صفحه 18 از 348 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 3471
    همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    میتونید بذاریدشون پیش هم مشکلی نداره .
    اما اگه دیدید که فنچ نر ماده رو اذیت میکنه میتونید جداشون کنید و قفس هاشونو کنار هم بذارین و بعد از 2 روز بذاریدشون کنار هم .
    (البته فنچ نر شاید اولش یکم گرد وخاک به راه بندازه و این طبیعیه اما اگه دیدید برخوردش شدیده جداشون کنید. فقط خیلی عجله نکنید)
    موفق باشید
    نه بابا اين فنج نر من انقدر آرومه كه نگو. قبلا يه فنج آوردم كه نر بود اصلا كاري به كارش نداشت. تازه اين كه ميارم خانومه و بيشتر هواشو داره. ممنون كه هميشه با حوصله راهنمايي ميكنين

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    عزیز ممنون که راهنمایی کردین . تا اونجا که بتونم کارهایی که گفتین رو انجام میدم .
    الآن که دقت کردم , دیدم دوتاشون هم بیرونن و اون نر که جفت نبود که اصلا با هیچکدوم کاری نداره , اما این نر و ماده همش به هم میپرن .
    ماده وایمیسه یه جا و به نر نگاه میکنه , دهنش و هی باز و بسته میکنه و نوکاشو میزنه بهم بعد نر میاد سمتش و میپرن به هم .

به نظرتون احتمال این نیست که , نر میخواد جفت بخورن اما ماده آماده نیست ؟؟؟
    آخه اشکش خیلی کم رنگه . بعدش هم اون موقع که اون مادهه که فرار نکرده بود , باید با این یکی نره جفت میخورد دیگه .
    بازم شما بهتر از من میدونین

خواهش میکنم
    این رفتار همونطور که خودتون گفتید زمانی ایجاد میشه که ماده آمادگی برای جفتگیری نداشته باشه.
    البته گاهی اوقات هم جفت ها در انتخاب هم سختگیری میکنن و با هم نمیسازن که در این موارد معمولا فنچ نر رو عوض میکنن اما شما اصلا عجله نکنید چون احتمال این حالت خیلی کمه .
    بعدش شما از سن این دو تا فنچ ها اطلاعی دارید؟

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    عزیز ممنون که راهنمایی کردین . تا اونجا که بتونم کارهایی که گفتین رو انجام میدم .
    الآن که دقت کردم , دیدم دوتاشون هم بیرونن و اون نر که جفت نبود که اصلا با هیچکدوم کاری نداره , اما این نر و ماده همش به هم میپرن .
    ماده وایمیسه یه جا و به نر نگاه میکنه , دهنش و هی باز و بسته میکنه و نوکاشو میزنه بهم بعد نر میاد سمتش و میپرن به هم .

به نظرتون احتمال این نیست که , نر میخواد جفت بخورن اما ماده آماده نیست ؟؟؟
    آخه اشکش خیلی کم رنگه . بعدش هم اون موقع که اون مادهه که فرار نکرده بود , باید با این یکی نره جفت میخورد دیگه .
    بازم شما بهتر از من میدونین

در ضمن , درمورد تغذیه شون اینو بگم که توی قفسشون هم کف دریا گذاشتم , هم آجر مینرال آبشون هم هرروز عوض میکنم هر روز هم , یه روز سیب میذارم یه روز هویج . معولا تخم مرغ آبپز هم هرروز توی قفسشون هست که فرمودین , هرروز نذارم .

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    خواهش میکنم
    این رفتار همونطور که خودتون گفتید زمانی ایجاد میشه که ماده آمادگی برای جفتگیری نداشته باشه.
    البته گاهی اوقات هم جفت ها در انتخاب هم سختگیری میکنن و با هم نمیسازن که در این موارد معمولا فنچ نر رو عوض میکنن اما شما اصلا عجله نکنید چون احتمال این حالت خیلی کمه .
    بعدش شما از سن این دو تا فنچ ها اطلاعی دارید؟
    والا نر رو که همون شخص فروشنده گفت که اینا جفتن و کهنه هستن و ازشون جوجه گرفتم . گفت که یه سال بیشترشونه
    ولی به مادهه نمیاد که کهنه باشه
    همونطور که عرض کردم , اشکش هم خیلی کمرنگه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    در ضمن , درمورد تغذیه شون اینو بگم که توی قفسشون هم کف دریا گذاشتم , هم آجر مینرال آبشون هم هرروز عوض میکنم هر روز هم , یه روز سیب میذارم یه روز هویج . معولا تخم مرغ آبپز هم هرروز توی قفسشون هست که فرمودین , هرروز نذارم .
    غذایشون خوبه اما دستتون برای استفاده از میوه و سبزیجات دیگه باز هستش (البته خیار به هیچ وجه بهشون ندید چون که دچار اسهال شدید میشن و آب زیادی از دست میدن و احتمال مرگ در صورت عدم درمان خیلی زیاده) در ضمن از جعفری حتما استفاده کنید چون باعث مستی شون میشه و زمینه رو برای جفتگیری شون فراهم میکنه.
    در مورد تخم مرغ هم به خاطر اینکه حجم بالایی از پروتئین و کلسترول داره مصرف بیش از اندازش باعث تخریب کبد پرنده میشه و در نهایت میمیره.
    این رو هم بگم که به فنچ های بالغتون زرده تخم مرغ ندین و فقط از سفیده استفاده کنید (بخاطر موضوعی که گفتم) اما در زمانی که جوجه هاشون بدنیا اومدن میتونید مقدار خیلی کمی ازش رو به همراه سفیده بهشون بدید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    والا نر رو که همون شخص فروشنده گفت که اینا جفتن و کهنه هستن و ازشون جوجه گرفتم . گفت که یه سال بیشترشونه
    ولی به مادهه نمیاد که کهنه باشه
    همونطور که عرض کردم , اشکش هم خیلی کمرنگه
    در مورد سن فنچ ها اشک چشم اصلا ملاک نیست و مسائلی مثل یک دست قرمز بودن نوک در فنچ نر و یکدست نارنجی بودن نوک در فنچ ماده و همینطور ضخامت پوست پاهاشون و جسته نسبتا بزرگشون و .... ملاک هستش.
    بعدشم اینو بگم که گاها اتفاق میفته که یک جفت فنچ حتی تا یکسال بعد از ورود به محل جدیدشون اقدام به تخم گذاری نمیکنن و گاهی هم در همون ماه اول تخم میزارن .
    شما فعلا چند ماهی صبر کنید اما اگه دید که تنش بین جفت زیاده فنچ نر رو عوض کنید .
    فی امان الله
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    غذایشون خوبه اما دستتون برای استفاده از میوه و سبزیجات دیگه باز هستش (البته خیار به هیچ وجه بهشون ندید چون که دچار اسهال شدید میشن و آب زیادی از دست میدن و احتمال مرگ در صورت عدم درمان خیلی زیاده) در ضمن از جعفری حتما استفاده کنید چون باعث مستی شون میشه و زمینه رو برای جفتگیری شون فراهم میکنه.
    در مورد تخم مرغ هم به خاطر اینکه حجم بالایی از پروتئین و کلسترول داره مصرف بیش از اندازش باعث تخریب کبد پرنده میشه و در نهایت میمیره.
    این رو هم بگم که به فنچ های بالغتون زرده تخم مرغ ندین و فقط از سفیده استفاده کنید (بخاطر موضوعی که گفتم) اما در زمانی که جوجه هاشون بدنیا اومدن میتونید مقدار خیلی کمی ازش رو به همراه سفیده بهشون بدید.
    اینو یادم رفت بگم معمولا توی قفسشون جعفری و اسفناج میذارم
    از لحاظ غذایی تا اونجا ک تونستم بهشون رسیدم . ولی شانس ما بود که ماده مون در بره
    یه چند روز صبر میکنم اگه وضعیت همینجوری بود و اینا همش به پریدن میرم یه ماده آماده میگیرم
    به نظر شما همینکارو کنم ؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    در مورد سن فنچ ها اشک چشم اصلا ملاک نیست و مسائلی مثل یک دست قرمز بودن نوک در فنچ نر و یکدست نارنجی بودن نوک در فنچ ماده و همینطور ضخامت پوست پاهاشون و جسته نسبتا بزرگشون و .... ملاک هستش.
    بعدشم اینو بگم که گاها اتفاق میفته که یک جفت فنچ حتی تا یکسال بعد از ورود به محل جدیدشون اقدام به تخم گذاری نمیکنن و گاهی هم در همون ماه اول تخم میزارن .
    شما فعلا چند ماهی صبر کنید اما اگه دید که تنش بین جفت زیاده فنچ نر رو عوض کنید .
    فی امان الله
    موفق باشید

آهان . خیلی ممنون از راهنماییتون
    ​بازم اگه مشکلی بود , مزاحمتون میشم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139

آهان . خیلی ممنون از راهنماییتون
    ​بازم اگه مشکلی بود , مزاحمتون میشم .
    در ضمن برای کسب اطلاعات دقیق از فنچ ها لینک زیر رو مطالعه بفرمائید و اگه باز هم سوالی بود بنده و سایر دوستان در خدمتیم.

فنچ

موفق و پیروز باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    اینو یادم رفت بگم معمولا توی قفسشون جعفری و اسفناج میذارم
    از لحاظ غذایی تا اونجا ک تونستم بهشون رسیدم . ولی شانس ما بود که ماده مون در بره
    یه چند روز صبر میکنم اگه وضعیت همینجوری بود و اینا همش به پریدن میرم یه ماده آماده میگیرم
    به نظر شما همینکارو کنم ؟؟؟
    اگه اوضاع خوب بود همین کارو کنید
    امیدوارم موفق بشین ...
    به تغذیه فنچاتانم که خوب میرسید و نکته ای باقی نذاشتید
    فقط تو انتخاب فنچ ماده دقت کامل داشته باشد و عجله نکنید

صفحه 18 از 348 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768118 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)