کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط usbhh نمایش پست ها
    دوستان جوجه ها بعد چندروز میان بیرون لونه ؟؟ اگه لونه بالای قفس باشه و ارتفاعش تا کف قفس زیاد باشه مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ و اینکه اگه یه جوجه زودتر از بقیه بیاد بیرون ممکنه که دیگه به اون جوجه ی بیرون از لونه غذا ندن ؟
    سلام
    جوجه ها معمولا بعد 14-15 روز از لونه میان بیرون و وقتی از لونه میان بیرون تا حدود یه هفته یا بیشتر والدین بهش غذا میدن
    تا اینکه کم کم خودش شروع به غذا خوردن میکنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان جوجه ها بعد چندروز میان بیرون لونه ؟؟ اگه لونه بالای قفس باشه و ارتفاعش تا کف قفس زیاد باشه مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ و اینکه اگه یه جوجه زودتر از بقیه بیاد بیرون ممکنه که دیگه به اون جوجه ی بیرون از لونه غذا ندن ؟
    حدود 10 روز تا دو هفته یعد از بیرون اومدن از تخم میان بیرون.
    نه هیچ مشکلی نداره و باید اصلا لونه بالاترین نقطه قفس باشه.
    اگر جوجه هم از لونه بیاد بیرون باز هم جفت بهش غذا میدن و اصلا نگران نباش

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    فنچ ها از روز بیستم به بعد جسور میشن و از لونه بیرون میان
    و با کوچکترین استرس به لونه بر میگردن
    از روز 18 خودشون فقط سرشون رو مرتب میدن بیرون
    همیشه بهتره همه جوجه ها با هم بیرون بیان تا همه با هم تغذیه بشن (در هر صورت غذا به جوجه های کوچکتر کمتر میرسه و دچار رشد سوزی میشن)
    در بعضی مواقع اگه جوجه ها به هر دلیلی زودتر از موعد از لونه بیرون بیان امکان داره مولدها بهشون غذا ندن ( در این حالت باید غذا به مقدار زیاد در قفس موجود باشه و تا دو روز غذاهای نرم کمکی تو قفس باشه مثل تخم مرغ و پلو و ...)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    دوستان شرمنده واسه چندمین بار این سوالو میپرسم....آخه من میبینم فنچام خیلی به آبتنی نیاز دارن ! جوجه هاشونم الان کامل پر دراوردنو فقط بیرون نیومدن !
    میشه واسشون آب گذاشت واسه آبتنی ؟؟؟؟ آخه پراشون شفافیته قبلو نداره

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    دوستان شرمنده واسه چندمین بار این سوالو میپرسم....آخه من میبینم فنچام خیلی به آبتنی نیاز دارن ! جوجه هاشونم الان کامل پر دراوردنو فقط بیرون نیومدن !
    میشه واسشون آب گذاشت واسه آبتنی ؟؟؟؟ آخه پراشون شفافیته قبلو نداره

سلام
    برادر من ، دوره ی تخمگذاری و بعد از اون دوره ی نگهداری از تخمها و بعد از اون ، دوره ی نگهداری از جوجه ها تا زمان مستقل شدن جوجه ها ، دوران بحرانیه .
    هیچ پرنده ای ( مگر در شرایط خاص ) ب خاطر آبتنی نکردن ، تلف نشده .
    ولی خیلی از پرنده ها ب دلیل سرما تلف شدن .
    در جوجه هایی ک هنوز داخل لونه قرار دارن و مستقل نشدن و سیستم دفاعی قوی ندارن ، این سرما توسط خیسی بدن جفت ب جوجه ها منتقل میشه و همین سرما خیلی زود جوجه ها رو از پا در میاره .

انتخاب با خودتونه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

سلام
    برادر من ، دوره ی تخمگذاری و بعد از اون دوره ی نگهداری از تخمها و بعد از اون ، دوره ی نگهداری از جوجه ها تا زمان مستقل شدن جوجه ها ، دوران بحرانیه .
    هیچ پرنده ای ( مگر در شرایط خاص ) ب خاطر آبتنی نکردن ، تلف نشده .
    ولی خیلی از پرنده ها ب دلیل سرما تلف شدن .
    در جوجه هایی ک هنوز داخل لونه قرار دارن و مستقل نشدن و سیستم دفاعی قوی ندارن ، این سرما توسط خیسی بدن جفت ب جوجه ها منتقل میشه و همین سرما خیلی زود جوجه ها رو از پا در میاره .

انتخاب با خودتونه .
    آخه اینجا آب و هواش بده و خاک زیادی داره ! هر 5 روز یبارش طوفانه خاک میاد میشینه تو قفس و ....
    باشه رضا جان ممنون نه دییگه این ه مه زحمت کشیدم واسه یه سهل انگاری خرابش نمیکنم دمت گرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام دوستان
    من یه جفت فنچ دارم که هرچی بشون بدی میزارنش واسه لونشون توی لونه الان فقط پنبه دانه گذاشتم و توی بالاترین قسمت قفس هم هست منتها این جفت کارشون فقط شده لونه سازیو هییییچ خبری از تخم نیست!!!
    البته به سفارش دوستان یه دو هفته ای لونه رو برداشتم چون انگار فقط به عنوان جای خواب باورش داشتن اما الان که یه ماهه برش گردوندم همون اش و همون کاسه!! البته فقط یه بار یه تخم توی لونه دیدم مه اونم بعد 1ساعت ناپدید شد!!
    غذاییشونم :هویج، ارزن،جعفری،تخم مرغ ابپز و کف دریا هستش
    خلاصه تکلیف چیه دوستان؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    آخه اینجا آب و هواش بده و خاک زیادی داره ! هر 5 روز یبارش طوفانه خاک میاد میشینه تو قفس و ....
    باشه رضا جان ممنون نه دییگه این ه مه زحمت کشیدم واسه یه سهل انگاری خرابش نمیکنم دمت گرم

خواهش میکنم
    اگه بازم سوالی بود ، حتما عنوان کنید .
    واسه این ک هم خیال ما راحت شه هم خیال شما ، اگه براتون مقدوره ، ی عکس از لونه و پرنده هاتون اینجا قرار بدین تا ببینیم آیا آبتنی واقعا برای جفت لازم هست یا نه .

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه جفت فنچ دارم که هرچی بشون بدی میزارنش واسه لونشون توی لونه الان فقط پنبه دانه گذاشتم و توی بالاترین قسمت قفس هم هست منتها این جفت کارشون فقط شده لونه سازیو هییییچ خبری از تخم نیست!!!
    البته به سفارش دوستان یه دو هفته ای لونه رو برداشتم چون انگار فقط به عنوان جای خواب باورش داشتن اما الان که یه ماهه برش گردوندم همون اش و همون کاسه!! البته فقط یه بار یه تخم توی لونه دیدم مه اونم بعد 1ساعت ناپدید شد!!
    غذاییشونم :هویج، ارزن،جعفری،تخم مرغ ابپز و کف دریا هستش
    خلاصه تکلیف چیه دوستان؟؟
    سلام
    شما الان ی ماهه ک براشون لونه قرار دادین و خبری از تخم نبوده ؟؟؟
    جفتگیریه جفت رو مشاهده کردین ک براشون لونه گذاشتین ؟؟؟
    این ک بعد از گذاشتن تخم اون رو خوردن ، مربوط ب کمبود مواد معدنی ب خصوص کلسیمه .
    دلیل دیگه ش هم ممکنه هنوز ب محیط پیرامونشون اطمینان ندارن یا عامل استرس زا در محیطشون وجود داره ک باعث شده بیخیال تکثیر بشن و از روی تخم بلند شدن و تخم رو خوردن .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    شما الان ی ماهه ک براشون لونه قرار دادین و خبری از تخم نبوده ؟؟؟
    جفتگیریه جفت رو مشاهده کردین ک براشن لونه گذاشتین ؟؟؟
    این ک بعد از گذاشتن تخم اون رو خوردن ، مربوط ب کمبود مواد معدنی ب خصوص کلسیمه .
    دلیل دیگه ش هم ممکنه هنوز ب محیط پیرامونشون اطمینان ندارن یا عامل استرس زا در محیطشون وجود داره ک باعث شده بیخیال تکثیر بشن و از روی تخم بلند شدن و تخم رو خوردن .
    سلام
    سری قبلی بالای دوماه لونه سازی کردن و تخم نذاشتن، دو هفته لونه رو برداشتم و الان لونه رو 1ماهه که گذاشتم ولی...
    بله من این جفت رو بالای 4 ماهه دارم و اکثر وقتا جفتگیریشونم میدیدم

صفحه 190 از 348 نخستنخست ... 90140171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209240290 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)