همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    یعنی میفرمایی که لونه رو بردارم هرچی که هم توش درست کردن رو خراب کنم؟؟؟ چون قبلا پنبه دونه توش نذاشته بودم....

یک ماه از گذاشتن لونه گذشته .
    ب نظر بنده اینها ب وجود لونه داخل قفس عادت کردن و براشون عادی شده .
    شما سه چهار روز دیگه صبر کنین ، اگه تخم دیگه ای گذاشتن ک هیچ ، اگه نذاشتن لونه رو بردارین .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    صبح آدینه همه دوستان به خیر باشه
    دوستان نظرتون در مورد استفاده از این خوراک ها در تغذیه فنچ چی هستش ( در یکی از کتاب های قارسی نوشته شده // اما من به حرف بچه های سایت بیشتر اعتماد دارم)

1- نخود فرنگی پخته
    2- سیب زمینی پخته
    3- کلم بروکلی !!!
    4- برگ کرفس
    5- تخم آفتابگردان پوست کنده و بی نمک
    6- پنیر رنده شده

متشکرم از همه دوستان که زحمت جواب رو بر عهده می گیرند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    سلام
    دیروز ماده فنچم تخم گذاشته تا دیشب خوب نشسته بود ولی امروز اصلا ننشسته بود
    باید چیکارکنم؟؟(اصلا سرک نمیکشم از دور میبینم که همش بیرونه
    من تاحالا ندیده بودم فنچ روی تخم نخوابه در ضمن معلومه که بازم تخم داره
    درضمن اولین بارشه که تخم میذاره میتونه از بی تجربگیش باشه؟؟

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    صبح آدینه همه دوستان به خیر باشه
    دوستان نظرتون در مورد استفاده از این خوراک ها در تغذیه فنچ چی هستش ( در یکی از کتاب های قارسی نوشته شده // اما من به حرف بچه های سایت بیشتر اعتماد دارم)

1- نخود فرنگی پخته
    2- سیب زمینی پخته
    3- کلم بروکلی !!!
    4- برگ کرفس
    5- تخم آفتابگردان پوست کنده و بی نمک
    6- پنیر رنده شده

متشکرم از همه دوستان که زحمت جواب رو بر عهده می گیرند

سلام
    1 - در رابطه با نخود معمولی تا اونجایی ک من اطلاع دارم ، برای هیچ پرنده ای توصیه نشده . نخود فرنگی رو نمیدونم .
    2 - سیب زمینی آبپز هم ویتامین سی زیادی داره اما من شنیدم هضمش واسه پرنده مشکله .
    3 -کلم بروکلی سرشار از کلسیمه و برای پرندگان خیلی توصیه شده .
    4 - برگ کرفس هم طبعی گرم داره و حاوی کلسیمه .
    5 - تخمه آفتابگردان ب دلیل این ک چربی زیادی داره ، من ندیدم در غذایی فنچها باشه .

6 - در مورد مصرف پنیر هم ، کلا مصرف لبنیات برای پرندگان منع شده . پنیر هم از این امر مستثنا نیس .

باز اگه دوستان در مورد این مواد نظر دیگه ای دارن ، حتما عنوان کنن .
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    سلام
    دیروز ماده فنچم تخم گذاشته تا دیشب خوب نشسته بود ولی امروز اصلا ننشسته بود
    باید چیکارکنم؟؟(اصلا سرک نمیکشم از دور میبینم که همش بیرونه
    من تاحالا ندیده بودم فنچ روی تخم نخوابه در ضمن معلومه که بازم تخم داره
    درضمن اولین بارشه که تخم میذاره میتونه از بی تجربگیش باشه؟؟
    سلام
    فنچ شما تازه ی تخم گذاشته . نباید انتظار اینو داشته باشید ک ب صورت مداوم روی تخمها بخوابن .
    فنچها ابتدا تعداد تخمهایی ک قراره بذارن رو تکمیل میکنن ، بعد از اون ب صورت مداوم روی تخمها میخوابن .
    معمولا 4 تا 6 عدد تخم میذارن . بعد از این ک تعداد تخمها ب حد مطلوب برسه ، روی تخمها میخوابن .
    نگران نباشید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    دوستان من 2 بار فنچ مادم و عوض کردم و به هر کدوم 2 ماه وقت دادم تا جفت بشه با نر ولی خبری نیست از لحاظ اصول همه چیزایی که گفتین هم از لحاظ تغذیه و هم از لحاظ مکان فراهم کردم این دفعه دیگه خسته شدم نظرتون چیه ؟ اگه نر و ماده ای بخرم که جفت شدن تغییر محلشون تاثیر میزاره ؟ یا اشکال از نر خودم هست خیلی زرنگه و کاملا سالم حیفم میاد عوضش کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    یه سوال دیگه دوستان ماده پاهای صافتری نسبت به نر داره نر پاهاش خشکیده و کدر تر هست میتونه اختلاف سنی باعث ممانعت از جفتگیریشون بشه ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    دوستان من 2 بار فنچ مادم و عوض کردم و به هر کدوم 2 ماه وقت دادم تا جفت بشه با نر ولی خبری نیست از لحاظ اصول همه چیزایی که گفتین هم از لحاظ تغذیه و هم از لحاظ مکان فراهم کردم این دفعه دیگه خسته شدم نظرتون چیه ؟ اگه نر و ماده ای بخرم که جفت شدن تغییر محلشون تاثیر میزاره ؟ یا اشکال از نر خودم هست خیلی زرنگه و کاملا سالم حیفم میاد عوضش کنم

با سلام
    به نظر من بهتره که چند تا فنچ نر و ماده گیری و در یک قفس جوجه پران بذاری تا خودشون جفت رو انتخاب بکنند . اگه سه جفت بگیری خوب میشه به نظر من .
    ممکنه که فنچ نر شما هم مشکل داشته باشه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    سلام....
    دوستان ..کممممممممک...
    قفس فنچم رو یک روز بیرون اونم توو خرپشته گذاشتم برای تمیز کردن اتاقم....(یک جفت فنچ با یدونه جوجه توو لونه) ///گربه حمله کرده بهشون و ماده رو ضخمی کرده و از لونه کشیده بیرون برده.... و خبری از ماده نیست ... نر رو هم بدجور ضخمی کرده طوری که نمیتونه 2 سانت هم بپره....بال سمت چپ رو نصفه نیمه کنده و یه دور پیچ خرده...بیچاره جوجه داره از گرسنگی داره تلف میشه( جوجه 4 روزست) گذاشتم توو لونه یه جفت دیگم بهش اصلا غذا نمیدن... الان دو تا مشکل دارم...
    1- اینکه اون بال شکسته رو چکار کنم ...؟؟؟؟؟؟ ( یه هیچ صورت خودم نمیتونم سر جاش بزارم و ببندمش....آب و دونه گذاشتم کف قفس که لاقل بخوره و تلف نشه....)
    2- اون جوجه 4 روزه رو خودم غذا بدم ؟؟؟ با سورنگ؟؟؟ غذا چی بدم؟؟ ( همون مخلوط ارزن اسیاب شده و آب و آرد برنج و عدس؟؟؟)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    سلام....
    دوستان ..کممممممممک...
    قفس فنچم رو یک روز بیرون اونم توو خرپشته گذاشتم برای تمیز کردن اتاقم....(یک جفت فنچ با یدونه جوجه توو لونه) ///گربه حمله کرده بهشون و ماده رو ضخمی کرده و از لونه کشیده بیرون برده.... و خبری از ماده نیست ... نر رو هم بدجور ضخمی کرده طوری که نمیتونه 2 سانت هم بپره....بال سمت چپ رو نصفه نیمه کنده و یه دور پیچ خرده...بیچاره جوجه داره از گرسنگی داره تلف میشه( جوجه 4 روزست) گذاشتم توو لونه یه جفت دیگم بهش اصلا غذا نمیدن... الان دو تا مشکل دارم...
    1- اینکه اون بال شکسته رو چکار کنم ...؟؟؟؟؟؟ ( یه هیچ صورت خودم نمیتونم سر جاش بزارم و ببندمش....آب و دونه گذاشتم کف قفس که لاقل بخوره و تلف نشه....)
    2- اون جوجه 4 روزه رو خودم غذا بدم ؟؟؟ با سورنگ؟؟؟ غذا چی بدم؟؟ ( همون مخلوط ارزن اسیاب شده و آب و آرد برنج و عدس؟؟؟)

سلام
    متاسفم برای اتفاق افتاده
    فنچ نر رو باید حتما به دامپزشک ببری داداش
    به دو دلیل:
    1- درمان شکستگی
    2- تجویز آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت

(چون خودتون نمیتونید پانسمان اش بکنید)

در مورد جوجه هم بهبتره از استاد اسکندری سوال کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    سلام....
    دوستان ..کممممممممک...

سلام

درباره غذا دادن به جوجه

اگر دانه پارس دارید یک تکه خیلی کوچک رو آب بزنید و نرم که شده با پنس بندازید ته حلقش. دقت کنید خیلی آبکی نباشه

صفحه 163 از 348 نخستنخست ... 63113144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182213263 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)