کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام
    اقا این اصطلاح مستی که میگن چیه؟؟؟؟

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام
    اقا این اصطلاح مستی که میگن چیه؟؟؟؟
    سلام
    وقتی پرنده ای برای جفتگیری و تکثیر آماده میشه ، از خودش رفتارهایی بروز میده تا پرنده های همنوع ( ولی غیر همجنس ) رو آگاه کنه .
    این مستی هم توی فنچ نر ب اینصورته ک مدام با حالت ریتمیک در حال خوندنه و جنب و جوش و حرکتش از قبل خیلی بیشتر میشه .

برای فنچ ماده هم ب اینصورته ک نزدیک فنچ نر میشه و سرش رو ب جلو و بدنش رو ب پایین نگه میداره . ( ب اصطلاح میگن زیر میده ) و با صدای خیلی خفیفی فنچ نر رو متوجه حضور خودش میکنه .

اگه بازم در این زمینه سوالی هست ، یا ابهامی وجود داره ، بفرمایین تا ی جور دیگه عرض کنم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    وقتی پرنده ای برای جفتگیری و تکثیر آماده میشه ، از خودش رفتارهایی بروز میده تا پرنده های همنوع ( ولی غیر همجنس ) رو آگاه کنه .
    این مستی هم توی فنچ نر ب اینصورته ک مدام با حالت ریتمیک در حال خوندنه و جنب و جوش و حرکتش از قبل خیلی بیشتر میشه .

برای فنچ ماده هم ب اینصورته ک نزدیک فنچ نر میشه و سرش رو ب جلو و بدنش رو ب پایین نگه میداره . ( ب اصطلاح میگن زیر میده ) و با صدای خیلی خفیفی فنچ نر رو متوجه حضور خودش میکنه .

اگه بازم در این زمینه سوالی هست ، یا ابهامی وجود داره ، بفرمایین تا ی جور دیگه عرض کنم .
    ممنون از پاسخ دادنتون
    وقتی میگن فنچ نر یا ماده از روی مستی تخم گذاشته مفهومش چیه؟؟

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دادنتون
    وقتی میگن فنچ نر یا ماده از روی مستی تخم گذاشته مفهومش چیه؟؟
    خواهش میکنم .
    فنچ نر ک نمیتونه تخم کنه .
    بعضی اوقات فنچ ماده اونقد آماده س و بدنش هم آماده ی جفتگیری و حتی تخمگذاریه . بنا ب دلایلی هنوز جفتگیری انجام نشده و عمل لقاح تو بدن ماده رخ نداده .
    اما از روی آمادگی ، تخم گذاشته . ک این تخم بدونه نطفه س و توش هیچ جنینی شکل نمیگیره .

دقیقا مثل مرغ ک تخم میکنه . ی مرغ ممکنه هیچوقت خروس ندیده باشه ، اما تخم میذاره .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    خواهش میکنم .
    فنچ نر ک نمیتونه تخم کنه .
    بعضی اوقات فنچ ماده اونقد آماده س و بدنش هم آماده ی جفتگیری و حتی تخمگذاریه . بنا ب دلایلی هنوز جفتگیری انجام نشده و عمل لقاح تو بدن ماده رخ نداده .
    اما از روی آمادگی ، تخم گذاشته . ک این تخم بدونه نطفه س و توش هیچ جنینی شکل نمیگیره .

دقیقا مثل مرغ ک تخم میکنه . ی مرغ ممکنه هیچوقت خروس ندیده باشه ، اما تخم میذاره .
    البته این نکته رو به نوشته ی آقا رضا اضافه کنم که خیلی خیلی کم پیش میاد که ماده فنچ از روی مستی تخم بذاره خیلی خیلی کم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    شب همه دوستان به خیر باشه
    در یک جایی میخوندم که در زیر بال فنچ ها خال وجود داره که برای تشخیص جنسیت استفاده میشه
    دوستان اگه ممکنه در این مورد توضیح بدن ممنون خواهم شد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    شب همه دوستان به خیر باشه
    در یک جایی میخوندم که در زیر بال فنچ ها خال وجود داره که برای تشخیص جنسیت استفاده میشه
    دوستان اگه ممکنه در این مورد توضیح بدن ممنون خواهم شد
    این مورد برای فنچ های کاملا سفید کاربرد نداره وتنهاراه تشخیص همون نوکه

اما در این مورد زیر بال فنچ نر(معمولا کبکی ها) یه حاله قهوه ای رنگ وجود داره که خال های سفید توش داره

این نره زیربالشو نیگا

توی این عکس بدون در نظر گرفتن نوک هم از روی همون خالها و راه راه های زیر گلو فنچ وگوشواره(همون گردی روی صورتش) میتونی متوجه جنسیتش بشی

البته بازم میگم این روش تشخیص جنسیت توی فنچ های کاملا سفید کاربردنداره(البته هستن سفید هایی که این نشانه هارودارن خودم یه دونشونو دارم)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    می خواستم یه نکته بگم این که سعی کنید وقتی جوجه فنچهاتون به دنیا اومدن بیشتر تخم مرغ در اختیار پرنده هاتون بزارین چون جوجه ها زودتر بالغ میشن من از این روش نتیجه ی زیادی گرفتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    عزیزان فنچ ماده ام اکثر اوقات تو لونه هستش و بیرون نمیاد هر وقت فنچ نر صداش می کنه جواب میده کامل نمیدونم با هم جفتن یا نه ولی آماده آماده هستن فنچ نرم بعضی وقتا فک می کنم قناریه اونقدر میخونه
    دلیل کار فنچ مادم چیه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    عزیزان فنچ ماده ام اکثر اوقات تو لونه هستش و بیرون نمیاد هر وقت فنچ نر صداش می کنه جواب میده کامل نمیدونم با هم جفتن یا نه ولی آماده آماده هستن فنچ نرم بعضی وقتا فک می کنم قناریه اونقدر میخونه
    دلیل کار فنچ مادم چیه ؟
    فکر میکنم فنچاتون جفت شدند.اینکه زیاد میخونه نشونه ی نشاط و سلامت پرندتونه.فنچ نر تو لونه نمیره؟ماده بیرون میاد کنار هم نمی شینند؟پرهای همو تمیز نمی کنند؟

صفحه 144 از 348 نخستنخست ... 4494125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163194244 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)