کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17250
    فنچ نر من یکی دو روز هست داره دم فنچ ماده رو میکنه و خون آورده الآن من چی کار کنم ؟ آیا این رفتار طبیعی هست؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    تخمی که شکوندم برا سری قبل بود
    ببخشید من تو همین سایت خوندم که ممکنه پوسته تخم ضخیم باشه جوجه توش خفه شده باشه مگه پوسته تخمم ضخیم میشه اگه اینجوریه چیکار کنم پوستش ضخیم نشه؟؟؟
    مرسی
    سلام
    از روزی که تخم گذاشته میشه 14 تا 16 روز طول میکشه جوجه از تخم بیرون بیاد شما روز 17 - 18 میتونیت تخم و باز کنید . این موارد خیلی کم پیش میاد
    پوشش زخیم تخم ژن خود پرنده و بیش از اندازه مواد کلسیمی میباشد در تغذیه - ویتامین .....

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir281377 نمایش پست ها
    فنچ نر من یکی دو روز هست داره دم فنچ ماده رو میکنه و خون آورده الآن من چی کار کنم ؟ آیا این رفتار طبیعی هست؟
    سلام
    نر شما مست میباشد و ماده شما هنوز مست نیست . بهتر کاهو رو بشورید و بزارید کلا ابش بره یا تخمه کاهو بدید تا مستی نرتون کمتر بشه .

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    تخمی که شکوندم برا سری قبل بود
    ببخشید من تو همین سایت خوندم که ممکنه پوسته تخم ضخیم باشه جوجه توش خفه شده باشه مگه پوسته تخمم ضخیم میشه اگه اینجوریه چیکار کنم پوستش ضخیم نشه؟؟؟
    مرسی
    سلام
    اگر برای سری قبل بود احتمال داره بخاطر ضخامت پوست تخم جوجها قادر به بیرون امدن نبودن و خفه شدند برای ضخامت پوست تخم نیاز به کار خاصی نیست فقط 3 روز ماده به باز شدند تخمها رطوبت محیط رو بالا ببرید تا پوست تخم نرم بشه این کارو هم میتونید با بخار کتری انجام بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir281377 نمایش پست ها
    سلام
    خیر این رفتار طبیعی نمیتونه باشه فنچ ها رو با ویتامین های شرکتی تقویت کنید که کلسیم رو در اولویت قرار بدید اگر فنچ ها تخم و جوجه ندارند و فنچ نربه کندن پرهای دم ماده ادامه داد از یکدیگر جداشون کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

سلام
    نمیشه گفت مانعی برای تکثیر جفت دیگه میشه اما بهتره توی قفس اونا نباشه،گاها ماده ها بر سر لونه با هم دعوا میکنند و مزاحم هم میشن،اگر قفس بزرگ هستش که ایراد نداره اما اگر کوچیک هست به نظرمن جداش کنید بهتره و واسش یه جفت بگیرید،لونه رو طوری نصب کنید که فنچها به بالای لونه دسترسی نداشته باشن،اگر از جنسیت و سن پرنده ها اطمینان دارید،لونه ها رو بردارید و با یک غذایی خوب شامل:انواع جوانه ها،سفیده تخم مرغ،سبزیجات،میوه ها،ذرت و...همه غذاهای مجاز بهشون برسید و دوباره بعد از یک هفته اقدام به لونه گذاری کنید ،موفق باشید
    سلام و درود
    دوستان عزيز، فنچهاى من بشدت مستن، تاحالا دوبار لونه براشون عوض ولى نميپسندن، لونه قبلى رو ميرفتن رو سقفش لونه سازى ميكردن،
    لونه رو كلا آوردم بيرون ، رفتن تو ظرف دونه استيلشون لونه سازى كردن،
    باز ظرف دونه رو خالى كردم و لونه شون رو عوض كردم ، باز تو لونه نميرن، تا الان چهارميش تخم رو كف گذاشتن ولى تو لونه نميرن،
    همون ظرف استيل رو براشون بزارم لونه سازى كنن؟؟ ولى لونه شون ميشه شبيه لونه قنارى !!!
    چى توصيه ميكنين؟؟
    ممنونم

ارسال با موبايل

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوستان عزيز، فنچهاى من بشدت مستن، تاحالا دوبار لونه براشون عوض ولى نميپسندن، لونه قبلى رو ميرفتن رو سقفش لونه سازى ميكردن،
    لونه رو كلا آوردم بيرون ، رفتن تو ظرف دونه استيلشون لونه سازى كردن،
    باز ظرف دونه رو خالى كردم و لونه شون رو عوض كردم ، باز تو لونه نميرن، تا الان چهارميش تخم رو كف گذاشتن ولى تو لونه نميرن،
    همون ظرف استيل رو براشون بزارم لونه سازى كنن؟؟ ولى لونه شون ميشه شبيه لونه قنارى !!!
    چى توصيه ميكنين؟؟
    ممنونم

ارسال با موبايل
    سلام
    اینبار برای جفت بجای استفاده از لوازم لونه سازی از ابر استفاده کنید و سعی کنید جای غذاخوری و نوعش رو عوض کنید،بهتره برای دفعه بعد ۲لونه متفاوت یکی سفالی یا چوبی بذارید تا جفت یکی رو انتخاب کنه،اگر دمای اتاق مناسب هست و قفس در جای خوب و آرامی هست فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد،چون من تجربه جوجه گرفتن راحت از جفت در لونه سر باز مثل لونه قناری رو داشتم،پس با توجه به دما و عدم استرس ان شالله جواب خواهید گرفت
    به پست60 تاپیک من نگاه کنید عکس لونه سر باز فنچهام هستش که واسه کفش واسشون ابر گذاشتم و به راحتی ازشون جوجه گرفتم
    پست شماره 60

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk
    ویرایش توسط aramesh : 9th April 2015 در ساعت 08:44 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254

پرسش و پاسخ متداول در مورد فنچ ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    اینبار برای جفت بجای استفاده از لوازم لونه سازی از ابر استفاده کنید و سعی کنید جای غذاخوری و نوعش رو عوض کنید،بهتره برای دفعه بعد ۲لونه متفاوت یکی سفالی یا چوبی بذارید تا جفت یکی رو انتخاب کنه،اگر دمای اتاق مناسب هست و قفس در جای خوب و آرامی هست فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد،چون من تجربه جوجه گرفتن راحت از جفت در لونه سر باز مثل لونه قناری رو داشتم،پس با توجه به دما و عدم استرس ان شالله جواب خواهید گرفت
    به پست60 تاپیک من نگاه کنید عکس لونه سر باز فنچهام هستش که واسه کفش واسشون ابر گذاشتم و به راحتی ازشون جوجه گرفتم
    پست شماره 60

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk
    درود دوباره،
    سپاس از خانم آرامش

١- در مورد لوازم لونه، پنبه دونه هارو از توى لونه در ميارن و دقيقا داخل ظرف غذا شبيه لونه قنارى لونه درست ميكنن!! اين سرى آخر كاملا ظرف استيل دانه رو پر از پنبه دونه كرده بودن و وسطش هم گود كرده بودن ولى من كه ميرسم پيششون، بيرون لونه ساخت خودشون هستن!

اين لونه اولشون

اين لونه دومشون

اين هم ظرف دونه اى كه علاقه بهش دارن توش لونه سازى كنن!!

٢- حالا اگر پنبه دونه هارو خارج كنم، آيا ابر رو ريز كنم يا نه، شكل لونه برش بدم و خودم جا بزنم؟

٣- دوتا لونه اى كه براشون گذاشتم ، چوبى و نو بوده .سفالى چه مدليه!!؟؟ مثلا قلك رو بشكنم؟

٤- دماى و رطوبت اتاق مناسبه ، پرنده هاى حساسار تر از فنچ ، تو قفس كنارياشون جوجه دارن!!![emoji35][emoji35]

٥- اگر ممكنه لينك رو بررسي كنيد، وصل نميشه تا ببينم!!

بهر حال از راهنماييتون ممنونم

ارسال با موبايل
    ویرایش توسط Pedramnq : 10th April 2015 در ساعت 12:30 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، مرغ عشق ، قناری
    شماره عضویت
    17452
    سلام من یک جفت فنچ دارم که دو هفته پیش خریدم ،فنچ نر اواز میخونه دنبال فنچ ماده میزنه، پف میکنه ، اما هر دوشون وقت جفت گیری میشینن کنار هم و دمشون رو چپ و راست تکون میدن ، به نظرم هر دو ماده هستن ،نظر شما چیست؟ اینم عکسشون هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    سلام . دوستان فنج نرگسی سرو صدا ی زیادی داره یا در حد فنج زبرا ست ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidshshpoor نمایش پست ها
    سلام . دوستان فنج نرگسی سرو صدا ی زیادی داره یا در حد فنج زبرا ست ؟
    سلام
    فنج جاوا ( نرگسی ) صدای بلندتری نصبت به فنج زبرا داره یه ته صدای به قناری هم داره
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 16th April 2015 در ساعت 09:56 AM

صفحه 283 از 348 نخستنخست ... 183233264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302333 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)