همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    خیلی ممنون خیالم راحت شد
    خواهش میکنم دوست عزیز.هر سوالی داشتید مطرح کنید دوستان راهنماییتون میکنن.برای تقدیر و تشکر از پاسخ دهنده متیونید از لایک و تشکری که زیر هر پست هست استفاده کنید.موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    خواهش میکنم دوست عزیز.هر سوالی داشتید مطرح کنید دوستان راهنماییتون میکنن.برای تقدیر و تشکر از پاسخ دهنده متیونید از لایک و تشکری که زیر هر پست هست استفاده کنید.موفق باشید
    یه سوال دیگه که یادم رفت بپرسم اینه که یکی از فنچ های نرم با جوجه خودش که ماده هست جفت شده ودیدم که جفت گیری کردن والانم توی لونه هستن میخاستم بدونم که اگه اینا جوجه بیارن جوجه هاشون مشکلی نخواهند داشت مثلا فلج بشن؟؟؟؟؟؟؟ بازم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , فنچ
    شماره عضویت
    15442
    یه سوال دیگه که یادم رفت بپرسم اینه که یکی از فنچ های نرم با جوجه خودش که ماده هست جفت شده ودیدم که جفت گیری کردن والانم توی لونه هستن میخاستم بدونم که اگه اینا جوجه بیارن جوجه هاشون مشکلی نخواهند داشت مثلا فلج بشن؟؟؟؟؟؟؟ بازم ممنون
    بهتره که جفت نشن .... چون از نظر زیست شناسی امکان اینکه جوجه فلج یا ناقص باشه زیاده ...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    فقط یک جوریه از نظر اخلاقی
    وگرنه جوجه ها سالم هستن مطمئن باشید ولی دیگه بچه هاشون نباید جفت بشن چون نسبت به بیماریها ضعیف میشن
    قفستونم عالیه و کلی جوجه خواهید گرفت (کف دریا و هفته ای تخم مرغ یادتون نره)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام دوستان
    امروز متاسفانه روز خیلی بدی برام بود

یکی از جوجه هام که خیلی زیبا بود و تک بود بین این همه جوجه ای که گرفتم امروز صبح موقع جابجایی سرش جایی گیر کرد و کمتر از 10 ثانیه مرد تا اومدو نجاتش بدم ...
    مواظبشون باشید خیلی ضعیفند

دسته گل دیگم هم اینه که حسابه یکی از مولدهام از دستم در رفت 6 تا تخم داشتند دیدم هیچ کدوم جوجه نشدند رفتم لونه رو بردارم یکی از تخمها افتاد و جوجه داخلش بود حداکثر فردا میومد بیرون
    تخم به ته بدنش چسبیده بود نمیشد نجاتش داد و دهانش و بازو بسته میکرد و ...

قفس و سریع گذاشتم سر جاش الان رفتم نگاه کردم دیدم 5 تا تخم شده 3تا؟

یکیش مطمئنم نوک جوجه از تخم بیرون بود؟ اما اثری از این 2 تا تخم نیست؟

یعنی تخم و جوجه داخلش رو خوردند؟ اولین بارمه این طور شد باورم نمیشه و عذاب وجدانه شدیدی دارم
    ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    وگرنه جوجه ها سالم هستن مطمئن باشید ولی دیگه بچه هاشون نباید جفت بشن چون نسبت به بیماریها ضعیف میشن
    چه از نظر اخلاقی و چه از نظر تکثیر درست نیست و قطعا جوجه ها ناقص خواهند بود و تک و توک توشون جوجه سالم خواهد بود.کلا توی تکثیر پرنده های هم خون نباید جفت بشن.بخصوص والدین و بچه هاشون.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوستان
    امروز متاسفانه روز خیلی بدی برام بود

یکی از جوجه هام که خیلی زیبا بود و تک بود بین این همه جوجه ای که گرفتم امروز صبح موقع جابجایی سرش جایی گیر کرد و کمتر از 10 ثانیه مرد تا اومدو نجاتش بدم ...
    مواظبشون باشید خیلی ضعیفند

دسته گل دیگم هم اینه که حسابه یکی از مولدهام از دستم در رفت 6 تا تخم داشتند دیدم هیچ کدوم جوجه نشدند رفتم لونه رو بردارم یکی از تخمها افتاد و جوجه داخلش بود حداکثر فردا میومد بیرون
    تخم به ته بدنش چسبیده بود نمیشد نجاتش داد و دهانش و بازو بسته میکرد و ...

قفس و سریع گذاشتم سر جاش الان رفتم نگاه کردم دیدم 5 تا تخم شده 3تا؟

یکیش مطمئنم نوک جوجه از تخم بیرون بود؟ اما اثری از این 2 تا تخم نیست؟

یعنی تخم و جوجه داخلش رو خوردند؟ اولین بارمه این طور شد باورم نمیشه و عذاب وجدانه شدیدی دارم
    ؟
    در دوحالت ممکنه جفت تخم و جوجه هاش رو بخوره.یکی کمبود شدید مواد معدنی و کلسیم و دیگه اینکه وقتی احساس کنه محیط برای جوجه شدن تخم هاش امن نیست.البته شاید تخم بین پنبه یا چیزهایی که لونه سازی کردن فرو رفته باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali 75 نمایش پست ها
    بهتره که جفت نشن .... چون از نظر زیست شناسی امکان اینکه جوجه فلج یا ناقص باشه زیاده ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    چه از نظر اخلاقی و چه از نظر تکثیر درست نیست و قطعا جوجه ها ناقص خواهند بود و تک و توک توشون جوجه سالم خواهد بود.کلا توی تکثیر پرنده های هم خون نباید جفت بشن.بخصوص والدین و بچه هاشون.
    با این حساب چجوری باید از جفت بودن درشون بیارم باید چیکار کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با این حساب چجوری باید از جفت بودن درشون بیارم باید چیکار کنم؟
    یک قفس کوچک تهیه کن و یک ماده ی بالغ و آماده رو با نر قدیمی بنداز توی قفس و لونه بگذار.به محض اینکه جفت شدن بنداز توی قفس بزرگ و ماده ی جوان رو با یک نر بالغ بنداز توی قفس کوچک تا جفت بشن و بعداز اینکه اون ها هم جفت شدن بندازشون توی قفس بزرگ تا دیگه به هم کاری نداشته باشن.
    اگر هم شرایطش برات محیا نیست قفس بذاری دیواره هایی که وسط قفس جوجه پرون قرار میگیره رو بذار و ماده یا نر رو با یک جفت توی قسمت کوچک قفس محدود کن تا به هم دسترسی نداشته باشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    نقل قول نوشته اصلی توسط antilong نمایش پست ها
    بهترین چیز جای پنیره
    ظرف پنیر گذاشتم برا آب تنی ولی اصلا استفاده نمیکنن شبا ظرف و بردارم ؟
    شرت قفس رنگش مشکیه فنچ ها نترسن از رنگش ؟

صفحه 117 از 348 نخستنخست ... 17679899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136167217 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)