صفحه 17 از 348 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 3471
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    همین سه هفته براشون کافیه اما اگه میتونی بهتره که یک هفته دیگه صبر کنی و بعدش لونه رو رو براشون بذاری. (جفتگیری میکنن ؟)
    در ضمن درسته که با برداشتن لونه دیگه فنچ ها زحمت نگهداری از تخم ها و به دنبالش بزرگ کردن جوجه ها رو نمیکشن و به نوعی استراحت میکنن اما برای اینکه قوای خودشون رو بدست بیارن باید خوب تغذیه بشن و غذاشون باید دارای مقادیر مناسب از پروتئین(تخم مرغ و ...) - مواد معدنی (کف دریا و ... ) و ویتامین ها (میوه و سبزیجات و ... ) باشه.
    موفق باشید
    آره کامل جفت گیری میکنن و همه مواردو من رعایت میکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    آره کامل جفت گیری میکنن و همه مواردو من رعایت میکنم
    سلام
    راستی اوضاع پرریزی فنچ هاتون چطوره ؟ پرهای جدید دارن درمیارن دیگه انشاالله... ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    سلام
    راستی اوضاع پرریزی فنچ هاتون چطوره ؟ پرهای جدید دارن درمیارن دیگه انشاالله... ؟
    ممنون آره همشون دارن درمیارن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    فنچم سفید بود چرریزی کرد سیاه شد یکی دیگم دقیقا برعکس

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    من حدود یه ماه پیش با داداشم رفتم بازار که داداشم مرغ عشق بخره , خریده بودیم و داشتیم برمیگشتیم که آخرین لحظه دست یه نفر یه قفس دیدم که توش چهارتا فنچ بود و تصمیم گرفتم که اونارو همونجوری با قفسشون بخرم .
    فنچ ها هم دوتا نر بودن و دوتا ماده , که اون شخص فروشنده میگفت که دوتاشون با هم جفتن و کهنه هستن و میگفت خودم ازشون جوجه گرفتم و .... ( هم نر و هم ماده سفید بودن )
    منم بی اعتماد به حرفش اونارو گرفتم و اوردم خونه , دوتا هم لونه خریدم و گذاشتم تو قفس . بعد یه مدت دیدم که همون دوتایی که اون شخص میگفت , رفتن توی لونه و نر خیلی جنب و جوش داره , براشون پنبه و تیکه چوبهای کوچیک گذاشتم و بهشون هرروز تخم مرغ آبپز و هویج میدادم .
    اون دوتا فنچ دیگه هم که اصلا با اینا کاری نداشتن فقط گاهی وقتا نر اونارو دنبال میکرد .
    تا این که چند روز پیش توی لونه شون رو نگاه کردم و دیدم ک پنج تا تخم دارن و به نوبت میرفتن روشون میخوابیدن . فک کنم تا یه هفته ی دیگه جوجه هاشون در میومدن .
    تا این که دیروز دیدم ماده فنچم نیست و احتمالا فرار کرده
    الآن نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟
    نمیدونم برم یه ماده دیگه بخرم یا این که نر هم بدم و یه جفت دیگه بخرم ؟؟؟ ( آخه انگار این نره واقعا کهنه س و حیفه که ردش کنم بره )
    البته اینم بگم که از دیروز تا حالا نر مدام تو لونه هست و اصلا بیرون نمیاد
    یه چیز دیگه , این که امروز صبح دیدم اون یکی ماده ای که داشتم رفته تو لونه و رو تخما خوابیده
    وقتی که میاد بیرون با این نره که جفتش فرار کرده , جنگ و جدال میکنن .
    ممنون میشم اگه کمکم کنین که من الآن چیکار کنم ؟؟؟

ببخشید که یکم طولانی شد ......

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    فنچم سفید بود چرریزی کرد سیاه شد یکی دیگم دقیقا برعکس
    سلام.اتفاق عجیبی نیست.به همین خاطر هم هست که روی پرهای جوجگی برای تعیین جنسیت یا نظر قطعی در مورد رنگ دائم نمیشه نظر داد و باید تا پرریزی اول صبر کرد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    من حدود یه ماه پیش با داداشم رفتم بازار که داداشم مرغ عشق بخره , خریده بودیم و داشتیم برمیگشتیم که آخرین لحظه دست یه نفر یه قفس دیدم که توش چهارتا فنچ بود و تصمیم گرفتم که اونارو همونجوری با قفسشون بخرم .
    فنچ ها هم دوتا نر بودن و دوتا ماده , که اون شخص فروشنده میگفت که دوتاشون با هم جفتن و کهنه هستن و میگفت خودم ازشون جوجه گرفتم و .... ( هم نر و هم ماده سفید بودن )
    منم بی اعتماد به حرفش اونارو گرفتم و اوردم خونه , دوتا هم لونه خریدم و گذاشتم تو قفس . بعد یه مدت دیدم که همون دوتایی که اون شخص میگفت , رفتن توی لونه و نر خیلی جنب و جوش داره , براشون پنبه و تیکه چوبهای کوچیک گذاشتم و بهشون هرروز تخم مرغ آبپز و هویج میدادم .
    اون دوتا فنچ دیگه هم که اصلا با اینا کاری نداشتن فقط گاهی وقتا نر اونارو دنبال میکرد .
    تا این که چند روز پیش توی لونه شون رو نگاه کردم و دیدم ک پنج تا تخم دارن و به نوبت میرفتن روشون میخوابیدن . فک کنم تا یه هفته ی دیگه جوجه هاشون در میومدن .
    تا این که دیروز دیدم ماده فنچم نیست و احتمالا فرار کرده
    الآن نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟
    نمیدونم برم یه ماده دیگه بخرم یا این که نر هم بدم و یه جفت دیگه بخرم ؟؟؟ ( آخه انگار این نره واقعا کهنه س و حیفه که ردش کنم بره )
    البته اینم بگم که از دیروز تا حالا نر مدام تو لونه هست و اصلا بیرون نمیاد
    یه چیز دیگه , این که امروز صبح دیدم اون یکی ماده ای که داشتم رفته تو لونه و رو تخما خوابیده
    وقتی که میاد بیرون با این نره که جفتش فرار کرده , جنگ و جدال میکنن .
    ممنون میشم اگه کمکم کنین که من الآن چیکار کنم ؟؟؟

ببخشید که یکم طولانی شد ......
    سلام
    به پارسی پت خوش اومدید دوست عزیز
    در حال حاضر کار خاصی نمیتونید انجام بدید و گرفتن یه فنچ ماده جدید هم در حال حاضر کمکی به شرایط فعلی نمیکنه.
    اگه مطمئنید که نزدیک به یک هفته به در اومدن جوجه ها باقی مونده( مدت زمان در اومدن جوجه ها پس از تخمگذاری 14 تا 16 روز هستش) و نر هم روی تخم ها میشنه فعلا صبر کنید تا ببینید اوضاع چطور پیش میره . اما فنچ نر رو خوب زیر نظر بگیرید و دقت کنید که حتما برای غذا خوردن بیرون بیاد (البته اگه همنوطور که خودتون گفتید صبح فنچ ماده دیگه روی تخم ها خوابیده بود پس حتما برای تغذیه بیرون میاد .اما شما باز هم به این موضوع دقت داشته باشین)
    در ضمن در این مدت غذاهای مقویتر رو توی ظرف غذا قرار بدید چون فنچ نر بدلیل این که فعلا تنها شده انرژی زیادی از دست میده و با این غذا ها تا حدودی جبران بشه.
    در ضمن استفاده ی بیش از حد از تخم مرغ اون هم در همه ی روزهای هفته برای فنچ هاتون مضره و حداکثر هفته ای 3 بار بهشون تخم مرغ بدید.
    بازهم صبر کنید ببینید دوستان شاید نظر دیگه ای داشته باشن.
    در ادامه ی کار اگه باز هم سوالی بود مطرح بفرمائید دوستان حتما جواب میدن
    موفق باشید

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام

امروز ميخوام واسه ي فنج نرم كه تنها شده يه ماده بخرم. همين امروز كه خريدمش بزارمشون پيش هم يا اينكه چند روز توي قفس هاي جدا باشن و بعد بزارمشون پيش هم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام

امروز ميخوام واسه ي فنج نرم كه تنها شده يه ماده بخرم. همين امروز كه خريدمش بزارمشون پيش هم يا اينكه چند روز توي قفس هاي جدا باشن و بعد بزارمشون پيش هم؟
    سلام
    میتونید بذاریدشون پیش هم مشکلی نداره .
    اما اگه دیدید که فنچ نر ماده رو اذیت میکنه میتونید جداشون کنید و قفس هاشونو کنار هم بذارین و بعد از 2 روز بذاریدشون کنار هم .
    (البته فنچ نر شاید اولش یکم گرد وخاک به راه بندازه و این طبیعیه اما اگه دیدید برخوردش شدیده جداشون کنید. فقط خیلی عجله نکنید)
    موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    به پارسی پت خوش اومدید دوست عزیز
    در حال حاضر کار خاصی نمیتونید انجام بدید و گرفتن یه فنچ ماده جدید هم در حال حاضر کمکی به شرایط فعلی نمیکنه.
    اگه مطمئنید که نزدیک به یک هفته به در اومدن جوجه ها باقی مونده( مدت زمان در اومدن جوجه ها پس از تخمگذاری 14 تا 16 روز هستش) و نر هم روی تخم ها میشنه فعلا صبر کنید تا ببینید اوضاع چطور پیش میره . اما فنچ نر رو خوب زیر نظر بگیرید و دقت کنید که حتما برای غذا خوردن بیرون بیاد (البته اگه همنوطور که خودتون گفتید صبح فنچ ماده دیگه روی تخم ها خوابیده بود پس حتما برای تغذیه بیرون میاد .اما شما باز هم به این موضوع دقت داشته باشین)
    در ضمن در این مدت غذاهای مقویتر رو توی ظرف غذا قرار بدید چون فنچ نر بدلیل این که فعلا تنها شده انرژی زیادی از دست میده و با این غذا ها تا حدودی جبران بشه.
    در ضمن استفاده ی بیش از حد از تخم مرغ اون هم در همه ی روزهای هفته برای فنچ هاتون مضره و حداکثر هفته ای 3 بار بهشون تخم مرغ بدید.
    بازهم صبر کنید ببینید دوستان شاید نظر دیگه ای داشته باشن.
    در ادامه ی کار اگه باز هم سوالی بود مطرح بفرمائید دوستان حتما جواب میدن
    موفق باشید
    عزیز ممنون که راهنمایی کردین . تا اونجا که بتونم کارهایی که گفتین رو انجام میدم .
    الآن که دقت کردم , دیدم دوتاشون هم بیرونن و اون نر که جفت نبود که اصلا با هیچکدوم کاری نداره , اما این نر و ماده همش به هم میپرن .
    ماده وایمیسه یه جا و به نر نگاه میکنه , دهنش و هی باز و بسته میکنه و نوکاشو میزنه بهم بعد نر میاد سمتش و میپرن به هم .

به نظرتون احتمال این نیست که , نر میخواد جفت بخورن اما ماده آماده نیست ؟؟؟
    آخه اشکش خیلی کم رنگه . بعدش هم اون موقع که اون مادهه که فرار نکرده بود , باید با این یکی نره جفت میخورد دیگه .
    بازم شما بهتر از من میدونین

صفحه 17 از 348 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)