کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    دوستان من چندوقت پیش حدودا عید قربان میخواستم برم دنبال کار و خونه ی مادربزرگم توی اندیمشک منم زد به سرم که فنچ هامو ببرم اونجا . فنچام 7 تخم گذاشته بودن حدودا 5 روز یا کمتر دیگه از تخم بیرون میومدن خانوادم گفتن این بیچاره هارو نبر منم بردمشون وقتی رسیدم اونجا اصلا به لونه هم نگاه نمیکردن منم شب رفتم تخم هارو دراوردم گفتم دیگه خراب شدن وقتی تخم هارو باز کردم دیدم که همشون دارن نفس میکشن ولی کار از کار گذشته بود منم انداختمشون دور و دلم طاقت خونه رو نداشت بعداز دو روز برگشتم خونه تازشم چندشب پشت هم خواب همین فنچهارو میدیدم که تخماشون خراب شدن و جوجه هاشون مردن . حالا هم هروقت فنچامو میبینم دلم واسشون میسوزه دلم میگیره هنوزم عذاب وجدان دارم . دوستان چیکار کنم که خدا و این فنچ ها منو ببخشن و اون دنیا مدیونشون نباشم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط fenche naz نمایش پست ها
    دوستان من چندوقت پیش حدودا عید قربان میخواستم برم دنبال کار و خونه ی مادربزرگم توی اندیمشک منم زد به سرم که فنچ هامو ببرم اونجا . فنچام 7 تخم گذاشته بودن حدودا 5 روز یا کمتر دیگه از تخم بیرون میومدن خانوادم گفتن این بیچاره هارو نبر منم بردمشون وقتی رسیدم اونجا اصلا به لونه هم نگاه نمیکردن منم شب رفتم تخم هارو دراوردم گفتم دیگه خراب شدن وقتی تخم هارو باز کردم دیدم که همشون دارن نفس میکشن ولی کار از کار گذشته بود منم انداختمشون دور و دلم طاقت خونه رو نداشت بعداز دو روز برگشتم خونه تازشم چندشب پشت هم خواب همین فنچهارو میدیدم که تخماشون خراب شدن و جوجه هاشون مردن . حالا هم هروقت فنچامو میبینم دلم واسشون میسوزه دلم میگیره هنوزم عذاب وجدان دارم . دوستان چیکار کنم که خدا و این فنچ ها منو ببخشن و اون دنیا مدیونشون نباشم
    سلام دوست عزیز.
    دیگه کاری که شده و شما هم بهتر بود قبلش کندلینگ کنی، ولی اشکال نداره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    دیگه کاری که شده و شما هم بهتر بود قبلش کندلینگ کنی، ولی اشکال نداره.

دوستان چجوری میشه این مطالب و پست هایی که اینجا میزارم رو حذف کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط fenche naz نمایش پست ها
    دوستان چجوری میشه این مطالب و پست هایی که اینجا میزارم رو حذف کنم؟

شما نمیتونید پستی را حذف کنید، به مدیریت پیغام بدید، براتون پاک کنند.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان عزیز تو این تاپیک فقط سوالات تخصصی مربوط به فنچ مطرح میشه .. لطفا رعایت کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    دوستانی که تجربه نگهداری از فنچ دارند لطفا کمکم کنند
    میدونم که فنچ کف دریا رو با منقارش میتونه خورد کنه و بخوره
    اما سوالم:
    فنچ می تونه صدف آسیاب شده و یا کف دریای آسیاب شده رو بخوره؟ منظورم اینه که تمایل داره به خوردن اش؟
    مثلا من کف دریا رو آسیاب بکنم و بریزم در یک ظرف جداگانه . آیا به اون کف دریا علاقه شنون میده ؟؟؟ (توجه داشته باشید که نمی خوام کف دریا رو روی غذای نرم اضافه کنم بلکه میخوام به صورت آزاد و در یک ظرف جداگانه در اختیار فنچ قرار بدم )
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که تجربه نگهداری از فنچ دارند لطفا کمکم کنند
    میدونم که فنچ کف دریا رو با منقارش میتونه خورد کنه و بخوره
    اما سوالم:
    فنچ می تونه صدف آسیاب شده و یا کف دریای آسیاب شده رو بخوره؟ منظورم اینه که تمایل داره به خوردن اش؟
    مثلا من کف دریا رو آسیاب بکنم و بریزم در یک ظرف جداگانه . آیا به اون کف دریا علاقه شنون میده ؟؟؟ (توجه داشته باشید که نمی خوام کف دریا رو روی غذای نرم اضافه کنم بلکه میخوام به صورت آزاد و در یک ظرف جداگانه در اختیار فنچ قرار بدم )
    ممنون
    سلام.کف دریارو خورد کنیدبصورت سنگ ریزه دربیاد و پودر نشه.
    دریک ظرف همیشه درقفسشون باشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ مینا مرغ عشق بلدرچین
    شماره عضویت
    16700
    سلامی دوباره خدمت دوستان و اساتید محترم فنچ های من قبلا دا خل لانه نمیخوابیدن اما الان شب ها داخل لانه میشوند و طی سه روز دو تخم گذاشتن اما فقط شب ها و بعضی موقع در روز ماده داخل لانه میروند ولی فردای تخم گذاشتن دیدم تخم ها در عرض دو روز هر روز یک تخم نیست میشدند و انگار خورده شدن علت چی میتونه باشه ممنون از پاسختون در ضمن فنچ ها بیرون در هوای ازاد هستن

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamran02 نمایش پست ها
    سلامی دوباره خدمت دوستان و اساتید محترم فنچ های من قبلا دا خل لانه نمیخوابیدن اما الان شب ها داخل لانه میشوند و طی سه روز دو تخم گذاشتن اما فقط شب ها و بعضی موقع در روز ماده داخل لانه میروند ولی فردای تخم گذاشتن دیدم تخم ها در عرض دو روز هر روز یک تخم نیست میشدند و انگار خورده شدن علت چی میتونه باشه ممنون از پاسختون در ضمن فنچ ها بیرون در هوای ازاد هستن

سلام
    اول این ک در اولین فرصت ، حتما قفسشون رو در فضایی قرار بدید ک پرنده های آزاد مثل یا کریم و گنجشک باهاشون در تماس نباشن .
    فنچ ها تا تعداد تخمهاشون ب حد مطلوب نرسه ، ب صورت مستمر روی تخمها نمیخوابن .
    فنچهای شما هم ب همین دلیل در طول روز بیرون از لونه بودن .
    اما از طرفی هم ب دلیل کمبود مواد معدنی و یا استرس ، اقدام ب خوردن تخمها کردن .
    لونه رو بردارین ، و یک ماه دیگه براشون لونه بذارین .
    تو این یک ماه هم از نظر تغذیه ، حسابی آماده شون کنید ک دیگه اون اتفاق ناگوار رخ نده .
    جای قفس رو هم حتما عوض کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16829
    سلام خسته نباشید
    من 2 تا فنچ نر و ماده زبرا دارم با هم جفت شدند خیلی زود و 4 تا تخم گذاشتند میخواستم بدونم جوجه هاشون چه رنگایی میتونن بشن؟

صفحه 249 از 348 نخستنخست ... 149199230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268299 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)