن جوجه ها به کف قفس ، اسیب نبینن. فقط زیر نظر بزارید که از تغذیه شدنشون در هر زمان مطمئن بشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23579
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. اگه خودتون میتونید با سرلاک مخصوص قناری تغذیش کنید.
    لانه رو روی پایینتر میله قفس نصب کنید که جوجه سریعا بتونه به لانه برگرده و تغذیه بشه و چوبهای نشیمن و ظروف اب و غذا هم به همون نسبت ، پایین بیارید تا والدین نظارت بیشتری بر جوجه ها داشته باشن و از طرفی با پریدن جوجه ها به کف قفس ، اسیب نبینن. فقط زیر نظر بزارید که از تغذیه شدنشون در هر زمان مطمئن بشید.
    سلام خسته نباشید . ممنون از پاسخگوییتون. سرلاک مخصوص قناری چطوریه و از کجا باید تهیه کنم؟ نمیدونم بتونم خودم بهش غذا بدم یانه. من بعد از اینکه جوجه مباد بیرون یه دو سه ساعت بعد خودم اروم جوجه رو برمیدارم و میزارم تو لونه تا پدرو مادرش غذا بدن بهش. حالا الان همونطوری که شما فرمودید لانه رو پایین نصب کردم ولی جوجه بلد نیست بره تو. مجبورم خودم بزامش تو . امیدوارم نمیره چون پارسالم فنچام بچه دار شده بودن همینطوری که میومد بیرون و هیچی نمبخورد تلف شد 😭

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrinaria نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید . ممنون از پاسخگوییتون. سرلاک مخصوص قناری چطوریه و از کجا باید تهیه کنم؟ نمیدونم بتونم خودم بهش غذا بدم یانه. من بعد از اینکه جوجه مباد بیرون یه دو سه ساعت بعد خودم اروم جوجه رو برمیدارم و میزارم تو لونه تا پدرو مادرش غذا بدن بهش. حالا الان همونطوری که شما فرمودید لانه رو پایین نصب کردم ولی جوجه بلد نیست بره تو. مجبورم خودم بزامش تو . امیدوارم نمیره چون پارسالم فنچام بچه دار شده بودن همینطوری که میومد بیرون و هیچی نمبخورد تلف شد
    سلام. تشکر

اگه تجربه غذا دادن با سرلاک ندارید براتون مشکله و ممکنه به جوجه اسیب برسه. قاعده خاص خودشو داره که باید بدقت رعایت بشه. هم در مقدار و رقت سرلاک و طریقه نگهداریش هم تعداد وعده ها و بهداشت سرنگی که استفاده میکنید .بهتره از کسی که تجربه داره کمک بگیرید.

سرلاک baby patee برای فنچ قناری سهره هست. دستور مصرفشو روی جلدش نوشته.

اگه بعد از گذاشتن توی لانه تغذیه میشه فکر نمیکنم نیازی به تغذیه دستی باشه. فقط به جای 3 ساعت بعد از یکساعت بزاریدش لانه که زودتر غذا بگیره. سرلاک هم برای احتیاط تهیه کنید شاید لازم بشه .

صفحه 318 از 348 نخستنخست ... 218268299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)