صفحه 27 از 348 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط irandidar نمایش پست ها
    سلام

امروز 2 بار کاملا جفت گیری کردن

و در ضمن پنبه بهداشتی براشون گذاشتم جمع کردن تو لونه و دیگه پنبه ها رو بیرون نمی کشن و هم چنین نخ گونی هم ریز کردم گذاشتم و اکثرا توی لونه دوتایی می خوابن

بنظرتون تا 2-3 روز دیگه تخم می ذارن ؟
    سلام عزیز
    همونطور ک دوستان چندیدن بار تکرار کردن , بهترین ماده برای لونه , پنبه دانه س .
    بهتره لینک زیر رو ک علی آقای گل زحمتشو کشیدن رو مطالعه کنین :
    نگذاشتن نخ _ پنبه _ روزنامه _ چوب خشک برای فنچ هایتان

در ضمن این حرف من رو ب حساب بی ادبی و جسارت نذارین
    اما بهتره ک قبل از زدن ی پست , اول لینکهای آموزشی ک تو همین بخش فنچ هست رو مطالعه کنیم .
    چون هم درمورد مواد داخل لونه توضیح داده شده , و هم درمورد مدت زمانی ک فنچها بعد از ساختن لونه , اقدام ب تخم گذاری میکنن رو .
    بازم میگم این رو ب عنوان ی داداش کوچیکتر خدمتتون عرض کردم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام

امروز 2 بار کاملا جفت گیری کردن

و در ضمن پنبه بهداشتی براشون گذاشتم جمع کردن تو لونه و دیگه پنبه ها رو بیرون نمی کشن و هم چنین نخ گونی هم ریز کردم گذاشتم و اکثرا توی لونه دوتایی می خوابن

بنظرتون تا 2-3 روز دیگه تخم می ذارن ؟

سلام
    همونطور که آقا رضا گفتن و من و سایر دوستان هم بار ها و بارها تکرار کردیم برای لونه سازی فنچ بهترین گزینه پنبه دانه است نه پنبه ی بهداشتی و ... پنبه های بهداشتی معمولا به دلیل پرز زیادی که دارن به نوک و ناخن های فنچ گیر میکنن و باعث اذیت شدنشون میشن و قرار دادن نخ هم معمولا مشکل سازه و چندین بار گزارش شده که نخ به دور پای فنچ ها پیچیده شده و بشدت پاهاشون آسیب دیده پس پیشنهاد میکنم که تنها از پنبه دونه استفاده کنید و نیازی به هیچ چیز دیگه ای نیست.
    اینبار دیگه نیازی به خارج کردن پنبه ها نیست چون فنچ ها تون اولین باره که میخوان تخمگذاری کنن و در صورتی که شما پنبه ها رو از داخل لونه بردارید بهشون استرس شدیدی وارد میشه و ممکنه دیگه اقدام به تخمگذاری نکنن اما برای دفعات بعد حتما براشون از پنبه دونه استفاده کنید.
    در مورد جفتگیری شون هم خدمتتون عرض کنم که پس از این که فنچ ها لونه رو پذیرفتن و اون رو آماده کردن حدود یک تا دو هفته بعد از پایان لانه سازی اقدام به تخمگذاری میکنن و تا اون زمان معمولا روزی 3 تا 4 بار جفتگیری میکنن و سپس تخمگذاری.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام عزیز
    همونطور ک دوستان چندیدن بار تکرار کردن , بهترین ماده برای لونه , پنبه دانه س .
    بهتره لینک زیر رو ک علی آقای گل زحمتشو کشیدن رو مطالعه کنین :
    نگذاشتن نخ _ پنبه _ روزنامه _ چوب خشک برای فنچ هایتان

در ضمن این حرف من رو ب حساب بی ادبی و جسارت نذارین
    اما بهتره ک قبل از زدن ی پست , اول لینکهای آموزشی ک تو همین بخش فنچ هست رو مطالعه کنیم .
    چون هم درمورد مواد داخل لونه توضیح داده شده , و هم درمورد مدت زمانی ک فنچها بعد از ساختن لونه , اقدام ب تخم گذاری میکنن رو .
    بازم میگم این رو ب عنوان ی داداش کوچیکتر خدمتتون عرض کردم .
    واقعیتش وقت برای رفتن و خریدن نبود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که آقا رضا گفتن و من و سایر دوستان هم بار ها و بارها تکرار کردیم برای لونه سازی فنچ بهترین گزینه پنبه دانه است نه پنبه ی بهداشتی و ... پنبه های بهداشتی معمولا به دلیل پرز زیادی که دارن به نوک و ناخن های فنچ گیر میکنن و باعث اذیت شدنشون میشن و قرار دادن نخ هم معمولا مشکل سازه و چندین بار گزارش شده که نخ به دور پای فنچ ها پیچیده شده و بشدت پاهاشون آسیب دیده پس پیشنهاد میکنم که تنها از پنبه دونه استفاده کنید و نیازی به هیچ چیز دیگه ای نیست.
    اینبار دیگه نیازی به خارج کردن پنبه ها نیست چون فنچ ها تون اولین باره که میخوان تخمگذاری کنن و در صورتی که شما پنبه ها رو از داخل لونه بردارید بهشون استرس شدیدی وارد میشه و ممکنه دیگه اقدام به تخمگذاری نکنن اما برای دفعات بعد حتما براشون از پنبه دونه استفاده کنید.
    در مورد جفتگیری شون هم خدمتتون عرض کنم که پس از این که فنچ ها لونه رو پذیرفتن و اون رو آماده کردن حدود یک تا دو هفته بعد از پایان لانه سازی اقدام به تخمگذاری میکنن و تا اون زمان معمولا روزی 3 تا 4 بار جفتگیری میکنن و سپس تخمگذاری.

موفق باشید
    امروز من 3 بار کاملا واضح دیدم جفتگیریشون رو چون من زیاد زیر قفسشون رفت و آمد دارم کاملا عادی شدم براشون

پس با این حساب فکر کنم تا 1 هفته دیگه منتظر تخم گذاریشون باشم درسته ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    امروز من 3 بار کاملا واضح دیدم جفتگیریشون رو چون من زیاد زیر قفسشون رفت و آمد دارم کاملا عادی شدم براشون

پس با این حساب فکر کنم تا 1 هفته دیگه منتظر تخم گذاریشون باشم درسته ؟
    سلام
    عرض کردم که معمول قضیه اینه که یک تا دو هفته بعد از پایان لانه سازی تخمگذاری میکنن و زمان تخمگذاری ارتباط مستقیم با میزان آمادگی جفت داره.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12446
    دوستان اوضاع فنچ هام کاملا در حد نرماله و روزانه چندین بار جفت گیری می کنن
    می خواستم ببینم اگه تخم بذارن توی این دمای هوا احتمال جوجه شدن تخم ها هست ؟

دمای نرمال برای تبدیل به جوجه شدن چند هست ؟ لطفا حداکثر دما و حداقلشو تقریبی بگین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    دوستان اوضاع فنچ هام کاملا در حد نرماله و روزانه چندین بار جفت گیری می کنن
    می خواستم ببینم اگه تخم بذارن توی این دمای هوا احتمال جوجه شدن تخم ها هست ؟

دمای نرمال برای تبدیل به جوجه شدن چند هست ؟ لطفا حداکثر دما و حداقلشو تقریبی بگین
    سلام اگر منظورتون گرمای هواست اتفاقا به سریعتر جوجه شدن تخم ها کمک هم میکنه .
    نمیشه دقیق گفت حداکثر و حداقل دما چقدر هست ولی حدودا میشه گفت نوسان دما باید بین 18 تا 27 درجه سانتیگراد باشه ...
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    سلام اگر منظورتون گرمای هواست اتفاقا به سریعتر جوجه شدن تخم ها کمک هم میکنه .
    نمیشه دقیق گفت حداکثر و حداقل دما چقدر هست ولی حدودا میشه گفت نوسان دما باید بین 18 تا 27 درجه سانتیگراد باشه ...
    موفق باشید
    دمای محیط ما 30 درجه

کسی سابقه جوجه کشی توی این مواقع رو داشته ؟ منظورم تابستان وسط تابستان با این دما

حالا خوبه تو منطقه کوهستانی هستیم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق فنچ ماهی
    شماره عضویت
    11472
    دمای محیط ما 30 درجه

کسی سابقه جوجه کشی توی این مواقع رو داشته ؟ منظورم تابستان وسط تابستان با این دما

دمای 30 درجه هم مشکلی نداره فقط جفتها خیلی کمتر روی تخمها میخوابن ولی سعی کن دیگه دما بیشتر از 30 نشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    دمای محیط ما 30 درجه

سلام
    بهترین دما و ایده آل ترین شرایط برای تکثیر فنچ ها در 25 درجه هستش و نهایت باید تا 29 درجه باشه .
    حالا که دمای محیط شما 30 درجه هستش ، موضوع تهویه ی هوای داخل لانه اهمیت بیشتری پیدا میکنه . این حرف بنده رو اینطور برداشت نکنید که باید قفس و خود فنچ ها رو در مقابل جریان زیاد و مستقیم هوا قرار بدید ،بلکه کافیه محیطی که درش قرار داده میشن ، دارای جریان ملایم هوا باشه یعنی هوای محل قرار گیری در سکون کامل نباشه و هوای ملایم از یکطرف وارد و از طرف دیگه خارج بشه . این موضوع بیشتر در فصول گرمتر سال و در موفقیت تکثیر فنچ ها حائز اهمیت هست.

موفق باشید

صفحه 27 از 348 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)