صفحه 23 از 348 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    با سلام
    چندتا سوال داشتم
    یکی از جفت ها که ده روزی هست که خوابیده رو تخما و نوبتی از رو تخما بلند میشن . یه جفت دیگه سه تا تخم گذاشتن و هنوز رو تخما نخوابیدن .
    من تو این مدت کار خاصی نباید انجام بدم ؟؟؟
    اگه به امید خدا جوجه ها در اومدن , واسه این یکی جفت که هنوز جوجه هاشون در نیومده , مزاحمتی ایجاد نمیکنن ؟؟؟
    یه سوال دیگه
    من تا اونجا که خوندم , مثل این که وقتی اولین جوجه به دنیا میاد , فنچ ماده بیشتر حواسش به بقیه تخماس و به جوجه رسیدگی نمیکنه . حتی بعضی اوقات اونو کتک هم میزنه .
    واسه جلو گیری از این کار , چیکار کنم ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام
    سلام آقا رضا
    چندتا سوال داشتم
    یکی از جفت ها که ده روزی هست که خوابیده رو تخما و نوبتی از رو تخما بلند میشن . یه جفت دیگه سه تا تخم گذاشتن و هنوز رو تخما نخوابیدن .
    من تو این مدت کار خاصی نباید انجام بدم ؟؟؟
    چند روز از تخمگذاری شون میگذره ؟اصلا رو تخم ها نمیخوابن ؟
    نیازی نیست که شما کاری انجام بدید چون اگه بخواید کاری انجام بدید ممکنه اوضاع کاملا بهم بریزه.(استرس شدید به فنچ ماده وارد میشه)اگه هنوز در حال تخمگذاری هستن مشکلی نداره و پس از اتمام تخمگذاری روی تخم ها میخوابن.

اگه به امید خدا جوجه ها در اومدن , واسه این یکی جفت که هنوز جوجه هاشون در نیومده , مزاحمتی ایجاد نمیکنن ؟؟؟
    اگه چند تا جفت فنچ باهم توی یه قفس بزرگ نگهداری میکنید در صورتی که فضای کافی وجود داشته باشه مشکلی ایجاد نمیشه .در ضمن چیزی حدود دو ماه از زمان تخمگذاری تا خارج شدن جوجه ها از لونه طول میکشه ،پس چندان مشکل ساز نخواهد بود .(وقتی جوجه ها مستقل و دونخور شدن سریعا جداشون کنید)
    یه سوال دیگه
    من تا اونجا که خوندم , مثل این که وقتی اولین جوجه به دنیا میاد , فنچ ماده بیشتر حواسش به بقیه تخماس و به جوجه رسیدگی نمیکنه . حتی بعضی اوقات اونو کتک هم میزنه .
    واسه جلو گیری از این کار , چیکار کنم ؟؟؟

این اتفاق همیشه رخ نمیده و اکثر مواقع بدلیل اینه که زمان متولد شدن جوجه ها از زمان طبیعی خودش خارج میشه و بعبارتی تخم ها پوچ میشن و بطور معمول تخم ها به فاصله ی 24 ساعت از هم دیگه متولد میشن .(زمان متولد شدن معمول جوجه ها چیزی بین 10 تا حداکثر 16 روزه و بعد از این مدت باید تخم ها رو از لونه خارج کرد تا جفت ها به جوجه ها رسیدگی کنن.)

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad reza 137017 نمایش پست ها
    چند روز از تخمگذاری شون میگذره ؟اصلا رو تخم ها نمیخوابن ؟

حدود ده روز . یکی از جفتها که شیش تا تخم داره , نر و ماده هردوشون روی تخمها هستن و معولا فقط واسه آب و غذا خوردن ( اونم نوبتی ) از لونه خارج میشن .
    یکی دیگه از جفتها تازه امروز سومین تخمشون رو گذاشتن و هنوز روی تخما نخوابیدن .
    نیازی نیست که شما کاری انجام بدید چون اگه بخواید کاری انجام بدید ممکنه اوضاع کاملا بهم بریزه.(استرس شدید به فنچ ماده وارد میشه)اگه هنوز در حال تخمگذاری هستن مشکلی نداره و پس از اتمام تخمگذاری روی تخم ها میخوابن.

نه من اصلا عادت ندارم بهشون سرک بکشم . جاشون هم یه جای آروم و بدون استرسه . ( تو حیاط خونه مون )
    منظورم از چه کاری انجام بدم , اینه که مثلا بهشون چه چیزایی بیشتر بدم ؟؟؟
    غذای خاصی هست ک تو دوره تخم گذاری و نگهداری از تخما باید بهشون بدم ؟؟؟

اگه چند تا جفت فنچ باهم توی یه قفس بزرگ نگهداری میکنید در صورتی که فضای کافی وجود داشته باشه مشکلی ایجاد نمیشه .
    دو جفت فنچ دارم . فنچهارو با قفسشون خریدم و از اون کسی که خریدم , پرسیدم و اونم گفت این قفس اندازه شونه . اون واسه چهارتا فنچ گفت . اما هروقت که جوجه ها به دنیا بیان احتمالا جاشون کم باشه .

این اتفاق همیشه رخ نمیده و اکثر مواقع بدلیل اینه که زمان متولد شدن جوجه ها از زمان طبیعی خودش خارج میشه و بعبارتی تخم ها پوچ میشن و بطور معمول تخم ها به فاصله ی 24 ساعت از هم دیگه متولد میشن .(زمان متولد شدن معمول جوجه ها چیزی بین 10 تا حداکثر 16 روزه و بعد از این مدت باید تخم ها رو از لونه خارج کرد تا جفت ها به جوجه ها رسیدگی کنن.)
    یعنی میفرمایین که 24 ساعت از باز شدن اولین تخم که گذشت , اگه باز هم تخمی باز شد که هیچ ( یه 24 ساعت دیگه صبر کنم واسه تخم بعدی ) , اگه نشد همه تخمارو از لونه خارج کنم تا ماده به جوجه برسه
    درسته ؟؟؟

خیلی ببخشید من خیلی سوال میپرسم
    آخه نمیخوام کاری رو اشتباه انجام بدم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    حدود ده روز . یکی از جفتها که شیش تا تخم داره , نر و ماده هردوشون روی تخمها هستن و معولا فقط واسه آب و غذا خوردن ( اونم نوبتی ) از لونه خارج میشن .
    یکی دیگه از جفتها تازه امروز سومین تخمشون رو گذاشتن و هنوز روی تخما نخوابیدن .
    نه منظورم در سوال جفتیه که امروز تخم سوم شون رو گذاشتن.
    نه من اصلا عادت ندارم بهشون سرک بکشم . جاشون هم یه جای آروم و بدون استرسه . ( تو حیاط خونه مون )
    منظورم از چه کاری انجام بدم , اینه که مثلا بهشون چه چیزایی بیشتر بدم ؟؟؟
    غذای خاصی هست ک تو دوره تخم گذاری و نگهداری از تخما باید بهشون بدم ؟؟؟
    همون تغذیه ای که برای آماده کردنشون برای تخمگذاری در نظر گرفته بودید رو ادامه بدید و نیازی به تغییر نیست(غذاها باید بیشتر جنبه ی تقویتی داشته باشن مثل جوانه ی گندم -سفیده تخم مرغ یا همون تخم بلدرچینی که خودتون گفتید- سبزیجات و میوه و...)
    دو جفت فنچ دارم . فنچهارو با قفسشون خریدم و از اون کسی که خریدم , پرسیدم و اونم گفت این قفس اندازه شونه . اون واسه چهارتا فنچ گفت . اما هروقت که جوجه ها به دنیا بیان احتمالا جاشون کم باشه .

[size=2]

یعنی میفرمایین که 24 ساعت از باز شدن اولین تخم که گذشت , اگه باز هم تخمی باز شد که هیچ ( یه 24 ساعت دیگه صبر کنم واسه تخم بعدی ) , اگه نشد همه تخمارو از لونه خارج کنم تا ماده به جوجه برسه
    درسته ؟؟؟
    خیر .آقا رضای عزیز فنچ ها تخم هاشون رو معمولا به فاصله ی 24 ساعت از هم یا کمتر یا بیشتر میذارن و این فاصله ی زمانی به میزان آمادگی جفت برمیگرده .پس با این حساب اگه فرض کنیم که فنچ بخواد تخم هاش رو به فاصله ی 24 ساعت از هم بذاره ، ترتیب خروج جوجه ها از تخم هم به همین صورت هستش . یعنی اگه اولین جوجه امروز بدنیا بیاد ، تخم دوم 24 ساعت بعدش و تخم سوم 24 ساعت بعدش (نسبت به تخم دوم) یا 48 ساعت بعدش( نسبت به تخم اول)جوجه هاش به دنیا میاد . پس صرف اینکه 24 ساعت بعد از به دنیا اومدن اولین جوجه ، جوجه ی بعدی به دنیا نیومد شما نباید همه ی تخم ها رو دور بریزید و باید حداقل 6 روز بعد از متولد شدن اولین جوجه منتظر بمونید بعدش اقدام به خارج کردن تخم ها از لونه کنید.(البته تعداد تخم ها در مدت زمان انتظار متفاوت هست و 6 روزی که عرض کردم برای 5 عدد تخم اون هم در شرایط ایده عال هستش)

خیلی ببخشید من خیلی سوال میپرسم
    آخه نمیخوام کاری رو اشتباه انجام بدم .
    کار بسیار خوبی میکنید که قبل از اقدام به عملی ، سوالاتی که در ذهنتون هستش رو مطرح میفرمائید.
    بنده و سایر دوستان هم تا جایی که بتونیم و اطلاع داریم در خدمتیم.
    موفق باشید

[/quote]

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    یکی از حفتها از رو تخما بلند شدن
    صبح رفتم پیششون دیدم هم نر و هم ماده از لونه اومدن بیرون , هی منتظر شدم تابرن تو لونه نرفتن که نرفتن .
    اون یکی نر که فک کنم تخم چهارمشون هم گذاشتن , داره پنبه هارو از لونه ی اینا برمیداره و میذاره تو لونه خودشون . اینا هم هیچ کاری باهاش نداشتن .
    نمیدونم چرا اینطوری شد , بخدا اصلا زیاد سمتشون نمیرفتم .
    ترسیدم این نره انقد پنبه هارو بذاره تو لونه شون تا لونه پر شه و تخما گم شن , دستمو بردم و پنبه هارو از لونه و قفس خارج کردم .
    عجب شانسی دارما

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

ترسیدم این نره انقد پنبه هارو بذاره تو لونه شون تا لونه پر شه و تخما گم شن , دستمو بردم و پنبه هارو از لونه و قفس خارج کردم .
    پنبه هارو از لونه جفتی که دیگه رو تخما نخوابیدن برداشتم الانم نمیتونم دوباره واسشون پنبه بذارم تا دوباره اقدام به تخمگذاری کنن چون اون یکی نر میاد و پنبه هارو برمیداره و میذاره تو لونه , روی تخما .
    به نظرتون صبر کنم تا ببینم تکلیف این یکی جفت چی میشه ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    پنبه هارو از لونه جفتی که دیگه رو تخما نخوابیدن برداشتم الانم نمیتونم دوباره واسشون پنبه بذارم تا دوباره اقدام به تخمگذاری کنن چون اون یکی نر میاد و پنبه هارو برمیداره و میذاره تو لونه , روی تخما .
    به نظرتون صبر کنم تا ببینم تکلیف این یکی جفت چی میشه ؟؟؟
    سلام
    بله فعلا صبر کنید تا وضعیت تخم های جفتی که تازه تخم چهارم شون رو گذاشتن مشخص بشه و بعد اقدام به قرار دادن پنبه در لونه ی فنچ ها کنید .
    در ضمن توصیه میکنم که اگه براتون مقدور هست دو جفت رو داخل یک قفس نگهداری نکنید و در دو قفس مجزا نگهداری کنید چون قطعا نتیجه ی بهتری خواهید گرفت. چون در غیر اینصورت مشکلاتی از قبیل همین مشکل که جفت ها دیگه روی تخمشون نمیخوابن و یا جفتی که تخم داره از مواد داخل لونه ی دیگر جفت ها استفاده میکنه و یا درگیری بین جفت ها و ... پیش میاد.
    در ضمن وقتی که فنچ ها روی تخم خوابیدن شما نباید جز برای قرار دادن آب و غذا نزدیک قفس بشید(حتی دور بر قفس هم رفت و آمد نکنید و تا اونجایی که یادمه گفته بودید فنچ ها رو داخل حیاط نگهداری میکنید که باید در مورد محل قرار گیری قفس توجه ویژه ای داشته باشید چون حتی رفت و آمد های عادی هم برای اونها استرس ایجاد میکنهو مطمئن باشید که به محض اینکه احساس کنن شرایط نامساعده قید تخم ها رو خواهند زد.)
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    آقا این یکی جفت هم از رو تخما بلند شدن .
    یکی دو روزی از بلند شدنشون گذشته بود که امروز توی ظرف ارزنشون دوتا تخم بود که دیگه مطمءن شدم کار از کار گذشته .
    منم توی لونه شون رو کلا خالی کردم , قفسشون رو هم یه جا بردم که اصلا هیشکی به جز کار ضروری اونجا نمیره .
    الانم یه استخر گذاشتم که آبتنی کنن تا فکر تخم گذاشتن از سرشون بپره .
    ایشالا یکی دو هفته بعد که امتحانای دانشگاهم تموم شد دوباره واسشون مواد توی لونه رو میذارم .
    البته این دفعه حتما پنبه دونه تهیه میکنم .
    تا اون موقع استخر و بذارم تو قفسشون بمونه تا تخم نکنن ؟؟؟ ( البته آبشو عوض میکنم )
    لونه شون رو هم بردارم یا لازم نیست ؟؟؟ آخه شبا تو لونه میخوابن
    تا اون موقع واسه این که دوباره آماده شن , دوباره مصرف جعفری رو زیاد کنم یا نه ؟؟؟
    یه جا خوندم که واسه مواد توی لونه , یکی از بهترین مواد , پوسته ی نارگیله ( همونایی که مثل چوب نرم هستن رو میگم , اسمشون هم یادم رفته )
    من یه مقدار از اونا دارم .
    وقتی که فنچ ها به جای جدیدشون عادت کردن و شروع به لونه سازی کردن , علاوه بر پنبه دونه میتونم از اون مواد هم استفاده کنم آیا ؟؟؟

با تچکر قبلی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ ، قناری ، مرغ عشق ، آکواریوم
    شماره عضویت
    12446
    سلام

من دو هفته هست که یه جفت فنچ جوان گرفتم که داخل لونه نمی رفتن و مجبور شدم لونه رو قسمت جلو رو از لوله به بالا رو برش بدم و بزرگتر بشه و لونه رو از گیاه های نرم خشک شده تا مقداری پر کردم و حالا فنچ ها می رن علف های خشک رو بر میدارن و میارن روی دانخوری لونه بسازن که هی پر میزنن میریزه پایین

چیکار کنم که برن داخل لونه بخوابن و روی دانخوری لونه نسازن ؟ در ضمن جفت گیریشون رو هم چندباری دیدم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    سلام
    آقا این یکی جفت هم از رو تخما بلند شدن .
    یکی دو روزی از بلند شدنشون گذشته بود که امروز توی ظرف ارزنشون دوتا تخم بود که دیگه مطمءن شدم کار از کار گذشته .
    منم توی لونه شون رو کلا خالی کردم , قفسشون رو هم یه جا بردم که اصلا هیشکی به جز کار ضروری اونجا نمیره .
    الانم یه استخر گذاشتم که آبتنی کنن تا فکر تخم گذاشتن از سرشون بپره .
    ایشالا یکی دو هفته بعد که امتحانای دانشگاهم تموم شد دوباره واسشون مواد توی لونه رو میذارم .
    البته این دفعه حتما پنبه دونه تهیه میکنم .
    تا اون موقع استخر و بذارم تو قفسشون بمونه تا تخم نکنن ؟؟؟ ( البته آبشو عوض میکنم )
    لونه شون رو هم بردارم یا لازم نیست ؟؟؟ آخه شبا تو لونه میخوابن
    تا اون موقع واسه این که دوباره آماده شن , دوباره مصرف جعفری رو زیاد کنم یا نه ؟؟؟
    یه جا خوندم که واسه مواد توی لونه , یکی از بهترین مواد , پوسته ی نارگیله ( همونایی که مثل چوب نرم هستن رو میگم , اسمشون هم یادم رفته )
    من یه مقدار از اونا دارم .
    وقتی که فنچ ها به جای جدیدشون عادت کردن و شروع به لونه سازی کردن , علاوه بر پنبه دونه میتونم از اون مواد هم استفاده کنم آیا ؟؟؟

با تچکر قبلی
    سلام
    برای از رو تخم بلند شدن جفت فنچ ها واقعا متاسفم و امیداوارم که چنین شرایطی با تجربه ای که الان بدست آوردید دیگه تکرار نشه و در دفعات بعدی موفق بشید و لذت ببرید.
    بودن استخر در تخمگذاریشون تاثیری نداره و دلیل اینکه گفته میشه در دورانی که روی تخم خوابیدن براشون استخر رو قرار ندید اینه که خیس بودن بدنشون باعث سرد شدن تخم ها و در نهایت پوچ شدنشون میشه .
    برای آماده کردنشون بهتره که حتما لونه رو بردارید و عیبی نداره که شبها بیرون از لونه بخوابن و تا زمانی که آماده نشدن هم لونه رو براشون نذارید و با توجه به اینکه محل نگهداریشون رو هم عوض کردید بهتره که حداقل 20 روز دیگه البته اگر کاملا آماده شدن وجفتگیری های پیاپی دارن لونه رو براشون بذارید .
    برای آماده کردنشون هم غذایی که قبلا در آماده کردنشون مد نظر داشتید رو ادامه بدید که باید حتما در این دوره از مواد دارای کلسیم ،پروتئین و ویتامین استفاده کنید.
    برای مواد داخل لونه هم تنها و تنها از پنبه دانه استفاده کنید نه هیچ چیز دیگه ای و خودتون مفدارخیلی کمی از پنبه دانه رو داخل لونه بذارید و باقی پنبه ها رو در داخل یک ظرف در گوشه ای از قفس قرار بدید و اجازه بدید که خودشون پنبه دانه رو به داخل لونه ببرن چون لونه باید به سلیقه ی خودشون چیده بشه .

موفق باشید

صفحه 23 از 348 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)