صفحه 26 از 348 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 3471
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    در تکمیل حرف دوست عزیزم میشه گفت شما باید لونه رو تا نصفه از وسایل خونه سازی پر کنید و بعد با دستتون فشار بدید تا هموار شه یا بهتره وسط لونه رو با دست کمی گود کنید (تا اگرم تخم کردن به تخم آسیبی نرسه )
    موفق باشید
    سلام
    خیلی ممنون بابت اشاره به این نکته ،بنده قبلا این موضوع رو خدمتشون عرض کردم اما اطلاع ندارم که ایشون تا چه حد به گفته ها عمل میکنن.
    بسیار ممنون

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    از اونجایی ک کنجد خیلی واسه آدم مفیده .......
    میخواستم بدونم , میشه ب فنچها هم کنجد داد آیا ؟؟؟
    در ضمن بنابر فرموده ی
    MOHAMMAD REZA 137017 عزیز , فنچهامو از هم جدا کردم .
    الآن یکی از جفت هام رو انداختم توی قفس دیگه .
    من قفس هارو گذاشتم کنار هم و بین دوتا قفسها پارچه گذاشتم ک همو نبینن , وجود پارچه لازمه آیا ؟؟؟
    ی سوال دیگه , وقتی ی جفت فنچ باهم جفت میخورن , واسه هر دوره تخم گذاری باید دوباره جفتگیری کنن ؟؟؟
    مگه یبار جفت گیری کنن , دیگه با هم جفت نمیشن ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    از اونجایی ک کنجد خیلی واسه آدم مفیده .......
    میخواستم بدونم , میشه ب فنچها هم کنجد داد آیا ؟؟؟
    در ضمن بنابر فرموده ی
    MOHAMMAD REZA 137017 عزیز , فنچهامو از هم جدا کردم .
    الآن یکی از جفت هام رو انداختم توی قفس دیگه .
    من قفس هارو گذاشتم کنار هم و بین دوتا قفسها پارچه گذاشتم ک همو نبینن , وجود پارچه لازمه آیا ؟؟؟
    ی سوال دیگه , وقتی ی جفت فنچ باهم جفت میخورن , واسه هر دوره تخم گذاری باید دوباره جفتگیری کنن ؟؟؟
    مگه یبار جفت گیری کنن , دیگه با هم جفت نمیشن ؟؟؟

1.سلام دوست عزیز کنجد دادن به پرنده مخصوصا تو فصول گرم توصیه نمیشه (همچنین به خاطر چربی زیادش )
    2.وجود پرده اصلا لزومی نداره و فقط باعث استرس به پرنده هاتون میشه (پرندگان از پارچه ها خصوصا رنگای تیره به شدت میترسن )
    3.با یک بار جفتگیری جفت میشن ولی در هر بار تخمگذاری برای نطفه دار شدن تخمها باید جفتگیری کنن
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    1.سلام دوست عزیز کنجد دادن به پرنده مخصوصا تو فصول گرم توصیه نمیشه (همچنین به خاطر چربی زیادش )
    2.وجود پرده اصلا لزومی نداره و فقط باعث استرس به پرنده هاتون میشه (پرندگان از پارچه ها خصوصا رنگای تیره به شدت میترسن )
    3.با یک بار جفتگیری جفت میشن ولی در هر بار تخمگذاری برای نطفه دار شدن تخمها باید جفتگیری کنن
    موفق باشید
    بابت راهنماییت ممنون
    درمورد شماره 2 , من قفسهارو دقیقا پیش هم گذاشتم ی پارچه ( اتفاقا سفید ) گذاشتم بینشون . یعنی میفرمایین کلا پارچه رو بردارم ؟؟؟
    اگه همو ببینن دچار استرس نمیشن ؟؟؟
    اگه ی وقت تو قفس تخم بود , اونموقع میتونم لونه براشون بذارم ؟؟؟
    اما در مورد شماره 3 , منظورم ی چیز دیگه بود ........

با تچکر قبلی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    بابت راهنماییت ممنون
    درمورد شماره 2 , من قفسهارو دقیقا پیش هم گذاشتم ی پارچه ( اتفاقا سفید ) گذاشتم بینشون . یعنی میفرمایین کلا پارچه رو بردارم ؟؟؟

با تچکر قبلی
    همین که تو قفس همدیگه نباشن کافیه و وجود پرده دردسر هست دیدن همدیگر هم تاثیری نداره چون هم نوع اند (اگر پرنده ی گونه دیگری رو در کنارشون نگه دارید مشکل سازه)
    من در جریان نیستم چرا لونه رو تا حالا نذاشتین ولی در تکثیر فنچ به محض دیدن جفتگیری لونه گذاشته میشه (مگر برای استراحت جفت مولد که لونه رو برمیدارن )
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    بابت راهنماییت ممنون

با تچکر قبلی
    سلام
    همونطور که دوست عزیزم lucas 007 گفتن نیازی به قرار دادن پارچه بینشون نیست و حتی برای بازدهی بیشتر در تولید مثل فنچ ها و بسیاری از گونه های دیگر پرندگان که توسط انسان تکثیر میشن ، قفس جفت های مختلف رو در کنار هم قرار میدن تا با جفتگیری کردن یک یا چند جفت سایر جفت ها به جفتگیری اقدام کنن و در واقع با اینکار باعث تحریک شدن جفت ها به جفتگیری خواهید شد.
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    همین که تو قفس همدیگه نباشن کافیه و وجود پرده دردسر هست دیدن همدیگر هم تاثیری نداره چون هم نوع اند (اگر پرنده ی گونه دیگری رو در کنارشون نگه دارید مشکل سازه)
    من در جریان نیستم چرا لونه رو تا حالا نذاشتین ولی در تکثیر فنچ به محض دیدن جفتگیری لونه گذاشته میشه (مگر برای استراحت جفت مولد که لونه رو برمیدارن )
    موفق باشید

فنچام تخم گذاشتن , یکی از جفتها حدود ده دوازده روزی بود ک رو تخما خوابیده بود , اون یکی جفت هم تخم سوم یا چهارمشونو گذاشته بودن , ی روز صبح رفتم پیششون دیدم هرچهارتا فنچها از رو تخما بلند شدن , خودمم نمیدونم به خاطر چی بلند شدن .
    بعد از اون اینجا مطرح کردم , ک دوستان راهنمایی کردن و فرمودن لونه هارو بردارم فنچها رو هم از هم جدا کنم و خوب تقویتشون کنم , تا دوباره واسه تخم گذاری آماده شن . در ضمن جای قفسها رو هم عوض کردم و ی جا گذاشتم ک هیچکس اونجا نمیره .
    الانم ی جفت توی ی قفسه ( بدون لونه ) , ی جفت دیگه هم توی ی قفس دیگه ( بدون لونه ) هستن .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498

فنچام تخم گذاشتن , یکی از جفتها حدود ده دوازده روزی بود ک رو تخما خوابیده بود , اون یکی جفت هم تخم سوم یا چهارمشونو گذاشته بودن , ی روز صبح رفتم پیششون دیدم هرچهارتا فنچها از رو تخما بلند شدن , خودمم نمیدونم به خاطر چی بلند شدن .
    بعد از اون اینجا مطرح کردم , ک دوستان راهنمایی کردن و فرمودن لونه هارو بردارم فنچها رو هم از هم جدا کنم و خوب تقویتشون کنم , تا دوباره واسه تخم گذاری آماده شن . در ضمن جای قفسها رو هم عوض کردم و ی جا گذاشتم ک هیچکس اونجا نمیره .
    الانم ی جفت توی ی قفسه ( بدون لونه ) , ی جفت دیگه هم توی ی قفس دیگه ( بدون لونه ) هستن .
    دوستان عزیز درست راهنماییت کردن
    یکی از عللی که باعث میشه فنچ از روتخم بلندشه درگیری با فنچ های دیگس از این رو فنچ ها رو باید به صورت جفت در قفس جداگانه گذاشت
    در ضمن قفس رو هم خیلی کار درستی کردید که جایی گذاشتید که رفتامد نباشه چون فنچ ها از رفتو آمد خوششون نمیاد
    فنچ ها هم همونطور که دوستان گلم راهنمایی کردن وبراداشتین بذارید برادشته بمونه و بادیدن تخم هم لونه رو نذارید چون هدف از لونه برداشتن تقرو تقویت فنچ و نخوابیدن رو تخمه (نه اینکه فنچ اصلا تخم نکنه )
    لونه رو بعد از یه مدت که کاملا به غذاشون رسیدید و صلاح دونستید بذارید
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز تا زمانی که ازشون جفتگیری ندید و مطمئن نشدید که جفتگیری کردن اینگونه رفتار ها بخصوص در فنچ های کم تجربه عادی هستش و در صورتی که جفتگیری کرده باشن لونه شون رو در طی 2 تا 7 روز کامل میکنن و بعد از اون هم برای مدت 3 تا 4 شب باهم در لونه میخوابن و سپس تخمگذاری شون شروع میشه . در ضمن فنچ برای تخمگذاری حتما باید در لونش از موادی مثل همون پنبه دانه استفاده بشه .
    ببخشید یه سوال هم دارم :
    شما از بالغ شدن فنچ ها مطمئنید ؟ اگر مطمئن نیستید یه عکس ازشون بطور کامل بذارید .
    موفق باشید
    سلام

امروز 2 بار کاملا جفت گیری کردن

و در ضمن پنبه بهداشتی براشون گذاشتم جمع کردن تو لونه و دیگه پنبه ها رو بیرون نمی کشن و هم چنین نخ گونی هم ریز کردم گذاشتم و اکثرا توی لونه دوتایی می خوابن

بنظرتون تا 2-3 روز دیگه تخم می ذارن ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون بابت اشاره به این نکته ،بنده قبلا این موضوع رو خدمتشون عرض کردم اما اطلاع ندارم که ایشون تا چه حد به گفته ها عمل میکنن.
    بسیار ممنون
    واقعیتش می دونین چیه من هر چی مشکل دارم و اینجا می پرسم فرداش می رم می بینم که مشکل حل شده !!!!

صفحه 26 از 348 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)