مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سلام ببخشید ایا کسی از دوستان از مراحل رشد طبیعی جوجه عکس داره اگه دارید لطفا اینجا قرار بدید مثلا از 1و4و7و10و14و17و20و30و45 روزگی باتشکر از تمامی دوستان اگه الان هم جوجه دارید عکس بذارید و بگید چند روزس لطفا هرکسی هر زمانی عکس داشت بذاره خیلی واسم مهمه بازم ممنون
    سلام . اگه تو اینترنت سرچ کنید میتونید عکس فنچی که مد نظرتون هست رو پیدا کنید. من اینا رو پیدا کردم :

عکس دوم سایز بزرگش نبود .. یکم قابل دید هست سنی که زیر هر عکس نوشته شده .. از سن 6 روزگی تا یه فنچ بالغ

این سایت هم از عکس و هم از توضیحاتش میتونید استفاده کنید :

http://www.petfinchfacts.com/all-pos...ment-timeline/

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mina - morghe eshgh - fench - hamester
    شماره عضویت
    17016
    سلام خدمت دوستان..
    بنده یه مشکلی برای چشم فنچم پیش اومده که هرچی نت رو گشتم جواب و سایت به روز و درست درمونی پیدا نکردم..تا الان به این سایت برخوردم..و اگه سوالم تکراریه معذرت..با سرچ تو سایت سوال مشابهی ندیدم..
    چند وقته چشم یکی از فنچام ملتهب شده و فکر میکنم کلا نابینا یا کم بینا شده..
    اما 2 روز پیش دیدم یه کم گوشه چشمش خونیه...که حسابی نگرانم کرد و بعد از کلی وب گردی به این نتیجه رسیدم که تتراسیکلین تهیه کنم و بزنم روش...و الان تو 2 نوبت صبح و شب میزنم رو چشمش...ظاهرا کمی هم بهتر شده..
    اما باز نگرانشم..طفلی گاهی چشمش بعد پماد زدن مثه قلب میزنه...گفتم عکسای 2 روز پیشش رو خدمت شما دوستان بذارم..اگه تجربه مشابهی دارین راهنمائیم کنید..چرا که متاسفانه فعلا مقدور نیست برام دکتر ببرمش...از طرفی درد کشیدنش اذیتم میکنه..
    http://s6.uplod.ir/i/00496/sd8y4e0jg0zg.jpg

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hopr1986 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان..
    بنده یه مشکلی برای چشم فنچم پیش اومده که هرچی نت رو گشتم جواب و سایت به روز و درست درمونی پیدا نکردم..تا الان به این سایت برخوردم..و اگه سوالم تکراریه معذرت..با سرچ تو سایت سوال مشابهی ندیدم..
    چند وقته چشم یکی از فنچام ملتهب شده و فکر میکنم کلا نابینا یا کم بینا شده..
    اما 2 روز پیش دیدم یه کم گوشه چشمش خونیه...که حسابی نگرانم کرد و بعد از کلی وب گردی به این نتیجه رسیدم که تتراسیکلین تهیه کنم و بزنم روش...و الان تو 2 نوبت صبح و شب میزنم رو چشمش...ظاهرا کمی هم بهتر شده..
    اما باز نگرانشم..طفلی گاهی چشمش بعد پماد زدن مثه قلب میزنه...گفتم عکسای 2 روز پیشش رو خدمت شما دوستان بذارم..اگه تجربه مشابهی دارین راهنمائیم کنید..چرا که متاسفانه فعلا مقدور نیست برام دکتر ببرمش...از طرفی درد کشیدنش اذیتم میکنه..
    http://s6.uplod.ir/i/00496/sd8y4e0jg0zg.jpg
    سلام
    اینکه چشم پرنده عفونت داره شکی نیست و برای جلوگیری از پیشرفت و عفونت و بهبودی چشم بهترین و اولین مداوا با تتراسیکلین انجام میشه که شما این کارو بدرستی انجام دادید فقط اگر از پماد مخصوص پرندگان استفاده کنید که خیلی بهتر و اثر بخش تر خواهد شد
    بنظرم علت اینکه حالت خون مردگی در چشم پرنده و خون ریزی دیده میشه ممکنه داخل چشم پرنده شئ فلزی یا چوبی باشه و باعث این خونریزی و عفونت شده باشه
    اینکه چشم پرنده اینگونه شده اطلاعی دارید ؟
    ویرایش توسط ehsanfalah : 29th December 2014 در ساعت 05:35 PM
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17016
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    اینکه چشم پرنده عفونت داره شکی نیست و برای جلوگیری از پیشرفت و عفونت و بهبودی چشم بهترین و اولین مداوا با تتراسیکلین انجام میشه که شما این کارو بدرستی انجام دادید فقط اگر از پماد مخصوص پرندگان استفاده کنید که خیلی بهتر و اثر بخش تر خواهد شد
    بنظرم علت اینکه حالت خون مردگی در چشم پرنده و خون ریزی دیده میشه ممکنه داخل چشم پرنده شئ فلزی یا چوبی باشه و باعث این خونریزی و عفونت شده باشه
    اینکه چشم پرنده اینگونه شده اطلاعی دارید ؟
    مرسی از توجهتون..
    نه متاسفانه از داروخونه معمولی این پماد رو تهیه کردم..
    والا این حالت متورم رو که خیلی وقته داره و یهو به چشم اومد...متاسفانه سرگرم کارو درسو دانشگاه و مرغ مینا بودم..دقیق متوجه نشدم این طفلی کی اینجوری شد...
    اما زخمی که خون شفاف توش بودو 2 روز پیش دیدم و به دلیل شفافیت خون احتمال قوی تازه به اون شکل در اومده بوده...و حالا یا از التهاب حالت ترکیدگی پیدا کرده..و یا اون یکی فنچ نوک زده...
    بصورتی که اذیتش بکنه نه..اما گاها دیدم با نوک یه شوخی هایی !!! باهم دیگه میکنن...و بعید نیست اون زخم توسط جفته عقیمش !! ایجاد شده باشه...
    این 2 سری عکس رو همین الان انداختم..

http://s6.uplod.ir/i/00496/rj3buoujzbo2.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00496/97iy8whck4vu.jpg

اون زخمی که خونی بود دیگه بسته شده و ظاهرا خوب شده...اما التهاب چشمش وحشناکه...و فکر میکنم کور شده..چون یه لایه روی سیاهیه چشمش میبینم که معمولا حیوون وقتی کوره اونجوریه...
    ضمنا..تو این مدت که چشمش ملتهب بود...و همین الان...خدارو شکر شیطنتش پابرجاست..و شرمنده شکمش نمیشه و خوب غذا میخوره...مرسی..

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hopr1986 نمایش پست ها
    مرسی از توجهتون..
    نه متاسفانه از داروخونه معمولی این پماد رو تهیه کردم..
    والا این حالت متورم رو که خیلی وقته داره و یهو به چشم اومد...متاسفانه سرگرم کارو درسو دانشگاه و مرغ مینا بودم..دقیق متوجه نشدم این طفلی کی اینجوری شد...
    اما زخمی که خون شفاف توش بودو 2 روز پیش دیدم و به دلیل شفافیت خون احتمال قوی تازه به اون شکل در اومده بوده...و حالا یا از التهاب حالت ترکیدگی پیدا کرده..و یا اون یکی فنچ نوک زده...
    بصورتی که اذیتش بکنه نه..اما گاها دیدم با نوک یه شوخی هایی !!! باهم دیگه میکنن...و بعید نیست اون زخم توسط جفته عقیمش !! ایجاد شده باشه...
    این 2 سری عکس رو همین الان انداختم..

http://s6.uplod.ir/i/00496/rj3buoujzbo2.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00496/97iy8whck4vu.jpg

اون زخمی که خونی بود دیگه بسته شده و ظاهرا خوب شده...اما التهاب چشمش وحشناکه...و فکر میکنم کور شده..چون یه لایه روی سیاهیه چشمش میبینم که معمولا حیوون وقتی کوره اونجوریه...
    ضمنا..تو این مدت که چشمش ملتهب بود...و همین الان...خدارو شکر شیطنتش پابرجاست..و شرمنده شکمش نمیشه و خوب غذا میخوره...مرسی..
    جای شکرش هست که تغذیه و تحرک فنچ کم نشده و نشان دهنده اینکه عفونت به تمام اعضای بدن پرنده انتقال پیدا نکرده
    اگر امکانش رو دارید بهترین راه برای درمان این فنچ زیبا مراجعه به یک کلینیک دامپزشکی و معانیه فنچ توسط دکتر دامپزشک هستش و معمولا مداوا و درمان بصورت مجازی و اینترنتی اکثر بصورت تجربی هستش و در بیشتر مواقع اگر باعث بهبود سریع و انی نشده ولی تا زمان مراجعه به دامپزشک پرنده به شرایط خوبی رسیده و پیش زمینهای درمان رو برای دکتر و پرنده هموارتر کرده
    این احتمال که جفت فنچ از روی کنجکاوی به چشم صدمه دیده جفتش اسیب رسونده باشه هست
    اگر تتراسیکلین رو بصورت خوراکی در اب محلول کنید اگر عفونت داخلی پرنده در حال فعالیت باشه جلوگیری از این مورد خواهد کرد فقط داروی تتراسیکلین خوراکی رو حتما مخصوص طیور و پرندگان زینتی باید باشه
    در عکس اینطور که بنده حدس میزنم چشم پرنده هنوز بی نایی داره و احتمالا اون لایه که باعث کور شدن پرنده میشه هنوز بصورت کامل بینایی پرنده رو نگرفته و با اقدام بموقع درمان انشاالله که چشم پرنده بیناییش رو از دست نخواهد داد
    چشم دیگه فنچ هم فکر میکنم دراه عفونت میکنه از پماد تتراسیکلین تا زمان مراجعه به دامپزشکی استفاده کنید و به هر دو چشم پرنده بزنید فقط همزمان این کار رو انجام ندید و فاصله زمانی رو بین استفاده پماد برای هر چشم در نظر بگیرید و تا جای امکان به چشم پرنده غیر زمان استفاده پماد دست نزنید
    نی نشیمن پرندها رو کامل با اب گرم و صابون شستشو بدید و اگر حالت زبر داره با نی صاف تعوبضش کنید
    ویرایش توسط ehsanfalah : 29th December 2014 در ساعت 07:02 PM
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17016
    ممنون از وقت و حوصله ای که صرف کردین و سریع پاسخ دادین..
    منم به اون یکی چشمش یکم مشکوک بودم..یه هاله سرخ رنگه ریزی انگار ایجاد شده..
    متاسفانه فعلا وسیله دستم نیست ولی تو 2و3 روز آینده حتما میبرمش همون کلینیکی که 2و3 بار مینامو بردم...ظاهرا دکتر خوبی بودن...
    ایشالله حدس شما درست باشه و چشمش کور نشده باشه...
    اینا که اهل تخم گذاشتن نیستن و تو این 3و4 سال فقط ابو دون خوردنو جیر جیر کردن..!!
    حیوونی انقدرم فیس مظلومی داره..ادمو پرپری میکنه...بازم مرسی اقا احسان گل...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17016
    سلام دوستان..
    من خدمت دکتر مرغ مینام توضیح دادم مشکل فنچ رو..ایشونم این دوتا قطره رو تجویز کردن...
    گفتم خدمت دوستان بگم..شاید به کسی کمک کرد :
    ..
    سلام ببخشید اگه دیر جواب دادم میتونینن توی چشمش قطره کلرامفنیکل بریزین هر 8ساعت 1 قطره برای التهابشم بتامتازون 8ساعت اقطره- اشکال نداره جفت قطره ها هم زمان ریخته بشه و به مدت 5 روز ادامه پیدا کنه..
    ..
    خلاصه ایجوریاس..ایشالله حالا حالش خوب بشه..یجوریه که همش فکر میکنم خوب بشو نیست..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    سلام دوستان یه قسمتی که در مورد مورد غذای جوجه قناری مطلبی نوشته باشه برام اینجا بزارید . خیلی ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    سلام

فنچهای من 5 تا تخم گذاشته بودن
    3روز پیش 2تاشون جوجه شدن
    الان 3تا تخم به فاصله ی 3 روز هنوز جوجه نشدن
    طبیعی هست یا تخم هارو بردارم ؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط fenche naz نمایش پست ها
    سلام دوستان یه قسمتی که در مورد مورد غذای جوجه قناری مطلبی نوشته باشه برام اینجا بزارید . خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز سوالتون رو در بخش مربوطه پرسیدید لطفا صبر کنید تا دوستان راهنمایتون کنن و از پرسیدن همون سوال در بخشهای دیگه خودداری کنید ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis نمایش پست ها
    سلام

فنچهای من 5 تا تخم گذاشته بودن
    3روز پیش 2تاشون جوجه شدن
    الان 3تا تخم به فاصله ی 3 روز هنوز جوجه نشدن
    طبیعی هست یا تخم هارو بردارم ؟
    سلام
    تخمها رو بذارید باشه،سعی کنید به لونه سرک نکشید حتی اگر تخمها جوجه نشد تکیه گاه خوبی هستند برای جوجه های دیگه و اینکه احتمالش هست 1تخم دیگه جوجه بشه پس بهتره اینه به تخمها فعلا دست نزنید حداقل تا 1هفته شدن جوجه ها،موفق باشید

صفحه 260 از 348 نخستنخست ... 160210241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279310 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)