کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.در مورد اینکه مصرف یک جفت فنچ در ماه چقدر هست اصلا نمیشه میزان مشخصی تعیین کرد.یک پرنده خوش خوراک هست و یک پرنده کم خوراک.اما شما برای یک جفت در یک ماه حداقل نیم کیلو رو باید در نظر بگیرید.ضمن اینکه این میزان ارزن باید در کنارش شما از سبزیجات و میوه جات هم استفاده کنید حتما تا بدن پرنده هم ضعیف نشه و هم از طریق خوراکی های دیگه سیر بشه و ارزن یک غذای همیشه در دسترس باشه تا پرنده اگر گرسنه موند سراغش بره.
    در مورد سوال دوم هم استفاده از جای دونی هایی که برای باجریگار و فنچ استفاده میشه و روش سه تا سوراخ داره که به اندازه ی سر پرنده هست که داخلش بره میتونید استفاده کنید تا هدر روی کم بشه.اما هیچ وقت به صفر و یا حتی نزدیک به صفر هم نمیشه و حداقل ده درصد از ارزن همیشه هدر میره به همراه پوسته ها و یا بدلیل بیرون ریخته شدن از ظرف.

سلام

در اینترنت عکس های قفس ها رو نگاه میکردم. یک سری دانخوری هستش که در بیرون قفس نصب میشه
    به نظر شما استفاده از چنین دانخوری هایی در کاهش هدر روی دان نقش داره؟
    ممنون از صبر و حوصله شما در پاسخگویی به سوالات ام

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام

در اینترنت عکس های قفس ها رو نگاه میکردم. یک سری دانخوری هستش که در بیرون قفس نصب میشه
    بله این قفس ها هم هستن اما معمولا قفس های تزئینی هستن و قیمتشون برای تکثیر کننده ها به صرفه نیست.اگر بتونید خودتون مشابه این دون خوری های روکش دار رو بدید براتون با استفاده از طلق بسازن خیلی به صرفه تر هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام دوستان
    یک جفت از فنچ هام الان چهارتا جوجه تقریبا 17 روزه دارن چند دقیقه پیش دیدم دارن جفت گیری میکنن از نظر تغذیه چیزی کم ندارن میخام بهشون استراحت بدم تا ضعیف نشن ولی نمیدونم چیکارشون کنم چون هنوز جوجه هاشون بهشون نیاز دارن اگه جوجه ها نبودن یه مدت جداشون میکردم.اگه یه لونه دیگه بذارم میرن تو اون لونه تا توی لونه جدید تخم کنن ؟؟؟دلیل این کارم اینه که اون لونه خیلی کثیفه و داخلش جوجه هست لطفا راهنماییم کنیین البته اولویتم استراحت دادن بهشون و جلوگیری از تخم گذاریه اگه راهی هست خیلی ممنون میشم
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    سلام

امیدجان نمیشه گفت هدر روی دانه رو به صفر میرسونه.اما خیلی کم میکنه.برای شما که میخواین جوجه کشی کنید بهتره اول یه تعداد قفس تهیه کنید.بعد براشون یه همچین طرحی پیاده کنید.زیباییش تاثیر گذار نیست.مهم اینه که کارایی داشته باشه.من با مقوا ساخته بودم.با فوم ماکت سازی هم می تونید طرح دلخواهتون رو اجرا کنید.منتهی یکم زمان میبره و با توجه به هزینه ی ساختش شاید مقرون به صرفه نباشه.
    میتونید از ظرف یا کاسه ی گود استفاده کنید.ولی باید به اندازه توش دونه بریزید(فقط اندازه یه روز خوراکشون)هر روز هم ظرف رو بشورید.اینطوری یه بار هزینه می کنید برای همیشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    امیدجان نمیشه گفت هدر روی دانه رو به صفر میرسونه.اما خیلی کم میکنه.برای شما که میخواین جوجه کشی کنید بهتره اول یه تعداد قفس تهیه کنید.بعد براشون یه همچین طرحی پیاده کنید.زیباییش تاثیر گذار نیست.مهم اینه که کارایی داشته باشه.من با مقوا ساخته بودم.با فوم ماکت سازی هم می تونید طرح دلخواهتون رو اجرا کنید.منتهی یکم زمان میبره و با توجه به هزینه ی ساختش شاید مقرون به صرفه نباشه.
    میتونید از ظرف یا کاسه ی گود استفاده کنید.ولی باید به اندازه توش دونه بریزید(فقط اندازه یه روز خوراکشون)هر روز هم ظرف رو بشورید.اینطوری یه بار هزینه می کنید برای همیشه

سلام آقا علی رضا
    ممنون از شما
    آقا علی رضا اگه ممکن باشه و هنوز دانخوری که ساخته بودین رو داریید ، رو در سایت میذارید؟
    مرسی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    سلام آقا علی رضا
    ممنون از شما
    آقا علی رضا اگه ممکن باشه و هنوز دانخوری که ساخته بودین رو داریید ، رو در سایت میذارید؟
    مرسی
    امیدجان خیلی وقته گذاشتمش کنار.چون کثیف کاریا رو نمیشه راحت از کاغذ جدا کرد.علاوه بر این برای قرار دادن غذاهای مرطوب مثل میوه رنده شده و سبزیجات خورد شده مناسب نبود.ظرف غذا باید زود شسته بشه.برای همین میگم مقرون به صرفه نیست.فعلا فقط خونه هاشونو خودم از فوم یا مقوا میسازم.نهایتا دودفعه ازش استفاده میکنم.فعلا تهرانم.رفتم شمال حتما تصاویرشو براتون آپلود میکنم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    میخوام از ظروف پلاسکو (پاستیکی) که در فروشگاه ها هستش استفاده کنم
    یک سری طرح ها رو در اینترنت دیدم . اما دوست دارم طرح های که دوستان و شما هم اجرا کردید رو ببینم
    مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک جفت از فنچ هام الان چهارتا جوجه تقریبا 17 روزه دارن چند دقیقه پیش دیدم دارن جفت گیری میکنن از نظر تغذیه چیزی کم ندارن میخام بهشون استراحت بدم تا ضعیف نشن ولی نمیدونم چیکارشون کنم چون هنوز جوجه هاشون بهشون نیاز دارن اگه جوجه ها نبودن یه مدت جداشون میکردم.اگه یه لونه دیگه بذارم میرن تو اون لونه تا توی لونه جدید تخم کنن ؟؟؟دلیل این کارم اینه که اون لونه خیلی کثیفه و داخلش جوجه هست لطفا راهنماییم کنیین البته اولویتم استراحت دادن بهشون و جلوگیری از تخم گذاریه اگه راهی هست خیلی ممنون میشم
    سلام.الان بهار هست و جفت ها بصورت طبیعی برای تکثیر آماده هستن.بهتره دست به لونه نزنید و اجازه بدید کارشون رو کنن.حتی اگر جفت رو از هم جدا کنید ممکنه اقدام به تخم پوچ گذاشتن کنه ماده.
    فعلا که لونه پر هست از جوجه ممکنه همین امر باعث تاخیر جفت در تخم گذاری بشه.پس تغییری ندید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    میخوام از ظروف پلاسکو (پاستیکی) که در فروشگاه ها هستش استفاده کنم
    یک سری طرح ها رو در اینترنت دیدم . اما دوست دارم طرح های که دوستان و شما هم اجرا کردید رو ببینم
    مرسی
    اگه برات مقدوره از طرحی که تو ذهن داری یه نمونه بساز و تصویرشو بزار تو فاروم تا اگه احتیاج به اصلاح داشت بتونیم بیشتر کمکت کنیم.من که فعلا بهشون دسترسی ندارم.هفته ی آینده که رفتم شمال اگه هنوز سرجاش بود ازش عکس می گیرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    عزیزان سنگ کف دریا گذاشتم راحت میتونه استفاده کنه فنچ یا پودرش کنم ؟
    یکیشم قیمت تخم کتان چه قدر هست تو شهرتون ؟

صفحه 140 از 348 نخستنخست ... 4090121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159190240 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)