همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان11 نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم من 1مشکلی بر خوردم فنچای من جوجه هاشون 28 روزشون روزی 2بار الی 3بار سرشون میبرن داخل بالشون مدفوعشون عادی و زیر بدنشونم اثری از چسبسدن مدفوع نیست خواستم ببینم مشکل چی هست چون نرم هم داره اینجوری میشه؟

سلام
    لطفا از پرنده ها عکس بذارید .
    در روز زیاد چرت میزنن ؟؟؟
    امیدوارم در معرض باد مستقیم کولر نباشن .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها

فکر میکنم عفونت سینوسی باشه و بهتره از جمع جدا بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10738
    سلام
    وقت همگی بخیر

دوستان تعداد 5 فنچ که در شرایط خوبی نگهداری نمیشد خریداری کردم ، متاسفانه پرهای گردن پرنده ها ریخته و احتمالا بخاطر دعوا با همدیگه هست ، ممنون میشم راهنمایی کنید چه کارهایی انجام بدم تا زودتر ریکاوری بشن ، مولتی ویتامین یا مواد غذایی چی بدم بهشون ؟؟

ممنون

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط koolak نمایش پست ها
    سلام
    وقت همگی بخیر

دوستان تعداد 5 فنچ که در شرایط خوبی نگهداری نمیشد خریداری کردم ، متاسفانه پرهای گردن پرنده ها ریخته و احتمالا بخاطر دعوا با همدیگه هست ، ممنون میشم راهنمایی کنید چه کارهایی انجام بدم تا زودتر ریکاوری بشن ، مولتی ویتامین یا مواد غذایی چی بدم بهشون ؟؟

ممنون

سلام
    بهترین حالت اینه ک سه تا قفس تهیه کنید و فنچها رو با توجه ب جنسیتشون دوتا دوتا داخل قفس ها قرار بدین ( البته ی فنچ تک میمونه ک باید واسه اونم جفت تهیه کنین )
    اما این کار هم هزینه و هم فضای نسبتا زیادی میخواد .
    پس شما ی قفس جوجه پرون تهیه میکنید و فنچها رو داخلش قرار میدین .
    اگه این غذایی ک عرض میکنم رو در اختیارشون قرار بدین ، نیازی ب مولتی ویتامین نیس .

نسبت یک ب چهار تخم کتون و ارزن . این ترکیب غذای اصلی هست و همیشه باید در دسترسشون باشه .
    هفته ای یبار ی تیکه سیب ( البته بدونه دونه )
    ده روز یبار مخلوط سفیده ی تخم مرغ آبپز و هویج آبپز
    هفته ای یبار ی تیکه ی کوچولو کاهو
    ده روز یبار هم جوانه ی گندم
    واسه تقویت و رشد پرها هم میتونین از جعفری و اسفناج و یا برگ کرفس استفاده کنید . ( هفته ای یبار )
    سنگ کف دریا هم ک همیشه باید در اختیارشون باشه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    سلام، ديروز متوجه شدم به پاي يكي از فنچام كمي پنبه پيچيده. سعي مي كرد اون رو از پاش بكنه اما به پاش صدمه زده. انگشتش قطع نشده ولي به رنگ قرمز تيره دراومده و نمي تونه پاش رو روي ميله بذاره. بايد چكار كنم؟ نميخوام انگشتش قطع بشه. نتونستم ازش عكس بگيرم خيلي سخت بود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    سلام، يه جفت از فنچ هاي من چند نوبته كه تخم ميذارن دو دفعه اول كه اصلا تخمهاشون جوجه نشد دفعه سوم از چهار تخم فقط يك جوجه سالم بدنيا اومد و بزرگ شد و اين دفعه هيچ كدوم از تخم هاشون جوجه نشد تغذيشون خوبه و بين اين نوبت با دفعه قبل استراحت داشتن.بقيه فنچ ها م مشكلي از اين بابت ندارن. فكر مي كنين علت چي ميتونه باشه. چي بايد بهشون بدم. داروي خاصي داره يا نه؟ فنچ نر از جوجه هاي يك جفت از فنچهامه و ديماه 92 بدنيا اومده.فنچ ماده رو خريدم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    سلام، ديروز متوجه شدم به پاي يكي از فنچام كمي پنبه پيچيده. سعي مي كرد اون رو از پاش بكنه اما به پاش صدمه زده. انگشتش قطع نشده ولي به رنگ قرمز تيره دراومده و نمي تونه پاش رو روي ميله بذاره. بايد چكار كنم؟ نميخوام انگشتش قطع بشه. نتونستم ازش عكس بگيرم خيلي سخت بود.
    سلام امکان باز کردن نخ هست؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام، يه جفت از فنچ هاي من چند نوبته كه تخم ميذارن دو دفعه اول كه اصلا تخمهاشون جوجه نشد دفعه سوم از چهار تخم فقط يك جوجه سالم بدنيا اومد و بزرگ شد و اين دفعه هيچ كدوم از تخم هاشون جوجه نشد تغذيشون خوبه و بين اين نوبت با دفعه قبل استراحت داشتن.بقيه فنچ ها م مشكلي از اين بابت ندارن. فكر مي كنين علت چي ميتونه باشه. چي بايد بهشون بدم. داروي خاصي داره يا نه؟ فنچ نر از جوجه هاي يك جفت از فنچهامه و ديماه 92 بدنيا اومده.فنچ ماده رو خريدم.
    سلام.میتونید یک دوره قطره ad3e برای تقویت نطفه ی نر استفاده کنید.اگرجواب نده باید نر رو تعویض کنید چون نطفش خیلی ضعیفه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام امکان باز کردن نخ هست؟

نخ رو باز كردم و پاش رو ضد عفوني كردم و كمي پماد تتراسايكلين زدم چون قبلا براي پاي مينا استفاده كرده بودم و خوب شده بود اين جا هم استفاده كردم ولي مطمئن نيستم خوب بشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نخ رو باز كردم و پاش رو ضد عفوني كردم و كمي پماد تتراسايكلين زدم چون قبلا براي پاي مينا استفاده كرده بودم و خوب شده بود اين جا هم استفاده كردم ولي مطمئن نيستم خوب بشه.
    چون خون مردگی هست حتما با دست انگشت کبود شده رو ماساژ بدید تا خون به جریان بیفته.

صفحه 218 از 348 نخستنخست ... 118168199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237268318 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)