کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    با سلام من میخوام یه جفت فنچ هم به پرنده هام اضافه کنم و خوشبختانه یه جفت مولد پیدا کردم . حالا مشکلم اینجاست که سه تا جوجه دارن و 2 تاشون تازه میخوان دون خور بشن و یکیشون دون خور شده . مشکلم اینه ماده معلومه و سفیده ولی نر و نمیتونم تشخیص بدم کدومشون جوست و کدومشون پدر جوجه ها و میخوام جداشون کنم . راهی هست بتونم فقط جفت و تشخیص بدم ؟ اشتباهی جوجه رو بجای نر نیارم

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    با سلام من میخوام یه جفت فنچ هم به پرنده هام اضافه کنم و خوشبختانه یه جفت مولد پیدا کردم . حالا مشکلم اینجاست که سه تا جوجه دارن و 2 تاشون تازه میخوان دون خور بشن و یکیشون دون خور شده . مشکلم اینه ماده معلومه و سفیده ولی نر و نمیتونم تشخیص بدم کدومشون جوست و کدومشون پدر جوجه ها و میخوام جداشون کنم . راهی هست بتونم فقط جفت و تشخیص بدم ؟ اشتباهی جوجه رو بجای نر نیارم
    سلام
    میتونیت از رنگهای طبیعی که برای کبوترها استفاده میشه استفاده کنید زیر بال یا پشتش استفاده کنید
    از زمان حلقه اندازی گذشته همون رنگ بهتر هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    سلام به دوستانه عزیز .... من 3-4 روز پیش یه جفت فنچ گرفتم ولی متاسفانه تا حالا سابقه نگهداریشونو نداشتم و اطلاعاتیم ندارم .... فروشنده تضمین کرد جفت بالغ و نرو مادن
    خواستم بدونم حرفش درسته یا نه؟ .... عکساشو پایین میزارم .... و خواستم بدونم برای جفت خوردنه سریعشون چیکار باید بکنم ؟ ایا غذایی خاصی رو باید رعایت کنم ؟ از هفت تخم
    و مغزه پسته و بادوم و... میتونم استفاده کنم ؟ من روز اولی که اوردمشونو تو قفس انداختم لونه رو هم توش پنبه گذاشتمو نصب کردم تو قفس کارم درست بوده یا غلط ؟
    ببخشید سوالام زیاد شد دست خودم نیست ناشیم دیگه
    ممنون میشم زودتر جواب بدین ... اینم عکساشون :
    http://uupload.ir/files/xk88_2016-03-17_17.16.01.jpg
    http://uupload.ir/files/ng08_2016-03-17_17.16.18.jpg

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen72 نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزیز .... من 3-4 روز پیش یه جفت فنچ گرفتم ولی متاسفانه تا حالا سابقه نگهداریشونو نداشتم و اطلاعاتیم ندارم .... فروشنده تضمین کرد جفت بالغ و نرو مادن
    خواستم بدونم حرفش درسته یا نه؟ .... عکساشو پایین میزارم .... و خواستم بدونم برای جفت خوردنه سریعشون چیکار باید بکنم ؟ ایا غذایی خاصی رو باید رعایت کنم ؟ از هفت تخم
    و مغزه پسته و بادوم و... میتونم استفاده کنم ؟ من روز اولی که اوردمشونو تو قفس انداختم لونه رو هم توش پنبه گذاشتمو نصب کردم تو قفس کارم درست بوده یا غلط ؟
    ببخشید سوالام زیاد شد دست خودم نیست ناشیم دیگه
    ممنون میشم زودتر جواب بدین ... اینم عکساشون :
    http://uupload.ir/files/xk88_2016-03-17_17.16.01.jpg
    http://uupload.ir/files/ng08_2016-03-17_17.16.18.jpg
    سلام
    معمولا از رو ظاهر اونی نوکش پررنگ ( قرمزتر) هست نر و اون یکی هم ماده هست
    البته باید پس پرنده ( محل خروج مدفوع) نگاه کرده اونی که شبیه تخمرغی هست ماده و اونی که شبیه لوله کشیده نر هست
    بهتر برای جوجه کشی به قسمت تکثیر و پرورش و تغذیه فنج که در همین بخش هست یه سر بزنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    سلام یه سواله ضروری داشتم ... به فنچام دیروز یکم پسته رنده شده و یکم سبزی کشنیز تازه دادم اوناهم خوردن براشون ضرر نداشته ؟
    واسه زودتر اماده شدنشون برای جفتگیری میشه بهشون 7 تخم بدم ؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام یه سواله ضروری داشتم ... به فنچام دیروز یکم پسته رنده شده و یکم سبزی کشنیز تازه دادم اوناهم خوردن براشون ضرر نداشته ؟
    واسه زودتر اماده شدنشون برای جفتگیری میشه بهشون 7 تخم بدم ؟
    ممنون
    سلام
    نه موردی نداشته
    تغذیه فنج تقریبا شبیه قناری هست ولی ارزن رو باید نصبت به کتان بیشتر بریزید
    شما میتونیت برای تقویت از غذای نرم { تخم مرغی } استفاده کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-فنچ
    شماره عضویت
    19012
    ممنون از جوابتون .... معذرت میخوام متوجه نشدم یعنی شما میگید از 7 تخم استفاده نکنمو غذای تخم مرغی جاش بدم ؟ میتونم همزمان از 2 تاشون استفاده کنم ؟
    یعنی هم 7 تخم براشون بزارم هم یه تیکه تخم مرغ اپز شده ؟ ببخشید زیاد سوال میپرسم

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    ممنون از جوابتون .... معذرت میخوام متوجه نشدم یعنی شما میگید از 7 تخم استفاده نکنمو غذای تخم مرغی جاش بدم ؟ میتونم همزمان از 2 تاشون استفاده کنم ؟
    یعنی هم 7 تخم براشون بزارم هم یه تیکه تخم مرغ اپز شده ؟ ببخشید زیاد سوال میپرسم
    سلام
    خواهش میکنم
    غذای تخمرغی یک غذای بسیار موقوی هست برای اماده سازی جفتین بکار میرود
    شامل { یک تخم مرغ ابزشده + یک قاشق تفاله هویج + یه نوک قاشق تخمه خرفه + یه نوک قاشق پودر سوخاری بهمراه نصف پوسته تخم مرغ آسیاب شده باهم کاملا مخلوط کرده یک روز در میون یک وعده براشون میزارید }
    از هفت تخم هم میتونیت در هفته 2-3 وعده میتونیت استفاده کنید .
    توجه داشته باشید بیش از اندازه باعث میشه چاقی و چربی میشود .
    یه چند روز که تقویت شده مقدار کمی گلاب درون ابپاش ریخته و محیط اطراف رو ابپاشی کنید بطوری که مقدار کمی بوی گلاب بده تا سریعتر سر مست شون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    با سلام یه سوال از خدمت شما بزرگواران داشتم بنده فنچ لپ سیاه دارم . متاسفانه فنج ماده باد کرده و مدفوعش ابکیه . لطفا بگید باید چکار کنم و علتش جیه ؟ ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.h.kh نمایش پست ها
    با سلام یه سوال از خدمت شما بزرگواران داشتم بنده فنچ لپ سیاه دارم . متاسفانه فنج ماده باد کرده و مدفوعش ابکیه . لطفا بگید باید چکار کنم و علتش جیه ؟ ممنون
    سلام دلایل مختلفی میتونه داشته باشه
    زیادی تغذیه تقویتی تخم مرغ . هفت تخم . میوه . سبزی _ کمبود اب تازه _ دمای نا مناسب محیط _ حمام نکردن
    بهتر فقط تغذیه اصلی رو براشون بزارید و هوای تاز مناسب { دمای 25 درجه } و تعویض هر روز اب { اب جوشیده سرد شده }
    گذاشتن ظرف برای ابتنی در هفته 2 بار
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 25th March 2016 در ساعت 06:49 PM

صفحه 301 از 348 نخستنخست ... 201251282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)