همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ekram نمایش پست ها
    ارزن که غذای همیشگیشونه ،سبزی و خیار میدم بهشون
    دونه گندم آسیاب شده رو گاهی آب پز میکنم بهشون میدم
    قبل از اینکه تخم بذارن برنج هم بهشون میدادم ولی همچین که تخم میذارن دیگه بهشون برنج نمیدم( برنج خیلی دوس دارن ) D:
    گاهی هندونه هم میخورن
    پوست تخم مرغ هم واسشون میذارم

دو دفعه ی اول 6 و 5 تا تخم گذاشتن که اگه اشتباه نکنم به ترتیب 5تا و 4تا جوجه شدن
    کلی هم بزرگ شدن ،دیگه داشتن پر در میووردن که مُردن

دفعه سوم 5تا تخم گذاشتن 4 تا جوجه شد
    این دفعه ی آخری هم که 4تا تخم گذاشتن 1 جوجه بیرون اومد که روز سوم مُرد
    سلام.تغذیشون افتضاح بوده دوست عزیز.شما نطفه ی نر رو بشدت تضعیف کردید.به همین دلیل جوجه ها با نقص به دنیا میامدن.خیار و هندوانه کلا حذف.
    برنج هفته ای دو الی سه بار اون هم تعداد نهایتا یک قاشق بدون نمک و روغن.
    گندم رو آسیاب نکنید.جوانه بندازید و جوانه گندم هفته ای دوبار بدید.سبزی جعفری و هویج رنده شده هفته ای دوبار.
    سفیده تخم مرغ هفته ای یکبار.
    حداقل هم یک ماه و نیم استراحت بدید به جفت بعد لونه بگذارید.زمانی هم که جوجه شدن روزی نصفه سفید تخم مرغ بهشون بدید کافیه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16143
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.تغذیشون افتضاح بوده دوست عزیز.شما نطفه ی نر رو بشدت تضعیف کردید.به همین دلیل جوجه ها با نقص به دنیا میامدن.خیار و هندوانه کلا حذف.
    برنج هفته ای دو الی سه بار اون هم تعداد نهایتا یک قاشق بدون نمک و روغن.
    گندم رو آسیاب نکنید.جوانه بندازید و جوانه گندم هفته ای دوبار بدید.سبزی جعفری و هویج رنده شده هفته ای دوبار.
    سفیده تخم مرغ هفته ای یکبار.
    حداقل هم یک ماه و نیم استراحت بدید به جفت بعد لونه بگذارید.زمانی هم که جوجه شدن روزی نصفه سفید تخم مرغ بهشون بدید کافیه.
    عجبا ) من که علم غیب نداشتم
    هویج و تخم مرغ آبپز که اصلا نمیخورن، چند دفعه گذاشتم ولی بهش نوک هم نمیزنن
    بین تخم گذاریاشون هر دفعه نزدیک به یک ماه لونه رو برداشتم
    خیار رو خیلی کم بهشون دادم ولی چشم
    هندونه رو الان فقط چند وقته که میخورن ، یعنی تو تخم گذاریهای اون اولا اصلا هندونه ایی نمیخوردن

یه موضوع دیگه: من از صبح تا غروب قفس رو یکجا نگه میدارم اما چون اینروزا هوا اینجا خیلی گرمه بعد از غروب مجبورم جابجاشون کنم
    البته جایی که هستن همیشه آرومه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ekram نمایش پست ها
    عجبا ) من که علم غیب نداشتم
    هویج و تخم مرغ آبپز که اصلا نمیخورن، چند دفعه گذاشتم ولی بهش نوک هم نمیزنن
    بین تخم گذاریاشون هر دفعه نزدیک به یک ماه لونه رو برداشتم
    خیار رو خیلی کم بهشون دادم ولی چشم
    هندونه رو الان فقط چند وقته که میخورن ، یعنی تو تخم گذاریهای اون اولا اصلا هندونه ایی نمیخوردن

یه موضوع دیگه: من از صبح تا غروب قفس رو یکجا نگه میدارم اما چون اینروزا هوا اینجا خیلی گرمه بعد از غروب مجبورم جابجاشون کنم
    البته جایی که هستن همیشه آرومه
    بهتره که جابجا نشن و موقعیت قفس ثابت باشه.
    سفیده تخم مرغ رو رنده کنید با هویج رنده شده قاطی کنید در دسترسشون بگذارید خیلی کم هم اگر بخورن مفیده براشون.موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    15439
    سلام.
    جوجه فنچای من امروز صبح دوتاشون از لونه اومدن بیرون از 4تا(18روزه و 17 روزه)
    دو تا تو لونه هستن 16روزه و15 روزه.
    15روزه خیلی کوچک مونده این 3تا پر کامل در اوردن اون هنوز گوشتش معلومه.
    فک میکنم دیگه به این دوتا تو لونه غدا نمیدن مخصوصن کوچکه چون ندیدم برن تو لونه
    چرا انقدر کوچک مونده؟
    غذا بهش میدن؟

عکس 2تا تو لونه(یکیشون خیلی کوچکه)

عکس جوجه بیرون اومبه ها

ممنون:confused:
    ویرایش توسط niima : 29th June 2014 در ساعت 03:41 PM

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط niima نمایش پست ها
    سلام.
    جوجه فنچای من امروز صبح دوتاشون از لونه اومدن بیرون از 4تا(18روزه و 17 روزه)
    دو تا تو لونه هستن 16روزه و15 روزه.
    15روزه خیلی کوچک مونده این 3تا پر کامل در اوردن اون هنوز گوشتش معلومه.
    فک میکنم دیگه به این دوتا تو لونه غدا نمیدن مخصوصن کوچکه چون ندیدم برن تو لونه
    چرا انقدر کوچک مونده؟
    غذا بهش میدن؟

عکس 2تا تو لونه(یکیشون خیلی کوچکه)

عکس جوجه بیرون اومبه ها

ممنون:confused:

سلام
    معمولا اکثر جفت های بی تجربه ( و گاها با تجربه ) ب آخرین جوجه کمتر رسیدگی میکنن و بیشتر انرژی شون رو برای بزرگ کردن جوجه های اول صرف میکنن .
    پرنده های شما هم از این قاعده مستثنی نیستن . پس نباید از کوچیک موندن جوجه های آخر ، تعجب کرد . انشالله بعد از دونخور شدن ، سایز معمولی رو بدست میاره .
    چیزی ک من تو عکس اول دیدم ، اینه ک چینه دونه جوجه کاملا پره . پس اینطور ک مشخصه بهش غذا میدن .
    برای اطمینان ، شما خودتون چینه دونه پرنده رو زیرنظر بگیرید ببینید آیا چینه دونش خالی میمونه یا خیر .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و کاسکو
    شماره عضویت
    12399
    سلام فنچ نر من با دوتا فنچ ماده جفت خورده بعدش هر سه تا شبا تو یه لونه میخوابن امروز رفتم دیدم که ماده ها هرکدوم یه تخم کردن تو همون لونه ! یعنی همچین چیزی میشه تخمارو پایین میارن یا نه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط asdrty نمایش پست ها
    سلام فنچ نر من با دوتا فنچ ماده جفت خورده بعدش هر سه تا شبا تو یه لونه میخوابن امروز رفتم دیدم که ماده ها هرکدوم یه تخم کردن تو همون لونه ! یعنی همچین چیزی میشه تخمارو پایین میارن یا نه؟
    این حالتی که گفتید خیلی خیلی کم اتفاق می افته
    فقط میشه حدس زد
    چون ماده ها به لونه خیلی حساسند و هیچ رقیبی رو قبول نمی کنند
    من 2 تا نر برادر و که از یک لونه بیرون اومدن رو دیدم با یک ماده جفت شدند و هیچ وقت نفهمیدم چرا با هم هیچ وقت جنگ نمی کردند
    کاری به کارشون نداشته باشید ببینید چه اتفاقی در اینده می افته اما اصولش اینه که یک ماده رو جدا کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قنچ فایتر
    شماره عضویت
    16003
    سلام دوستان چنتا سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بدین
    1برا دستی کردن فنچ از چه زمانی میشه شروع کرد ؟باید از لانه بیرون بیاد بعدش اقدام کرد؟
    2زمانه جوجه داری به جز ارزن و کتان و هویچ (10روز تخم مرغشون تموم شده)چی بدم؟
    3گیشنیز و جعفری چه جوری بدم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط asdrty نمایش پست ها
    سلام، من يه مورد همين جوري در مورد فنچهام داشتم و هيچ كدوم از تخم ها كه نمي فهميدم مال كدومشونه جوجه نميشد. وقتي يكي از ماده ها رو جدا كردم جفتي كه از اول با هم بودن تخم گذاشتن و جوجه دارن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان11 نمایش پست ها
    سلام دوستان چنتا سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بدین
    1برا دستی کردن فنچ از چه زمانی میشه شروع کرد ؟باید از لانه بیرون بیاد بعدش اقدام کرد؟
    2زمانه جوجه داری به جز ارزن و کتان و هویچ (10روز تخم مرغشون تموم شده)چی بدم؟
    3گیشنیز و جعفری چه جوری بدم؟
    سلام،
    1- فنچ ها هيچ وقت دستي نميشن. فقط بعد از مدتي صاحبشون رو ميشناسن من اينو در مورد فنچ ها م تجربه كردم.
    2- سبزيجات و ميوه جاتي مثل گشنيز، جعفري، سيب، كف دريا يا پوست تخم مرغ. از ده روزه گي جوجه ها ميتونين مولتي ويتامين پرنده بدين. تخم مرغ رو ميتونين هفته اي يكبار سفيدشو بهشون بدين.
    3- گشنيز و جعفري رو ريز خرد كنين و توي ظرفي جدا توي قفسشون بذارين و بعد يك يا دو ساعت هم اضافشو بردارين.
    اينها مواردي بود كه من ميدونم منتظر باشين شايد دوستان اطلاعات بهتري هم داشته باشن.

صفحه 211 از 348 نخستنخست ... 111161192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230261311 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)