صفحه 25 از 348 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.نظر همه ی دوستان کاملا درسته.اما در مورد جفت های مختلف متفاوته.جفتی که تا سه الی چهار بار تخم گذاری نکرده باشه و جوجه نداده باشه جفت بی تجربه هست.به مرور جفت تجربه پیدا میکنه.اما در مورد کندن پشت لونه خیر کار درستی نیست.به چه دلیل؟جفت هیچ وقت به لونه اعتماد نمیکنه چون کامل پشت لونه بازه و از طرفی نور برای جوجه های تازه تولد بسیار آزار دهنده هست.
    دهانه ی لونه رو باز تر کنید؟این کارهم درست نیست.علت:جفت های بی تجربه خیلی از تخم ها و حتی جوجه های تازه متولد رو از لونه بیرون میندازن.
    اما راهکار،بهتره کف لونه رو به حدی گود نکنید که جفت های جوان نتونن وقتی روی دهانه ی ورودی لونه می ایستن به سختی واردش بشن و در دفعات اول به حدی بیارید بالا که جفت بتونن راحت وارد لونه بشن.از طرفی لونه رو طوری تنظیم کنید که رو به آفتاب باشه و نور به سمت ورودی لونه بتابه و پشت به نور نباشه.
    سلام
    در تایید حرف آقای اسکندری باید عرض کنم ک , من چند روز پیش لونه ی فنچها رو برداشتم , گذاشتم کنار .
    امروز میخواستم لونه هارو بشورم تا ایشالا واسه دفعه بعدی تمیز باشن .
    یکم ک ب توشون دقت کردم , دیدم یه چند تا درز خیلی کوچیک بین پلاستیک پشتی لونه و بدنه لونه هست , دیدم اکثر اون درزها خیلی دقیق با مدفوع فنچها گرفته شده حالا نمیدونم این کارشون واسه جلوگیری از عبور نور بوده یا نه , اما خیلی هنرمندانه این کارو کرده بودن
    درضمن هردوتا لونه ها همینجوری بود .
    با توجه به حرف جناب اسکندری و چیزی ک من امروز دیدم , مطمءن شدم من اشتباه میکردم و چیزایی که تو اون چند تا سایت نوشته بود .......
    کاش اجازه شو داشتم و لینک اون پیجها رو اینجا میذاشتم تا شما هم میدیدید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    در تایید حرف آقای اسکندری باید عرض کنم ک , من چند روز پیش لونه ی فنچها رو برداشتم , گذاشتم کنار .
    امروز میخواستم لونه هارو بشورم تا ایشالا واسه دفعه بعدی تمیز باشن .
    یکم ک ب توشون دقت کردم , دیدم یه چند تا درز خیلی کوچیک بین پلاستیک پشتی لونه و بدنه لونه هست , دیدم اکثر اون درزها خیلی دقیق با مدفوع فنچها گرفته شده حالا نمیدونم این کارشون واسه جلوگیری از عبور نور بوده یا نه , اما خیلی هنرمندانه این کارو کرده بودن
    درضمن هردوتا لونه ها همینجوری بود .
    با توجه به حرف جناب اسکندری و چیزی ک من امروز دیدم , مطمءن شدم من اشتباه میکردم و چیزایی که تو اون چند تا سایت نوشته بود .......
    کاش اجازه شو داشتم و لینک اون پیجها رو اینجا میذاشتم تا شما هم میدیدید .
    سلام.ممنون از حسن دقتتون و اینکه اومدید مطلب رو اینجا بیان کردید.قطعا از روی تجربه درزها گرفته شده بودن تا هوا و نور اضافی وارد لونه نشن.ممنون که اطلاع رسانی کردید.البته این رو هم اضافه کنم کاربر راهنمای این بخش محمد رضای عزیز مطالبش کامل و دقیق هست و اگر بنده پستی میزنم برای رفع ابهام از بعضی مشکلات هست که ممکنه کسی باهاش برخورد نکرده باشه و بنده تجربش رو داشته باشم.مثل همین مورد که گفته شده بود لونه رو دست کاری کنن وگرنه محمد رضا توضیحاتش کاملا درست و سنجیده هست.ضمنا این رو هم اضافه کنم همونجور که فرمودید خیلی از سایت ها مطالب رو عینا کپی پیست میکنن بدون اینکه اطلاعی از صحت و سقمش داشته باشن.بی دلیل ریسک نکنید تا مشکلی پیش نیاد.
    ویرایش توسط اسکندری : 31st May 2013 در ساعت 11:08 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط irandidar نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست گرامی

بایستی بگم که بنده یه کارگاه فلز کاری دارم که بیشتر روزا اونجاییم و کارمون هم نسبتا سروصدا داره
    و قفس رو توی ارتفاع 2.5 متری زدم و برای اب و دون هم 4 پایه میذارم تا براشون بذارم
    اوایل ازم خیلی می ترسیدن اما الان خیلی خیلی ترسشون ازم کم شده موقع خوابشون حتی زیر قفس رفت و آمد می کنم اصلا توجه زیادی نمی کنن و احساس امنیت می کنن بنظرم

بنظرتون با این اوضاع احتمال تخم گذاری توی کارگاه هست ؟
    در ضمن قبل برش لونه اصلا به داخلش نگاه نمی کردن اما الان میرن سرشون رو دراز می کنن تو لونه و 1 بار دیدم ماده رفت از تو چوب برداشت اومد بیرون
    سلام
    اول چند نکته در مورد محل قرار گیری قفس و ارتفاعش خدمتتون عرض میکنم:
    1- اکثر پرندگان فرقی نمیکنه فنچ باشه یا هر پرنده دیگه ای برای اینکه دچار استرس نشن باید در یک محیط آرام و بدونه تنش نگهداری شن.
    2- ارتفاع نصب قفس در بهترین حالت باید حداقل 80 سانت از سطح زمین فاصله داشته باشه و حداکثر باید در ارتفاعی قرار بگیره که شما و پرنده یک حالت رو در رو داشته باشید(که بهتره به همین صورت باشه چون اکثر پرندگانی که در ارتفاعی پایین تر از محل دید (چشم) قرار میگیرن با نزدیک شدن صاحب شون به قفس بشدت میترسن)
    3- محلی که قفس در اون قرار داده میشه باید به لحاظ دمایی در شرایطی نزدیک به دمای محل طبیعی زندگی پرنده باشه (اکثر پرنده ها در دمایی که ما احساس رفاه میکنیم به راحتی زندگی میکنن)

با توجه به نکته ی اول و مقایسه ی اون با فرمایش شما به این نتیجه میرسیم که ،قرار دادن فنچ در محیط کارگاه با سر و صدایی که در اون وجود داره و با هدف تکثیر اصلا صحیح نیست. چون به محض اینکه صدای ناگهانی ایجاد بشه فنچ ها بشدت دچار استرس میشن و بخصوص در دورهی تخمگذاری و خوابیدن روی تخم که فنچ ماده فوق العاده نسبت به محیط اطرافش حساسه چیزی جز خروج های ناگهانی فنچ ها رو در پی نداره و به دنبال اون ممکنه دیگه هرگز در اون محیط اقدام به جفتگیری نکنه و چیزی حاصل نخواهد شد.

با توجه به نکات دوم و سوم قرار دادن قفس فنچ ها اون هم در ارتفاع 2.5 متری از سطح زمین به دو دلیل اصلا درست نیست . یکی اینکه وقتی قفس در اون ارتفاع قرا داده میشه تسلط شما به فنچ ها و اعمال و رفتارشون و شرایط سلامتی شون تا حد زیادی کاهش پیدا میکنه و دیگری اینکه در چنین ارتفاعی دمای هوا نسبت به دماعی که شما در اون هستید حداقل 3 تا 4 درجه بالاتره و این نه تنها برای سلامتی فنچ ها مضره بلکه در صورت تخمگذاری هم ،تخم هاشون تبدیل به جوجه نخواهد شد ، بخصوص که داریم به گرمترین فصل سال نزدیک میشیم و دما ی هوا در یک گارگاه حتما از دمای مناسب برای فنچ ها بیشتر خواهد شد.

دوست عزیز در مورد برش لونه هم گفتم که برش زدن لونه نه تنها کار درستی نیست بلکه باعث ورود نور بیش از اندازه به لونه میشه که فنچ ها زیاد اون رو نمی پسندن و همین که فنچ شما از داخل لونه مواد رو خارج میکنه بیانگر این موضوع هستش که لونه و فرم چینش مواد داخل اون رو که به نوعی بهش تحمیل شده رو دوست نداره.
    در مورد مواد داخل لونه هم عرض کردم که باید مقدار کمی پنبه دونه در داخل لون قرار بدید و باقی اون رو بذارید تا خودشون داخل لونه ببرن و هر طور که دوست دارن اون رو فرم بدن.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    اول چند نکته در مورد محل قرار گیری قفس و ارتفاعش خدمتتون عرض میکنم:
    1- اکثر پرندگان فرقی نمیکنه فنچ باشه یا هر پرنده دیگه ای برای اینکه دچار استرس نشن باید در یک محیط آرام و بدونه تنش نگهداری شن.
    2- ارتفاع نصب قفس در بهترین حالت باید حداقل 80 سانت از سطح زمین فاصله داشته باشه و حداکثر باید در ارتفاعی قرار بگیره که شما و پرنده یک حالت رو در رو داشته باشید(که بهتره به همین صورت باشه چون اکثر پرندگانی که در ارتفاعی پایین تر از محل دید (چشم) قرار میگیرن با نزدیک شدن صاحب شون به قفس بشدت میترسن)
    3- محلی که قفس در اون قرار داده میشه باید به لحاظ دمایی در شرایطی نزدیک به دمای محل طبیعی زندگی پرنده باشه (اکثر پرنده ها در دمایی که ما احساس رفاه میکنیم به راحتی زندگی میکنن)

با توجه به نکته ی اول و مقایسه ی اون با فرمایش شما به این نتیجه میرسیم که ،قرار دادن فنچ در محیط کارگاه با سر و صدایی که در اون وجود داره و با هدف تکثیر اصلا صحیح نیست. چون به محض اینکه صدای ناگهانی ایجاد بشه فنچ ها بشدت دچار استرس میشن و بخصوص در دورهی تخمگذاری و خوابیدن روی تخم که فنچ ماده فوق العاده نسبت به محیط اطرافش حساسه چیزی جز خروج های ناگهانی فنچ ها رو در پی نداره و به دنبال اون ممکنه دیگه هرگز در اون محیط اقدام به جفتگیری نکنه و چیزی حاصل نخواهد شد.

با توجه به نکات دوم و سوم قرار دادن قفس فنچ ها اون هم در ارتفاع 2.5 متری از سطح زمین به دو دلیل اصلا درست نیست . یکی اینکه وقتی قفس در اون ارتفاع قرا داده میشه تسلط شما به فنچ ها و اعمال و رفتارشون و شرایط سلامتی شون تا حد زیادی کاهش پیدا میکنه و دیگری اینکه در چنین ارتفاعی دمای هوا نسبت به دماعی که شما در اون هستید حداقل 3 تا 4 درجه بالاتره و این نه تنها برای سلامتی فنچ ها مضره بلکه در صورت تخمگذاری هم ،تخم هاشون تبدیل به جوجه نخواهد شد ، بخصوص که داریم به گرمترین فصل سال نزدیک میشیم و دما ی هوا در یک گارگاه حتما از دمای مناسب برای فنچ ها بیشتر خواهد شد.

دوست عزیز در مورد برش لونه هم گفتم که برش زدن لونه نه تنها کار درستی نیست بلکه باعث ورود نور بیش از اندازه به لونه میشه که فنچ ها زیاد اون رو نمی پسندن و همین که فنچ شما از داخل لونه مواد رو خارج میکنه بیانگر این موضوع هستش که لونه و فرم چینش مواد داخل اون رو که به نوعی بهش تحمیل شده رو دوست نداره.
    در مورد مواد داخل لونه هم عرض کردم که باید مقدار کمی پنبه دونه در داخل لون قرار بدید و باقی اون رو بذارید تا خودشون داخل لونه ببرن و هر طور که دوست دارن اون رو فرم بدن.

موفق باشید
    ممنون از اطلاعاتتون

خدممتون عرض کنم که ارتفاع تا سقف 3.5 متری میشه
    و همچنین سرو صدای کارگاه بهشون کاملا عادی شده و هیچ صدایی باعث کنجکاویشون نمی شه

و در ضمن الان دو روزه به شده دارن لونه سازی می کنن و حتی به داخل لونه مییرن و می خوابن

بنظر شما تا چند روز دیگه با این شرایط تخم می ذارن ؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام

فنج هاي من 5 تا تخم داشتن. ديروز حساب كردم ديدم بيشتر از 14 روزه كه اينا روي تخم خوابيدن ولي خبري از جوجه نيست براي همين خواستم لونه و تخم ها رو بردارم كه در كمال تعجب ديدم خدا را شكر چند تا از تخم هاشون جوجه شدن
    . ولي يكي دوتا از تخم ها هنوز تو لونه است و جوجه نشدن

به نظرتون اون تخم ها رو بردارم يا اينكه بگذارم فعلا باشه؟ چند روز ديگه بهشون اجازه بدم كه روي تخم ها بخوابن؟ و اگه بخوام تخم هاي پوچ رو بردام بايد لونه رو يه كم جابه جا كنم اين كار به جفت استرس وارد نميكنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام

فنج هاي من 5 تا تخم داشتن. ديروز حساب كردم ديدم بيشتر از 14 روزه كه اينا روي تخم خوابيدن ولي خبري از جوجه نيست براي همين خواستم لونه و تخم ها رو بردارم كه در كمال تعجب ديدم خدا را شكر چند تا از تخم هاشون جوجه شدن

به نظرتون اون تخم ها رو بردارم يا اينكه بگذارم فعلا باشه؟ چند روز ديگه بهشون اجازه بدم كه روي تخم ها بخوابن؟ و اگه بخوام تخم هاي پوچ رو بردام بايد لونه رو يه كم جابه جا كنم اين كار به جفت استرس وارد نميكنه؟
    فعلا کارشون داشته باشین.

اگه تا دو یا سه روز دیگه تخم ها جوجه نشد با چوب بستنی یا یه چوب باریک تخم هارو برارین یه دستتون رو زیرش بزارین که تخم ها بیوفته رو دستتون بعد با چراغ قوه نگاه کنین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام

سلام با عرض پوزش
    به نطر بنده بذارید تا دوران پر در آوردن جوجه ها باشه تو لونه ولی به محض مستقل شدن جوجه ها سریعا لونه رو ضد عفونی کنید (بعضی از جفتا به شدت به دست زدن بهمحیط زندگیشون حساس اند)
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    سلام

فنچ های من چند روزه دائما وسایل برای لونه سازی به لونه می برن از جمله پنبه و چوب ها ریز که براشون گذاشتم

اما امروز واسشون اب گذاشتنی داخل لونه رو دیدم هیچی نبود !!!

پس اینا کی می خوان لونه رو تکمیل کنن ؟

توی لونه خالی بدون پنبه تخم بذارن مشکلی نداره ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام

فنچ های من چند روزه دائما وسایل برای لونه سازی به لونه می برن از جمله پنبه و چوب ها ریز که براشون گذاشتم

سلام
    دوست عزیز تا زمانی که ازشون جفتگیری ندید و مطمئن نشدید که جفتگیری کردن اینگونه رفتار ها بخصوص در فنچ های کم تجربه عادی هستش و در صورتی که جفتگیری کرده باشن لونه شون رو در طی 2 تا 7 روز کامل میکنن و بعد از اون هم برای مدت 3 تا 4 شب باهم در لونه میخوابن و سپس تخمگذاری شون شروع میشه . در ضمن فنچ برای تخمگذاری حتما باید در لونش از موادی مثل همون پنبه دانه استفاده بشه .
    ببخشید یه سوال هم دارم :
    شما از بالغ شدن فنچ ها مطمئنید ؟ اگر مطمئن نیستید یه عکس ازشون بطور کامل بذارید .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    سلام

در تکمیل حرف دوست عزیزم میشه گفت شما باید لونه رو تا نصفه از وسایل خونه سازی پر کنید و بعد با دستتون فشار بدید تا هموار شه یا بهتره وسط لونه رو با دست کمی گود کنید (تا اگرم تخم کردن به تخم آسیبی نرسه )
    موفق باشید

صفحه 25 از 348 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)