کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط usbhh نمایش پست ها
    e

تغذیشون تخم مرغ بلدرچین-کتان-ارزن-کاهو و سیب
    امروز دیدم تخم گذاشتن اما چندتاشو نمیدونم ...سرک نمیکشم فقط واسه ی اسنکه میخواسم اب بزارم واسشون که ابتنی کنن خواسم ببینم اگه تخم کردن نذارم واسشون........الان میرن تو خونشون ولی تا یکی میاد حتی ارومم رد میشه میپرن بیرون ...ممکنه هنوز تخم گذاری کامل نشده باشه که کامل بشینن ؟
    ممنون
    سلام
    آبتنی کردن در دوارانی که فنچ تخم گذاشته و یا از جوجه ها نگهداری می کنه مناسب نبوده و باعث خراب شدن تخم ها میشه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    ممنون از راهنماییتون..........امروز دیدم فقط فنچ نر میره تو لونه یکم دقت کردم دیدم یه نخ بزرگ به پای فنچ مادم گره خورده بود بیچاره روی ظرف غذاخوری نشسه بود و فنچ نرم رفته بود تا از تخما مراقبت کنه بعد اروم گرفتم فنچ مادمو تا نخو در بیارم بعد که دراوردم تا گذاشتم تو قفس رفت تو لونشو تخماشو نگا کرد ...در حال حاضر 2 تا تخم داره ....به نظرتون بازم رو تخماش میخوابه و تخم گذاریشو تکمیل میکنه یا نه ؟ خیلی بهشون رسیدم واقعا حقمه جوجه هاشو ببینم ...........در ضمن نخ رو هم من نذاشتم معلوم نی ا کجا بوده

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط usbhh نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون..........امروز دیدم فقط فنچ نر میره تو لونه یکم دقت کردم دیدم یه نخ بزرگ به پای فنچ مادم گره خورده بود بیچاره روی ظرف غذاخوری نشسه بود و فنچ نرم رفته بود تا از تخما مراقبت کنه بعد اروم گرفتم فنچ مادمو تا نخو در بیارم بعد که دراوردم تا گذاشتم تو قفس رفت تو لونشو تخماشو نگا کرد ...در حال حاضر 2 تا تخم داره ....به نظرتون بازم رو تخماش میخوابه و تخم گذاریشو تکمیل میکنه یا نه ؟ خیلی بهشون رسیدم واقعا حقمه جوجه هاشو ببینم ...........در ضمن نخ رو هم من نذاشتم معلوم نی ا کجا بوده
    سلام
    اگر نخ به پاش آسیب نرسونده باشه موردی نداره و وقتی رفته تو لونه پس جای نگرانی نیست احتمال تخم گذاشتنش هست فقط به لونه سرک نکشید و بذارید جفت کارشون رو بکنن،همون جورم که دوستمون گفتند اصلا تو دوره جفتگیری و تخم گذاری و جوجه داشتن واسه آبتنی آب نذارید،ان شالله نتیجه زحماتت رو میبینی نگران نباش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    اگر نخ به پاش آسیب نرسونده باشه موردی نداره و وقتی رفته تو لونه پس جای نگرانی نیست احتمال تخم گذاشتنش هست فقط به لونه سرک نکشید و بذارید جفت کارشون رو بکنن،همون جورم که دوستمون گفتند اصلا تو دوره جفتگیری و تخم گذاری و جوجه داشتن واسه آبتنی آب نذارید،ان شالله نتیجه زحماتت رو میبینی نگران نباش
    نه آسیبی نرسوند و طی یه عملیات دراوردم نخو اتفاقا لونشون یجوریه ک نمیشه سرک کشید مگه اینکه از رو 4 پایه بری بالا ! ! ! !
    بازم ممنون

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    سلام اقا رضا
    ببخشید من اصل پستی رو که توش توصیه به اتصال قفسها کرده بودید رو نتونستم پیدا کنم،ولی سوالم اینه که اتصال 2قفس که هزینه و انرژیش بیشتر از تهیه یه قفس جوجه پرونه! چه دلیلی داره انقدر مشقت رو تحمل کردید؟
    ممنون
    سلام برادر
    والا انرژی و مشقتی نداشت ب خدا .
    شاید نیم ساعت وقتمو گرفت .
    درضمن قفسهارو دونه ای 12 تومن خریدم ، اما جوجه پرون الان حدودا 120 تومنه .
    تقریبا 70 ، 80 تومن ب نفعم بود .
    70 تومن واسه بنده خیلیه ....

نقل قول نوشته اصلی توسط مجید110 نمایش پست ها
    نه عزیز!!ندیدم چی بوده ؟!
    سلام

تو این قسمتی ک تو عکس زیر مشخص کردم ، شماره پست نوشته شده . کافیه با توجه ب شماره آخرین پست همین تاپیک ، ب شماره ای ک بنده اشاره کردم ، مراجعه کرده و ب مزایای گیره کف دریا پی ببرید .

درضمن بنده تو پست قبلی ، لینک پست موردنظر رو گذاشته بودم ، شما با ی کلیک ساده هم میتونین ب پست مورد نظر برسید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    سلام آقا رضا من لانه ی فنچو کجا بذارم بهتره ...؟؟ الان یکماهه فنچامو دارم و ندیدم جفت گیریشونو {دو جفت تو قفسای مجزا } شبا هم رو لونه میخوابن چیکار کنم؟؟؟ سمت لونه هم نمیرن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    سلام آقا رضا من لانه ی فنچو کجا بذارم بهتره ...؟؟ الان یکماهه فنچامو دارم و ندیدم جفت گیریشونو {دو جفت تو قفسای مجزا } شبا هم رو لونه میخوابن چیکار کنم؟؟؟ سمت لونه هم نمیرن
    آقا رضاشرمنده من جواب میدم
    علی آقا احتمالا به داخل لونه ی پرنده های شما نور نمیره
    بهتره بالاترین نقطه ی قفس باشه(اگه ارتفاع قفستون زیاد نیست)
    بهتره لونه ها رو جوری قرار بدید که یه خورده نور بره توش تا پرنده از رفتن توش نترسه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    آقا رضاشرمنده من جواب میدم
    علی آقا احتمالا به داخل لونه ی پرنده های شما نور نمیره
    بهتره بالاترین نقطه ی قفس باشه(اگه ارتفاع قفستون زیاد نیست)
    بهتره لونه ها رو جوری قرار بدید که یه خورده نور بره توش تا پرنده از رفتن توش نترسه
    منم سوالم همینه میخوام بذارم بالا ترین نقطه که روی لونه نرن اما میخوام یکی در این زمینه کمکم کنه که چجور بذارمش بالاترین نقطه ... {باسیم ؟؟؟ چجوری؟؟؟}
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    منم سوالم همینه میخوام بذارم بالا ترین نقطه که روی لونه نرن اما میخوام یکی در این زمینه کمکم کنه که چجور بذارمش بالاترین نقطه ... {باسیم ؟؟؟ چجوری؟؟؟}
    ممنون
    فکر نمیکنم لازم باشه که کاری بکنی که بالای لونه نرن
    همون بالاترین جایی که ممکنه بزار(لازم نیست سیم ببندید)
    تنها راه اینه که به داخل لونه نور برسه
    بهتره ببینید که نور از کدوم زاویه به لونه می تابه مثلا اگه از پشت میتابه پشتشو چندتا سوراخ کنید نا نور بیاد توش
    یکی از نی ها رو هم طوری بزاری که تقریبا مماس با ورودی لونه باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    فکر نمیکنم لازم باشه که کاری بکنی که بالای لونه نرن
    همون بالاترین جایی که ممکنه بزار(لازم نیست سیم ببندید)
    تنها راه اینه که به داخل لونه نور برسه
    بهتره ببینید که نور از کدوم زاویه به لونه می تابه مثلا اگه از پشت میتابه پشتشو چندتا سوراخ کنید نا نور بیاد توش
    یکی از نی ها رو هم طوری بزاری که تقریبا مماس با ورودی لونه باشه
    آخه تو اینترنت نوشته با سیم به بالا ترین نقطه ببندید ... نظر بقیه دوستان چیه ...
    ممنون ابوالفضل جان

صفحه 169 از 348 نخستنخست ... 69119150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188219269 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)