همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    سلام آقا رضا من لانه ی فنچو کجا بذارم بهتره ...؟؟ الان یکماهه فنچامو دارم و ندیدم جفت گیریشونو {دو جفت تو قفسای مجزا } شبا هم رو لونه میخوابن چیکار کنم؟؟؟ سمت لونه هم نمیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    آقا رضاشرمنده من جواب میدم
    علی آقا احتمالا به داخل لونه ی پرنده های شما نور نمیره
    بهتره بالاترین نقطه ی قفس باشه(اگه ارتفاع قفستون زیاد نیست)
    بهتره لونه ها رو جوری قرار بدید که یه خورده نور بره توش تا پرنده از رفتن توش نترسه
    با عرض سلام
    من ب عنوان داداش کوچیکترتون ی خواهشی از شما و همه ی دوستان دارم .
    اخلاق من جوریه ک اگه کسی تو هر زمینه ای سوال یا مشکلی داشته باشه ، اگه اطلاعاتم کافی باشه دوست دارم ک اطلاعاتم رو در اختیارش بذارم . حالا هرچقدر ک در توانم باشه . تا اونجا ک بتونم حتما راهنمایی میکنم . اصلا راهنمایی کردن ، برام ی افتخاریه .
    پس از همه دوستانی ک این پست رو میبینن ، عاجزانه خواهش میکنم ک برای پرسیدن سوال ، شخص خاصی رو مخاطب قرار ندین .
    از این ک شما ب بنده افتخار دادین و اسم منو بردین ، خیلی خوشحالم . ولی خب از طرفی هم توی ی تاپیک عمومی درست نیس برای حل مشکلمون اسم شخصی رو ببریم ک فلانی جواب بده .

ی عرض دیگه . منم دقیقا مثل همه ی شما هستم و هیچ فرقی ندارم . قرار نیس ب خاطر این ک رنگ یوزر من عوض شده ، برای جواب دادن سوالها از من اجازه بگیرید و یا چون میخواین جواب بدین ، از من شرمنده باشین . خدا شاهده من وقتی این پستها رو میبینم خیلی بیشتر شرمنده میشم .
    بگذریم .....

__________________________________________________ ______________________________________________

شما یک ماهه برای فنچهاتون لونه گذاشتین ، بایدم انتظار اینو داشت ک فنچها ب وجود لونه داخل قفسشون عادت کردن و دیگه هیچ حسی نسبت ب لونه ندارن .
    اما بعضی فنچها هم هستن ک کلا همیشه عادت دارن ک روی لونه بشینن .
    دقیقا یکی از جفت فنچهای من دقیقا همین مشکل رو داشتن ، هم فنچ نر و هم فنچ ماده روی لونه میخوابیدن .
    اکثر میله های افقی قفسها هم ، موقعیتشون جاییه ک وقتی لونه رو بهشون متصل میکنیم ، بالای لونه مقداری خالی میمونه ک این ی جای خوب و دنج واسه استراحت فنچه .
    کاری ک من واسه اون جفت فنچ خودم کردم ، این بود ک ی تیکه مقوای مستطیل شکل رو ، لوله کردم اون مقوا رو گذاشتم بالای لونه .
    اینجوری بالای لونه رو با مقوا ک هیچ ضرری هم واسه پرنده نداره ، پر کردم و جفت هم دیگه نتونستن بالای لونه بشینن و خیلی زود ب داخل لونه رفتن و خیلی هم زود جوجه دادن .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من ب عنوان داداش کوچیکترتون ی خواهشی از شما و همه ی دوستان دارم .
    اخلاق من جوریه ک اگه کسی تو هر زمینه ای سوال یا مشکلی داشته باشه ، اگه اطلاعاتم کافی باشه دوست دارم ک اطلاعاتم رو در اختیارش بذارم . حالا هرچقدر ک در توانم باشه . تا اونجا ک بتونم حتما راهنمایی میکنم . اصلا راهنمایی کردن ، برام ی افتخاریه .
    پس از همه دوستانی ک این پست رو میبینن ، عاجزانه خواهش میکنم ک برای پرسیدن سوال ، شخص خاصی رو مخاطب قرار ندین .
    از این ک شما ب بنده افتخار دادین و اسم منو بردین ، خیلی خوشحالم . ولی خب از طرفی هم توی ی تاپیک عمومی درست نیس برای حل مشکلمون اسم شخصی رو ببریم ک فلانی جواب بده .

ی عرض دیگه . منم دقیقا مثل همه ی شما هستم و هیچ فرقی ندارم . قرار نیس ب خاطر این ک رنگ یوزر من عوض شده ، برای جواب دادن سوالها از من اجازه بگیرید و یا چون میخواین جواب بدین ، از من شرمنده باشین . خدا شاهده من وقتی این پستها رو میبینم خیلی بیشتر شرمنده میشم .
    بگذریم .....

__________________________________________________ ______________________________________________

شما یک ماهه برای فنچهاتون لونه گذاشتین ، بایدم انتظار اینو داشت ک فنچها ب وجود لونه داخل قفسشون عادت کردن و دیگه هیچ حسی نسبت ب لونه ندارن .
    اما بعضی فنچها هم هستن ک کلا همیشه عادت دارن ک روی لونه بشینن .
    دقیقا یکی از جفت فنچهای من دقیقا همین مشکل رو داشتن ، هم فنچ نر و هم فنچ ماده روی لونه میخوابیدن .
    اکثر میله های افقی قفسها هم ، موقعیتشون جاییه ک وقتی لونه رو بهشون متصل میکنیم ، بالای لونه مقداری خالی میمونه ک این ی جای خوب و دنج واسه استراحت فنچه .
    کاری ک من واسه اون جفت فنچ خودم کردم ، این بود ک ی تیکه مقوای مستطیل شکل رو ، لوله کردم اون مقوا رو گذاشتم بالای لونه .
    اینجوری بالای لونه رو با مقوا ک هیچ ضرری هم واسه پرنده نداره ، پر کردم و جفت هم دیگه نتونستن بالای لونه بشینن و خیلی زود ب داخل لونه رفتن و خیلی هم زود جوجه دادن .

ممنون آقا رضا عکسی ندارین؟؟؟بازم ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    سلام آقا رضا من لانه ی فنچو کجا بذارم بهتره ...؟؟ الان یکماهه فنچامو دارم و ندیدم جفت گیریشونو {دو جفت تو قفسای مجزا } شبا هم رو لونه میخوابن چیکار کنم؟؟؟ سمت لونه هم نمیرن
    با اجازه از اساتید محترم....
    ببین من حدود 1ماه با همین مشکل دست و پنجه نرم کردم یعنی نا امید شده بودم هی لونرو جابجا کردم سوراخ کردم و ....بازم نمیرفتن ..البته شاید فقط فنچای من اینجوری بودن و دیدم که اکثرا از همین لونه های پلاستیکی استفاده میکنن و نتیجه میگیرن.....
    یه راه حل میگه ممکنه یکم وقت گیر باشه ! ولی من تا انجام دادم یعنی بعد 5 ثانیه نتیجشو دیدم//
    یه سبد حصیری که نسبتا بزرگ بود و گرد رو با چوب روشو پوشوندم بعد پایینش یه دریچه ورودی u شکل درست کردم ....داخلشو پنبه دونه ریختم البته نه زیاد بعدش تیکه ی زیر قفسمو آروم از یه ظرف جدا کردم ( با انبر دست بستاشو وا کردم) و لونه رو به وسیله ی 4تا سیم به سقف قفس چسبوندم....بعدم زیر قفسو دوباره به قفس متصل کردم
    تا که از قفس فاصله گرفتم دیدم جفتشون زودی رفتن تو لونه و از اون روز تا الان هرشب تو لونه میخوابنو الان 3 تا تخم دارن....اما ارزششو داشت.....یاد ندارم عکس بزارم اما اگه ایمیلتو بدی میتونم واست عکسشو میل کنم .......اینهمه توضیح دادم واست چون منم مشکل تورو داشتمو کارایی که دوستان گفتن انجام دادم اما جوابی نگرفتم شاید فنچام زیادی ناز نازی بودن ...الان لونشون اونقدی بزرگ هس که راحت برن تو لونشون دوتایی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط usbhh نمایش پست ها
    با اجازه از اساتید محترم....
    ببین من حدود 1ماه با همین مشکل دست و پنجه نرم کردم یعنی نا امید شده بودم هی لونرو جابجا کردم سوراخ کردم و ....بازم نمیرفتن ..البته شاید فقط فنچای من اینجوری بودن و دیدم که اکثرا از همین لونه های پلاستیکی استفاده میکنن و نتیجه میگیرن.....
    یه راه حل میگه ممکنه یکم وقت گیر باشه ! ولی من تا انجام دادم یعنی بعد 5 ثانیه نتیجشو دیدم//
    یه سبد حصیری که نسبتا بزرگ بود و گرد رو با چوب روشو پوشوندم بعد پایینش یه دریچه ورودی u شکل درست کردم ....داخلشو پنبه دونه ریختم البته نه زیاد بعدش تیکه ی زیر قفسمو آروم از یه ظرف جدا کردم ( با انبر دست بستاشو وا کردم) و لونه رو به وسیله ی 4تا سیم به سقف قفس چسبوندم....بعدم زیر قفسو دوباره به قفس متصل کردم
    تا که از قفس فاصله گرفتم دیدم جفتشون زودی رفتن تو لونه و از اون روز تا الان هرشب تو لونه میخوابنو الان 3 تا تخم دارن....اما ارزششو داشت.....یاد ندارم عکس بزارم اما اگه ایمیلتو بدی میتونم واست عکسشو میل کنم .......اینهمه توضیح دادم واست چون منم مشکل تورو داشتمو کارایی که دوستان گفتن انجام دادم اما جوابی نگرفتم شاید فنچام زیادی ناز نازی بودن ...الان لونشون اونقدی بزرگ هس که راحت برن تو لونشون دوتایی
    فکر کنم بهتره همینجا عکسارو بزارید تا همه ببین و استفاده کنن و اگه اشکالی هست دوستان بگن

http://www.parsipet.ir/thread13094.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    منم گیج شدم که گفته ی آقا رضارو اجرا کنم یا گفته ی شما لطفا عکس بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    یه سوال جوجه هام الان همشون بیرون هستن و ته قفس میخوابن کامل دون خور نشدن و والدینشون بهشون غذا میدن دیگه هم داخل لونه نمیرن
    حتی نرو ماده هم نمیرن میتونه به خاطره نگهداری از جوجه ها باشه ؟

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    ممنون آقا رضا عکسی ندارین؟؟؟بازم ممنون
    ن عزیز متاسفانه عکسی ندارم .

منم گیج شدم که گفته ی آقا رضارو اجرا کنم یا گفته ی شما لطفا عکس بذارید
    هرکسی واسه حل مشکلش یجور راهکار داره .
    ممکنه هرکسی هم از راهکارش جواب بگیره . شاید شما هم ی راه حل ب ذهنتون برسه ک از راه حل ما خیلی بهتر باشه .
    اما ب نظرم راهکار من راحتتر وبدون دردسرتر باشه .
    فقط کافیه بالای لونه رو جوری بپوشونید تا تا مانع نشستن پرنده ها بالای لونه بشه .
    البته اینم عرض کنم ک شما اول کاری ک باید بکنید ، اینه ک لونه رو بردارید و جفت رو تقویت کنید واسه دوره ی بعد .

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    یه سوال جوجه هام الان همشون بیرون هستن و ته قفس میخوابن کامل دون خور نشدن و والدینشون بهشون غذا میدن دیگه هم داخل لونه نمیرن
    حتی نرو ماده هم نمیرن میتونه به خاطره نگهداری از جوجه ها باشه ؟
    سلام
    خب عزیز انتظار دارید برای چی برن داخل لونه ؟؟؟
    دیگه نه تخم داخل لونه دارن ک بخوان روشون بخوابن . و نه جوجه ی تازه متولد شده دارن ک بخوان ازش مراقبت کنن .
    فقط سه تا جوجه دارن ک یواش یواش دارن دونخور میشن .
    پس لزومی نداره وارد لونه بشن .
    شما تا چند روز دیگه میتونین لونه رو بردارین.

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    سلام دوستان کسی در مورد فنچهای اسقف که جدیدا در بازار آمده اطلاعاتی داره؟ خوشحال میشم اطلاعاتی در این زمینه به من بفرمایید. چون هر چه جستجو کردم فنچی به این نام پیدا نکردم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی در مورد فنچهای اسقف که جدیدا در بازار آمده اطلاعاتی داره؟ خوشحال میشم اطلاعاتی در این زمینه به من بفرمایید. چون هر چه جستجو کردم فنچی به این نام پیدا نکردم.
    سلام داداش
    اگه میشه عکسی بذاری از این فنچ ها بهتر میشه
    مرسی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15814
    سلام.دوستان بنده دو جفت فنچ دارم که هر جفت رو تو يه قفس مجزا هستن،هر دو جفت فنچها داراي جوجه تقريبا ده روزه هستن.يکي از قفسها بزرگتره 70،50،40 حالا ميخام اونا که تو قفس کوچکتر هستن رو به قفس بزرگ انتقال بدم،يعني همشون تو يه قفس باشن.ميخام بدونم که مشکلي پيش نمياد؟به جوجه هاي هم اسيب نميرسونن؟ممنون ميشم راهنمايي کنين.

صفحه 170 از 348 نخستنخست ... 70120151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189220270 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)