کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22915
    میبخشید دامپزشک مربوطه یک هفته نبودن بخاطر همین بد قولی شد /مشکل فنچ من غده گوشه چشمش بود
    دیروز پرنده را بردم دامپزشکی دکتر چشمش را دید دو تا قطره چشمی جنتکس وسیپکس (ضد باکتری )بصورت دوبار در روز تا 5 روزبراش تجویز کرد /هرچند از حرفها وصحبتاش من این جور برداشت کردم که بیماری داخلی داره /البته حرف از جراحی ومشکل بودن بیهوش کردن پرنده هم زد
    من خودم توی سرچی که توی اینترنت کردم یه مورد تقریبا مشابه در مورد قناری دیدم که علت اون را گرمی خوردن زیاد پرنده دونسته بودن /یه مقدار تخم کاهو وخرفه که طبع سردی دارن به دونش اضاف کردم .تا ببینیم چی پیش میاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23133
    با سلام و خسته نباشید
    بنده یک جفت فنچ خریداری کردم ک با رسیدگی کامل و فراهم اوردن شرایط کافی 4تخم گزاشتن و هر چهارتا جوجه شده و بعد از 10یا 15 روز ک از تولدشون میگزره نر همش پر های ماده رو میکنه تو قفس هی دنبالش میده
    ایا امکان داره دوباره جفت گیری کنن ؟؟
    اگ بخوان تخم بزارن تکلیف این جوجه ها چی میش.
    در حال حاضر ارزن.کتان.تخم مرغ.کاهو.هویج بهشون میدم
    لطفا منو راهنمایی کنید
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2089hosein نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    بنده یک جفت فنچ خریداری کردم ک با رسیدگی کامل و فراهم اوردن شرایط کافی 4تخم گزاشتن و هر چهارتا جوجه شده و بعد از 10یا 15 روز ک از تولدشون میگزره نر همش پر های ماده رو میکنه تو قفس هی دنبالش میده
    ایا امکان داره دوباره جفت گیری کنن ؟؟
    اگ بخوان تخم بزارن تکلیف این جوجه ها چی میش.
    در حال حاضر ارزن.کتان.تخم مرغ.کاهو.هویج بهشون میدم
    لطفا منو راهنمایی کنید
    با تشکر
    سلام ،
    بله امكانش هست . سريعتر جوجه ها رو به آرامي جدا كنيد ، مراقب باشيد از لانه نيوفتن چون باعث اسيب جدي لگن و حتي فوتشون ميشه . يك لانه ديگه تهيه كنيد ، دو تا از جوجه هارو با ماده وبقيه رو در قفس جدا با فنچ نر بزاريد كه تغذيشون كنن. قفسها خيلي از هم دور نباشه ، چون ديدن ماده م ميتونه انگيزه اي براي غذا دادن نر ، به جوجه ها باشه .

تا ٢-٣ روز و بخصوص ١٢ساعت اول ، از دور مراقب باشيد كه والدين ، همه بچه ها رو كاملا تغذيه ميكنن . اگر تمركز نر به سمت ماده نبود و اخلالي در غذا دادن به جوجه ها پيش نيومد ، بزاريد قفسها با فاصله نيم متر يا كمتر ، بهم نزديك باشه . اگر بخاطر ماده ، نر از غذا دادن امتناع كرد و تمام حواسش به اون بو، از هم دورشون كنيد كه حتي صداي همديگه رو نشنون .

تغذيه هم كامل نيست . مطالعه بفرماييد مطلبي كه گذاشتم و ويتامين مخصوص طيور هم فراهم كنيد https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=583

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22915
    نقل قول نوشته اصلی توسط ernest نمایش پست ها
    میبخشید دامپزشک مربوطه یک هفته نبودن بخاطر همین بد قولی شد /مشکل فنچ من غده گوشه چشمش بود
    دیروز پرنده را بردم دامپزشکی دکتر چشمش را دید دو تا قطره چشمی جنتکس وسیپکس (ضد باکتری )بصورت دوبار در روز تا 5 روزبراش تجویز کرد /هرچند از حرفها وصحبتاش من این جور برداشت کردم که بیماری داخلی داره /البته حرف از جراحی ومشکل بودن بیهوش کردن پرنده هم زد
    من خودم توی سرچی که توی اینترنت کردم یه مورد تقریبا مشابه در مورد قناری دیدم که علت اون را گرمی خوردن زیاد پرنده دونسته بودن /یه مقدار تخم کاهو وخرفه که طبع سردی دارن به دونش اضاف کردم .تا ببینیم چی پیش میاد
    دوره درمان با داروهای دامپزشک هم تموم شد فکر نمیکنم این داروها تاثیر خاصی ایجاد کرده باشند از حیوون بیچاره عکس نمیگزارم چون خیلی توی این دوهفته گرفتمش و طفلی استرسی وترسیده شد ولی غده درهمون حدود یک کم کوچکتر شده/ تخم کاهو وخرفه را یک هفته دیگه به پرنده میدم ببینم وضعیتش چطور میشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ernest نمایش پست ها
    دوره درمان با داروهای دامپزشک هم تموم شد فکر نمیکنم این داروها تاثیر خاصی ایجاد کرده باشند از حیوون بیچاره عکس نمیگزارم چون خیلی توی این دوهفته گرفتمش و طفلی استرسی وترسیده شد ولی غده درهمون حدود یک کم کوچکتر شده/ تخم کاهو وخرفه را یک هفته دیگه به پرنده میدم ببینم وضعیتش چطور میشه
    سلام ، همونطور كه ابتدا عرض كردم ، اين غده درونيه ، نهايت كوچك شدنش همين قدره . اخرين راه جراحيه . تقويتش كنيد كه اگر لازم شد ، مشكلي براش پيش نياد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23133
    با سلام خسته نباشید و تشکر از پاسختون
    راستش این کار در اون زمان واسه من مقدور نبود چون 4تا جوجه کوچیک بودن تو لونه گرفتنشون مشکل بوده ولی الا شرایط تغیر کرده امروز صبح دیدم دو جوجه کف قفسن و من اونارو گزاشتمشون تو لونه بلافاصله پریدن بیرون بعدشم نر بشدت پرهاشون میکنه پر های ماده هم همینطور و داخل ظرف غذا میزاره در عوض تغذیشونم میکنه.نمیدونم چرا اینجوری شده.
    بنظر شما الا نر رو با دو جوجه داخل لونه جدا کنم و دو عدد جوجه کف قفس با ماده؟
    بنظر شما الا چیکار کنم خیلی نگرانم لطفا اگ ممکنه زودتر جوابم بدید
    با سپاس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با سلام خسته نباشید و تشکر از پاسختون
    راستش این کار در اون زمان واسه من مقدور نبود چون 4تا جوجه کوچیک بودن تو لونه گرفتنشون مشکل بوده ولی الا شرایط تغیر کرده امروز صبح دیدم دو جوجه کف قفسن و من اونارو گزاشتمشون تو لونه بلافاصله پریدن بیرون بعدشم نر بشدت پرهاشون میکنه پر های ماده هم همینطور و داخل ظرف غذا میزاره در عوض تغذیشونم میکنه.نمیدونم چرا اینجوری شده.
    بنظر شما الا نر رو با دو جوجه داخل لونه جدا کنم و دو عدد جوجه کف قفس با ماده؟
    بنظر شما الا چیکار کنم خیلی نگرانم لطفا اگ ممکنه زودتر جوابم بدید
    با سپاس
    سلام. بله به همین صورت جداشون کنید اگر نه مجبورید لانه دوم رو برای جفتگیری مجدد ، بزارید و با وجود 4 جوجه ای که هنوز نیاز به مراقبت دارن ، فضای محدود قفس و ضعف ماده در اثر تخمگذاری پی در پی ، با مشکل مواجه میشید. قفسها رو دور بزارید که نر توجهشون معطوف به جوجه ها بشه و دقت کنید همگی تغذیه بشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23133
    سلام دوست عزیز و تشکر از پاسخت
    من جدا کردم ولی بازم همین داستانه نر پر هاشون میکنه امروز تو جای دونه رو دیدم کلی پر بود لونشون رو ی هفته میشد برداشتم. ایا لونه بزارم برن تخم بزارن؟بعدش به جوجه ها غذا میدن؟
    یا میش نر رو کلن جدا کنم ماده به چهار تا جوجع میتونه رسیدگی کنه؟ عصابم خورد شده نر خیلی اذیت میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام دوست عزیز و تشکر از پاسخت
    من جدا کردم ولی بازم همین داستانه نر پر هاشون میکنه امروز تو جای دونه رو دیدم کلی پر بود لونشون رو ی هفته میشد برداشتم. ایا لونه بزارم برن تخم بزارن؟بعدش به جوجه ها غذا میدن؟
    یا میش نر رو کلن جدا کنم ماده به چهار تا جوجع میتونه رسیدگی کنه؟ عصابم خورد شده نر خیلی اذیت میکنه
    سلام ، بزاريد جوجه ها با ماده باشن ، هرچند بعيد ميدونم بتونه به همه رسيدگي كنه ! اگه لانه بزاريد ، حواسشون معطوف جفتگيري ميشه ، به جوجه ها نميرسن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    23133
    با سلام.
    میخواستم بپرسم جوجه فنچ هام کی میتونم از والدینشون جدا کنم.
    اخه اونا میخوان تخم گزاری کنن لونه رو هم برداشتم و در جای غذا لونه سازی میکنند و گاهی اوقات با جوجه ها در گیر میشن ولی در عوض غذا رو بهشون میدن.نر هم جدا کردم تاثیری نداشت.
    الا ی ماه از تولدشون میگزره.
    میخواستم بدونم چجوری جداشون کنم ک براسون لونه بزارم راحت باشن

صفحه 316 از 348 نخستنخست ... 216266297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)