کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق و ماهی کوپی و مولی
    شماره عضویت
    17143
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya112 نمایش پست ها
    مشکل من اینجاست که نمیدونم کدوم مادست کدوم نر
    اصلا هم خوندن ندیدم،فقط جیک جیک میکنه یکیشون!!
    پس اگه جداشون کنم بهتره؟
    سلام
    تولک رفتن یعنی ریخنتن پرهای پوششی بدن یا همان نرمه پر که دوستمان گفتند و در اخر پرهای پروازی و پرهای دم ...و کم کم از سر شروع میشه نا برسه به دمشون و همان طور که دوستمان گفتند هرسال برای پرنده ها اتفاق می افتد و از اوخر مرداد تا اوایل مهر اتفاق میفته اگه از این حالت خارج باشه تولک بی موقع محسوب مشود که دمای زیاد و یا مناسب نبودن دانه های که بهشون میدند یا ترس و.... باعث تولک بی موقع می شود تولک حدودا6الی 7هفته طول میکشه و پرهاشون کاملا با پر ها جدید تعویض میشه(در مدت تولک رفتن پرنده آواز نمی خواند)
    این چیزی بود که من چندسال پیش برای فنچ هام مطالعه ای داشتم ولی نمی دونم برای همه پرندگان هست یا نه ولی با این حال........
    امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کنم
    ویرایش توسط flood321 : 22nd February 2015 در ساعت 09:30 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya112 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    دوستان یکی از جاواهام یکمی سر و صدا داره
    اون یکیش بی صدا هستش
    و الان پرهاشون کم کم میریزه وقتی قفس رو تمیز میکنم میبینم
    به نظر شما هنوز جوجه هستن؟؟؟؟
    تو دوسالی که نرگسی داشتم ندیدم تو لک برن.حالا هم مشکلی نیست.یک دوره ی گذراست.فقط قطره کلسیم بهش بدین هم خوبه.البته خودم تابحال استفاده نکردم چون با این دوره روبرو نشدم.اینکه هیچ‌آوازی نمیخونن یکم اطمینانم رو نسبت به اینکه هر دو ماده هستن بیشتر می کنه.
    جدا سازی هم‌واسه قناری مرسومه.و یا اینکه دوتا پرنده‌که با هم غریبن رو‌ میخوایین آشنا کنین.البته واسه مست کردن‌و تقویت هم‌بکار‌میره.اما جفت شما که تا حالا تخم‌نذاشتن که بخواین بهشون استراحت بدین

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    دوستان اولین روز تخم گزاری فنچمه فعلا یه تخم گذاشته تا ببینیم چندتا میشه فقط میگم ماه پیش 4 تا تخم گزاشت هیچ کدوم جوجه نشدن البته سری اولش بود تخما رو زیر نور فلاش گوشیم گزاشتم بعد 20 روز توش جنین نبود هر چهارتاش
    ورداشتمش یه هفته بهشون رسیدم دوباره لونه گزاشتم براشون دوباره تخم کرده چند مدته دقیق من منتظر جوجه باشم ؟ جفت زبرا هم هستن جاشون گرمه بعضی وقتا از لونه میان بیرون خنک بشن چون نزدیکه بخاریه قفسشون
    25 درجه سانتیگراده چیکنم ؟چند روزه؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    دوستان اولین روز تخم گزاری فنچمه فعلا یه تخم گذاشته تا ببینیم چندتا میشه فقط میگم ماه پیش 4 تا تخم گزاشت هیچ کدوم جوجه نشدن البته سری اولش بود تخما رو زیر نور فلاش گوشیم گزاشتم بعد 20 روز توش جنین نبود هر چهارتاش
    ورداشتمش یه هفته بهشون رسیدم دوباره لونه گزاشتم براشون دوباره تخم کرده چند مدته دقیق من منتظر جوجه باشم ؟ جفت زبرا هم هستن جاشون گرمه بعضی وقتا از لونه میان بیرون خنک بشن چون نزدیکه بخاریه قفسشون
    25 درجه سانتیگراده چیکنم ؟چند روزه؟
    سلام دوست عزیز،برای لونه گذاری عجله کردید 1هفته اصلا زمان مناسبی برای استراحتشون نیست کم کم باید 3هفته استراحت میکردن،شما جفتگیری ازشون دیدید؟اگر جفتگیری دیدید و از جنسیتشون مطمین هستید ان شالله این بار احتمال داره تخمها جوجه داشته باشن،اگر دما رو بتونید 27 ثابت نگه دارید عالی میشه،قفس جابه جا نکنید،به لونه سرک نکشید،و سعی کنید به جفت استرس وارد نشه،ان شالله اگر تخمها نطفه دار باشن و جفت هم رو تخمها بخوابه تقریبا تا 18 روز دیگه باید جوجه بش،نمیشه زمان دقیقی گفت چون شرایط و اخلاق جفتها با هم فرق داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،برای لونه گذاری عجله کردید 1هفته اصلا زمان مناسبی برای استراحتشون نیست کم کم باید 3هفته استراحت میکردن،شما جفتگیری ازشون دیدید؟اگر جفتگیری دیدید و از جنسیتشون مطمین هستید ان شالله این بار احتمال داره تخمها جوجه داشته باشن،اگر دما رو بتونید 27 ثابت نگه دارید عالی میشه،قفس جابه جا نکنید،به لونه سرک نکشید،و سعی کنید به جفت استرس وارد نشه،ان شالله اگر تخمها نطفه دار باشن و جفت هم رو تخمها بخوابه تقریبا تا 18 روز دیگه باید جوجه بش،نمیشه زمان دقیقی گفت چون شرایط و اخلاق جفتها با هم فرق داره
    تو این یه هفته به محض روشن شدن هوا اول میرفتن صبحانه میخوردن بلافاصله جفت گیری میکردن بعد ناهار هم یه نوبت دم عصر هم یه نوبت هر روز یعنی 7 روزم اینا جفت گیری کردن روزی 3 نوبت
    دما پایین باشه چی میشه؟
    جنسیتشون درسته همه این کارا هم رعایت میکنم رو تخمم میخوابن
    مگه بهشون فشار اومده ؟ صبح تا شب گرفتن تو لونه خوابیدن دیگه کاری نکردن که
    از مرحله تخم گزاری قبلیش هم 3 هفته گذشته دیگه

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    تو این یه هفته به محض روشن شدن هوا اول میرفتن صبحانه میخوردن بلافاصله جفت گیری میکردن بعد ناهار هم یه نوبت دم عصر هم یه نوبت هر روز یعنی 7 روزم اینا جفت گیری کردن روزی 3 نوبت
    دما پایین باشه چی میشه؟
    جنسیتشون درسته همه این کارا هم رعایت میکنم رو تخمم میخوابن
    مگه بهشون فشار اومده ؟ صبح تا شب گرفتن تو لونه خوابیدن دیگه کاری نکردن که
    از مرحله تخم گزاری قبلیش هم 3 هفته گذشته دیگه
    وقتی پرنده تخم میذاره مقدار زیادی انرژی از دست میده خصوصا کلسبم،روی تخم خوابیدن هم پرنده رو ضعیف میکنه،اگر سلامت جفت مهم هست حتی اگر تخمها جوجه نشده ن باز هم باید بهشون استراحت داد تا پرنده بتونه توان قبلی خودش رو به دست بیاره و توی مراحل بعدی تخم گذاری خدایی نکرده مشکلی واسش پیش نیاد،زمان استراحت جفت رو از وقتی که لونه رو بر میدارن حساب میکنند،نه زمان تخم گذاری!راجب دما بهترین دما حدود 26-27 به صورت ثابت هستش که باعث میشه تخمها خراب نشه(بر اثر دمای بالا و یا پایین) و دلیل دیگش این هست که پرنده مجبور نیست (برای گرم کردن تخمها) اتلاف انرژی کنه ،ان شالله این بار بهتون جوجه بدن و مشکلی پیش نیاد فقط لازمش مقداری صبر در کنار رسیدگی هاتون هست،موفق باشید
    ویرایش توسط aramesh : 23rd February 2015 در ساعت 08:07 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    وقتی پرنده تخم میذاره مقدار زیادی انرژی از دست میده خصوصا کلسبم،روی تخم خوابیدن هم پرنده رو ضعیف میکنه،اگر سلامت جفت مهم هست حتی اگر تخمها جوجه نشده ن باز هم باید بهشون استراحت داد تا پرنده بتونه توان قبلی خودش رو به دست بیاره و توی مراحل بعدی تخم گذاری خدایی نکرده مشکلی واسش پیش نیاد،زمان استراحت جفت رو از وقتی که لونه رو بر میدارن حساب میکنند،نه زمان تخم گذاری!راجب دما بهترین دما حدود 26-27 به صورت ثابت هستش که باعث میشه تخمها خراب نشه(بر اثر دمای بالا و یا پایین) و دلیل دیگش این هست که پرنده مجبور نیست (برای گرم کردن تخمها) اتلاف انرژی کنه ،ان شالله این بار بهتون جوجه بدن و مشکلی پیش نیاد فقط لازمش مقداری صبر در کنار رسیدگی هاتون هست،موفق باشید
    فقط با توجه به اینکه استراحت کافی نداشتن فقط ارزن و کتان بدم بهشون ؟یا تخم مرغ آپز و سبزی و چیزای دیگه بدم؟
    این سوال آخرمه )

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    فقط با توجه به اینکه استراحت کافی نداشتن فقط ارزن و کتان بدم بهشون ؟یا تخم مرغ آپز و سبزی و چیزای دیگه بدم؟
    این سوال آخرمه )
    بهشون میتونید هر 2 روز مقداری سفیده تخم مرغ و یک تیکه خیلی کوچیک کاهو بدید،در ضمن کف دریا حتما همیشه در دسترسشون باشه،بازم سوالی بود مطرح کنید دوست عزیز اما بهتره قبل پرسیدن برخی سوالها کمی تاپیک مربوطه رو مطالعه کنید چون بارها به این سوالها پاسخ داده شده اما اگر سوالی بود که پاسخش رو نیافتید حتما بپرسید،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    سلام به همه دوستان
    من تقریبا 10روز میشه که لونه فنجامو به گفته دوستان برداشتم طی این 10روز به تغذیه شون رسیدم.امروزصبح خواستم تخم مرغ براشون بزارم دیدم ماده کف قفس تخم گذاشته منم دلم به حالشون سوخت لونه براشون گذاشت الانم که نگاه کردم ماده رفته بود تولونه خودم میخواستم اخرای برج 12 براشون لونه بزارم حالا به نظرشما دوستان کار درستی کردم یا لونه رو بردارم
    باتشکر

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من تقریبا 10روز میشه که لونه فنجامو به گفته دوستان برداشتم طی این 10روز به تغذیه شون رسیدم.امروزصبح خواستم تخم مرغ براشون بزارم دیدم ماده کف قفس تخم گذاشته منم دلم به حالشون سوخت لونه براشون گذاشت الانم که نگاه کردم ماده رفته بود تولونه خودم میخواستم اخرای برج 12 براشون لونه بزارم حالا به نظرشما دوستان کار درستی کردم یا لونه رو بردارم
    باتشکر
    سلام
    بله باید لونه رو داخل فقس قرار بدید در این زمان و اگر ماده تخم های بعدی رو داخل لونه گذاشت تخمی رو که کف قفس گذاشته داخل لونه کنار تخم ها دیگه قرار بدید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 280 از 348 نخستنخست ... 180230261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299330 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)