همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط رها آزاد نمایش پست ها
    بالغ که نیست . همونطور که گفتم یک ماهشه . هنوز هم از قفس پدر و مادر جداش نکردم . اما پدر و مادره دیگه زیاد بهشون غذا نمی دن . امروز براشون هویج و تخم مرغ هم گذاشتم کف قفس . شاید بهترش کنه . نه ؟
    البته شبا هم همونجوری می خوابه تا صبح . نمی دونم دیگه باید چه کار کنم .
    یه جوجه دیگه هم هست که از همه کوچیکتره . هنوز نمی تونه خوب پرواز کنه . حتی نمی تونست بپره رو ظرف دونخوریشون که ارزن بخوره . اونم امروز خیلی بی حال بود . یه ظرف دونخوری گذاشتم کف قفس با ظرف آبخوری . یه عالمه ارزن و آب خورد . به نظرم یه کم سرحال شد . ولی هنوز به پاهاش مشکوکم . فکر کنم فلجه . به نظرتون اگه ببرم دامپزشکی پاهاش خوب می شه ؟
    ببخشید خیلی سوال می کنم . آخه دلم خیلی براشون می سوزه .
    دوست عزیز من از جریان فنچهاتون باخبر هستم متاسفانه جفت آماده بود و خیلی زود تخم کردن،واسه غذا هنوز التماس میکنند؟اگر آره قطعا بخاطر گرسنگی پف میکنند،من قبلا هم گفته بودم براشون تفاله هویج و سفیده ابپز تخم مرغ حتما بذارید غذاهای نرم در این حالت بیشتر توصیه میشه دوست عزیز،اگر ببرید دامپزشکی حتی اگر خوب نشه حداقل خیال شما دیگه راحت تر هست که همه تلاشت رو انجام دادی،قبل بردن دامپزشکی با دامپزشک مشورت کنید در صورت لزوم ببرید،واسه جوجه ها همه چیز به عهدی خودشون هست شما فقط همه چیز در اختیارشون بذارید امیدوارم مشکل رفع بشه و خودشون از پسش بربیان موفق باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    سلام
    فنچ های من حدود یه ماه پیش تخم گذاشتن و بر خلاف دفعات قبلی حدود بیست روز روی تخم هاشون خوابیدن اما متاسفانه جوجه ها از تخم بیرون نیومدن ! چند روزی میشد که دیگه رو تخم ها نمیخوابیدن ، تو لونشون بررسی که کردم متوجه شدم تخم ها فاسد شدن اما نطفه داشتن و تقریبا چیزی نمونده بود جوجه ها کامل بشن . . .
    الان هم دوباره تخم گذاشتن و از دیروز رو تخم هاشون میخوابن ، برای این که این اتفاق دوباره نیفته چیکار باید کنم ؟!

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط finch-lover نمایش پست ها
    سلام
    فنچ های من حدود یه ماه پیش تخم گذاشتن و بر خلاف دفعات قبلی حدود بیست روز روی تخم هاشون خوابیدن اما متاسفانه جوجه ها از تخم بیرون نیومدن ! چند روزی میشد که دیگه رو تخم ها نمیخوابیدن ، تو لونشون بررسی که کردم متوجه شدم تخم ها فاسد شدن اما نطفه داشتن و تقریبا چیزی نمونده بود جوجه ها کامل بشن . . .
    الان هم دوباره تخم گذاشتن و از دیروز رو تخم هاشون میخوابن ، برای این که این اتفاق دوباره نیفته چیکار باید کنم ؟!
    سلام دوست عزیز،متاسفانه باید قبل از اینکه دوباره تخم میکردند بفکر میشدید چون الان شاید مقداری دیر شده باشه،دلایلی که تخمها از بین رفته شاید:ضعیف بودن جفتها،ضعیف بودن نطفه،شرایط محیط(دما،رطوبت،استرس و سرکشی و....)نداشتن تغذیه مناسب و غیره،الان که تخم کردند و از اونجای که بدون فاصله و استراحت بوده بهتره بیشتر از نظر تغذیه بهشون برسید و از انواع غذاهای مجاز(زمان تخم و جوجه داری) استفاده کنید،کف دریا وجودش الزامی هست،دمای محیط بین25تا27باشه،به لونه به هیچ وجه سرک نکشید فقط برای دادن اب و غذا سمتشون برید،ان شالله اینبار جوجه بدن بهتون،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،متاسفانه باید قبل از اینکه دوباره تخم میکردند بفکر میشدید چون الان شاید مقداری دیر شده باشه،دلایلی که تخمها از بین رفته شاید:ضعیف بودن جفتها،ضعیف بودن نطفه،شرایط محیط(دما،رطوبت،استرس و سرکشی و....)نداشتن تغذیه مناسب و غیره،الان که تخم کردند و از اونجای که بدون فاصله و استراحت بوده بهتره بیشتر از نظر تغذیه بهشون برسید و از انواع غذاهای مجاز(زمان تخم و جوجه داری) استفاده کنید،کف دریا وجودش الزامی هست،دمای محیط بین25تا27باشه،به لونه به هیچ وجه سرک نکشید فقط برای دادن اب و غذا سمتشون برید،ان شالله اینبار جوجه بدن بهتون،موفق باشید

اتفاقا من خیلی به فنچ هام میرسم ، کف دریا ، تخم مرغ ، کاهو و سبزیجاتی که دوست دارن در طول هفته همیشه بهشون میدم ، خیلی هم فنچ های سالم و سرحالی هستن ( به نسبت فنچ های دیگه واقعا یه سر و گردن بالاترن ! ) منتها خودم حدس میزنم مشکل از لونه ایی که توش هستن باشه ! از یه نفر شنیدم که این لونه های پلاستیکی برای جوجه آوردن فنچ ها مناسب نیستن و باید لونه چوبی براشون ساخت . علتش میتونه این باشه ؟ من خیلی اصراری به جوجه اوردنشون ندارم و سلامت فنچ هام برام خیلی مهم تره ، منتها وقتی جوجه هاشون بدنیا نیومدن کاملا از رفتارشون مشخص بود که سرخورده شدن واسه همین دلم نمیخواد دوباره این اتفاق بیفته
    ویرایش توسط finch-lover : 21st July 2015 در ساعت 12:22 AM

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    اتفاقا من خیلی به فنچ هام میرسم ، کف دریا ، تخم مرغ ، کاهو و سبزیجاتی که دوست دارن در طول هفته همیشه بهشون میدم ، خیلی هم فنچ های سالم و سرحالی هستن ( به نسبت فنچ های دیگه واقعا یه سر و گردن بالاترن ! ) منتها خودم حدس میزنم مشکل از لونه ایی که توش هستن باشه ! از یه نفر شنیدم که این لونه های پلاستیکی برای جوجه آوردن فنچ ها مناسب نیستن و باید لونه چوبی براشون ساخت . علتش میتونه این باشه ؟ من خیلی اصراری به جوجه اوردنشون ندارم و سلامت فنچ هام برام خیلی مهم تره ، منتها وقتی جوجه هاشون بدنیا نیومدن کاملا از رفتارشون مشخص بود که سرخورده شدن واسه همین دلم نمیخواد دوباره این اتفاق بیفته

خوب پس از نظر تغذیه مشکلی ندارند،من بارهاگفتم لونه های پلاستیکی تو بازار اصلا مناسب نیستند (هم کم بودن فضا و هم عدم دسترسی برای نظافت)اما اینکه بشه گفت این مشکل از لونه باشه فکر نمیکنم باشه،دمای محل نگه داری و نبودن استرس رو هم اینبار چک کنید امیدارم اینبار جواب بگیرید و برای دفعه بعد حتما لونه رو بردارید و به جفت استراحت بدید و اگر قصد تکثیر ندارید سعی کنید از غذاهای گرم استفاده نکنید و لونه رو دیگه واسشون نذارید،موفق باشید دوست عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، باجی ، فنچ ، قمری الماسی ( چینی )
    شماره عضویت
    17817
    سلام

دوستان عزیز

من دو جفت فنچ زبرا دارم که به تازگی تخماشون جوجه شده

دو جفت فنچم با هم تخم گزاری کردن یکی 5 تا و یکی 4 تا و الان 7 تا جوجه جدید دارم خخخ

چون قبلا جایی دیدم که فنچ دستی دارن گفتم که یکی از جوجه ها رو دستی کنم

ولی نمیدونم که از کی باید جدا کنمش و چی بهش بدم و چطوری

اگر کسی هست بتونه راهنمایی کنه ممنونش میشم

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

خوب پس از نظر تغذیه مشکلی ندارند،من بارهاگفتم لونه های پلاستیکی تو بازار اصلا مناسب نیستند (هم کم بودن فضا و هم عدم دسترسی برای نظافت)اما اینکه بشه گفت این مشکل از لونه باشه فکر نمیکنم باشه،دمای محل نگه داری و نبودن استرس رو هم اینبار چک کنید امیدارم اینبار جواب بگیرید و برای دفعه بعد حتما لونه رو بردارید و به جفت استراحت بدید و اگر قصد تکثیر ندارید سعی کنید از غذاهای گرم استفاده نکنید و لونه رو دیگه واسشون نذارید،موفق باشید دوست عزیز
    جوجه ها بدنیا اومدن

متوجه شدم مشکل از کجا بود ! دفعه قبل توی لونه فقط براشون پنبه ( پنبه تشک سازی ) گذاشته بودم ، ولی این دفعه کف لونه برگ سوزنی کاج هم گذاشتم که باعث شد کف لونه هوا و دمای مناسب وجود داشته باشه . جوجه ها هم حسابی سرحال هستن

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaZZ نمایش پست ها
    سلام

دوستان عزیز

من دو جفت فنچ زبرا دارم که به تازگی تخماشون جوجه شده

دو جفت فنچم با هم تخم گزاری کردن یکی 5 تا و یکی 4 تا و الان 7 تا جوجه جدید دارم خخخ

چون قبلا جایی دیدم که فنچ دستی دارن گفتم که یکی از جوجه ها رو دستی کنم

ولی نمیدونم که از کی باید جدا کنمش و چی بهش بدم و چطوری

اگر کسی هست بتونه راهنمایی کنه ممنونش میشم

با تشکر

سلام
    مبارک باشه . بنظر من جوجه اولی یا اونی که از همه درشتر البته رنگش هم میتونه مورد انتخاب باشه
    معمولا 7 _8 روز به بعد جوجه رو جدا میکنن و بهش غذا میدن . روی یه دستشون نگه میدارن و با اون یکی دستشون بهش غذا و آب میکدن
    تا به انسان { بو . رو . خو .. }عادت کنه . یه مقدار نوازش کردن هم براش خوبه
    غذا هم میتونیت با سرنگ و دست بهش داد . توجه داشته باشه سرنگ رو همون روی نوک نگهداری و کم کم بهش بدی { خفه نشه }
    انواع غذاهای تقویتی مثل تخمرغ . میوها ..

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    جوجه ها بدنیا اومدن

متوجه شدم مشکل از کجا بود ! دفعه قبل توی لونه فقط براشون پنبه ( پنبه تشک سازی ) گذاشته بودم ، ولی این دفعه کف لونه برگ سوزنی کاج هم گذاشتم که باعث شد کف لونه هوا و دمای مناسب وجود داشته باشه . جوجه ها هم حسابی سرحال هستن
    سلام
    مبارک باشه . البته میتونستید از پنبه های آماده شده که در پرنده فروشها هست استفاده کنید . یه مقدار از خاکش شو بگیرید و با پودر زد شپشک اغشتش کنید .
    این لانه ای که درست کردید از پودر زد شپشک هم استفاده کردید . اگر استفاده نکردید حتما نظافت رو رعایت کنید و از پودر هم استفاده کنید
    که خدای نکرد جوجه ها مورد اسیب قرار نگیرند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه . البته میتونستید از پنبه های آماده شده که در پرنده فروشها هست استفاده کنید . یه مقدار از خاکش شو بگیرید و با پودر زد شپشک اغشتش کنید .
    این لانه ای که درست کردید از پودر زد شپشک هم استفاده کردید . اگر استفاده نکردید حتما نظافت رو رعایت کنید و از پودر هم استفاده کنید
    که خدای نکرد جوجه ها مورد اسیب قرار نگیرند
    سلام
    این پنبه رو هم از پرنده فروشی تهییه کردم و چیز بهتری نداشتن
    در مورد این پودر هم که فرمودید بنده اطلاعی ندارم ! لونشون تمیزه ، حتما لازمه که بخرم این پودر رو ؟
    اگه خریدم چطور باید استفاده کنم ؟ آخه جوجه ها تازه بدنیا اومدن نمیتونم دست تو لونشون کنم . . .
    ویرایش توسط finch-lover : 4th August 2015 در ساعت 10:11 PM

صفحه 295 از 348 نخستنخست ... 195245276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)