همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    درود بر همتون
    دوستان عزيز، آيا يك ماده اضافه در قفس ، مانع جفت شدن و تخمگذارى يك جفت ميشه؟؟
    من سه تا فنچ دارم در يك قفس، دوتاشون اغلب با همن، ولى شبها روى لونه ميخوابن!!
    دوتا لونه در قفسه، ولى تخم گزارى خبرى نيست!!
    نظرتون چيه؟؟
    ممنونم

ارسال با موبايل

سلام
    نمیشه گفت مانعی برای تکثیر جفت دیگه میشه اما بهتره توی قفس اونا نباشه،گاها ماده ها بر سر لونه با هم دعوا میکنند و مزاحم هم میشن،اگر قفس بزرگ هستش که ایراد نداره اما اگر کوچیک هست به نظرمن جداش کنید بهتره و واسش یه جفت بگیرید،لونه رو طوری نصب کنید که فنچها به بالای لونه دسترسی نداشته باشن،اگر از جنسیت و سن پرنده ها اطمینان دارید،لونه ها رو بردارید و با یک غذایی خوب شامل:انواع جوانه ها،سفیده تخم مرغ،سبزیجات،میوه ها،ذرت و...همه غذاهای مجاز بهشون برسید و دوباره بعد از یک هفته اقدام به لونه گذاری کنید ،موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

سلام
    نمیشه گفت مانعی برای تکثیر جفت دیگه میشه اما بهتره توی قفس اونا نباشه،گاها ماده ها بر سر لونه با هم دعوا میکنند و مزاحم هم میشن،اگر قفس بزرگ هستش که ایراد نداره اما اگر کوچیک هست به نظرمن جداش کنید بهتره و واسش یه جفت بگیرید،لونه رو طوری نصب کنید که فنچها به بالای لونه دسترسی نداشته باشن،اگر از جنسیت و سن پرنده ها اطمینان دارید،لونه ها رو بردارید و با یک غذایی خوب شامل:انواع جوانه ها،سفیده تخم مرغ،سبزیجات،میوه ها،ذرت و...همه غذاهای مجاز بهشون برسید و دوباره بعد از یک هفته اقدام به لونه گذاری کنید ،موفق باشید
    سلام دوباره،
    در مورد چسبانيدن لونه به سقف ، نميدونستم!!!
    به بالاى لونه دسترسى نداشته باشن؟ الان پنبه دونه هارو ميبرن رو سقف لونه و اونجارو بنظر مياد دارن لونه سازى ميكنن!!
    پس لونه هارو بچسبونم به سقف قفس؟؟
    ممنونم

ارسال با موبايل

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    سلام دوباره،
    در مورد چسبانيدن لونه به سقف ، نميدونستم!!!
    به بالاى لونه دسترسى نداشته باشن؟ الان پنبه دونه هارو ميبرن رو سقف لونه و اونجارو بنظر مياد دارن لونه سازى ميكنن!!
    پس لونه هارو بچسبونم به سقف قفس؟؟
    ممنونم

ارسال با موبايل
    سلام
    بله جفت بالای لونه رو به عنوان محل لونه سازی انتخاب کردن و مشخصا اون مکان جای مناسبی واسه تخم گذاری و جوجه نیست بهتره لونه رو طوری نصب کنید که به بالای اون دسترسی نداشته باشن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    سلام
    میشه با این هوای تهران ، 4تا فنچ رو همیشه بیرون نگه دارم ؟
    البته نور مستقیم آفتاب و بارون و ... بهشون نمیخوره

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis نمایش پست ها
    سلام
    میشه با این هوای تهران ، 4تا فنچ رو همیشه بیرون نگه دارم ؟
    البته نور مستقیم آفتاب و بارون و ... بهشون نمیخوره
    سلام
    خیر دمای هوا در حال حاضر مناسب نیست،بهترین دما۲۵تا۲۷ هستش،بهتره توی سالن و خونتون باشه تا از بروز مشکل احتمالی هم جلوگیری کرده باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    سلام فنچای من دو سری تخک گزاشتن دوسری هم پوچ بودن جفگیری هم زیاد میکردن و میکنن یعنی اسپرم نره مشکل داره ؟ حالا باید چه کرد؟ الان دو هفتس تو استراحت هستن

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    سلام فنچای من دو سری تخک گزاشتن دوسری هم پوچ بودن جفگیری هم زیاد میکردن و میکنن یعنی اسپرم نره مشکل داره ؟ حالا باید چه کرد؟ الان دو هفتس تو استراحت هستن
    سلام
    غیر از موردی که خودتون گفتید میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه مثل دما محیط نگهداری نداشتن تجربه کافی برای مراقبت از تخمها و تو لک بودن جفت فنچ هستش
    در این مدت که در دوره استراحت هستند یک برنامه تغذیه مناسب و کامل برای فنچ ها در نظر بگیرید و از ویتامینها و املاح معدنی مورد نیاز پرندها ساخت شرکتهای معتبر در برنامه تغذیه منظور کنید انشالله که این نوبت تخم ها تبدیل به جوجه خواهند شد در غیر اینصورت فنچ نر رو با نر جوانتری جایگزین کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    سلام به همه دوستان هر چند که شاید دیر باشه ولی به نوبه خودم سال نو رو به همگی شما دوستان تبریک میگم امیدوارم سالی خوش وپر برکت پیش رو داشته باشید
    دوستان بازم فنجام تخماشون جوجه نشد ایندفعه ماده مرتب روشون خوابید ولی متاسفانه خبری از جوجه نشد شاید بگید تخما بدون نطفه هستن ولی مطمئنم نطفه دارن چون یه بار که تخمو شکوندم داخلش جوجه بود
    ماده 4تا تخم داشت تقریبا الان یه ماه میشه که روشون خوابیده امروز صبح خواستم تخمارو بالونه بردارم که بهشون استراحت بدم ولی دیدم 6تا تخم تو لونه هستش یعنی جدیدا ماده 2تا تخم دیگه هم گذاشته لونه رو در نیاوردم به نظرشما الان چیکار لونه رو بردارم یانه؟؟؟؟؟
    ممنون

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان هر چند که شاید دیر باشه ولی به نوبه خودم سال نو رو به همگی شما دوستان تبریک میگم امیدوارم سالی خوش وپر برکت پیش رو داشته باشید
    دوستان بازم فنجام تخماشون جوجه نشد ایندفعه ماده مرتب روشون خوابید ولی متاسفانه خبری از جوجه نشد شاید بگید تخما بدون نطفه هستن ولی مطمئنم نطفه دارن چون یه بار که تخمو شکوندم داخلش جوجه بود
    ماده 4تا تخم داشت تقریبا الان یه ماه میشه که روشون خوابیده امروز صبح خواستم تخمارو بالونه بردارم که بهشون استراحت بدم ولی دیدم 6تا تخم تو لونه هستش یعنی جدیدا ماده 2تا تخم دیگه هم گذاشته لونه رو در نیاوردم به نظرشما الان چیکار لونه رو بردارم یانه؟؟؟؟؟
    ممنون
    سلام سال نو شما هم مبارک باشه
    اینکه میفرمایید داخل یکی از تخم ها جوجه بود در این نوبت مشاهده کردید یا نوبت قبل که تخم گذاری داشتند ؟
    الان بهتره چهار تخم پوچ نوبت قبل رو از لونه خارج کنید و دو تخم جدید رو داخل لونه قرار بدید تا انشالله فنچ ماده تخم ها رو تکمیل کنه و مشغول مراقبت از لونه و تخمها بشود
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام سال نو شما هم مبارک باشه
    اینکه میفرمایید داخل یکی از تخم ها جوجه بود در این نوبت مشاهده کردید یا نوبت قبل که تخم گذاری داشتند ؟
    الان بهتره چهار تخم پوچ نوبت قبل رو از لونه خارج کنید و دو تخم جدید رو داخل لونه قرار بدید تا انشالله فنچ ماده تخم ها رو تکمیل کنه و مشغول مراقبت از لونه و تخمها بشود
    تخمی که شکوندم برا سری قبل بود
    ببخشید من تو همین سایت خوندم که ممکنه پوسته تخم ضخیم باشه جوجه توش خفه شده باشه مگه پوسته تخمم ضخیم میشه اگه اینجوریه چیکار کنم پوستش ضخیم نشه؟؟؟
    مرسی

صفحه 282 از 348 نخستنخست ... 182232263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301332 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)