کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21019
    سلام. ببخشید یه سوالی داشتم
    من یک جفت فنچ دارم چند روزی هست فنچ نر حالت بی حوصلگی داره و خسته س یه گوشه میشینه سرش رو میبره توی پرهای پشتش و زیاد کاری نداره اکثرا چرت میزنه. غذا هم میخوره به موقع. فقط موردی که دیدم اینه که فضلش حالت مقداری آبکی و سفید هست و موقعی که میخواد دفعش کنه خودش رو یکم به عقب میکشه و زور میزنه (اگه اسهاله نباید زور بزنه اصولا و یبوست هم نیست چون آبکیه) و بعد هی خودش رو تکون شدید میده و پرش میکنه.
    من توی سایتایی که نظرات رو خوندم گفته بودن اسهال شده و اینا ماست خوبه براش من یک روز حدود 6-7 ساعت براش دوغ شیرین درست کردم ولی فایده نداشت.
    راستی خیلی وقتا هم پشتش رو با منقارش میخارونه یعنی هی منقارش رو به پشتش میماله بعد من تو چنتا سایت دیدم در این مورد گفته بودن پشتش رو چرب کن منم چنباری با وازلین یا روغن زیتون چرب کردم.
    من غذا هایی که غیر از ارزن و تخم کتان گاها بهش میدم ایناس: سفیده تخم مرغ هفتگی، گاها خیار، گاها هویج رنده شده اب گرفته، مولتی ویتامین هفتگی، برنج بی روغن خیلی خیلی کم پیش میاد، پرتغال گاها، کف دریا و صدف خرد شده هم هفتگی میزارم.
    لطفا کمکم کنید. ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrezao نمایش پست ها
    سلام. ببخشید یه سوالی داشتم
    من یک جفت فنچ دارم چند روزی هست فنچ نر حالت بی حوصلگی داره و خسته س یه گوشه میشینه سرش رو میبره توی پرهای پشتش و زیاد کاری نداره اکثرا چرت میزنه. غذا هم میخوره به موقع. فقط موردی که دیدم اینه که فضلش حالت مقداری آبکی و سفید هست و موقعی که میخواد دفعش کنه خودش رو یکم به عقب میکشه و زور میزنه (اگه اسهاله نباید زور بزنه اصولا و یبوست هم نیست چون آبکیه) و بعد هی خودش رو تکون شدید میده و پرش میکنه.
    من توی سایتایی که نظرات رو خوندم گفته بودن اسهال شده و اینا ماست خوبه براش من یک روز حدود 6-7 ساعت براش دوغ شیرین درست کردم ولی فایده نداشت.
    راستی خیلی وقتا هم پشتش رو با منقارش میخارونه یعنی هی منقارش رو به پشتش میماله بعد من تو چنتا سایت دیدم در این مورد گفته بودن پشتش رو چرب کن منم چنباری با وازلین یا روغن زیتون چرب کردم.
    من غذا هایی که غیر از ارزن و تخم کتان گاها بهش میدم ایناس: سفیده تخم مرغ هفتگی، گاها خیار، گاها هویج رنده شده اب گرفته، مولتی ویتامین هفتگی، برنج بی روغن خیلی خیلی کم پیش میاد، پرتغال گاها، کف دریا و صدف خرد شده هم هفتگی میزارم.
    لطفا کمکم کنید. ممنون
    سلام
    دواحتمال وجود داره . یا فنچتون مبتلا به انگله یا عفونت گوارشی که در هر دومورد با عدم جذب صحیح مواد غذایی و اسهال روبرو میشه.
    خارش مقعد هم از نشانه های انگله و اسهال هم به خودی خود باعث تحریک و خارش مقعد میشه. البته از مشخصه های بیماری گامبورو هم هست که غیر از بیحالی بی اشتهایی اسهال سفید و خواب الودگی با کاهش مصرف اب و دان همراهه ولی میفرمایید اشتهاش خوبه و این مورد کمتر در پرندگان زینتی کوچک دیده شده.

اگر صاحب جوجه و تخم نیستند نر رو جدا کرده قفس و وسایل رو ضدعفونی کنید. روزی دوبار کف قفس رو تمیز کنید. تغذیشون کافی نیست و خیلی کم از میوه و سبزیجات استفاده میکنید( شسته و خشک شده باشه ) . تنوع غذاییشون محدوده. لینکهای تغذیه که گذاشتم رو بخونید

https://www.google.com/url?sa=t&sour...NMbnOut0UOjxHA

https://www.google.com/url?sa=t&sour...yxMAg5dACyZulg

استفاده همزمان از صدف .کف دریا و سفیده تخم مرغ باعث هایپر کلسیمی و ضخیم شدن پوسته تخم و گیر کردنش در اویدوکت میشه. یکی از دومورد ، کف دریا و صدف رو حذف کنید.

وازلین از مشتقات نفتیه و باعث تحریک و خارش بیشتر میشه. محلول اب نمک رقیق رو چند باری به مخرج بزنید ، 10 دقیقه ای باشه و بهد از اون با روغن زیتون چرب کنید. به ندفوعش دقت کنید اگر انگل مشاهده کردید اطلاع بدید.

کته بدون نمک و روغن با یک قاشق غذاخوری ماست شیرین پروبیوتیک مخلوط کنید و روزی یکبار تا 4 روز به اندازه یک قاشق مرباخوری در اختیارش بزارید. دوغ رو حذف کنید.

ویتامین طیور روزی یک سوم قاشق چایخوری در یک لیتر اب حل کنید هفته ای سه بار به هر دو بدید. محلول تهیه شده تا 10 ساعت باشه و بعد از اون اب ساده بزارید. فعلا چون اسهال داره مصرف سبزی و میوه رو محدود کنید. هویج و خیار دراین شرایط مدفوع رو رقیق میکنه.

وضعیت انگل در مدفوع رو بررسی کنید و اطلاع بدید. پرهای زیر شکم رو کنار بزنید . ایا تورم یا کبودی در شکم یا انتهای مخرج میبینید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21019
    ممنون از پاسخ گویی تون، سوالی که الان دارم اینه که خوب شدنی هست نهایتا یا نه؟ بعد انگل که گفتید در فضله بررسی کنم با چشم غیر مصلح هم قابل دیدن هست؟ یعنی معلومه توش انگله؟ اگه معلومه که من چیزی نمیبینم فقط یه فضله ی ابکی با حالت سفتی در وسط سفید رنگ و بعد از اینکه خشک میشه سفید میشه مثل گچ. بعد زیر شکمش هم دیدم کبودی ندیدم البته یادم نیست دقیق باید دوباره ببینم انشالله فردا میبینم.
    واسه درمان داروی خاصی نیاز نیست؟
    بعد واگیربرای خودمون داره؟
    بازم ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون از پاسخ گویی تون، سوالی که الان دارم اینه که خوب شدنی هست نهایتا یا نه؟ بعد انگل که گفتید در فضله بررسی کنم با چشم غیر مصلح هم قابل دیدن هست؟ یعنی معلومه توش انگله؟ اگه معلومه که من چیزی نمیبینم فقط یه فضله ی ابکی با حالت سفتی در وسط سفید رنگ و بعد از اینکه خشک میشه سفید میشه مثل گچ. بعد زیر شکمش هم دیدم کبودی ندیدم البته یادم نیست دقیق باید دوباره ببینم انشالله فردا میبینم.
    واسه درمان داروی خاصی نیاز نیست؟
    بعد واگیربرای خودمون داره؟
    بازم ممنون
    خیر مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه. ولی در کل ، بهتره انسان ، قبل و بعد از تماس با مدفوع و قفس پرندگان دستها رو شستشو بده. هنوز که بیماری مشخص نیست که بشه نتیجه گیری کرد ولی اگر به موقع رسیدگی بشه قابل درمانه. یعنی اگر احتمال بهبودی کم باشه ، برای درمان اقدام نمیکنید؟!!

انگل یا بصورت تخم یا قطعات کرم در مدفوع مشخص میشه مگر اینکه از نوع انگلهای ریز مثل ژیاردیا یا کوکسیدیوز باشه که دراینصورت باید نمونه مدفوعشو برای دامپزشک ببرید برای تست انگل.

هم برای انگل هم عفونت گوارشی دارو هست ولی خیلی از ضدانگلها برای فنچ سمی و کشنده است . اگر اصفهان تشریف داربد براتون ادرس متخصص طیور و به همراه یک درمان ساده مینویسم. سعی کنید در اولین فرصت مراجعه کنید دامپزشک و اگر قصد داشتید روش درمانی که خدمتتون عرض میکنم رو انجام بدید حتما وضعیتشو در حین مصرف دارو اطلاع بدید. ولی اگر متخصص ببینن درستتره. به هر حال نتیجه ای که در معاینات بالینی بدست میاد خیلی ایمن تر و قابل اعتماد تر از تشخیصیه که از راه دور و بدون معاینه و مشاهده انجام بشه.

نکته دیگه ای رو فراموش کردم بگم. دمای محیط پایین نیست؟ به نظرتون سرما نخورده؟ لرزش، عطسه، اشک الود بودن چشم یا مرطوب بودن بینی، صدای خس خس موقع تنفس ، با این موارد مواجه نیست؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21019
    چرا خدا میدونه من از موقعی شما گفتید احتمال انگل داره اعصابم به هم ریخته. بله من اصفهان هستم. دمای محیط حدودا ۱۵-۱۸ درجه هست یعنی مثلا من خودم با یه زیر پیراهن همیشه هستم ولی قفس نزدیک بخاری هست و نسبتا گرم تره. بعد در مورد انگل هم من توی مدفوع همونطوری که گفتم چیزی مشاهده نمیکنم قفس رو هم هفتگی تمیز میکنم گاها با تاید لباسشویی یا نمک هم کفی رو میشورم. علایم سرماخوردگی نداره اصلا حتی یبار گرفتم به تنفسش گوش کردم صدا نمیداد خس خس نمیکرد، ابریزش هم نداره کلا.
    روشی که گفتید مینویسید رو اگه ممکنه بهم بدید ممنون میشم. گزارش میکنم وضعیتش رو.
    یه دارو یجایی دیدم واسه کوکسیدوز که علایم بیماریش که نوشته بود همین علایمی هست که الان داره اسمش سولفانامید هست. به نظر شما خوبه بش بدم؟
    واقعا ممنون از وقتی که میزارید خدا خیرتون بده.
    راستی نمیتونید توی تلگرام یا واتس اپ بهم پیام بدید شمارم توی پروفایل هست یا شماره بدید من پیام بدم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    چرا خدا میدونه من از موقعی شما گفتید احتمال انگل داره اعصابم به هم ریخته. بله من اصفهان هستم. دمای محیط حدودا ۱۵-۱۸ درجه هست یعنی مثلا من خودم با یه زیر پیراهن همیشه هستم ولی قفس نزدیک بخاری هست و نسبتا گرم تره. بعد در مورد انگل هم من توی مدفوع همونطوری که گفتم چیزی مشاهده نمیکنم قفس رو هم هفتگی تمیز میکنم گاها با تاید لباسشویی یا نمک هم کفی رو میشورم. علایم سرماخوردگی نداره اصلا حتی یبار گرفتم به تنفسش گوش کردم صدا نمیداد خس خس نمیکرد، ابریزش هم نداره کلا.
    روشی که گفتید مینویسید رو اگه ممکنه بهم بدید ممنون میشم. گزارش میکنم وضعیتش رو.
    یه دارو یجایی دیدم واسه کوکسیدوز که علایم بیماریش که نوشته بود همین علایمی هست که الان داره اسمش سولفانامید هست. به نظر شما خوبه بش بدم؟
    واقعا ممنون از وقتی که میزارید خدا خیرتون بده.
    راستی نمیتونید توی تلگرام یا واتس اپ بهم پیام بدید شمارم توی پروفایل هست یا شماره بدید من پیام بدم.
    انجمن پیگیر باشید که دوستان دیگه هم از مطالب استفاده کنند.
    دما خیلی پایینه برای این فصل!! تفاوت دمای بدن شما با یک پرنده کوچک متفاوته . این مقداربرای فصل تابستان و بهار مناسبه نه زمستان. متعادلش در این فصل بین 20_25 باشه. تغییرش هم ناگهانی نباشه. نزدیک بخاری نگه ندارید . حرارت مستقیمش باعث تولک رفتنشون میشه.

تمیز کردن کل قفس و وسایل هفته ای یکی دوبار اشکالی نداره ولی کف قفس حداقل روزی یکبار باید تمیز بشه.

سولفونامید داروی خوبیه ولی باید با احتیاط مصرف بشه. فعلا داروی دیگه ای خصوصی براتون مینویسم به همراه شماره دامپزشک. انشالله که مشکلی پیش نیاد و زودتر به متخصص مراجعه کنید.
    از ماده جدا و درمان رو شروع کنید. ضمنا ماست هم تا حدودی لاکتوز داره ولی مقدارش تا 50 درصد از لاکتوز شیر کمتره. پرنده ها قادر به هضم لاکتوز نیستن. بنابراین فقط دو بار و طی دو روز از ترکیب ماست و کته بهش بدید و 3 روز باقیمانده رو کته ساده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21019
    سلام، متاسفانه دیشب فنچم حالش بد تر شد ساعتای ۳.۵ بود تقریبا خودش رو به دیواره ها میزد چراغ رو روشن کردم اروم شد ولی نمیتونه درست پرواز کنه و روی پاش بایسته اما هوشیاره و اب و غذا هم دم دستش گذاشتم میخوره. من امروز از هم جداشون میکنم و قفس اولیه رو کامل برای فنچ ماده میشورم. بعد سوالم اینه که الان همون دارو رو بدم دیگه، مشکلی که نداره؟ واسه فنچ ماده هم دارو بدم احیانا به اون صرایت کرده باشه یا نه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام، متاسفانه دیشب فنچم حالش بد تر شد ساعتای ۳.۵ بود تقریبا خودش رو به دیواره ها میزد چراغ رو روشن کردم اروم شد ولی نمیتونه درست پرواز کنه و روی پاش بایسته اما هوشیاره و اب و غذا هم دم دستش گذاشتم میخوره. من امروز از هم جداشون میکنم و قفس اولیه رو کامل برای فنچ ماده میشورم. بعد سوالم اینه که الان همون دارو رو بدم دیگه، مشکلی که نداره؟ واسه فنچ ماده هم دارو بدم احیانا به اون صرایت کرده باشه یا نه؟
    سلام. وقتی حالش تا این حد بده لطفا و خواهشا ببرید دکتر. تنها کاری که میتونید بعنوان صاحب و مسئولش، انجام بدید همینه. مشخص نیست مشکلش چیه که دچار این تشنجات شده.شاید، فراتر از تصوراتمون باشه و این دارو کارساز نباشه. از انسداد و عفونتهای روده و چینه دان ، سنگدان ، تا بیماریهای کبدی هر چه که هست باید بررسی بشه. ما فقط یک قسمت قضیه رو بر اساس شرح حالی که گزارش میدید میبینیم. بدن یک ساختار پیچیده است و بیماریها گسترده.

شما که نمیخواین خدایی ناکرده هر دو رو بخاطر غفلت از دست بدید؟! وقتی درمان به موقع میتونه نجاتشون بده اتلاف وقت چرا؟!! فعلا همون مقدار دارو بهش بدید ولی مراجعه به دکتر در اولویت باشه. به ماده بی دلیل انتی بیوتیک ندید. ضمنا در صورت مشکل کبدی، که ازش بی اطلاعیم ،مصرف این دارو باید با احتیاط و زیر نظر دامپزشک باشه. انشالله خبرهای خوب بهمون بدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    21019
    سلام بردمش دکتر یه دارویی دادند مخلوط دوتا داروی دیگست که اسماشون رو نمیدونم. الان توی ابش ریختم فکر میکنم صبح تا حالا یکی دوبار حداقل خورده باشه حالش در کل خیلی بهتره ولی هنوز یکمی گیج میره و پرواز واسش یکم سخته. انشالله خوب بشه.
    گفتند مشکل در دستگاه گوارش داره و احتمال قوی ویروسی هست که یکمی هم باکتریایی شده و به احتمال قوی خوب میشه.
    از شما هم به خاطر راهنمایی هاتون ممنونم و امیدوارم همیشه خوب و خوش باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط nikravash نمایش پست ها
    باسلام من بیک جفت فنچ دارم آن ها داخل لونه میروند ولی خبری از تخم نیست به ان ها همه تخم مرغ آپز میدم سبزیجات میدهم چه کارکنم لطفا جوابم رو بدهید
    سلام، سن فنچهاتونو بفرماييد. جفتگيري كردن ؟ از جنسيتشون اطمينان داريد ؟

صفحه 307 از 348 نخستنخست ... 207257288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)