صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 522
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    ضمن اینکه اکثر شیرهای کپسول ها دارای سوپاپ اطمینان هستند ..

اگه دما بره بالای 50 درجه به اصطلاح سوپاپ میزنه و دیگه خطر انفجار نداره .

بالای 50 درجه زیر 50 خطر انفجار اصلا نیست تازه اگه سوپاپ نداشته باشه..
    حامد جان در صورتی که از کپسول co2 استفاده نشه در دمای محیط هم احتمال انفجار هست سوپاپ رو هم برای احتیاط گذاشتن و گفتمان ما هم برای احتیاطه و بالا بردن ایمنی

send by tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    حامد جان در صورتی که از کپسول co2 استفاده نشه در دمای محیط هم احتمال انفجار هست سوپاپ رو هم برای احتیاط گذاشتن و گفتمان ما هم برای احتیاطه و بالا بردن ایمنی

send by tapatalk
    خوب دقیقا منم منظورم همینه علیرضا جان .. وقتی به کپسول فشار بیاد منفجر میشه ..

حالا گاز درون کپسول باشه یا بر اثر گرما .. گاز به سمت بالا فشار میاره به بدنه فشار نمیاره .

اگه گرما باشه و فشار سوپاپ میزنه .. سوپاپ رو برای همین گذاشتن برای احتیاط و ایمنی ..

منتها همون سوپاپ هم در نوع خودش وحشتناکه صدایی که میده از 100 تا انفجار بیشتره ..

سوت بلند و ممتدد با صدای کر کننده ..

در دمای محیط زیر 50 درجه عملا امکان انفجار نیست چون دی اکسید گاز سرد و یخ هست ..

من اینارو تحقیق کامل کردم .. چون خودم واقعا میترسیدم..

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    خوب دقیقا منم منظورم همینه علیرضا جان .. وقتی به کپسول فشار بیاد منفجر میشه ..

حالا گاز درون کپسول باشه یا بر اثر گرما .. گاز به سمت بالا فشار میاره به بدنه فشار نمیاره .

اگه گرما باشه و فشار سوپاپ میزنه .. سوپاپ رو برای همین گذاشتن برای احتیاط و ایمنی ..

منتها همون سوپاپ هم در نوع خودش وحشتناکه صدایی که میده از 100 تا انفجار بیشتره ..

سوت بلند و ممتدد با صدای کر کننده ..

در دمای محیط زیر 50 درجه عملا امکان انفجار نیست چون دی اکسید گاز سرد و یخ هست ..

من اینارو تحقیق کامل کردم .. چون خودم واقعا میترسیدم..
    من وقتی رفتم کارخونه کپسول رو شیرش رو عوض کنم متصدیش گفت اگه کپسول استفاده نشه کم کم به قول شما یخها به گاز تبدیل میشن و به مرور زمان کم کم فشار داخل کپسول میره بالا و احتمال اینکه سوپاپ بزنه زیاده و گفت اگه تا شش ماه استفاده نکردی از خونه خارجش کن
    یه چیز جالب دیگه کپسول سه کیلویی من بعد سه ماه با وجود چهار حباب در ثانیه هنوز گاز داره :-):eek:

send by tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    من وقتی رفتم کارخونه کپسول رو شیرش رو عوض کنم متصدیش گفت اگه کپسول استفاده نشه کم کم به قول شما یخها به گاز تبدیل میشن و به مرور زمان کم کم فشار داخل کپسول میره بالا و احتمال اینکه سوپاپ بزنه زیاده و گفت اگه تا شش ماه استفاده نکردی از خونه خارجش کن
    یه چیز جالب دیگه کپسول سه کیلویی من بعد سه ماه با وجود چهار حباب در ثانیه هنوز گاز داره :-):eek:

send by tapatalk
    درسته .. منم بارها برام پیش اومده کپسولم 8 ماه هم کار کرده منتها کپسولم از این 6 کیلوییها بود..

اما یه چیزی همیشه 1 تا 1 کیلو و نیم بگید کمتر براتون پر کنه چون اصلن به استرسش نمیرزه ..

اون چیزی هم که متصدی گفت به شما درسته برا همین میگن کپسولهای داخل ساختمانها و شرکت و کارخانجات باید

سالی 1 بار بازدید و مجددا شارژ بشن..

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    درسته .. منم بارها برام پیش اومده کپسولم 8 ماه هم کار کرده منتها کپسولم از این 6 کیلوییها بود..

اما یه چیزی همیشه 1 تا 1 کیلو و نیم بگید کمتر براتون پر کنه چون اصلن به استرسش نمیرزه ..

اون چیزی هم که متصدی گفت به شما درسته برا همین میگن کپسولهای داخل ساختمانها و شرکت و کارخانجات باید

سالی 1 بار بازدید و مجددا شارژ بشن..
    خودش کمتر زد روی کپسول زده چقدر یه چیزی با خودش حساب کرد گفت این آتش نشانی ها رو نباید به اندازه ای که روش نوشته پر کرد برای همین هم من انتظار داشتم زودتر از این خالی بشه:cool:

send by tapatalk

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام دوستان

اگر از کپسولی که پر شده استفاده بشه خطری ایجاد نمیشه ولی اگر ازش استفاده نکنیم سوپاپ میزنه . مخصوصا زمانی که زیادی پر شده باشه . همیشه کپسول رو به جای محکمی ببندید تا موقع پریدن سوپاپ و خارج شدن گاز کپسول به در و دیوار نخوره و مشکلی پیش نیاد
    یکبار صبح رفتم کپسول پر شده رو گرفتم و داخل پارکینگ گذاشتم رفتم سر کار و فکر کردم که ظهر میام وصلش میکنم . ظهر اومدم دیدم همه همسایه ها جلوی خونه ما جمع شدن و به آتش نشانی و اداره گاز و و و و به هم جا زنگ زدن . اومدم دیدم کپسول سوپاپ پرونده و خودش رو کوبیده به دیوار مقابل پارکینگ . صدای انفجاری هم داده که نگو . کلا آبروریزی در محل

همیشه گوشزد کنید زیاد پرش نکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    دوستان عزیز تمامی این مطالب خوندم از همه شما ممنون هستم... اگه از شما دوستان اطلاعات گرفتم واسه این بود چند روز پیش دوستم بلای بدی سرش اومده با همین کپسول و ایمنی منم بردم از گازش کم کردم محکمش کردم به دیوار و کنارش یه محفظه زدم دوستان نمی خوام دلتون خالی کنم اما خیلی مواظب باشید همه ما توی خونه یه بمب داریم اما لذتی که نگهداری پلنت داره همه اینا به جون میخریم....موفق و پیروز باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام

پشاپیش عذر میخوام اید سوالم بی ربط باشه

آیا میشه خروجی تولید کننده دست ساز دی اکسد کربن رو به ورودی هوای فیلتر وصل کرد که فیلتر بجای هوا co2 رو پخش کنه !؟

؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام

پشاپیش عذر میخوام اید سوالم بی ربط باشه

آیا میشه خروجی تولید کننده دست ساز دی اکسد کربن رو به ورودی هوای فیلتر وصل کرد که فیلتر بجای هوا co2 رو پخش کنه !؟

؟؟؟
    سلام دوست عزیز .. بله میتونید از این روش استفاده کنید .. بله شیوه مرسومی هم هست اتفاقا..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن....
    شماره عضویت
    10148
    سلام خدمت دوستان این کپسول مارک macro هستش شما برای تانک پلنت تاییدش می کنید؟ 500 گرمی هستش و شیرش هم روی خودش بود... ممنون میشم راهنمایی کنید.. روز خوش

صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)