کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    سلام به همگی من یه جفت فنچ داشتم عکساشونم بالاتر گذاشته بودم
    امروز از رفیقم یه دونه فنچ نر بالغ گرفتم انداختم تو قفسه فنچام شدن 3 تا
    اون 2 تا نر همش باهم درگیرن به نظرتون چیکار کنم جداشون کنم ؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen72 نمایش پست ها
    سلام به همگی من یه جفت فنچ داشتم عکساشونم بالاتر گذاشته بودم
    امروز از رفیقم یه دونه فنچ نر بالغ گرفتم انداختم تو قفسه فنچام شدن 3 تا
    اون 2 تا نر همش باهم درگیرن به نظرتون چیکار کنم جداشون کنم ؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین
    سلام
    باید نر رو از جفتها جدا کنید . این کارها باعث از بین رفتن پرندها میشود
    در صورتی میتونیت اضافه کنید که تعداد ی مثلا 3-4 تا باهم همزمان در یک قفس وارد بشن .
    همچنین قفس نسبت با پرندها تناسب داشته باشد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    سلام اقا مهدی ممنون بابته جوابتون که با صبرو حوصله ما تازه کارا رو راهنمایی میکنید
    اون نرو جدا کردم و تو انداختمش تو قفسه جدا ولی بازم مثله قبل نیستن اون ارامشو ندارن همش سرو صدا میکننو نره قبلیم انگار با حضوره رقیب یه جوریه
    میخواستم بپرسم اگه یه ماده جدید برای این نر تازه وارد بگیرم خوب میشن ؟
    یه قفسی دارم طولش تقریبا 80 عرضش 50 ارتفاشم حدیدو 50 سانته که خودم درستش کردم با میلگردو روشم تور مرغیه ... قبلا به عنوان جوجه پرون قناری ازش استفاده میکردم
    میشه وقتی ماده رو اضافه کدم (2جفت شدن) همشونو بندازم تو اون قفس ؟ اونجوری درگیری پیش نمیاد ؟تکثیرشون چی اونطوری بهتره یا جفتا تو قفسه جدا باشن ؟
    ببخشید سوالام زیاد شد ممنون اگه راهنماییم کنید .... با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    سلام اقا مهدی ممنون بابته جوابتون که با صبرو حوصله ما تازه کارا رو راهنمایی میکنید
    اون نرو جدا کردم و تو انداختمش تو قفسه جدا ولی بازم مثله قبل نیستن اون ارامشو ندارن همش سرو صدا میکننو نره قبلیم انگار با حضوره رقیب یه جوریه
    میخواستم بپرسم اگه یه ماده جدید برای این نر تازه وارد بگیرم خوب میشن ؟
    یه قفسی دارم طولش تقریبا 80 عرضش 50 ارتفاشم حدیدو 50 سانته که خودم درستش کردم با میلگردو روشم تور مرغیه ... قبلا به عنوان جوجه پرون قناری ازش استفاده میکردم
    میشه وقتی ماده رو اضافه کدم (2جفت شدن) همشونو بندازم تو اون قفس ؟ اونجوری درگیری پیش نمیاد ؟تکثیرشون چی اونطوری بهتره یا جفتا تو قفسه جدا باشن ؟
    ببخشید سوالام زیاد شد ممنون اگه راهنماییم کنید .... با تشکر
    سلام
    شما چه اصراری دارید همرو با هم نگهدارید
    شما دو عدد فنچ ماده بخرید با این نره و اون یکی جفت بندازید تو همین جوجه پرون
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    شما چه اصراری دارید همرو با هم نگهدارید
    شما دو عدد فنچ ماده بخرید با این نره و اون یکی جفت بندازید تو همین جوجه پرون
    موفق باشید
    سلام ممنون از جوتبتون ولی منظورتونو نفهمیدم ببخشید ... من 2 تا فنچ نر با یه دونه ماده دارم دیروز 3 تاشونو انداختم تو یه قفس تقریبا بزرگ
    ولی به علت درگیری فنچ نر که تازه اورده بودمو جدا کردم قفسشو هم بغله قفسه اون جفتی که داشتم اویزون کردم ....ولی نرو ماده با وروده فنچ نره جدید
    مثله قبل نیستنو سرو صدا میکنن و همش میپرن رو به قفسه فنچه نری که جداست .... در جوابه اینکه گفتین چرا اصرار داری همشونو باهم یه جا نگه داری
    تو همین سایت جایی خوندم که فنچا باید جفته خودشونو خودشون انتخاب کننو تو گله بهتر جفت میشن.... اینجوری میترسم جوجه ندن .... من قصدم جوجه گرفتن ازشونه
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام ممنون از جوتبتون ولی منظورتونو نفهمیدم ببخشید ... من 2 تا فنچ نر با یه دونه ماده دارم دیروز 3 تاشونو انداختم تو یه قفس تقریبا بزرگ
    ولی به علت درگیری فنچ نر که تازه اورده بودمو جدا کردم قفسشو هم بغله قفسه اون جفتی که داشتم اویزون کردم ....ولی نرو ماده با وروده فنچ نره جدید
    مثله قبل نیستنو سرو صدا میکنن و همش میپرن رو به قفسه فنچه نری که جداست .... در جوابه اینکه گفتین چرا اصرار داری همشونو باهم یه جا نگه داری
    تو همین سایت جایی خوندم که فنچا باید جفته خودشونو خودشون انتخاب کننو تو گله بهتر جفت میشن.... اینجوری میترسم جوجه ندن .... من قصدم جوجه گرفتن ازشونه
    با تشکر
    سلام
    دوست عزیز زمانی که یک جفت باهم هستن اصلا کار درستی نیست پرنده دیگه ای اضافه بهشون چه ماده و چه نر باشه
    اون پرنده نر و باید جای قرار بدید که جلوی چشم اینها و حتی صدای همدیگر رو هم نشون . چون قبلا انها جفت بودن و این کار باعث درگیری بین شون قرار میگیرد
    زمانی این مورد کارای داره که جفتی نداشته باشید و بخواهید جفت پیدا کنید که تعداد پرنده باهم در یک قفس نگه میدارن.
    شما که جفت داری نیازی به این کار نیست..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    سلام به همه دوستان
    فنچ مادم اصلا حالش خوب نیست دیروز بعد از ظهر متوجه شدم پرهاش پف کردست
    ولی نفهمیدم برای چیه تا شب که دیدم تو جایی که براشون سبزیجاتو ... میریزم یه دونه تخم هست
    گرفتمش دیدم مقعدش متورم شده .... فکر کنم تخم گیر کرده تو مقعدش .... دیشب با روغن کرچک یکم مقعدشو چرب کردم
    صبح بردمش پیشه دامپزشک گفت کاره زیادی نمیشه براش کرد فقط مقعدشو چرب کنی یا اینکه یه قطره روغن زیتون بدی بخوره
    که اونم ریسکه ممکنه بکشتش .... به نظره شما چیکار کنم ؟؟؟
    راستی مدفوعم کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    سلام به همه دوستان
    فنچ مادم اصلا حالش خوب نیست دیروز بعد از ظهر متوجه شدم پرهاش پف کردست
    ولی نفهمیدم برای چیه تا شب که دیدم تو جایی که براشون سبزیجاتو ... میریزم یه دونه تخم هست
    گرفتمش دیدم مقعدش متورم شده .... فکر کنم تخم گیر کرده تو مقعدش .... دیشب با روغن کرچک یکم مقعدشو چرب کردم
    صبح بردمش پیشه دامپزشک گفت کاره زیادی نمیشه براش کرد فقط مقعدشو چرب کنی یا اینکه یه قطره روغن زیتون بدی بخوره
    که اونم ریسکه ممکنه بکشتش .... به نظره شما چیکار کنم ؟؟؟
    راستی مدفوعم کرد
    اول از همه جاشو گرم نگه دار . مقعدشو چرب کن اروم ماساژ بده تا تخم به پایین حرکت کنه - یه ظرف کم عمق و با آب ولرم پر کن و برای چند دقیقه توش نگه دار فقط مواظب باش خفه نشه - اینارو خودت میتونی به راحتی انجام بدی
    روش دیگه هم بیرون آوردن تخمه که کار شما نیست باید توسط دامپزشک و متخصص این کار انجام بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    با سلام . ماده فنچم که چند پست قبل ذکر کرده بودم متاسفانه تلف شد . تخمش گیر کرده بود و من متوجه نشده بودم . الان برای جفتش یه ماده دیگه خریدم . حالا میخواستم بپرسم که برای جفت انداختنشون و لونه گذاریشون باید چه کاری کنم و با چی تغذیشون کنم ؟ ممنون . با سپاس فراوان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    اول از همه جاشو گرم نگه دار . مقعدشو چرب کن اروم ماساژ بده تا تخم به پایین حرکت کنه - یه ظرف کم عمق و با آب ولرم پر کن و برای چند دقیقه توش نگه دار فقط مواظب باش خفه نشه - اینارو خودت میتونی به راحتی انجام بدی
    روش دیگه هم بیرون آوردن تخمه که کار شما نیست باید توسط دامپزشک و متخصص این کار انجام بشه
    سلام دوسته عزیز ممنون از اینکه جواب دادی
    امروز صبح که بردمش پیشه دامپزشک یکم مقعدشو ماساژ داد و معلوم بود حیوون درد میکشه
    ولش کرد تو قفس دیدم حیوون میلرزه و همون وقت به سختی مدفوع کرد
    ولی مدفوعش زیاد بود به نسبت همیشه
    اینم بگم ابو دونه میخوره و پر اراییم میکنه
    ظهرم یه بار که داشتم نگاش میکردم به سختی مدفوع کردو بازم بیشتر از معمول بود
    الان پف پرهاش خیلی کم شده و ورجه ورجه هم میکنه به نظرتون تخم گیر کرده بوده یا مشکلش چیزه دیگه ایی بوده ؟
    ببخشید زیاد شد حرفام ..... با تشکر

صفحه 302 از 348 نخستنخست ... 202252283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)