کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2h نمایش پست ها
    حالا بنظر شما مثلا اگه من دوتا فنچ نر و دوتا ماده خواهر و برادر داشته باشم میتونم دوتا نرهارو برم عوض کنم دوتا نر جدید بندازم پیش اینا؟ زمان دقیق تخم گذاری و بالغ شدن و پرریزی فنچ ها چند ماهگی صورت میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟
    بله اینکار را هم میتونید انجام دهید. فقط قبل از جفت انداختن پرنده های جدید از جای مطمئن خریداری شود و حتماً قرنطینه شود.
    زمان دقیقی نمیشه گفت ولی معمولاً فنچ ها بین 5 تا 7 ماهگی بالغ میشوند و اگر شرایطشون خوب باشه تخم میکنند.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    حالا بنظر شما مثلا اگه من دوتا فنچ نر و دوتا ماده خواهر و برادر داشته باشم میتونم دوتا نرهارو برم عوض کنم دوتا نر جدید بندازم پیش اینا؟ زمان دقیق تخم گذاری و بالغ شدن و پرریزی فنچ ها چند ماهگی صورت میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    حالا چرا میخواهید عوض کنید؟؟ !
    همونا رو داشته باشید و براشون جفت بخرید. برای نرها ماده بگیرید و برای ماده ها هم نر تهیه کنید. (البته اگه فضاش رو دارید و میتونید براشون وقت بذارید)
    به طور میانگین در سن 4 تا 5 ماهگی بلوغ جنسی دارند
    به قول جناب معدن زاده نمیتوان تاریخ دقیق مشخص کرد.
    یک نکته کلی عرض کنم از دیدگاه اکولوژی: پرنده ها هر چقدر جثه کوچک تر داشتهب اشند زودتر به سن بلوغ جنسی می رسند البته این یک نکته کلی است. و فنچ هم چون جثه کوچکی دارد پس زودتر به لوغ جنسی میرسد. البته زمان بلوغ جنسی بستگی به مواردی دارد از جمله تغذیه صحیح ، دمای محیط و از همه مهم تر طول روز: جوجه هایی که در اواخر زمستان به دنیا می آیند زودتر به بلوغ جنسی می رسند. چون در معرض روزهای بلند و روشنایی بیشتر قرار دارند.
    ------------------------------------------------------
    البته ما یک مفهوم بلوغ جنسی داریم و یک بلوغ جسمی
    حیوانات اول به بلوغ جنسی میرسند و بعدا به بلوغ جسمی
    به همین دلیل رسیدن به بلوغ جنسی ، به معنای مجوز جفت انداختن پرنده ها نیست. چون باعث آسیب به پرنده ها به خصوص پرنده ماده میشه
    برای جفت انداختن بهتره تا سن 6 تا 7 ماهگی صبر کنید. نتیجه خوب تری می بینید
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    دوستان این قرنطینه که میگن یعنی چی؟ وقتی فنچی میخری باید قرنطینه بشه . یعنی چی؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    دوستان این قرنطینه که میگن یعنی چی؟ وقتی فنچی میخری باید قرنطینه بشه . یعنی چی؟
    قرنطینه یعنی اینکه فنچ یا فنچ های جدید رو در یک قفس جداگانه نگهداری بکنی . آبخوری و دانخوری و کفی قفس اشون رو هم با قفس های قدیمی دیگه قاطی نکنی. یک مدت که تقریبا 15 تا 20 روز میشه در آن قفس زیر نظر داشته باشی تا اگه خدای نکرده بیماری داشتند به پرنده های سالم دیگه ات منتقل نشه . در اون قفس می تونی بیماریهای احتمالی رو هم درمان بکنید.
    وقتی با پرنده های جدید تماس داتشی یا دانخوری و آبخوری آنها رو شستید باید دستاتنون رو بشورید و بعدا به سراغ پرنده های قدیمی تر بروید
    اگه اتاق دیگه هم بذاری قفس جدید رو که چه بهتر
    ویرایش توسط omidkhosravi : 27th October 2014 در ساعت 12:19 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

بنده یک جفت فنچ دارم که در این دوره تخم گذاریشون 6 تا تخم گذاشتن و در روزهای 22-24-25-26-27-28 مهرماه این 6 تا تخم رو گذاشتن و امروزم دوشنبه 5 آبان هست و خبری از جوجه نبود لطفا اساتید کاملا توضیح بدن که 1: این جوجه ها کی و در چه فاصله ای از تخم بیرون میان و تا کی باید صبرکنم که 6 تا تخم بیرون بیان . و 2: بنده در این دوره که روی تخم ها خوابیدن به جز ارزن و کتان وآب هیچ ماده ی تقویتی دیگه ای بهشون ندادم چون ترسیدم از روی تخم بلند بشن بیان غذای جدید بخورن تخم ها سرد بشن . لطفا کامل به سوالام پاسخ بدین و 3: بگین الان غذای تقویتی بهشون چی بدم؟

پیشاپیش تشکر

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

بنده یک جفت فنچ دارم که در این دوره تخم گذاریشون 6 تا تخم گذاشتن و در روزهای 22-24-25-26-27-28 مهرماه این 6 تا تخم رو گذاشتن و امروزم دوشنبه 5 آبان هست و خبری از جوجه نبود لطفا اساتید کاملا توضیح بدن که 1: این جوجه ها کی و در چه فاصله ای از تخم بیرون میان و تا کی باید صبرکنم که 6 تا تخم بیرون بیان . و 2: بنده در این دوره که روی تخم ها خوابیدن به جز ارزن و کتان وآب هیچ ماده ی تقویتی دیگه ای بهشون ندادم چون ترسیدم از روی تخم بلند بشن بیان غذای جدید بخورن تخم ها سرد بشن . لطفا کامل به سوالام پاسخ بدین و 3: بگین الان غذای تقویتی بهشون چی بدم؟

پیشاپیش تشکر

سلام
    در صورتی ک جفتگیری رو درست انجام داده باشن و مرتب روی تخمها خوابیده باشن ، طی همین یکی دو روز باید تخم اول جوجه بشه .
    معمولا بین 13 روز تا 16 روز بعد از تخمگذاری ، تخمها جوجه میشن .
    درمورد غذا هم بهترین کار و کردین . ب همین روند ادامه بدین تا بعد از جوجه شدن تخمها ک اونموقع باید رژِم غذایی کمی فرق کنه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    در صورتی ک جفتگیری رو درست انجام داده باشن و مرتب روی تخمها خوابیده باشن ، طی همین یکی دو روز باید تخم اول جوجه بشه .
    معمولا بین 13 روز تا 16 روز بعد از تخمگذاری ، تخمها جوجه میشن .
    درمورد غذا هم بهترین کار و کردین . ب همین روند ادامه بدین تا بعد از جوجه شدن تخمها ک اونموقع باید رژِم غذایی کمی فرق کنه .
    آقا رضا 1: بعد از آخرین تخم 13 تا 16 روز طول میکشه یا بعد از اولین تخم؟
    2: اینکه بهشون غذاهای تقویتی ندادم ضعیف نمیشن ؟
    3: غذاییشون وقتی جوجه ها بیرون میاد باید بهشون چی بدم لطفا کامل به سوالام پاسخ بدین
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    آقا رضا 1: بعد از آخرین تخم 13 تا 16 روز طول میکشه یا بعد از اولین تخم؟
    2: اینکه بهشون غذاهای تقویتی ندادم ضعیف نمیشن ؟
    3: غذاییشون وقتی جوجه ها بیرون میاد باید بهشون چی بدم لطفا کامل به سوالام پاسخ بدین
    با تشکر

فنچ ها تا تعداد تخمهاشون رو ب حد مطلوب نرسونن ، روی تخمها نمیخوابن .
    بعد از این ک 6 تخم رو گذاشتن ، 13 تا 16 روز بعد از این ک روی تخمها خوابیدن ، تخمها جوجه میشن .

احتیاجی ب غذای تقویتی نیس . همین ارزن و کتان کفایت میکنه .

شما درمورد غذایی بعد از جوجه شدن تخمها ، سوالی نکردین ک من بخوام کامل یا ناقص ب سوالاتتون پاسخ بدم . سوالتون درمورد غذایی در دوران نگهداری از تخمها بود ک عرض کردم ، همین غذایی خوبه .
    بعد از جوجه شدن تخمها ، هفته ای دوبار مخلوط سفیده ی تخم مرغ آبپز و هویج آبپز رنده شده به علاوه مقدار خیلی کمی زرده ی تخم مرغ آبپز .
    بهتر بر اینه ک سبزیجات رو از هفته ی دوم جوجه ها ، ب جفت بدین .
    از قرار دادن غذاهای گرم مثل جعفری و دانهایی مثل شاهدونه و کافیشه ، کاملا اجتناب کنید .
    تخم مرغ هم طبع گرم داره ، از طرفی هم یکی از ملزومات غذایی جوجه ها ، در بدو تولد محسوب میشه . ب همین دلیل هفته ای دو مرتبه بیشتر توصیه نمیشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

فنچ ها تا تعداد تخمهاشون رو ب حد مطلوب نرسونن ، روی تخمها نمیخوابن .
    بعد از این ک 6 تخم رو گذاشتن ، 13 تا 16 روز بعد از این ک روی تخمها خوابیدن ، تخمها جوجه میشن .

احتیاجی ب غذای تقویتی نیس . همین ارزن و کتان کفایت میکنه .

شما درمورد غذایی بعد از جوجه شدن تخمها ، سوالی نکردین ک من بخوام کامل یا ناقص ب سوالاتتون پاسخ بدم . سوالتون درمورد غذایی در دوران نگهداری از تخمها بود ک عرض کردم ، همین غذایی خوبه .
    بعد از جوجه شدن تخمها ، هفته ای دوبار مخلوط سفیده ی تخم مرغ آبپز و هویج آبپز رنده شده به علاوه مقدار خیلی کمی زرده ی تخم مرغ آبپز .
    بهتر بر اینه ک سبزیجات رو از هفته ی دوم جوجه ها ، ب جفت بدین .
    از قرار دادن غذاهای گرم مثل جعفری و دانهایی مثل شاهدونه و کافیشه ، کاملا اجتناب کنید .
    تخم مرغ هم طبع گرم داره ، از طرفی هم یکی از ملزومات غذایی جوجه ها ، در بدو تولد محسوب میشه . ب همین دلیل هفته ای دو مرتبه بیشتر توصیه نمیشه .

آقا رضا یه دنیا ممنون
    راستی من 2 دوره ی قبلی وقتی که جوجه ها از تخم بیرون اومدن بعضی روز ها به فنچام تخم مرغ - هویچ رنده شده - کاهو - جعفری و اسفناج میدادم و بعدشم از یه غذای ترکیبی که خودم درست کردم بهشون دادم که شامل گندم کوبیده شده بیسکویت و پسته و تخمه و گردوی رنده شده بهشون دادم . بعدشم سر بیست و چهارمین روز متولد شدن جوجه رفتن 7 تا تخم گذاشتن یعنی جوجه هام روز بیست و چهارم از متولد شدنشون دون خور شدن حالا بنظرتون دوباره از این غذایی واسشون استفاده کنم ؟ دیروزم رفتم یه بسته 12 تایی تخم بلدرچین واسشون گرفتم .
    لطفا راهنماییم کنید
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    آقا رضا یه دنیا ممنون
    راستی من 2 دوره ی قبلی وقتی که جوجه ها از تخم بیرون اومدن بعضی روز ها به فنچام تخم مرغ - هویچ رنده شده - کاهو - جعفری و اسفناج میدادم و بعدشم از یه غذای ترکیبی که خودم درست کردم بهشون دادم که شامل گندم کوبیده شده بیسکویت و پسته و تخمه و گردوی رنده شده بهشون دادم . بعدشم سر بیست و چهارمین روز متولد شدن جوجه رفتن 7 تا تخم گذاشتن یعنی جوجه هام روز بیست و چهارم از متولد شدنشون دون خور شدن حالا بنظرتون دوباره از این غذایی واسشون استفاده کنم ؟ دیروزم رفتم یه بسته 12 تایی تخم بلدرچین واسشون گرفتم .
    لطفا راهنماییم کنید
    با تشکر
    خواهش میکنم
    پسته و گردو و تخمه ، واسه جوجه ی فنچ خیلی سنگینه .
    جعفری هم طبع گرم داره و ممکنه تا قبل از دونخور شدن جوجه ها ، جفت دوباره ب جفتگیری و تکثیر بپردازن . ( مثل پرنده های شما ک بعد از 24 روزگی جوجه ها ، مجدد تخم کردن )
    گندم کوبیده شده هم خیلی عالیه .
    تا وقتی غذاهای طبیعی در دسترس هست لزومی نداره از بیسکوییت و امثالهم استفاده کنیم .
    تخم بلدرچین هم عالیه . از زرده ش هم نسبت ب تخم مرغ ، بیشتر میتونید ب جفت بدین . چون کلسترولش خیلی کمتره .
    بقیه مواد هم موردی ندارن و میتونین بهشون بدین .

ضمن این ک بعد از دونخور شدن جوجه ها ، حتما باید ی دوره ی حداقل ی ماه و نیمه ب جفت استراحت بدید .
    بعد از بیست و چهار روزه شدن جوجه ها ، اصلا زمان مناسبی واسه تکثیر مجدد جفت نیس .

صفحه 242 از 348 نخستنخست ... 142192223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261292342 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)