کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    به نظر اساتید بهترین دانه برای پرورش فنچ چیه؟؟(منظورم اینه چه دانه هایی با چه نسبتی باهم مخلوط بشن برای فنچ مناسبه؟؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط antilong نمایش پست ها
    به نظر اساتید بهترین دانه برای پرورش فنچ چیه؟؟(منظورم اینه چه دانه هایی با چه نسبتی باهم مخلوط بشن برای فنچ مناسبه؟؟؟

با سلام و کسب اجازه از کاربران با تجربه تر
    ارزن (Millet) یکی از غلات خوشخوراک هستش که می شه در تغذیه فنچ ها ساتفاده کرد. دارای 11 درصد پروتیین خام می باشد . جزو منابع انرژی برای پرنده هستش و بهتره از نوع دانه ریز استفاده بشه
    اما برای رشد هر موجودی باید هم پروتیین و هم انرژی در دسترس باشه که اصلاحا بهش همزمانی انرژی و پروتیین میگن. اگه منبع انرژی در دسترس باشه اما در جیره پروتیین نباشه حیوان دیرتر به بلوغ میرسه و از سوی دیگه چاق هم میشه که برای پرنده ماده اصلا خوب نیست و باعث کاهش تخمگذاری میشه
    از منابع پروتیین هم میشه به کتان اشاره کرد. کتان دارای اسید لینولنیک هستش که برای بهبود سلامتی پرنده مناسبه اما دارای لینامارین هستش که می تونه برای پرنده مضر باشه (اگه زیاد مصرف بشه). از سوی دیگر سطوح بالای کتان به دلیل تداخل با ویتامین های گروه B می تونه باعث کاهش رشد پرنده هم بشه
    در مورد نسبت استفاده اشون هم بهتره که با سایر دوستان مشورت بفرمایید
    موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام خدمت دوستان
    ببخشید برای مستی فنچ باید از تخم جعفری استفاده بکنیم یا از برگ جعفری؟
    متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    سلام
    من یه فنچ نر دارم که روی نوکش خط های سفید داره و فکر کنم واسه کمبود کلسیم باشه به نظر اساتید فقط کف دریا کفایت می کنه یا به چیز دیگه ای هم احتیاج داره؟؟؟(امکان گذاشتن عکس رو ندارم)

نمی خواستم اسپم بدم ولی مجبورم(مدیران شرمنده) چون جوابشو لازم دارم

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    من یه فنچ نر دارم که روی نوکش خط های سفید داره و فکر کنم واسه کمبود کلسیم باشه به نظر اساتید فقط کف دریا کفایت می کنه یا به چیز دیگه ای هم احتیاج داره؟؟؟(امکان گذاشتن عکس رو ندارم)
    سلام
    فنچهای قبلی من هم برای نوکشون همین حالتی ک میفرمایین ، پیش اومده بود ( همه شون باهم اینجوری شدن )
    اینجا مطرح کردم ، دوستان هم فرمودن ک ی مدت صبر کنم احتمالا خوب میشن . منم ی هفته صبر کردم و نوک فنچهام ب حالت قبلشون برگشتن .
    چون ب وجود اومدن این سفیدی ها هیچ دلیل خاصی نداشت . اگر برای فنچهای شما هم خود ب خود و بدون هیچ دلیلی بوجود اومده ، ب نظر بنده یکی دو هفته صبر کنین ایشالا ب حالت قبل برمیگردن . اگه خدایی نکرده تا یکی دو هفته دیگه هم خوب نشدن ، اینجا مطرح کنید تا دوستان با تجربه تر ، دقیقتر راهنمایی تون کنن .

ضمن این ک کف دریا همیشه باید در اختیار پرنده ها باشه .

معمولا برای تغذیه ی فنچ از ارزن و تخم کتان استفاده میشه . نسبت ترکیبشون هم یک کتان و سه ارزن ( تا قبل از تخمگذاری )
    بعد از دوره ی تخمگذاری و نگهداری تخمها ، نسبت ترکیب رو به یک به چهار تغییر بدین .
    چون تخم کتان طبع گرم داره و ممکنه در دوره ای ک جفت باید از تخمها مراقبت کنن اگه از مقدار بیشتری از کتان استفاده بشه ، جفت مجددا ب جفتگیری میپردازن و از تخمها غافل میشن . حتی بعد از جوجه شدن تخمها ، ممکنه جفت ب دلیل مستی ( ک از استفاده ی بیش از حد کتان بوجود اومده ) از جوجه ها مراقبت نکنن و ب جفتگیری مجدد بپردازن .

نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    ببخشید برای مستی فنچ باید از تخم جعفری استفاده بکنیم یا از برگ جعفری؟
    متشکرم

سلام
    برای مستی ، هم از گیاه جعفری و هم از تخم جعفری استفاده میکنن . هردوی این مواد دارای طبع گرم میباشند .
    اما معمولا برای فنچ ، همون گیاه جعفری کفایت میکنه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    فنچهای قبلی من هم برای نوکشون همین حالتی ک میفرمایین ، پیش اومده بود ( همه شون باهم اینجوری شدن )
    اینجا مطرح کردم ، دوستان هم فرمودن ک ی مدت صبر کنم احتمالا خوب میشن . منم ی هفته صبر کردم و نوک فنچهام ب حالت قبلشون برگشتن .
    چون ب وجود اومدن این سفیدی ها هیچ دلیل خاصی نداشت . اگر برای فنچهای شما هم خود ب خود و بدون هیچ دلیلی بوجود اومده ، ب نظر بنده یکی دو هفته صبر کنین ایشالا ب حالت قبل برمیگردن . اگه خدایی نکرده تا یکی دو هفته دیگه هم خوب نشدن ، اینجا مطرح کنید تا دوستان با تجربه تر ، دقیقتر راهنمایی تون کنن .

ضمن این ک کف دریا همیشه باید در اختیار پرنده ها باشه .

.
    من این فنچو تازه گرفتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام دوستان
    توي دوره اي كه جفت اماده تخم گذاري هستن چه رژيم غذايي رو بايد رعايت كرد؟؟ منظورم بايدها و نبايدها هستش

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    توي دوره اي كه جفت اماده تخم گذاري هستن چه رژيم غذايي رو بايد رعايت كرد؟؟ منظورم بايدها و نبايدها هستش

سلام
    تا قبل از دوره ی تخمگذاری
    ارزن و تخم کتان ب نسبت یک ب سه ( یک کتان و سه ارزن )
    هفته ای یبار سفیده ی تخم مرغ آبپز شده و هویج آبپز شده رو با هم مخلوط کنید و در اختیارشون قرار بدین .
    هفته ای یبار سبزی جعفری و یا اسفناج .
    هفته ای دو بار هم ی تیکه کاهو . کاهو ب دلیل این ک آب بیشتری داره ، باید دقت کنیم ک بیش از حد برای پرنده ها نذاریم چون باعث اسهال میشه .

تو دوره ی تخمگذاری و بعد از اون هم همون قبل رو ادامه بدین با این تفاوت ک نسبت کتان ب ارزن رو ب یک ب چهارتغییر بدین . دلیلش هم تو پست
    #1365 عرض کردم .
    کف دریا هم ک همیشه باید در اختیارشون باشه . چون کف دریا علاوه بر این ک ب شکل گیری استخوان و رشد صحیح ناخنها و نوکها کمک شایانی میکنه ، برای شکل گیری تخم داخل بدن ماده هم ضروریه .
    اگه پرنده ی ماده ب کف دریا علاقه ای نشون نداد ، حتما از پوسته ی تخم مرغ آبپز شده براش استفاده کنید .
    مقدار مصرف کاهو رو هم نسبت ب قبل یخورده بیشتر کنید تا فنچ ماده واسه دفع تخمها راحتتر باشه .

بعد از جوجه شدن تخمها هم همون قبلی رو ادامه بدین با این تفاوت ک مخلوط سفیده ی تخم مرغ و هویج آبپز شده رو هفته ای دوبار در اختیار جفت قرار بدین .
    علاوه بر این ، برای جفتهایی ک جوجه هارو تغذیه میکنن ، مقدار کمی هم زرده ی تخم مرغ بهشون بدین .
    تو کل این مدت هم ، کف دریا همیشه داخل قفس باشه .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با عرض سلام
    ضمن تشکر از همه کاربران عزیزی که تا اینجای کار منو راهنمایی کردند
    و با نهایت احترام به نظرات دوستان
    همون طور که مستحضر هستید دو روش کلی برای تکثیر فنچ وجود داره:
    الف) تکثیر به صورت کلنی
    ب) تکثیر به صورت نگهداری هر جفت در یک قفس مجزا

هرکدام از این روش ها مزایا و معاب خاص خودشون رو دارند
    آقا اسکندری و سایر عزییان (شرمندم که اسم همه اشون رو اینجا نمیارم) لطف کردن و در مورد تکثیر به ر وش کلنی یک سری اطلاعات ارزشمند رو در اختیار بنده گذاشتن
    حالا میخوام یک سری اطلاعات در مورد تکثیر هر جفت در قفس مجزا کسب کنم

سوالات زیر برای بنده پیش آمده:
    1- دوستانی که تجربه نگهداری و تکثیر یک جفت فنچ در یک قفس رو داشتند لطفا بفرمایند که قفس آنها چه ابعادی داشته (می خوام حداقل ابعاد و فضای لازم برای نگهداری یک جفت فنچ رو در یک قفس مجزا بدونم )
    2- من قصد دارم یک تعداد محدود (50 جفت ) فنچ رو خریداری کنم
    موقع خرید نر ها رو در یک قفس می ریزم و ماده ها رو در یک قفس دیگه (تا بیارم به شهر خودمون)

اگه بخوام هر جفت رو در یک قفس مجزا نگهداری کنم چطور باید نر و ماده رو به همدیگه معرفی بکنم ؟ میخوام سلیقه خودم هم در جفت دادن نقش داشته باشه. یعنی باید چطور یک دونه فنچ نر رو به یک دونه فنچ ماده معرفی کنم؟ آیا امکان داره در این حالت جفت ها همدیگه رو پسند نکنند؟ چیکار کنم که ریسک عدم پذیرش آنها به حداقل برسه
    متشکرم

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با عرض سلام
    ضمن تشکر از همه کاربران عزیزی که تا اینجای کار منو راهنمایی کردند
    و با نهایت احترام به نظرات دوستان
    همون طور که مستحضر هستید دو روش کلی برای تکثیر فنچ وجود داره:
    الف) تکثیر به صورت کلنی
    ب) تکثیر به صورت نگهداری هر جفت در یک قفس مجزا

هرکدام از این روش ها مزایا و معاب خاص خودشون رو دارند
    آقا اسکندری و سایر عزییان (شرمندم که اسم همه اشون رو اینجا نمیارم) لطف کردن و در مورد تکثیر به ر وش کلنی یک سری اطلاعات ارزشمند رو در اختیار بنده گذاشتن
    حالا میخوام یک سری اطلاعات در مورد تکثیر هر جفت در قفس مجزا کسب کنم

سوالات زیر برای بنده پیش آمده:
    1- دوستانی که تجربه نگهداری و تکثیر یک جفت فنچ در یک قفس رو داشتند لطفا بفرمایند که قفس آنها چه ابعادی داشته (می خوام حداقل ابعاد و فضای لازم برای نگهداری یک جفت فنچ رو در یک قفس مجزا بدونم )
    2- من قصد دارم یک تعداد محدود (50 جفت ) فنچ رو خریداری کنم
    موقع خرید نر ها رو در یک قفس می ریزم و ماده ها رو در یک قفس دیگه (تا بیارم به شهر خودمون)

اگه بخوام هر جفت رو در یک قفس مجزا نگهداری کنم چطور باید نر و ماده رو به همدیگه معرفی بکنم ؟ میخوام سلیقه خودم هم در جفت دادن نقش داشته باشه. یعنی باید چطور یک دونه فنچ نر رو به یک دونه فنچ ماده معرفی کنم؟ آیا امکان داره در این حالت جفت ها همدیگه رو پسند نکنند؟ چیکار کنم که ریسک عدم پذیرش آنها به حداقل برسه
    متشکرم
    سلام اقا امید
    در انتخاب ابعاد مناسب قفس برای تکثیر با در نظر گرفتن حداقل فضا و جا باید راحت بودن و خسته نشدن جفتها در زمان تکثیر رو هم رعایت کنید و قفس خیلی کوچک برای جفتها خوب نیست کوچک ترین قفس برای یک جفت فنچ 40*30*30 نباید کمتر باشد البته این نظر شخصی هستش و افراد دیگری با قفس کوچکتر هم موافق باشند
    برای جفت کردن پرندها طبق سلیقه شخصی و ترکیب رنگ های مختلف با هم در اکثر پرندگان زینتی رعایت یک غذایی و رساندن پرندها به اوج امادگی اولین قدم در تکثیر هستش و مسلمآ پرندهای اماده و سالم با یکدیگر بدونه هیچ مشکلی جفت میخورند که در تعداد 50 جفت نباید 2 الی 3 جفت بیشتر مشکل ساز شوند که این مورد هم در تمام سالنها و تکثیر های زیاد پیش خواهد امد .
    در این مورد بازهم جناب اسکندری و دوستانی که تجربه بیشتری در زمینه تکثیر دارند هم راهنمایی میکنند تا یک نتیجه مطلوب در تکثیر حاصل شود
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 137 از 348 نخستنخست ... 3787118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156187237 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)