همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط finch-lover نمایش پست ها
    سلام
    این پنبه رو هم از پرنده فروشی تهییه کردم و چیز بهتری نداشتن
    در مورد این پودر هم که فرمودید بنده اطلاعی ندارم ! لونشون تمیزه ، حتما لازمه که بخرم این پودر رو ؟
    اگه خریدم چطور باید استفاده کنم ؟ آخه جوجه ها تازه بدنیا اومدن نمیتونم دست تو لونشون کنم . . .
    سلام

همون پنبه ها مناسب هست برای لانه سازی .

برای نزدن شپشک لازم هست از این پودر استفاده بشه { زمان لانه سازی } طرز استفاده کردن بعد از تمیز کردن پنبه { گرفتن خاک } بصورت نمکپاش روی پنبه ها میریزن بطوری که همجاش ریخته بشه و بعد به انداز نیاز داخل لانه میزارن

اگر لانه و قفس تمیز هست نیازی نیست ولی حتما نظافت را رعایت کنید . برای دفعات بعدی حتما ازش استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، باجی ، فنچ ، قمری الماسی ( چینی )
    شماره عضویت
    17817
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه . بنظر من جوجه اولی یا اونی که از همه درشتر البته رنگش هم میتونه مورد انتخاب باشه
    معمولا 7 _8 روز به بعد جوجه رو جدا میکنن و بهش غذا میدن . روی یه دستشون نگه میدارن و با اون یکی دستشون بهش غذا و آب میکدن
    تا به انسان { بو . رو . خو .. }عادت کنه . یه مقدار نوازش کردن هم براش خوبه
    غذا هم میتونیت با سرنگ و دست بهش داد . توجه داشته باشه سرنگ رو همون روی نوک نگهداری و کم کم بهش بدی { خفه نشه }
    انواع غذاهای تقویتی مثل تخمرغ . میوها ..
    سلام دوباره

ممنون از راهنماییت فقط یه چیزی

من چه چیزی رو با سرنگ بهش بدم منظورم چی بدم بهش بخوره ....

اگه میگی سرلاک ، سرلاک چطوری درست کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    ممنون از پاسختون
    من یه سوال دیگه داشتم
    این فنچ سفید که در تصویر زیر میبینید آیا ماده و از نژاد زبرا هست ؟ برای این که جوجه ایی شبیه به این بگیریم پدر و مادرش باید چه ترکیب نژادی داشته باشن ؟ فنچ هایی که تا الان دیدم همشون یا یکدست سفید هستن یا مثل این فنچ سمت راستی ، اما دیدن این تصویر خیلی برام جالب بود . خیلی دوست دارم بتونم چنین فنچی داشته باشم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    ممنون از پاسختون
    من یه سوال دیگه داشتم
    این فنچ سفید که در تصویر زیر میبینید آیا ماده و از نژاد زبرا هست ؟ برای این که جوجه ایی شبیه به این بگیریم پدر و مادرش باید چه ترکیب نژادی داشته باشن ؟ فنچ هایی که تا الان دیدم همشون یا یکدست سفید هستن یا مثل این فنچ سمت راستی ، اما دیدن این تصویر خیلی برام جالب بود . خیلی دوست دارم بتونم چنین فنچی داشته باشم .
    سلام نر هست از خال های زیر بالش معلومه
    فک کنم این نوع از ترکیب نر زبرا و ماده نرگسی یا برعکس باشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaZZ نمایش پست ها
    سلام دوباره

ممنون از راهنماییت فقط یه چیزی

من چه چیزی رو با سرنگ بهش بدم منظورم چی بدم بهش بخوره ....

اگه میگی سرلاک ، سرلاک چطوری درست کنم
    سلام
    بله همون سرلاکی هست . ارزن ریز بهمراه کتان 3 تا ارزن 1 کتان آسیاب کرده و با آب بصورت خمیر شل در آورد با سرنگ به جوجه ها داد توجه داشته باشید سرنگ رو همون روی نوک یا سرنوک قرار بدید . داخل گلوه قرار ندید که باعث خفگی جوجه شود و خیلی کم کم بهشون بدید . وعده کم ولی دفعات زیاد بهتر از وعده زیاد با دفعات کم هست
    اگر مصرف روزانه درست کنید میتونیت بهمراه اب از قطره مولتی ویتامین با دوزه پایین هم استفاده کنید .

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    ممنون از پاسختون
    من یه سوال دیگه داشتم
    سلام
    بنظرم هر دوتاشون نر هستن و هر دو شون فنج زبرا هستن فنج ها از خانواده پر تنوع هستن .
    معمولا یک رنگ سفید نا خالص رو با یه زبرا معمولی جفت میکنن و ژنش در جوجه ها میمونه یا نسل اول یا نسلهای بعدی تنوع رنگ بندی های جالب و زیبا پیدا میکنن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    [QUOTE=مهدی خلیلی;258665]سلام
    بله همون سرلاکی هست . ارزن ریز بهمراه کتان 3 تا ارزن 1 کتان آسیاب کرده و با آب بصورت خمیر شل در آورد با سرنگ به جوجه ها داد توجه داشته باشید سرنگ رو همون روی نوک یا سرنوک قرار بدید . داخل گلوه قرار ندید که باعث خفگی جوجه شود و خیلی کم کم بهشون بدید . وعده کم ولی دفعات زیاد بهتر از وعده زیاد با دفعات کم هست
    اگر مصرف روزانه درست کنید میتونیت بهمراه اب از قطره مولتی ویتامین با دوزه پایین هم استفاده کنید .[/QUOT

سلام

اقا مهدی جان واقعا تشکر انشالله بتونیم جبران کنیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaZZ نمایش پست ها
    سلام نر هست از خال های زیر بالش معلومه
    فک کنم این نوع از ترکیب نر زبرا و ماده نرگسی یا برعکس باشه
    نرگسی که با زبرا جفت نمیشه مهندس !!! نژادشون فرق داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    دوستان با توجه به این که سه تا از تخم ها جوجه شدن و لونه هم از نوع پلاستیکیه ، بعد از متولد شدنشون حسابی لونشون کثیف شده و بو گرفته ! چیکار کنم به نظرتون ؟
    میخواستم یه لونه تازه و تمیز رو تهییه کنم و جوجه ها رو بردارم بزار اونجا و جایگزین این لونه کنم ، به نظرتون خوبه این کار ؟ جوجه ها رو چطور منتقل کنم که اذیت نشن ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    دوستان با توجه به این که سه تا از تخم ها جوجه شدن و لونه هم از نوع پلاستیکیه ، بعد از متولد شدنشون حسابی لونشون کثیف شده و بو گرفته ! چیکار کنم به نظرتون ؟
    میخواستم یه لونه تازه و تمیز رو تهییه کنم و جوجه ها رو بردارم بزار اونجا و جایگزین این لونه کنم ، به نظرتون خوبه این کار ؟ جوجه ها رو چطور منتقل کنم که اذیت نشن ؟
    سلام
    جوجه ها چند روز شون هست ؟
    در این موارد بهتر لانه رو تعویض نکنید چون احتمال این هست که والدین دیگر به جوجه ها غذا ندهن .
    اگر خودتون قادر به تغذیه دستی { سرلاکی } هستید . میتونیت جابجا کنید . اگر یه زمانی والدین غذا ندادن شما زحمت شو بکشید .
    کفی رو حتما بشورید تا خنکی به قفس بده . فضله های اطراف قفس هم تا اونجایی که به لانه تکون نخوره تمیز کنید و لانه رو بهیچ انواع جلوی نور مستقیم آفتاب نذارید و در سطح بالا یعنی نزدیک به سقف نباشه .

صفحه 296 از 348 نخستنخست ... 196246277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315346 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)