صفحه 24 از 348 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424374124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 3471
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط irandidar نمایش پست ها
    سلام

من دو هفته هست که یه جفت فنچ جوان گرفتم که داخل لونه نمی رفتن و مجبور شدم لونه رو قسمت جلو رو از لوله به بالا رو برش بدم و بزرگتر بشه و لونه رو از گیاه های نرم خشک شده تا مقداری پر کردم و حالا فنچ ها می رن علف های خشک رو بر میدارن و میارن روی دانخوری لونه بسازن که هی پر میزنن میریزه پایین

چیکار کنم که برن داخل لونه بخوابن و روی دانخوری لونه نسازن ؟ در ضمن جفت گیریشون رو هم چندباری دیدم

سلام به پارسی پت خوش اومدید
    همونطور که خودتون گفتید فنچ هاتون جوان و بی تجربه هستن و زمان میبره تا به محیط جدید عادت کنن و اصلا نیازی نبود که شما لونه رو برش بزنید ، چون لونه های آماده کاملا استاندار ومناسب هستن .
    برای لونه سازی هم بهتره که از پنبه دانه استفاده کنید و نیازی به گیاهان نرم و خشک نیست و شما تنها مقدار کمی از پنبه دانه رو داخل لونه بذارید و اجازه بدید که مابقی مواد رو خودشون به داخل لونه ببرن (مقدار پنبه دانه رو به اندازه ی کافی قرار بدید و دقت کنید که خیلی زیاد نباشه چون شما هرچی براشون بیشتر قرار بدید اونها باز هم به لونه سازی ادامه میدن ،حتی زمانی که تخم بذارن که این برای تخم ها اصلا خوب نیست و بهمراه اون مشکلات دیگه ای رو ممکنه بوجود بیاره)
    برای داخل لونه رفتن شون هم اول از همه لونه رو در بالا ترین قسمت قفس که دیگه فنچ ها نتونن برن روی لونه قرار بدید و جلوی ورودی لونه یه چوب نشیمن مناسب بذارید تا به راحتی بتونن داخل لونه رو ببینن و اون رو بررسی کنن.
    دوم اینکه مواد همه ی مواد رو خودتون داخل لونه نذارید و اجازه بدید که خودشون لونه سازی کنن چون اصلا از لونه ی آماده خوششون نمیاد.
    سوم اینکه قفس شون رو در جایی آرام وکم رفت وآمد قرار بدید و بذارید تو حال و هوای خودشون باشن.
    و در نهایت اینکه با فراهم کردن شرایط فوق ، زمان رفتن به لونه به خودشون بستگی داره پس زیاد بهشون سرک نکشید و تنها برای تغذیه پیششون بمونید و زیاد عجله نکنید چون فنچ ها کمی در اطمینان به محیط جدید سختگیر هستن.

موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    برای از رو تخم بلند شدن جفت فنچ ها واقعا متاسفم و امیداوارم که چنین شرایطی با تجربه ای که الان بدست آوردید دیگه تکرار نشه و در دفعات بعدی موفق بشید و لذت ببرید.
    بودن استخر در تخمگذاریشون تاثیری نداره و دلیل اینکه گفته میشه در دورانی که روی تخم خوابیدن براشون استخر رو قرار ندید اینه که خیس بودن بدنشون باعث سرد شدن تخم ها و در نهایت پوچ شدنشون میشه .
    برای آماده کردنشون بهتره که حتما لونه رو بردارید و عیبی نداره که شبها بیرون از لونه بخوابن و تا زمانی که آماده نشدن هم لونه رو براشون نذارید و با توجه به اینکه محل نگهداریشون رو هم عوض کردید بهتره که حداقل 20 روز دیگه البته اگر کاملا آماده شدن وجفتگیری های پیاپی دارن لونه رو براشون بذارید .
    برای آماده کردنشون هم غذایی که قبلا در آماده کردنشون مد نظر داشتید رو ادامه بدید که باید حتما در این دوره از مواد دارای کلسیم ،پروتئین و ویتامین استفاده کنید.
    برای مواد داخل لونه هم تنها و تنها از پنبه دانه استفاده کنید نه هیچ چیز دیگه ای و خودتون مفدارخیلی کمی از پنبه دانه رو داخل لونه نذارید و باقی پنبه ها رو در داخل یک ظرف در گوشه ای از قفس قرار بدید و اجازه بدید که خودشون پنبه دانه رو به داخل لونه ببرن چون لونه باید به سلیقه ی خودشون چیده بشه .

موفق باشید

البته فکر میکنم منظور آقا محمدرضای گل اینه که کمی از پنبه دانه رو داخل لونه بذاریم .
    مثل این که اشتباه تایپی بوده که نوشتن , داخل لونه نذاریم .

من این جسارت و کردم و این پست رو زدم که بقیه عزیزانی که این پست رو خوندن , یه وقت دچار اشتباه نشن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    البته فکر میکنم منظور آقا محمدرضای گل اینه که کمی از پنبه دانه رو داخل لونه بذاریم .
    مثل این که اشتباه تایپی بوده که نوشتن , داخل لونه نذاریم .

من این جسارت و کردم و این پست رو زدم که بقیه عزیزانی که این پست رو خوندن , یه وقت دچار اشتباه نشن
    آقا رضا بابت دقت نظرتون بینهایت ممنونم و اصلاحش کردم.
    بازم ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام به پارسی پت خوش اومدید
    همونطور که خودتون گفتید فنچ هاتون جوان و بی تجربه هستن و زمان میبره تا به محیط جدید عادت کنن و اصلا نیازی نبود که شما لونه رو برش بزنید ، چون لونه های آماده کاملا استاندار ومناسب هستن .
    برای لونه سازی هم بهتره که از پنبه دانه استفاده کنید و نیازی به گیاهان نرم و خشک نیست و شما تنها مقدار کمی از پنبه دانه رو داخل لونه بذارید و اجازه بدید که مابقی مواد رو خودشون به داخل لونه ببرن (مقدار پنبه دانه رو به اندازه ی کافی قرار بدید و دقت کنید که خیلی زیاد نباشه چون شما هرچی براشون بیشتر قرار بدید اونها باز هم به لونه سازی ادامه میدن ،حتی زمانی که تخم بذارن که این برای تخم ها اصلا خوب نیست و بهمراه اون مشکلات دیگه ای رو ممکنه بوجود بیاره)
    برای داخل لونه رفتن شون هم اول از همه لونه رو در بالا ترین قسمت قفس که دیگه فنچ ها نتونن برن روی لونه قرار بدید و جلوی ورودی لونه یه چوب نشیمن مناسب بذارید تا به راحتی بتونن داخل لونه رو ببینن و اون رو بررسی کنن.
    دوم اینکه مواد همه ی مواد رو خودتون داخل لونه نذارید و اجازه بدید که خودشون لونه سازی کنن چون اصلا از لونه ی آماده خوششون نمیاد.
    سوم اینکه قفس شون رو در جایی آرام وکم رفت وآمد قرار بدید و بذارید تو حال و هوای خودشون باشن.
    و در نهایت اینکه با فراهم کردن شرایط فوق ، زمان رفتن به لونه به خودشون بستگی داره پس زیاد بهشون سرک نکشید و تنها برای تغذیه پیششون بمونید و زیاد عجله نکنید چون فنچ ها کمی در اطمینان به محیط جدید سختگیر هستن.

موفق باشید
    ممنون از پاسختون دوست گرامی

بایستی بگم که بنده یه کارگاه فلز کاری دارم که بیشتر روزا اونجاییم و کارمون هم نسبتا سروصدا داره
    و قفس رو توی ارتفاع 2.5 متری زدم و برای اب و دون هم 4 پایه میذارم تا براشون بذارم
    اوایل ازم خیلی می ترسیدن اما الان خیلی خیلی ترسشون ازم کم شده موقع خوابشون حتی زیر قفس رفت و آمد می کنم اصلا توجه زیادی نمی کنن و احساس امنیت می کنن بنظرم

بنظرتون با این اوضاع احتمال تخم گذاری توی کارگاه هست ؟
    در ضمن قبل برش لونه اصلا به داخلش نگاه نمی کردن اما الان میرن سرشون رو دراز می کنن تو لونه و 1 بار دیدم ماده رفت از تو چوب برداشت اومد بیرون

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    در ضمن قبل برش لونه اصلا به داخلش نگاه نمی کردن اما الان میرن سرشون رو دراز می کنن تو لونه و 1 بار دیدم ماده رفت از تو چوب برداشت اومد بیرون

با سلام
    البته من تو کار اساتید دخالت نمیکنما
    اما منم یه جا خونده بودم که , بعضی فنچها ( به خصوص فنچهای جوان ) از رفتن توی لونه میترسن , دلیلش هم اینه که توی لونه یکم تاریکه .
    واسه حل این مشکل هم نوشته بود که یه خورده دهنه ی لونه رو بزرگتر کنین تا نور بیشتر وارد لونه بشه . و یا واسه اطمینان قسمت پشت لونه رو کامل ببرید و پشت لونه رو با چسبهای پنج سانتی بپوشونید , چون هم باعث عبور نور میشه , و هم پشت لونه گرفته شده ( نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه )
    حالا نمیدونم اینی که نوشته بودن درست بود یا نه .
    بازم دوستان بهتر میدونن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

با سلام
    البته من تو کار اساتید دخالت نمیکنما
    اما منم یه جا خونده بودم که , بعضی فنچها ( به خصوص فنچهای جوان ) از رفتن توی لونه میترسن , دلیلش هم اینه که توی لونه یکم تاریکه .
    واسه حل این مشکل هم نوشته بود که یه خورده دهنه ی لونه رو بزرگتر کنین تا نور بیشتر وارد لونه بشه . و یا واسه اطمینان قسمت پشت لونه رو کامل ببرید و پشت لونه رو با چسبهای پنج سانتی بپوشونید , چون هم باعث عبور نور میشه , و هم پشت لونه گرفته شده ( نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه )
    حالا نمیدونم اینی که نوشته بودن درست بود یا نه .
    بازم دوستان بهتر میدونن
    سلام.نظر همه ی دوستان کاملا درسته.اما در مورد جفت های مختلف متفاوته.جفتی که تا سه الی چهار بار تخم گذاری نکرده باشه و جوجه نداده باشه جفت بی تجربه هست.به مرور جفت تجربه پیدا میکنه.اما در مورد کندن پشت لونه خیر کار درستی نیست.به چه دلیل؟جفت هیچ وقت به لونه اعتماد نمیکنه چون کامل پشت لونه بازه و از طرفی نور برای جوجه های تازه تولد بسیار آزار دهنده هست.
    دهانه ی لونه رو باز تر کنید؟این کارهم درست نیست.علت:جفت های بی تجربه خیلی از تخم ها و حتی جوجه های تازه متولد رو از لونه بیرون میندازن.
    اما راهکار،بهتره کف لونه رو به حدی گود نکنید که جفت های جوان نتونن وقتی روی دهانه ی ورودی لونه می ایستن به سختی واردش بشن و در دفعات اول به حدی بیارید بالا که جفت بتونن راحت وارد لونه بشن.از طرفی لونه رو طوری تنظیم کنید که رو به آفتاب باشه و نور به سمت ورودی لونه بتابه و پشت به نور نباشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12446
    امروز دیدم فنچ هام زود زود به لونه میرفتن و وسایل میبردن

اما بیشتر از چند دقیقه این کارو انجام ندادن

2 ذوره تحرکشئن نسبتا کم شده و روی جادونی میخوابن دوتایی

این کاراشون عادی هست ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    امروز دیدم فنچ هام زود زود به لونه میرفتن و وسایل میبردن

اما بیشتر از چند دقیقه این کارو انجام ندادن

2 ذوره تحرکشئن نسبتا کم شده و روی جادونی میخوابن دوتایی

این کاراشون عادی هست ؟

اینکه رو جادونی میخوابن بله عادیست ولی منظور از تحرک کم دقیقا چیه واضح تر بگید
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12446
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    اینکه رو جادونی میخوابن بله عادیست ولی منظور از تحرک کم دقیقا چیه واضح تر بگید
    ممنون
    اینکه کمتر می پرن نسبتا و کمتر سرو صدا می کنن
    ممکنه بخاطر جفت گیری باشه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    اینکه کمتر می پرن نسبتا و کمتر سرو صدا می کنن
    ممکنه بخاطر جفت گیری باشه ؟
    فنج ماده معمولا در دوران تخم گذاری معمولا اینطور میشه که یک گوشه میشینه ولی فنچ نر مستی خودشو داره دوست عزیز (مثلا آواز میخونه و به دنبال فن مادس)
    موفق باشید

صفحه 24 از 348 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424374124 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)